14541
למה רק הסיגריות מככבות בכותרת?..
14543
כי על זה היה סקר באייל. (:
לא, ברצינות - כי זה נראה לי הכי קריטי. על בירות בכל מקרה אנשים משלמים מחירים מופרעים בפאבים וכאלה, וכל השאר לא בדיוק מעניינים את הקורא הנפוץ. אז סיגריות - זה מה שמעניין. חוץ מזה, הכותרת גם מוגבלת באורך, אבל תרוצים טכניים אף פעם לא נשמעים טוב.
14551
Actually, the interesting part is the milk-replacments.
For years, milk replacments in Israel are an order of magnitude cheaper than similar products in the US.
One of the results of those cheap prices is that it is highly possible for mothers to leave their child with a father or other caretakers even earlier and getting back to work.
Now, if those prices raise, women who can't afford milk-replacments (and their are very expansive when not regulated) can't get back to work either which makes their economic situation even worse.
I'm not even commenting on the fact that price regulation on milk replacement is a great form of goverment support for gender equality - it enables male and female to be equally effective while caring for their children.

14554
למשרד הבריאות ולקופות החולים יש מדיניות לעודד אמהות היכולות להניק לעשות כן (כחלק ממדיניות זו, הוגבלה דריסת-הרגל של אנשי השיווק של יצרני התחליפים במחלקות היולדות). זה עשוי להסביר את הסרת הפיקוח.
סוגיית הפגיעה בשוויון שהעלית היא מעניינת. האמנם תחליפי-חלב הם הפתרון היחיד המאפשר לאם טרייה לחזור לעבודה?
14572
על פי סקר שפורסם לפני כמה שבועות ברדיו (באחת התוכניות הכלכלה בגלי צה''ל), המצב הכלכלי אינו הגורם המשמעותי בשיקוליה של אישה לצאת לעבוד אלא דווקא ההשכלה. נשים משכילות תצאנה לעבודה גם אם ההכנסה תהיה נמוכה יותר מההוצאות הכרוכות בכך בלי קשר למצבן הכלכלי.
בוודאי שלא! 14579
אפשר תמיד לקחת איתך את התינוק לעבודה ולהניק אותו שם...
בוודאי שלא! 14591
לא תמיד. ישנם מקומות עבודה וסוגי עבודה שאינם מאפשרים זאת (ואין טעם לדרוש בחוק שיאפשרו זאת). האפשרות שאני חשבתי עליה היא דווקא הנקה בחלב-אם מבקבוקים. אמנם גם לשם כך נדרשים תנאים מינימליים והתחשבות מצד מקום-העבודה (ואולי עדיין אין לכך התייחסות מפורשת בחוקי-העבודה), אבל התרשמותי היא שברוב המקרים זה אפשרי.
בוודאי שלא! 14602
האמת שזה נאמר בציניות אבל אולי הייתי צריכה לצרף לשם כך קובץ קול, כדי שישמעו את האינטונציה...
בוודאי שלא! 14603
האמת היא ששיערתי שזה נאמר בציניות, אבל מקומות-עבודה החל מגודל מסויים בהחלט יכולים להחזיק פעוטון (או איך שקוראים לזה כשמדובר בתינוקות קטנים יותר).
בכל מקרה, רציתי לנצל את ההזדמנות ולהבהיר למה התכוונתי מלכתחילה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים