תדיראן, כור וקק''ל 139240
אם הם דוגמא מייצגת למשתמשים בגרפולוגיה, הרי שגרפולוגיה ככלי אבחון תקפה כמו התוצאות העסקיות של הגופים המשתמשים בה.

למה לא הבאת דוגמאות עדכניות יותר (אי אילו חברות היי-טק גדולות)?

ניתוח דוגמאות מודרניות של גרפולוגיה ככלי איבחון מראה שהיא משמשת בחברות בהן מחלקת כח האדם מחפשת כלי שיאשר לה לברוח מאחריות.
במידה והאיבחון נכשל (האדם המתקבל לעבודה מתגלה ככישלון), הרי שלא מחלקת כח האדם אשמה, אלא הגרפולוג.
תדיראן, כור וקק''ל 139243
אבל כטקטיקת כסת"ח, זה יעבוד רק אם המנכ"ל, או הדירקטוריון, או מי שזה לא יהיה ששופט את מחלקת כח האדם, מאמינים בגרפולוגיה. ואם אתה חושב שהם מאמינים בגרפולוגיה, למה שלא תחשוב שאנשי מחלקת כח האדם עצמם מאמינים בה?
נכון 139245
תדיראן, כור וקק''ל 183067
נכון מאוד
תדיראן, כור וקק''ל 486195
הרשו לי להגיב בתור מיצג המכון לגרפולוגיה מיישרים קו - http://www.m-kav.co.il/ :

האבחון הגרפולוגי הינו כלי תומך החלטה במיון וקליטת עובדים, וכן בשינויי כוח-אדם הנעשים בתוך הארגון.

האבחון הגרפולוגי מאפשר הליך מהיר וחסכוני של קליטת העובד, תוך שמירה על אמינות, מקצועיות ואובייקטיביות בכל תהליך הגיוס והמיון. חוות הדעת מגיעה למזמין תוך 48 שעות (שני ימי עבודה) מרגע קבלת הזמנת העבודה.

חוות הדעת שונות ומגוונות ומותאמות לצרכי הלקוח, בהתאם לדרישות התפקיד וסגנון הפעילות של הגוף המעסיק. האבחון כולל אפיון תכונותיו וכישוריו של המועמד ובדיקת יושר ומהימנות.

ניתן לקרוא עוד על תהליך מיון עובדים אצלנו באתר:
ולשאול שאלות בפורום גרפולוגיה שלנו:
תודה ויום טוב.
תדיראן, כור וקק''ל 486201
אני בעל תואר THC בניווטים אסטרולוגיים ושרטוט מפות. אני מתחייב לדיוק של 98.8% בתוצאות, וכל מחיר שלא תציעו, אני אבקש חצי.
תדיראן, כור וקק''ל 139373
את שמות החברות הנ"ל מצאתי לאחר חיפוש שטחי *ביותר* במדורי הדרושים של העיתון "מעריב" בין השנים 1975 ל- 1995. כאמור, חברות אלו ביקשו מעובדים פוטנציאליים קורות חיים בכתב יד; חברות נוספות שזכור לי כי בקשו זאת היו טלרד, מוטורולה ושטראוס. במדור הדרושים של "הארץ" מלפני מספר שבועות לא מצאתי אפילו בקשה אחת כזו, אך ממקום מושבי בגולה קשה לי לבדוק נקודה זו לעומק.

אינני יודע מהי שכיחות השימוש בגרפולוגיה בארץ כיום, ובהחלט ייתכן כי היא במגמת ירידה. על כל פנים, ב"אגודה לגרפולוגיה מדעית בישראל" חברים למעלה ממאה גרפולוגים. למעוניינים, אתר האינטרנט שלה הוא

ההשערה שלי היא 139404
שחברות היי-טק לא משתמשות בשירותים המפוקפקים האלה. הייתי שמח אם היה מחקר שבוחן את ההשערה.
אז זהו 139413
שנתקלתי אישית בחברות היי-טק (אפילו סטארטאפים) שנעזרו בגרפולוג. הטיעון היה שזה כסת"ח ואני נוטה להאמין להם. אותן החברות פשוט לא היו מעוניינות לשלוח את המועמדים לבחינות פסיכולוגיות במכונים יקרים (זו הערכתי), שלא לדבר על העובדה שעובדים רבים לא היו מוכנים להיבחן כך (כמו סחבק).
וכשחושבים על זה - זה ממש שטויות. את רוב הידע הרלוונטי על המועמד מקבלים מראיון אישי ומדיבור עם ההמלצות (references). אני בספק רציני אם היה מועמד כלשהו שנמצא המתאים ביותר לתפקיד ונפסל רק בגלל חו"ד הגרפולוג.
אני מסכים איתך 139416
לגבי סטארט-אפים, אני ממש נדהם.

חברה קטנה, שכישורים בינאישיים מצוינים הם לחם חוקה, מתבססת על איזה גרפולוג...

אם אי פעם יצא לי להיות מנהל כ"א כחלק מהמסלול שלי, אני מבטיח לבצע מהפכה בנושא :-)
תתפלא 278140
עברתי את כל הראיונות וומבחני מיון לבנק
אך הגרפולג פסל אותי
אז זהו 278159
גם המבחנים הפסיכומטריים עאלק הם בעיקר כסת"ח. מטרתם להבטיח שאם פעם תעלה לגבי המועמד שאלת ה"מי האידיוט שקיבל אותו לעבודה כאן?", אפשר יהיה להשיב עליה ב"מה אתם רוצים ממני? המכון הפסיכומטרי אישר אותו". בשנות הבועה העליזות עברתי ראיון קבלה לחברת הי-טק גדולה וידועה, ובסיומו נתבקשתי לשרבט מספר שורות בשביל הבדיקה הגרפולוגית. קצת הופתעתי מהגישה, כי בראיונות קודמים בחברות מסדר גודל דומה, ההפניה למכונים פסיכומטריים היתה די אוטומטית. כשציינתי זאת באוזני המראיין, אדם שהיה בכיר למדי באותה חברה, הוא השיב שלפי ניסיונם לא ניכר הבדל בטיב החיזויים שמספקות שתי הבדיקות, בעוד שעלות הגרפולוג נמוכה בהרבה.
זה עבירה על חוק הגנה על הפרטיות 336254
מנסיון שלי אתה טועה בגדול לא רק שהדו"ח של הגרפולוג משמש אותם והם הולכים לאורו אלא אף קובעים לאחר שסיכמו איתך וסגרו איתך את המשרה מתקשרים ומבטלים לך את המועמדות לא בגלל הכישורים שלך אלא בגלל מה שנכתב באשר לאישיות שלך ואתה אפילו לא יודע שבחנו את האישיות שלך למשל צייר עץ איך שלא תצייר אותו יצא משהו לדוגמא עץ אורן יש לו מחטים חדים אז הגרפולוג קובע שיש לך נטיות אלימות פתולוגיות לכך יש השלכה על עתידך וחדירה לפרטיות שלך לא רק שזה נוגד את החוק ( חוק הגנת הפרטיות) לא רק שהעסק הזה הינו חובבני ולא ממוסד אלא יש פס"ד של העליון האוסר קיום מבדקים כאילו ואחרים הכוללים איפיון אישיות והתאמה לאירגון (פס"ע 4-70/97 ) שבו נקבע שעל המעסיק לשאול אך ורק שאלות הרלוונטיות לתפקיד ולא להכנס לאישיותיו זו עבירה פלילית שאיש לא מודע לה, המעסיק אינו יכול להכנס למידע רפואי אישי ( מידע שנתקבל בניגוד לחוק ) זה מאחר ואפילו קבע הגרפולוג (שאינו מוסמך כפסיכולוג) שהינך בעל נטיות וואחרות הרי שהוא שולל את זכותך להתפרנס בכבוד מעיסוק שבו אתה אתה עובק לדוגמא 10 אן 15 שנים ובאותו רגע לא מקבלים אותך בגלל איפיון האישיות ולא בגלל שאתה לא יכול לבצע את העבודה וזו העבירה על החוק, הם לא אומרים לך שהם בוחנים את האישיות שלך ולכן הם מסרבים לתת לך דוח כתוב שלא תתבע אותם יש דרך לקבל את המידע באמצעות חוק חופש המידע כך שאל תתלהב יתר על המידה מ"בחינות התאמה" אגב בארצות הברית זו עבירה מאד חמורה ובכלל לדרוש לעבור מבדק כלשהו, גם באירופה ובאנגלייה רק בישראל נבחרי הציבור עסוקים מדי מכדי לטפל בנושא זה
אבל אם כמה עובדים יתבעו מקום שסירב לקבלם לאחר מבדק התאמה העניין יעלה לכותרות מאחר ולא בוחנים את ההתאמה שלך לתפקיד אלא את האישות שלך וזה בכלל לא מקצועי ולא חוקי נניח שהגרפולוג או הפסיכולוג קובע שיש לך זעם עצור האם המעסיק יקבל אותך לא הוא יכתוב לך מכת לקוני ולא תצליח לקבל לעולם את המידע ועבודה אחרת ובאיזה שלב גם תשכנע שאתה משוגע איזה גרפולוג שרלטן שמדע הגרופולגייה הינו משהו המתימר להיות מדע (פסדו-מדע -ראה הערת השופט אדלר בפסק דין בעניין) וגורם נזק לאדם הנבדק עם זאת זה נותן כיסוי תחת אדיר לכל מנהל זוטר
בסה"כ ההתרשמות של הגרפולוג היא לא מכתב היד ( כי זה קישקוש) אלא הוא מסיק מהתוכן של הכתב את התכוות הנדרשות ולדוגמא אם יש לך ראיון אישי ולדוגמא יש לך כאב ביד ואתה יושב אצלו ומשדר סימנים סמויים של כאב ביד הוא ירשום בצורה ערטליאית כאב מהכתף לאמת היד וזה בדוק...
כך שאל תתהלב יותר מדי מהממבו ג'מבו הזה זה שרלטנות לשמה הם יודעים את זה המפעל יודע את זה זה מוכר לצרכי מס וכולם שמחים ומרוצים
אז זהו-תגובה לאסף-הם כן מכשילים 350753
היתי בראיון בחברת סטארט אפ, המנכ"לל התרשם ממני מאד ואף הציג אותי בפני חבר המנהלים בישיבה כמנהל הפעילות שלה הוצעתי.
סוכם על שכר ותנאים ועוד ונשאלתי מתי אני יכול להתחיל, אמרתי מיידי,בסדר, נכין לך חוזה תבוא מחר ותתחיל.
נסעתי הביתה וקיבלתי עוד טלפון בדרך מהמנכ"ל שראיין אותי שנמצאתי מתאים וישמחו לראות אותי מחר.
סוכם שאגיע בשעה בבוקר ב-‏09:00 להתחיל בחפיפה עם מי שהיה שם, בשעה 08:00 בבוקר התקשרו אלי ואמרו לי שאני צריך לעבור מבדק גרפולוגי, דבר שלא סוכם כלל איתי בתנאי הקבלה, שאלתי אם זה תנאי למה לא נאמר לי אתמול, נאמר לי שכן ורק אחרי קבלת התוצאות אוכל להתחיל לעבוד, בכל מקרה הסכמתי ועשתי מבדק בו נתבקשתי לצייר עץ, להעתיק קטע, להעתיק קבוצות של מספרים וכד',
המתנתי שבוע, נסעתי לשם, טענו שלא היגעו התוצאות, עברו שבועיים, לא מקבל תשובה , התקשרתי מספר פעמים, לא יודעים, לא היגיע, מחר וכד', הבנתי שמשהו לא בסדר, התקשרי ישירות למנכל ושאלתי אותי אז הוא ענה לא מתאים, שאלתי למה לא נתן לי תשובה.
אלא ענה שלא עמדתי במבדק הגרפולוגי, שאלתי למה לא ענה לי, מדובר פה עלי שעבדתי במשך 22 שנה בחברת תקשורת מובילה וידועה כמנהל בכיר מאד, לא הועילו כל תחנוני לשכנעו שלא יתכן שכל הנסיון הידע וההשכלה שצברתי בתחום הם בעלי ערך כפי שהראתי לו בראיון והוא למעשה קיבל אותי, לא הצלחתי להסביר לו שם עבדתי בחברה בעלת שם, 22 שנים כנראה שאני עובד אמין, לא הועילו מכתבי המלצה שלי מארה"ב שם שהיתי 10 שנים עבדתי ועשיתי תואר אקדמי בתחום הנדסי, הוא נאחז בממצאי המבדק ואומר לי שיש לו טבלאות המסכמות את ניתוח האישיות שלי ואני לא מתאים לחברה, הוא נאחז בחוות הדעת בחוזקה למרות שאין כל ביסוס מדעי, לא טרח להתקשר לאף ממליץ שלי והחליט רק על סמך זה כאשר הוא אומר לי שזה אורים והתומים שלו, כי פעם הוא קיבל מישהו עם המלצה שלילית מהגרפולוג במבחן ונכשל איתו זה הזכיר לי שבאמריקה הלכתי לחפש עבודה ובאחד המקרים ענה לי מישהו שאני בחור מאד נחמד אלמלא היה לו עובד ישראלי בשם אברהם שסידר אותו ומאז הוא לא רוצה עסק עם אנשים מסוגי ( כלומר ישראלים ) לכן אני אומר שהמבדקים האילו פשוט קלים לעיכול ומכשילים אותנו על לא עוול בכפנו, בנוסף זה מנוגד לחוק הפרטיות, אבל מי ילך להוציא 2000 דולר כדי שבית משפט יפסוק לו פיצוי, הרי זה אידיוטי
אז כך שאין הרבה מה לעשות לא כל לכך בטוח שזה לטובת המשתמשים בנושא זה ואני אף אמרתי לו שאתה יודע שאם תמצא מישהו שיודע רק 1/4 ממה שאני שכחתי זכית, יש לי הצעה טובה יותר בשבילך למה לא תבדוק אצל קורא בקפה, או אסטרולוג לחיזוי העתיד?
ממש חוצפה ובושה, אבל זה מה יש.
אז זהו-תגובה לאסף-הם כן מכשילים 350832
א. תמיד תהיתי מה הקריטריונים שעל-פיהם מעסיקים גרפולוג.
ב. כבר ביקשתי ממך פעם שתציין על איזה סעיף בחוק עובר מי ששולח את כתב ידך לבדיקה גרפולוגית ‏1, ולא זכיתי לתשובה.

1 ויש לציין שבמקרה הזה הבדיקה הייתה בהסכמתך! אבל אני גם אשמח לשמוע על איזה סעיף עבר גם מי שמסר כתב לבדיקה ללא הסכמה.
אז זהו-תגובה לאייל הקורא-הם כן מכשילים 351018
1. מעוגן בחוק הגנת הפרטיות,( ראה פס"ד-של העליון בנושא).
2. גם אם אתה חותם זה עדיין לא חוקי כי יש לנושא הזה מספר היבטים:
2.1 אם מתנים לך למשל את הקבלה לעבודה בשאלה-כיצד אבחן את האמינות והיושר שלך- אם תסרב לבצע את המבדק יפסול אותך על משהו אחר, לכך התייחס השופט אדלר בפסק הדין שאמר שההסכמה הושגה באמצעות אקדח לרקה.
2.2 אם למשל מישהו שלא הוסמך כפסיכולוג מבקש ממך לצייר עץ, משפחה, אדם וכד' הרי זו הערכת אישיות ברורה שאדם לא מוסמך מבצע כדי לאשאש את ממצאיו, לכן ההיבט פה הוא של אדם שלא מוכר כפסיכולוג, משתמש בכלים של פסיכולוג בניגוד לחוק שימוש בפסיכולוגיה-מטרת החוקר היתה להגדיר מי, איך, מה, למטרת מה נועד ניתוח האישיות.
2.3 הגרפולוגייה לא מוכרת כמדע אלא כמשהו מקביל לקריאה בכף יד או קריאה בקפה, שום מחקר אמפרי לא בוצע , שום מחקר מדעי לא בוצע, לא הצליחו להוכיח אפילו במבדק אקראי הצלחה של יותר מ40% וזה במקרה הטוב.
2.4 ניתוח אישיות בהתאם לחוק השימוש בפסיכולוגייה הוא פלישה לפרטיות,כל זמן שאינך מודע לתוצאות ההרסניות של מבדק כזה מספרים לך סיפור כלשהו ושולחים אותך לדרכך.
2.5 החוק אינו מאשר שימוש במבדקים כלשהם לצורך קבלה לעבודה
( ראה חוק חופש העיסוק, חוק ההזדמנויות שוות, חוק הגנת פרטיות) ראה פסק דין בנושא של השופט סטיב אדלר.
2.6 החוק מחייב את המעביד ( בדיוק כמו בארה"ב ) להתייחס אך ורק לכישורים המוצגים לפניו, היה והשתכנע המעביד שהעומד מולו מתאים לאחר שהציג את כישורי ומחליט לקבלו לעבודה, לא יתנה את קבלתו במבדק אישיות כלשהו בין גרפולוגי לבין פסיכוטכני או שילוב של שניהם למעט בתפקידי אמון הנוגעים לשימוש בכספים או מכירות.
3. מאחר ונוח וטוב להתייחס למבדק הגרפולגי כאל אורים ותומים לי לדוגמא נאמר שכישורי המקצועיים לפי מה שהוא ראה עונים על הדרישות ומעבר להם אבל הוא מאמץ בחום את דוח הגרפולוג ולפי טבלה מסוימת שהציג לו הגרפולוג הוא חוזה אי התאמה לתפקיד ( שאותו אני מבצע בהצלחה מה 20 שנה עם המלצות מגורמי חוץ, בקשות של חברות ידועות שם להשתמש בידע שלי שהופנו למנכ"ל שלי שאייעץ להם ועוד)אבל הגרפולוג בדק את כתב היד שלי והוא קבע
שהזווית באות ת חדה ויש סימנים שגם באות ז יש חדות וגם הצלבה ב ח ועם כמות כזאת של סימנים הוא קבע מה שקבע, המנכ"ל אימץ בחום את מסקנותיו, אני הפסדתי עבודה, הוא הפסיד מנהל שיכול היה להרים לו את הפרויקט בצורה מקצועית, מי שמרוצה מכל העסק הוא השרלטן שבחן את כתב ידי וקבע את מה שקבע, מי שהוא יבחר עכשיו יהיה מתאים לדעתו של הגרפולוג ולא חשוב מהם הכישורים שלו מה שחשוב הוא שהגרפולוג חושב שזה המועמד המתאים.
לא עזר לי כל נסיונות השיכנוע הוא לא רצה לשמוע,שבוי בידי הגפולוג, ניחא אפשר להגיע לבית המשפט עם זה יש פסק דין, זו עבירה פלילית ( כמו האזנה לטלפון- מסתכל בדוח "רפואי" שאיו רפואי ואינו מוסמך ומונע מאדם לעסוק בעיסוקו לא בגלל שהוא לא מוכשר לבצע את העבודה אלא בגלל ניתוח האישיות שלו שבוצע בגניבה וללא סמכות רפואית או/ו רקע רפואי כפסיכולוג..).
4. ללכת לבית משפט זה לפתוח תיק וזה עולה 2000$ לוקח 5 שנים עד שמישהו מסתכל על זה , התייעצתי עם עורך דין שהוא חבר שלי והוא אמר לי שהדרך הטובה ביותר היא להגיע לתקשורת ולהעיף את כל השרלטנים האילו מהשטח המונעים פרנסה מאנשים ישרי דרך, מוכשרים ובנוסף מה פתאום ובאיזו זכות מעביד צריך לדעת מהי האישיות שלי, בארה"ב זו עבירה מאד חמורה וניתן לתבוע מעביד
והוא ישלם לך כמה שנים משכורת ואף אחד לא יעשה את זה יותר.
5. אם יש אנשים שנפגעו מזה אפשר להתארגן ולפנות לתקשורת, זה לא אייטם כל כך חם אבל אני בטוח שיש הרבה נפגעים מזה.
6. אם יש רצון ויכולת אפשר לסגור את הפינה הזאת באמצעות התארגנות.
חבל שאתה לא מתמקד 366901
שואלים אותך ספציפית ואתה לא עונה לעניין, אלא מפנה אנשים לחפש בעצמם. הרושם שלי הוא שאתה לא כל כך שולט במה שאתה מתיימר לדבר עליו.

נאלצתי לכתת את עכברי ולמצוא את נוסח החוק: http://www.amalnet.k12.il/sites/commun/law/comi0104....

הדבר הרלוונטי היחיד שמצאתי בחוק הוא פירוט הפגיעה בפרטיות:

(5) העתקת תוכן של מכתב או כתב אחר שלא נועד לפרסום, או שימוש בתכנו, בלי רשות מאת הנמען או הכותב, והכל אם אין הכתב בעל ערך היסטורי ולא עברו חמש עשרה שנים ממועד כתיבתו;

כך שבדיקת כתב היד בהסכמת המועמד לא יכולה להיחשב עבירה על חוק הגנת הפרטיות.
אז זהו-תגובה לאייל הקורא-הם כן מכשילים 399148
שושן יעקב
כל משתארת על הגרפולוגיה בא ממקום של פגיעה ותחושת דחייה שחווית בעקבות האבחון שעשו לך.ולכן כל מה שכתבת הוא סובייקטיבי לחלוטין ומעוות,כן ממש מעוות.

אני אישית הלכתי לגרפולוג ותיאר אותי בצורה ובאופן בלתי יאומן.
הוא ידע לתאר את האופי שלי ואת מצב הרגשי והנפשי.
הוא ידע לכוון אותי בדיוק למקצוע המתאים ביותר עבורי,וזה היה מקצוע שהיה בליבי גמור כבר ללמוד אותו.
הגרפולוג הזה פשוט קנה אותי,זאת עובדה וגם אם אני בעצמי הייתי מופתע מכך.

יכול להיות שנפלת על גרפולוג לא מספיק וותיק ומאומן(הוותק משחק פה תפקיד מרכזי).או גרפולוג טוב אך לא מספיק מבין בארגון ודינאמיקה בין עובדים.ואולי אולי יתכן שפשוט יש מתאימים יותר ממך למקצוע הספציפי.

בכל מקרה אתה לא אמור לעצור את חייך בעקבות אבחון כזה או אחר ,פשוט תמשיך ואם אתה כ''כ מוכשר וראוי אכן תתקבל למקום עבודה ראויה ומספקת.
בהצלחה.
אספר לך סוד קטן על גרפולוגיה (ועל קריאת קפה...) 427246
מי שעומד מולך לא בוחן באמת את כתב היד (כפי שלא באמת קורא בקפה), הוא בעצם קורא את מה שכתבת ומפענח את אישיותך ומצוקותיך על פי התוכן, לא על פי נטיית האותיות. מדובר באנשים שמסוגלים לתפוס נקודות כאלה ואחרות ולהפוך אותן למשפטים מספיק רחבים (אבל קרובים לרגשות שלך) כדי שתרגישי ש''קראו'' אותך.

תנסי לשלוח לאותו גרפולוג בשם בדוי ובלי שיראה אותך קטע מועתק מספר שלא קשור אליך בכלל (למשל מספר הטלפונים של תל אביב) ותראי אם התשובה שתקבלי תהיה קשורה בכלל אליך.
אספר לך סוד קטן על ג'נדרולוגיה 427267
התגובה שאתה מגיב עליה חתומה ע"י "חסיד של הגרפולוגיה" וכתובה בגוף ראשון זכר, ואתה מגיב בגוף שני נקבה. מה יהיה? גרפולוג כבר לא ייצא ממך... :)
ההשערה שלי היא 139469
שתי הפעמים שנתקלתי בדרישה הזאת היו בחברות הי-טק, אחת מהן סטארט-אפ.
תדיראן, כור וקק''ל-טעות 338370
יש לך טעות גדולה
מוטורולה היא חברת האלקטורניקה היחידה בשוק שאוסרת על מנהלי כוח אדם שלה כמדיניות ( בהתאם לחוקי חברת האם בארה"ב ולחוק הגנת הפרטיות במדינת ישראל) לבצע מבדקים כלשהם.
ואם יש מתנגדים חריפים ובוטים לכל שיטות המבדקים למינהם זו מוטורולה בארץ ובחו"ל.
זה בגלל שהם מאמינים ביכולת האיבחון של המהלים שלהם ונכון הם חברה מצליחה מאד וזו עוד הוכחה לכך שמבדקי האיבחון האילו אינם שווים כלום (למעט כושר חיזוי אולי וזה עוד לא הוכח לגבי
ילד בן 20 שהולך ללמוד או לקבל תפקיד כלשהו הדורש מידה מסוימת של לימוד..או ילד בן 18 שהולך להיות קצין בצבא), לכן
בחברה זו שהיא חברה מצליחה ביותר הם סומכים על יכולת האיבחון של המנהל בשטח ושל מה שמביא המועמד איתו, השכלה, ידע, נסיון,
אם המועמד נכשל הוא מקבל כנפי טיסה לאחר 3 חודשים.
ואל תגידו לי שהם חברה גרועה מבחינת כוח או לא מצליחה בגלל שהם לא מבצעים מבחני מיון.
לכן תנסו מוטורולה זו חברה טובה ויחודית בתחום הזה.
תדיראן, כור וקק''ל 140190
לפחות היית מבסס את דבריך על הגיון אם לא על עובדות.
גרפולוגיה הרבה יותר מדויקת מכל מבחן אישיות אחר שאני כמנהל כ"א מכיר !
תדיראן, כור וקק''ל 140274
"גרפולוגיה הרבה יותר מדויקת מכל מבחן אישיות אחר שאני כמנהל כ"א מכיר"

מה זה אומר לנו על מבחני האישיות?
תדיראן, כור וקק''ל 140278
לא, מה זה אומר על מנהלי כ''א.
כאן בדיוק תמונה הבעייה ! 147078
באופי תגובתך למעשה אתה חושף את הבעיה האמורה - מנהלי משאבי אנוש (ולא כוח אדם - בסמנטיקה בה אתה משתמש מראה ל הנתק המקצועי הקיים אצלך) לא מכירים את הכלים שבהם הם יכולים להשתמש למיון מועמדים. קורס מעמיק באוניברסיטה או קריאה של הספרות המקצועית העדכנית או קריאה של כמה מאמרים מקצועיים בתחום הייתה מגלה לך כי קיימים מבחנים רבים לרשות הממייו העומדים בקריטריונים מהימנות ותוקף במידה כזו או אחרת של הצלחה אולם גרפולוגיה - אינה אחד מאלו שכן זו יכולה להיות מסוווגת בתחומי האינטואיציה ולא בתחומי המדע.
כאן בדיוק תמונה הבעייה ! 147118
אנא האר את עינינו באשר לאותם מבחנים העומדים בקריטריונים של מהימנות ותוקף.
תדיראן, כור וקק''ל-מבחני אישיות 351021
בכלל מבחן ניתוח אישיות אסור על פיו חוק באיזו זכות בוחנים את האישיות שלך כל מה שאתה מקבל שכר הוא על הידע שלך והיכולת שלך לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר
כל היתר מנוגד לחוק ולמה:
האישיות שלך מוגנת באמצעות חוק הפרטיות ברגע שמישהו דורש ממך לחשוף את האישיות שלך הוא יוצר לך מצב שבו אתה במצב נחיתות של יכולת לבצע עבודה בה אתה מיומן ומוכשר לעומת דו"ח בלתי מוסמך של איזה שרלטנים כמו מבדקי השמה או גרפולוג ( ציור עץ, דמות, משפחה הוא מבחן ניתוח אישיות האסור על פי חוק ואינך חייב להסכים לזה ולקחת את הסיכון שלא תתקבל לעבודה).
מה קורה פה?
מגיע ניתוח האישות שלך לגורם המעסיק ונניחש שנקבעו שם הנחות מסוימות בין שהם נכונות או לא הרי ההתייחסות הראשונית היא:
למה אני צריך עובד כזה ( על סמך "חיזוי" שאינו מתוקף מדעית)
ואז הוא בוחר את העובד הבינוני ושאינו עונה כלל על דרישות התפקיד (על סמך "חיזוי" שאינו מתוקף מדעית)וכל הצדדים יוצאים לא מרוצים למעט השרלטנים למינהם ואילו הם עסקים לכל דבר ממש שערורייה שצריך להפסיק אותה או באמצעות דין או באמצעות תביעה יצוגית או באמצעות התקשורת.
תדיראן, כור וקק''ל-מבחני אישיות 355121
נניח שהיה מבחן אישיות אמין. האם אישיות היא לא תכונה רלוונטית למי שעובד עם בני אדם? מנותן שירות ועד למנהל, יחסים אישיים הם בהחלט כישור רלוונטי שמשפיע על היכולת שלך לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר.

אם ניקח את הגישה שלך צעד אחד קדימה, אולי יש לאסור בכלל על ראיונות עבודה? הרי גם ראיונות עבודה מבוססים על התרשמות אישית שיש בה חדירה לפרטיות, וניתוח אישיות מצד אדם לא מוסמך. שיסתפקו המעסיקים בקו"ח, ואם יש להם שאלות אליך, שיפנו אותם בכתב, ואתה תוכל להחזיר תשובה מודפסת שעברה עריכה מקצועית. מה רע?
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355191
הפוך- אפשר להקים מכונים לשיפור כתב היד.
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355194
יש כאלה. כלומר, גרפולוגים גם מטפלים באמצעות שיפור כתב היד. הפטנט הטוב ביותר הוא ללכת לטיפול כזה אצל הגרפולוגית שאמורה לתת את חוות הדעת עליך...
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355214
זה קצת מוזר, לא? הגרפולוגים טוענים שכתב היד משקף את האישיות, אז טיפול כזה אומר שאפשר לשנות את האישיות דרך שינוי כתב היד?

מעניין אלו מאפיינים יש לכתב יד של אדם שמנסה להסתיר את העובדה שכתב היד שלו מעיד על כך שהוא עבר קורס לשינוי כתב היד כך שלא יראו שהוא מנסה להסתיר את העובדה שכתב היד שלו מעיד על כך שהוא לא שלם עם האופי שלו.
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355222
כן, עד כמה שזה נשמע מוזר, גרפולוגים בהחלט מטפלים באמצעות שינוי כתב היד. אינני יודעת מה הרציונליזציה של העניין הזה, אבל עושים זאת כבר שנים - ואנשים טוענים שעם תוצאות טובות.
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355226
אני חושב שזה לגטימי לגמרי לנסות לשפר את כתב היד ‏1, ומי אם לא גרפולוגים יכולים להוות מדריכים נאותים, אבל לטעון שיש לזה גם השלכות על האופי?

1גילוי נאות: כתב היד שלי ממש איום ולפני עידן המחשב סבלתי מאוד מהנכות הזאת.
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355230
לא לא, אני מדברת על *טיפול*.
(ואגב, טיפול לאו דווקא משנה את האופי. לא לזה הוא נועד).
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355237
אפשר לחשוב על תקשורת דו-כיוונית בין (נניח) תחומי מוח שאחראים על מוטוריקה עדינה לבין כאלה שגורמים לפחד מעכבישים.

(מובן שאפשר לחשוב על מליון ושניים דברים אחרים הגיוניים באותה מידה)
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355268
בילדותי שלחו אותי ללמוד ג'ודו, בתקווה לשפר את הביטחון העצמי שלי.
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355239
סביר שהיית חרטום באחד מגלגוליך הקודמים.
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355267
אני אמנם לא קשיש כמו השכ''ג, אבל בשבילי תקופת הפרעונים איננה היסטוריה רחוקה.
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355270
כלומר? איש מן החרטומים לא הספיק למות בטרם נולדת?
?Rosetta are you betta 355275
בדקתי שוב, והתברר שמקור הטעות הוא שחשבתי ששיר פופולרי בתקופת נעורי‏1 לא מתייחס לאבן הרוזטה, כפי שחשבתי עד היום. עמכם הסליחה.

?Rosetta are you betta 355283
אה? נו טוב. לא שהבנתי, אבל...
"קיבלתי 771 בגרפולוגי בזכות הקורס" 355438
גרפולוגים קוראים לתחום הזה ''גרפותרפיה''.
תדיראן, כור וקק''ל-מבחני אישיות 366903
> „בכלל מבחן ניתוח אישיות אסור על פיו חוק”

איזה חוק אוסר על כך?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים