אלמונים וזיהוי כותבים 153484
תגובה זו היא תשובה לתגובה 153479 (וגם לאייל המרגיז באותו דיון‏1).

כל נושא העיצוב הנפרד למשתמשים רשומים ולאחרים נידון כבר לעייפה, כך גם האפשרות ליצור "אייל נקי", כלומר - כל התגובות יוצגו, אבל לקורא תהיה אפשרות לבחור לצפות רק בתגובות של כותבים רשומים, ובתגובות שדורגו כ"ראויות לקריאה" ע"י המערכת. אני נגד הרעיון הזה. אני חושב שחלק מהכוח של האייל הוא ביכולת של כל אדם, יהה הוא אפילו תלמיד בכיתת מידענות ברופין, לפרסם תגובה מיד בלי יותר מדי המולה, ובלי שיסומן כזר.
פעמים רבות ביקרתי באתרים ופורומים, ורציתי להשאיר תגובה אבל גיליתי שהדבר מצריך רישום - אז ויתרתי. אני אישית, כמובן, סומך על מדיניות הפרטיות של המערכת, אבל ברור לי שאין שום סיבה לקורא המזדמן לסמוך עליה בעצמו.

אני לא רוצה שהאתר ישקע בסטגנציה עם הכותבים הקיימים כיום. כל הזמן נוספים כותבים חדשים - רבים מתחילים כאלמונים ולבסוף בוחרים כינוי קבוע וחלקם אף חושפים את שמם האמיתי (או לא).

לאייל המרגיז (<תגובה_153478>) - הוא תקף כל אלמוני רק משום שהוא אלמוני, באופן בוטה ובלי שום קשר לתוכן דבריו. את זה אנחנו לא אוהבים.

1 זה השם שהוא בחר, לא אשמתי.
אלמונים וזיהוי כותבים 153501
ותשובה שלי לתגובה 153481 : אני לא נוטשת, לא פורשת ולא חותמת. בעיני זה סתם מיותר שהצהרה של טל ‏1 לגבי העדפותיו האישיות מתפתחת שוב לוויכוח הנצחי "מי יותר/פחות אלמוני ממי".

הטענה כלפי אנשים בעלי ניקים אינה יותר או פחות מגוחכת מהטענה כלפי אנשים בעלי טלפון סלולרי - האמצעי קיים, ולכן יש כאלה שמעדיפים להשתמש בו. אני ממש לא רואה צורך להיכנס להסברים אישיים-פסיכולוגיסיטיים או לתיאוריית "מהו הניק?". לי זה נוח כך, ולרבים אחרים גם כן. אם לטל זה לא נוח, חבל.

1 שכבודו במקומו, ויש הרבה.
אלמונים וזיהוי כותבים 153504
קרה משהו עם מערכת הקישורים של האייל? מה זה שכולם נותנים את מספרי התגובות בלבד?
גם אני לא אמרתי שאני נוטש, פורש, אלא אמרתי שב*אם* יתקבל אחד מהרעיונות הדרקוניים שדובר בהם, *אז* אני אפרוש ובטח לא אהיה היחיד. איום זה הוא כדי להסיר כל מחשבה עתידית של כל מערכת עתידית לקבל את הרעיונות האיומים ההם, ובוודאי שאינני חושד בטל ‏1 שהוא מתכוון לממש אותם.

1 מסכים עם ב.
דרקוניים? 153510
כמי שהעלה את ה"רעיונות הדרקוניים", אני רוצה להזכיר שדיברתי על הפיתרון הטכני בלבד, מבלי להביע את דעתי‏1 על השאלה הערכית. חשיבות הפיתרון הטכני היא בעזרה לאתרים אחרים שמשתמשים במנוע של האייל, שנהפך יותר ויותר פופולרי, ורוצים לבנות קהילה פחות פתוחה.

1 את דעתי אפשר להסיק מהעובדה שבחרתי לא להזדהות.
דרקוניים? 153511
כמו פא"צ, למשל?

אלמונים וזיהוי כותבים 153514
פעם הצעתי לסלשדט את האייל: תגובה 126824
מה אתה חושב? גם מאתר כזה תפרוש?
אלמונים וזיהוי כותבים 153518
אני נגד, וקשה לי לדעת מה יהיה במצב כזה. יתכן שיהיה לי פחות חשק לכתוב פה, אך מוקדם להצהיר אם אפרוש או לא.
אלמונים וזיהוי כותבים 153533
אני אפרוש מיד מאתר כזה. הוא מפלה נגד אנשים טפשים כמוני, שלא יודעים הכיצד להשתמש ומה המשמעות של שיטת הדירוגים.
אלמונים וזיהוי כותבים 153516
לא יודעת מה קרה למספר התגובה.

אני לא אפרוש - רוצה לומר שגם אם יתקבלו ההצעות האלה, אני לא אפרוש במכוון או במחאה, אלא פשוט יהיה לי הרבה פחות נוח לכתוב כאן, ואסתלק לי לשדות אחרים.
אלמונים וזיהוי כותבים 153517
כלומר, תפרשי בשקט.
האם לא עדיף להקדים רפואה למכה, מאשר להצטער כשיהיה מאוחר?
אלמונים וזיהוי כותבים 153522
אני לא נוהגת לעשות דברים בשקט, תנוח דעתך.
אלמונים וזיהוי כותבים 153557
נחה.
אלמונים וזיהוי כותבים 153559
קמה.
מה עכשיו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים