אתגר לארכיבאי 158835
היום כמעט שלחתי לדובי הצעה לערוך סקר שכותרתו "כיצד שמעת על האייל לראשונה"; ברגע האחרון חשבתי שאולי כדאי שאבדוק אם סקר כזה כבר נערך, וכך חסכתי מעצמי פדיחה.

אני הגעתי לאייל לראשונה דרך לינק למאמרו המרתק של יובל רבינוביץ' על מגילת אסתר (דיון 178), שמישהו שלח לרשימת אימייל עליה אני מנוי. זה קרה כשנה לאחר פרסום המאמר, יום או שניים לפני פורים 2001 (אותו פורים בו אתר האייל התחפש לאתר עין הדג).

אני זוכר היטב את הפליאה שאחזה בי נוכח העומק, הרהיטות והשנינות של הכותבים והמגיבים (טוב, נו, לא *כל* המגיבים) שבאתר - חזיון כל כך חריג בנוף האינטרנט העמוס אך העילג שהכרתי עד אז.

אז למה אני מעלה סקר נידח מתהום הנשייה ומספר את כל זה? משום שאני מחפש תירוץ לבקש מהארכיבאי (או מאחד מבאי כוחו) שיאתר עבורי תגובה מסויימת. זו היתה אחת התגובות הראשונות בהן נתקלתי כשהתחלתי לשוטט באתר, ותשומת הלב שהושקעה בחיבורה הותירה עלי רושם גדול בזמנו. התגובה היתה חלק מפתיל שעסק במלאכת הכתיבה, ומחברה נתן דוגמא למשפט תקני, אך מסורבל. אני לא זוכר אף מילה מהמשפט עצמו, לצערי, אבל העקרון היה דומה לזה שבמשפט "אתה אמרת לה שהטיפול שלהם בבקשתנו תלוי ביכולתו לעבוד איתי, ולא אתכם" - הרבה דמויות במשפט אחד. כמדומני שהמחבר גם ציין שהתוצאה היתה יכולה להיות מבלבלת אף יותר אלמלא הקפיד לבחור בגופים דקדוקיים שונים זה מזה. המשפט לא היה ציטוט של דברי מגיב אחר, אלא "בושל" לצורך ההמחשה.

חרף מאמצים לא מבוטלים, לא הצלחתי לאתר בכוחות עצמי תגובה זו, שכאמור, נכתבה לא יאוחר ממרץ 2001. פרס האייל היסודי התשס"ג + הכרת תודה עמוקה יוענקו למי שיצליח לאתר אותה.

ואולי זה גם הזמן והמקום לומר מה שלא נאמר מספיק, לטעמי, באתר: תודה. תודה עצומה לדובי, טל, ירדן, ערן ושאר העוסקים במלאכה על כך שהם מספקים לנו במה עליה מתרחשת הצגה מרתקת, מחכימה ואינסופית, מאפשרים לכל המעוניין לעלות עליה, ולאחרים, לצפות בה.
אתגר לארכיבאי 158926
זה אתגר זה? כל מה שהיה צריך לעשות זה להריץ חיפוש על תגובות מאת "טל כהן" המכילות את המילים "מחסנית מין עורך". אלמנטרי.

תגובה 37497
אתגר לארכיבאי 158945
תודה מקרב לב; זו אכן התגובה. את הפרס אתה יכול לקבל אצל דוד במחלקת שירות לקוחות, מערכת האייל הקורא, רחוב פורום 2 (תגיד שיובל שלח אותך).

וגם מסתבר שטעיתי - התגובה המדוברת נכתבה דווקא אחרי מרץ 2001. בדיקה זריזה העלתה שהפורים בו אתר האייל התחפש לאתר עין הדג היה פורים 2002 (הפתיל שמתחיל בתגובה 58582), וכך הסתבר לי, לתדהמתי, שאני אייל צעיר יותר בשנה מכפי שחשבתי.
אתגר לארכיבאי 158988
הו, אפילו אני זוכרת את התגובה הזו, מהימים שרבצתי פה בין השיחים.
אתגר לארכיבאי 159127
אה, זאת את היית שעשית את הרשרושים?
איזה כיף 158960
כמה נחמד שבזכות התגובה שלך גיליתי את הסקר הנ"ל. יופי של סקר - היה כיף לחפש שמות מוכרים בין המגיבים.
אני שמעתי על האייל מרדפיש ב-ICQ, ונדמה לי שזה היה אפילו טרם ימי "עין הדג"; אבל הכרתי את ה-Red Fish Pages, אז סמכתי עליו בכל הנוגע להפניות.
אתגר לארכיבאי 476354
מצטרפת לתודה העצומה. מפאת מחלה כרונית אני מסוגרת בביתי כמעט לחלוטין וזכיתי לשעות רבות של הנאה, למידה ופרצי צחוק בזכות האייל, ישר כוח ותודה עצומה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים