קצת פולואו-אפ ‏1 137058
מפכ"ל המשטרה אמר היום במסיבת עיתונאים מיוחדת כי ההחלטה לבטל את הצמדת שכר השוטרים לשכר אנשי הקבע משמעותה מבחינת המשטרה היא: "הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת". המפכ"ל אמר כי "יישכב על הכביש" כדי למנוע את קבלתה של התוכנית. לדברי המשטרה, 2000 שוטרים פתחו בהליכי פרישה לגמלאות מאז ההצהרה על הפגיעה הצפוייה בתנאי הפנסיה של השוטרים.
ההסתדרות התכוונה (האם מימשה) להכריז היום על סכסוך עבודה במשק. מוכנה לוותר על תוספת היוקר תמורת ביטול הפיטורין במגזר הציבורי.
1 איך אומרים "פולואו-אפ" בעברית?
החופש החופש החופש,החופש בבית הבראה 137083
"בינ"ה (בית נבחרי ההסתדרות) שהוא הגוף העליון של ההסתדרות, החליט אחה"צ פה אחד לאשר את המלצת הנהגת ההסתדרות מהבוקר והכריז על סכסוך עבודה כללי במשק. בתוך פרק זמן של שבועיים תוכל ההסתדרות לנקוט בצעדים ארגוניים עד השבתה כללית של המשק." ‏2

1 מעקב איילי?

2 מתוך ההודעות לעיתונות באתר ההסתדרות.
שכר השוטרים 137085
ביטול ההצמדה לשכר אנשי הקבע לא מהווה פגיעה בשכר השוטרים. סה"כ השכר במשטרה עדיין מוצמד לסה"כ השכר בצה"ל ‏1. כל מה שמשתנה הוא שהחלוקה הפנימית של השכר במשטרה לא צריכה להיות זהה לחלוקה הפנימית של השכר בצה"ל, שזה מאוד הגיוני.

--------------------
1 ראה עמוד 26 בתכנית ( http://www1.mof.gov.il/calcalit.pdf )
שכר השוטרים 137086
למה זה מאד הגיוני?
שכר השוטרים 137101
אולי יש אי-הבנה: בועז התכוון (כך הבנתי אני) שביטול ההצמדה הוא הגיוני, כלומר שההצמדה אינה הגיונית. אם זו לא אי-הבנה, ואתה חושב שההצמדה הגיונית, אני חושב שנטל הנימוק עליך.
אום מצמודת המשכורת 137104
אבל אם עד עתה היתה הצמדה, הרי שזה היה המצב הקיים ועל בועז (לדעתי) מדוע יש לשנות את המצב הקיים. כלומר, מדוע יש לשנות את מה שנראה הגיוני (והוגדר בחוק) עד עתה.
אום מצמודת המשכורת 137120
אני מבין שההנחה שלך היא שכל מה שמופיע בחוקי מדינת ישראל הוא הגיוני עד שהוכח אחרת...

כנראה שאני יוצא מהנחה שונה.

לענייננו, שוטרים וחיילים זה שתי אוכלוסיות שונות עם תפקידים שונים ואין סיבה ששכרם יוצמד אחד לשני. למשל, בהחלט ניתן לחשוב על מצב שבו הצבא רוצה לתגמל קצינים בעוד והמשטרה מעוניינת לתגמל דווקא שוטרים שאינם קצינים.
אום מצמודת המשכורת 137127
ההנחה שלי היא שאין חוקים "סתם" (ראה למשל את דיון 997 - הדיון בו שאלנו ת'אייל מדוע צריך חוקים ספציפיים נגד הסתה לאלימות). לכן, מעניין אותי לדעת מה היה הרציונל המקורי מאחורי אותה הצמדה, לפני שאני רץ לתמוך בשינוי החוק.
אום מצמודת המשכורת 137267
יש אמת נחמיה-שטרסלרית כזו, שעד כה לא שמעתי שחולקים עליה (גם כאלו שחולקים לרוב על שטרסלר), לפיה הצמדות זה רע, כי הצמדות מקשיחות את שוק המשכורות. מה ההגיון בהן מלכחתילה? כנראה שלעובדים המוצמדים זה טוב, והם השיגו זאת במאבק מקצועי כלשהו. כמו כל הישגים במאבק מקצועי, אין מה לדבר על הגיון: זו תוצאה כלשהי של מו"מ.
קצת פולואו-אפ ‏1 137308
ניחוש שלי - ההרעה בתנאי השכר של השוטרים הינו בבחינת ''עז'' שתוצא מן התוכנית כפשרה מצד האוצר. הפגיעה בשוטרים היא בבחינת כבשת הרש, להבדיל מצה''ל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים