הכל נכון,אבל 16675
לפני כמה שנים החליטו לאחד את בני ברק ופרדס כץ, מהסיבות שמנית. התוצאה היתה שפחות תקציב הוקצה למרכז הגמילה בפרדס כץ (פחות אחוזים כשזו אותה עוגה),מספר העובדות הסוציאליות ירד, העובדות הסוציאליות של החרדיות של בני ברק התקשו לטפל במשפחות בפרדס כץ (מנטלית), אחוז המשפחות הנצרכות עלה וכתוצאה מכך יש משפחות שנפלו "בין הכסאות", ונוצר נתק בין בתי הספר שם למחלקת החינוך,מה שגרם לילדים בעייתים להעדר לפעמים לחודשים מבית הספר בלי שאף אחד ידע על כך. תושבי פרדס כ"ץ ניסו להריץ מועמד משלהם,ואני מצטטת: "כי הוא משלנו". ונחש לאיזו פשרה מגיעים היום.
נכון שהשטחים קטנים,אבל לא בכדי יש רשויות שונות לירוחם ולדימונה. שחיתות זה דבר אחד, שיש לטפל בו, ביטול זה דבר אחר.
הכל נכון,אבל 16680
בוודאי, כי נעשה אחוד של רשות מקומית קטנה מאד עם רשות מקומית גדולה מאד, מטבע הדברים איחוד זה לא יצלח. גם בגלל שחיתות של הרשות בבני ברק וחוסר היעילות של המנהל המקומי.
למה שראש העיר של בני ברק ייתן שירותים שווים לפרדס כץ? בעצם האיחוד נכשל בגלל חוסר הרצון של בני ברק לטפל בבעיות של פרדס כץ, אם המנהל שם היה יעיל ומשתמש בתקציבי פרדס כץ למטרות בפרדס כץ (במקום להפנות אותם למטרות אחרות) אז הבעיות לא נוצרו.

לשיטתי, אם מאחדים מספר רב של רשויות מקומיות (למשל בת ים, חולון, ראשון, אזור ותל אביב), עושים רוויזיה רצינית ביותר במנגנון. מעיפים את נבחרי הציבור הגנבים לכל הרוחות וממנים פקידים מיומנים שיתרכזו במתן שרותים 'פרופר' וימלאו את תפקיד הרשויות בפחות כסף וגם יותר טוב, אז ניסיון זה יצליח מאד. בכל מקרה עדיף על המצב הקיים שבו גונבים את כספי משלמי המיסים וגם לא נותנים שירות טוב. כמה עובדות רווחה הייתי יכול לממן בשכר 'מנהל רחוב' אחד?
הכל נכון,אבל 16697
ושוב - אתה משווה בין "נבחר ציבור" לבין "גנב", וזו לא אמירה שמותר לך לומר קטיגורית. אם "תעיף לכל הרוחות", כלשונך, את נבחרי הציבור, כיצד יאמר הציבור את דברו? האנלוגיה לכנסת מתבקשת, ויעשה אותה הקורא בעצמו.
הכל נכון,אבל 16704
לפי דעתי אין שום צורך שהציבור יבחר את אלו האמורים להיות ממונים על פינוי האשפה ותחזוק הכבישים והגינות. ישראל קטנה מדי לזה, מספיקים לנו 120 ח"כים.

בנוגע להשוואת נבחרי ציבור לגנבים, אתה צודק, היתה צריכה להיות שם ו' החיבור דהיינו: נבחרי הציבור והגנבים - שהם כל אותם מנהלים, סגני מנהלים ובעלי תפקידים אחרים המשתכרים הון עתק בתמורה ל.. כלום בעצם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים