תנו להשחיל מילה 153097
ילדים יקרים,אין מוסר בגונגל, בגונגל יש רק מאזן אימה,משוכלל ככול שיהיה,עשוי מסימביוזות ומניפסטים חברתיים,בבסיס שולטים בהחבא,מספר כוחות בסיסיים כגון פחד המוות,הבדידות וההתרבות. בגונגל, השרדות הבשר היא המניע הסופי. אותו דבר נשגב ואצילי המכונה מוסר ,מוסר אמת, ניתן להבין רק בהקשר הדתי, הדתי האמיתי, זה שנפשו התעוררה דיה להבחין באשליית הבשר ובנצחיות הנפש. כך נידמה לי שקראתי באיזה ספר.
תנו גם לי להשחיל מילה 153107
מה גורם לך לחשוב שגם המוסר הדתי לא נטוע, בבסיסו, בהישרדות הבשר? הנה מהשרוול: דת אינה דבר אינדיבדואליסטי אלא קבוצתי. התארגנות של פרטים בקבוצה מעלה את סיכויי הפרט להישרד. כדי לקיים את הקבוצה הדת מגדירה כללים (וקוראת להם "מוסר") שעוזרים לשמר את המבנה הקבוצתי - לא לרצוח (כדי לשחרר את הפרט מהדאגה לגבו כל הזמן) לא לגנוב (כדי לשחרר את הפרט מהדאגה לרכושו כל הזמן) לא לנאוף (כדי לשחרר את הפרט מהדאגה להמשכיות הגנים שלו כל הזמן) וכו'.
עוד מילה 153125
מה גורם לך לחשוב... ובכן, לא במחשבות מדובר אלא בהבנה שמקורה,אלוהים יודע מהי. המחשבה לפי הבנתי היא הכלי העליון של הבשר, הקצפת של המפץ הגדול.המחשבות הכי מופשטות הן השתלשלות של נסיונות פיזים בסיסיים,יורד גשם ,אז נרטבים. יוצא מזה ,מחשבה שווה חומר. מחשבה הנה כלי מדהים לפיצוח סודות החומר,האדם המאמין מניח שעולם החומר הנו השלכה של עולם הרוח ובכול מאודו מתאווה למאחורי הקלעים ,לשם המחשבה לא חודרת. יתרה על כך,ניראה שהמחשבה והחומר מתנגדים לרוח מתוך חשש לאבד את ההגמוניה. לכן ההתנסות היום יומית של הילד ככ יותר עמוקה ,עוד אין לו מחשבות וכותרות,הכלנית מסתורית וחסרת שם ולהר אין נצ. האדם ניחן בכלים רבים שיכולים לשרתו במסעו ביקומנו המוזר רק נרוויח אם נשתמש בכולם
עוד חצי מילה 153127
אמ... ועכשיו תסבירי לי איך זה קשור למה שאני כתבתי? כי אני לא ממש הבנתי.
''יוצא מזה ,מחשבה שווה חומר'' 153128
אם זה מה שיוצא לך, כדאי שתבדקי איפה הטעות. בטח חילקת באפס באיזשהו מקום בדרך.
קומדיה של ליל קיץ 153131
מה קורה כאן? דווקא המאמינה טוענת שהמחשבה המופשטת,(זו שיצרה את הגיאומטריה למשל) היא תוצר לוואי של חוויות חושיות, ושכ"ג מגן על המטאפיזיקה?
קומדיה של ליל קיץ 153132
אני לא מגן על כלום, אני רק קופץ כשאני רואה משפטים כמו ''מחשבה שווה חומר'', ''אדום שווה גמל'' או ''סימפוניה שווה משחת נעליים''.
קומדיה של ליל קיץ 153133
אם גמל=סיגריות,וסימפוניה=גלידת שטראוס,
למה שווה מחשבה?
קומדיה של ליל קיץ 153177
שני סנט.
אחרי שהשחלת מילה, אולי תכתבי משפט? 153196
שולה,

לא ברור לי דבר מה. עד כמה שאני מבין, עפ"י הדת המוסר הוטל על בני האדם כעונש על חטא גן עדן. ידיעת האמת והשקר הוחלפה בידיעת הטוב והרע. כתבתי מעט על כך בסדרת המאמרים על גן עדן, חלק א' דיון 1089 וחלק ב' דיון 1133. אם כך, מהו אותו מוסר אמת?

כמו כן, בשעה שנשתחרר מאשלית הבשר ונהפוך לנשמות טהורות, חסרות חומר, האם המהויות האלה לא תתיחסנה אחת לשניה, אפילו אם כל היחס יהיה "חיובי"? או שמא את רומזת שהיחס היחידי יתקיים בין הנשמות לאלוה? משמע, כביכול "נשמה נשמה לנפשה"?
אחרי שהשחלת מילה, אולי תכתבי משפט? 153576
ובכן, תמצית הדת עפ שולה: אין גן עדן אין גהינום אין אמת ושקר אין טוב או רע. אין חומר אין בשר אין נשמה אין מסך מחשב אין אלהים. מה כן יש, יש מחשבת המוחלט, במקום שאין בו מקום, בזמן חסר זמן, ואותו הדבר שאינו כלום, הינו כר מרעה אין סופי. מתוך הוויה זו משתרעת היררכיה של רמות תודעה שהנמוכה בניהם הוא החומר. המין האנושי חותר להשתחרר מגופו ,באמצעות הטכנולוגיה, באמצעות סמים, ובאמצעות הדת. גופנו הינו קוצ בתחת, וכיוון שכך, הוא מהווה תמריצ להתפתחות, פיזית ורוחנית. האם חשבתם על כך ששונית אלמוגים הינה ככ יפה משום שבעצם הינה המקום הכי מפחיד בעולם החי.
אחרי שהשחלת מילה, אולי תכתבי משפט? 153578
אז אם לגנוב משפט ממישהו גדול מכולנו*, יצאתי החוצה, בעטתי בחזקה באבן שנרתעה ממני, וקראתי בחדווה "כך אסתור את זה".

(אני חורג ממנהגי להשתדל שלא לענות לאלמונימ, בגלל שהמנהג שלך לכתוב צ' במקומ ץ' מץא חנ בעיני).

*מכיר?
אחרי שהשחלת מילה, אולי תכתבי משפט? 153599
בוסוול על בישופ ברקלי?
אחרי שהשחלת מילה, אולי תכתבי משפט? 153630
בוסוול על סמואל ג'ונסון על ברקלי.
אחרי שהשחלת מילה, אולי תכתבי משפט? 153631
אופס, זכרתי שבוסוול לא כזה שנון. תודה.
אחרי שהשחלת מילה, אולי תכתבי משפט? 153673
ממעמקים קראתיך יהוה
אחרי שהשחלת מילה, אולי תכתבי משפט? 153675
והוא ענה משהו? ספר, ספר

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים