גודווין כבר אמרנו ? 154881
קמפיין לעידוד צמחונות משווה בין סבל החיות לבין סבלם של היהודים בשואה (כתבה ב-ynet)
(יש בעיה כלשהי בלינק, בינתיים כותרת הכתבה בעמוד הראשי שלהם וניתן להיכנס משם http://www.ynet.co.il
ואתר החברה שהעלתה את הקמפיין http://www.masskilling.com
גודווין כבר אמרנו ? 154909
נשאלת השאלה, במה הם מצליחים יותר בקמפיין המטופש הזה? לעלות את סטטוס הפרה לרמת אדם או להוריד את סטטוס היהודי לרמה של פרה?
מדובר פה הן בזילות השואה והן בזילות חיי אדם.

קמפיינים עתידיים:
"סיפורים ממחנה העבודה" - סדרת ראיונות עם תושבי חוות הנמלים של יוסי.

"החיים בצל הרדיפה" - סיפורו סוחט הדמעות של וירוס הכלבלבת. כולל ראיון עם אדון HIV וגברת אבולה, אשר טוענים שקיימת קנוניה בינלאומית למציאת נשק בלתי קונבנציונלי שישמש לג'נוסייד כנגד עמם. בהפקת - "תנו לוירוסים לחיות".

"סרטן בלב האומה, גילויי גזענות, סדרה בהמשכים" - פרק א': "נטע זר". גידול סרטני מתאר את השנאה שהוא חש שמופנת כלפיו ממגולחי הראש החיים סביבו.

"הקץ לההאצת החלקיקים! גם לאלקטרון מגיע לחיות בשקט" - כתב שטח המצטרף לפעיל זכויות ברמת המיקרו. כתבה מצמררת עם אווירה מחשמלת.

"על כוננו הקשיח של מנדלה" - תוכנה ניצולה מתארת את סדרת ההתעללויות שעברה בשלבי בדיקת התוכנה. מומלץ לתלמידי טכניון לצפות בלווית מבוגר או ראש חוג.

"ליל בדולח על הקרח" - רומן היסטורי המגולל את סיפורה הטרגי של משפחת פינגווינים ושכינהם כלבי הים, בעודם נאבקים עם להקותיהם על חייהם בסביבה עוינת. להקת לוויתני אורקה לבושי שחור כובשת את סביבת קרחונם השליו ומתחילה להתעמר בתושבים השלבים באכזריות. הסידרה מלווה בצילומים אותנטיים מאותה תקופה חשוכה. מספר צילומים אף מתעדים התעללות פושעת בכלב ים אומלל, שלא לצרכי מזון, אלא לצרכי משחק ושעשוע בלבד. דה הורור!
גודווין כבר אמרנו ? 154914
מצחיק!
ואוסיף גם:
תגובה 153598
תגובה 153308

- הודעה זאת נכתבה ב100% אלקטרונים ממוחזרים.
-הכותב מודה לקרן הפרוטונים שתמכה במחקר.
אביבי הקמפיין אינו מטופש 155319
המקמפיין אינו מטופש, וגם אין כוונתו להוזיל ולפגוע. צר לי שאתה חושב כך. אך אולי זה מראה שאינך מבין או אינך מסכים להבין את גודל הכאב והסבל שעוברים בעלי חיים במשקים תעשייתים, במעבדות, ובכלל, ואת העובדה המזעזעת שזה לא חייב להיות כך.
מסבל רב אפשר להימנע.
הקמפיין מנסה להפיל אסימון אצל כמה אנשים, ולגרום להם להיות מודעים לסבלם של יצורים חיים אחרים, בעלי חיים, להבדיל מהאדם.
אני לא חושבת שסבל של יצור חי הוא מטופש, ולא שהקמפיין מטופש. קיימת התעלמות מוחלטת מסבל כאן, וזה כשלעצמו דבר מחריד.
בדיוק כמו שהיתה התעלמות מסבל של אוכלוסיות שלמות של בני אדם.
אין הכוונה להוזיל ולא לפגוע, אלא להמחיש את המימדים האדירים של זה ואת העובדה שזה אינו צודק, והגיע הזמן שזה יפסק.
תודה
מוזיל ופוגע הוא כן, נשאר רק להגדיר ''מטופש'' 155350
אם כוונתך ב"אינו מטופש" היא שאדם ישתכנע מהקמפיין באופן רציונלי, אז הרי לך סיבה טובה לכך שזה דווקא לא יקרה:

אבל מה יש לומר, כל קמפיין פרסומי שיפנה להגיון אחת דרכו להיכשל. פנייה בוטה לרגש, לעומת זאת, (ותעיד על כך הארייט ביצ'ר-סטואו) עבוד תעבוד. וזה לא משנה אם המטרה היא צודקת ונכונה (כמו במקרה של העבדות) או שהיא עדיין טעונת-הוכחה (כמו במקרה דנן).

חוץ מזה, אולי הקמפיין לא מכוון להוזיל או לפגוע, אבל מסתבר שבעיני רבים – ולא רק אירגונים יהודיים – הוא מוזיל ופוגע. מאותה האנלוגיה (יחס ליהודים = יחס לפרות) ניתן גם להגיע למסקנה שאם לשחוט פרה שרועה אצלך בשדה פעם בשנה זה בסדר, אז גם להרוג יהודי או שניים זה לא נורא כל כך, כי זו הרי לא מכונת-השמדה. אבל ישנן מטרות שכנראה מקדשות את האמצעים בעינייך, וזו מן הסתם אחת מהן.

ונקנח בגודווין: היטלר עצמו לא רק שאהב בעלי-חיים, אלא אף היה צמחוני לפחות תקופה מסויימת בחייו. (הממם. מעניין כיצד יגיבו הצמחונים לקמפיין פרסומת שכזה? שימי לב שאין הכוונה כאן להוזיל ולפגוע, אלא להמחיש עד כמה אין קשר בין מוסר למזון.)
מוזיל ופוגע הוא כן, נשאר רק להגדיר ''מטופש'' 155362
''אין קשר בין מוסר ומזון''
אני ממליץ שתחשוב שוב על ההצהרה הזאת. כיוון שהיא האחרונה בתשובה שלך וכנראה נחפזת לסיים, אמנע מהרחבה נוספת.
מוסר ומזון 155606
היה כאן נסיון מצידי להקצין בכיוון ההפוך, קומפלט עם אנלוגיה, ואמירה כוללנית חסרת-הסבר שנשענת על הגיון מעגלי משובח.

אבל, לומר את האמת, בסופו של דבר אני חושב שמה שאדם אוכל אינו עושה אותו יותר או פחות מוסרי (לכל הפחות לפי הגדרת המוסר הנוכחית של החברה בה אני חי). לעומת זאת, אני בהחלט יכול להתדיין על האופן בו הוא משיג את מזונו זה.
מוזיל ופוגע הוא כן, נשאר רק להגדיר ''מטופש'' 155572
במקרה זה מטופש=מוזיל ופוגע. אם זה קמפיין שעשוי עם דמגוגיה מן הסוג האיכותי, מן הבחינה הפרגמטית הוא אכן יכול להיות לא מטופש ודי אפקטיבי(באופן שלילי).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים