כמנוי בעבר על עיתון הארץ , במשך עשרות 163756
שנים, הייתי שמח מאד אילו גם שם היו מפטרים 3,4 כתבים המנצלים את הבמה על חשבון המינויים לקדם את דעתם האישית. פיטורי עיתונאים אלה היה מגדיל את מספר מינויי העיתון. כל כתב בעיתון, בכל עיתון, חייב לדעת שאין לו זכות מוסרית לכפות את דעתו הפרטית על ציבור הקוראים . חלק ניכר מאד מכתבי העיתונים אינם ברמה אינטליגנטית גבוהה- הייתי מגדיר בינונית וכן לא ברמה מוסרית. אין מבחן קבלה מוסרי על מנת להיות עיתונאי. ההשכלה הממוצעת של העיתונאים הינה ,אולי ב.א ,ובתחום לא רלוונטי . היכולת והעוצמה שיש לכתבי הארץ להתבטא באופן חופשי בעיתון זה מקוממת, למשל גדעון הלוי. קחו לדוגמה עיתונאי מושחת כמו אורי אבנרי (כן איני חוזר בי ממילה זו והיא מבוססת על ההסטוריה שלו כבעל עיתון העולם הזה ).יצור מושחת זה משרת ביודעין את אוייב ישראל עראפת. יצור זה במהלך מלחמת לבנון, בשעה שבני עמו נהרגו ונפצעו, יצא לארץ אוייב על חשבון עראפת לחבקו ולעודדו. גם היום הוא מיעץ ותומך בו בכתבות אוהדות כל זאת היות והוא מקבל סיוע ותמיכה כלכלית מעראפת כולל חופש מעבר לשטחים ולארצות אוייב. האם בגלל שהוא עיתונאי מותר לו מה שאסור לכל אזרח מן השורה? בזכות ובאיצטלה של תעודת עיתונאי שהוא הפיק לעצמו כבעל עיתון לשעבר, או הודות לבעל עיתון פרטי המחליט שאדם זה או אחר יקבל תעודת עיתונאי, אותו אדם מקבל חסינות ?. נוגדת את המוסר והצדק הטבעי.
לכן - יש לקצץ בחופש העיתונאים, שרבים מאד מהם אינם כה מוסרים כפי שהם מתימרים והם משרתים בעיקר את האינטרסים של עצמם.
בגדול מסכים עם מר א.כ 163775
עיתונאי אינו שונה מכל אדם אחר או בעל מקצוע אחר. באם אדם בכל עסק כלכלי פועל כנגד האינטרסים של המעסיק שלו, למה הוא רשאי לצפות? כל העיתונים /טלויזיות /תחנות רדיו וכדומה לא קמו מסיבות אלטרואיסטיות. לכל אחד מהם יש אינטרסים כלכליים או פוליטיים ולכן אין לתת להם חסינות או פריוילגיה מיוחדת. דין העיתונאים / מרצים באוניברסיטה או הפוליטקאים / חברי כנסת כדין כל אזרח מן השורה.
כמנוי בעבר על עיתון הארץ , במשך עשרות 163805
נראה לי שאתה מבלבל בין עיתונאים לאנשי רשות ההסברה. עיתון, בניגוד לרשות ההסברה, הוא עסק כלכלי. לעיתונאי יש זכות, שמעניק לו הבעלים של העיתון, לכתוב מה שהוא (הבעלים) לא מונע ממנו (במסגרת המגבלות החוקיות). אם אינך מעוניין לקרוא את מה שכותב העיתונאי אתה מוזמן, כפי שאתה מעיד שעשית, להפסיק לרכוש את העיתון ולקרוא לאחרים לנהוג כמוך, מתוך תקווה שבעל העיתון יושפע מהירידה במכירות ויחליט להכתיב לעיתונאים שלו מדיניות אחרת. אלו, בתורם, יכולים לבחור להענות לדרישה או להתפטר. יכול להיות גם שהמטרה שמנחה את הבעלים אינה השיקול הכלכלי אלא שיקול אידאולוגי כלשהו, אך כל זמן שהוא עושה זאת במסגרת החוק, אני לא מוצא מה יש להלין עליו - אם אינך מעוניין לקרוא את הדעות המובעות בעיתונו - אל תקרא אותו.
חבל'ך על הזמן, ערן 163868
אגב יש היום בידיעות, בטור של ברנע הסבר מעניין מדוע שם אריאל אינו כשמך.
חבל'ך על הזמן, ערן 163913
אני כמעט לא רואה עיתוני נייר בשנים האחרונות. אתה יכול לפרט במה מדובר?
חבל'ך על הזמן, ערן 164104
ער בערבית = מה שמזהה בטבע את מי שלדעת הרב אבינרי חובה להצילו קודם. http://nfc.msn.co.il/archive/001-D-28481-00.html?tag...
ערן = המזהה הנ"ל, בלשון רבים.
מסיבה זו ויתרו חברי הגרעין המייסד של אריאל, ציונים גאים שאינם חוששים ממה שיגידו ויחשבו שכניהם, על השם "ערן" עליו חשבו בתחילה כשם להתנחלותם.
כמנוי בעבר על עיתון הארץ , במשך עשרות 163806
לעניין עיתון "הארץ" - קרא מה שאתה רוצה בו, גדעון הלוי ב"אזור הדמדומים" מפנה אור למקומות חשוכים והפינה שלו היא אישית ( http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?... ) ומובאת ככזאת- בחלק ההקדמה של כל מוסף הארץ

לעניין עיתונאים שמאלנים- יש הרבה כאלה- למה? כי ישנם אנשים שרוצים להיות עיתונאים כדי לחשוף את האמת מתחת לשקר ומנסים לפקוח את העינים לאחרים, ומה לעשות שהאנשים האלה שהזכות לזעוק על אי צדק לאחרים בוערת להם בעצמות ברובם (כך מסתבר) שמאלנים.
ההויה השיוויונית היא זאת שאומרת שכל בני האדם שווים- ומגיעות להם זכויות שוות וחובות שוות. מי שחושב שכך צריך להיות ומנסה לגרום לפחות גזענות וחוסר שוויון נקרא לפעמים יפה- נפש ולפעמים שמאל
גדעון לוי. קוראים לו גדעון לוי 163828
גדעון לוי. קוראים לו גדעון לוי 163838
וואלה, סליחה גדעון!
לא רק זה. 164181
עיתונאי מעצם תפקידו הוא אדם משכיל הרואה תמונה רחבה וכללית של המציאות ולכן מטבע הדברים נוטה שמאלה.לכן אנשים צרי אופקים המתקשים להביט מעבר לקצה חוטמם מתלוננים שוב ושוב על שמאלניותה של התיקשורת במקום לבחון את השקפת עולמם.
לא רק זה. 164183
אוי אלוהים. מי יציל אותנו מצר האופקים הזה?
לא רק זה. 164273
אין שום דרישת סף להשכלה של עיתונאים. למעשה, יש הרבה עיתונאים צרי אופקים. בערך אותו שיעור כמו שיעור צרי האופקים באוכלוסייה.
לא רק זה. 164355
זה החלק במשפט שהפריע לך?! מה עם "...אדם משכיל הרואה תמונה רחבה וכללית של המציאות ולכן מטבע הדברים נוטה שמאלה"?
ולא רק זה. 164390
האתגר בקריאת דבריו של א"ל, הוא למצוא משהו ש_לא_ מפריע.
יש אנשים שמתבעסים מהאמת 164745
יש כאלה, שמה שמפריע בדבריהם הוא שקשה למצוא בהם דבר ש-באמת- מפריע.
אם נכונים דבריך, יתכן שא''ל צריך לקחת זאת כמחמאה.
ישנן בנות ישנן בנות 164838
א"ל לוקח הכל כמחמאה, בייחוד כשזה מגיע מטיפוס ימני אמוציונלי וחסר השכלה, שמתבעס כשאומרים לו את האמת בפרצוף, ועוד כשזה בא מאדם הגיוני וצלול כא"ל.
שורה תחתונה - ישנם שני סוגי ויכוח באייל: הסוג הלגיטימי הפורה, והסוג עם ארז ואיילת ארצישראלית.

הוזכרה פה תמיהה מסויימת על הגישה הארזית, כי בעוד שהאיילת בת 17 ויש לה הצדקה מסויימת, ארז הוא בן 30.
לא רק זה 164469
תירגע, בסך הכל התחלתי בהתחלה. התוכנית היתה לתקוף בהמשך את הקישור הלוגי המופרך בין שני המשפטים, ורק אחר כך לערער את המסקנה.

____________________
ברקת, עושה דאווינים.
לא רק זה. 164481
פעם שאלו מרצה שלי איך זה שבאקדמיה יש כל כך הרבה שמאלנים. הוא טען שזה בגלל שמי שמגיע לדרגות הגבוהות באקדמיה הם, מטבע הדברים, אנשים עם השכלה מרובה, ולכן, לטענתו, גם אם הם החלו את דרכם כימניים, הרי שהם הופכים עם הזמן לשמאלנים - כראוי לאדם משכיל שמבין את סביבתו.

סתם, נזכרתי.
לא רק זה. 164503
הממ, למה באקדמיה יש כל כך הרבה גברים?
גם אם החלו את דרכם כנשים וגו'.

:-)
לא רק זה. 164572
אתה בטוח שזה היה מרצה שלך? אני מכיר את הסיפור ממקום כלשהו... זה היה אולי ראיון מפורסם?
לא רק זה. 164615
אני זוכר שזה נאמר במהלך שיעור. יכול להיות שהוא ציטט מישהו אחר.
לא רק זה. 164685
לדעתי, זה היה פרופ' אבינרי שמשנן את המשנה הזו מזה דורות רבים של תלמידים. אבל זו דעתי, ואולי אני טועה.
לא רק זה. 164899
לא יכול להיות, ולו משום שמעולם לא שמעתי את פרופ' אבינרי מדבר. אולי תלמיד שלו.
לא רק זה. 164302
אולי זה מה שעיתונאי אמור להיות.
בפועל לא כולם ככה, לצערינו, ולשמחתה של עירית לינור (שביטלה את המינוי על הארץ בשל ''שמאלניותו'', ואינה צריכה לבטל את המינויים על שאר העיתונים כך שיש לה מה לקרוא).
הפרחה מגל''צ כבר אמרה את זה 163867
לפחות תאמר משהו מקורי.
מי זו? עירית לינור? 164182
ומקוריות היא דרישה בלתי אפשרית עבור ימניים.
מי זו? עירית לינור? 164207
חבל שלא צרפת את תגובה 164182 לתגובה 162175. זה ממש משלים את התמונה.
אכן זו. 164300

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים