Different Angle 172504
“Tik Debka” has an interesting explanation to the pilot’s letter.
With all the reservation one might have with anything that is published there I must say that lately their information and analysis proved to be quite accurate.

http://directory.kol-israel.com/asites/favorites.htm...

Different Angle 172530
הקישור למאמר: http://www.debka.co.il/article.php?aid=725
מ''ש 172658
ואגב, חבל ש''תיק דבקה'' בחרו שלא לכתוב את שמות האתרים והפורומים שהם מצביעים עליהם, או את שם העיתונאית שלטענתם ארגנה את העניין. לא ברור לי מדוע בחרו שלא לעשות זאת, והדבר לא מחזק את אמינותם המפוקפקת-גם-ככה בעיני.
חץ מסילבי קשת 172666
מתוך הכתבה ב'דבקה':
"הפרסומים ספרו שהיוזמים המקוריים הם טייסים קרביים המתלבטים עם מצפונם. האמת הייתה כמובן אחרת. היוזמים המקוריים היו/הם טייסי קרב פוליטיים, ובייחוד אחת מהם שנכנה אותה "היוזמת", עיתונאית במקצועה, שכל זמנם עוסקים רק בתכנון מערכות המבוססות על זרמי אוויר חם שיוכיחו כי יאסר ערפאת והפלסטינים הם שינצחו במלחמה זו ובצדק מאחר והמוסר הוא לצידם ולא לצד הישראלים העוסקים כל היום בסיכולים ממוקדים.

בקצרה, בהתחלה, המארגנים היו שוב טייסי הקרב המסורתיים של השמאל הישראלי הקיצוני שכל הקשר שלהם לחיל האוויר הישראלי, היא היותם טילי חץ המוצבים שמאלה ממצפן והלאה.
"

(ראה http://www.debka.co.il/article.php?aid=725 פסקה שלישית והלאה, וסליחה אם ציטטתי חלק ניכר מדי מהידיעה)

אני מבין מיד שדבקה רומזים למעורבותה של סילבי קשת בארגון ה"עצומה". מיהרתי לבדוק מה כותבת סילבי על המקרה, אך לא מצאתי את הטור שלה במוסף לחג. על הראיון ב7 ימים עם הטייסים הסרבנים חתום יגאל מוסקו, ואילו על הראיון הנגדי עם הטייסים המצפוניים חתומים צדוק יחזקאלי וענת טל-שיר.

אולי הצדק עם דבקה ואולי לא, בכל אופן נראה לי שהביטוי הסתום "טילי חץ המוצבים שמאלה ממצפן והלאה" מכוון חד-חד-ערכית אליה.
מדוע סילבי קשת? 172722
מדוע אתה סבור שהכוונה היא לסילבי קשת? לי נראה כי העתונאית האמורה היא אורית שוחט (בתה של יפה ירקוני...) שמאמריה בשנים האחרונות הביעו דעות דומות לאלו שבמכתב הטייסים.

בעלה הוא אל"מ ד"ר יגאל שוחט החתום על המכתב ולקח חלק בפעילות "יש גבול". וראה גם דברי אורי אבנרי http://www.faz.co.il/story.php3?id=1715&NewOnly=... על פועלו של יגאל שוחט מלפני שנה וחצי (כלומר הרבה לפני הפצצה שקטלה את סאלח שחאדה)
חץ למטרה לא נכונה? 172725
גם דודו אלהרר בתוכניתו ''הפוגה'' ציין שמדובר באורית שוחט.
מדוע סילבי קשת? בגלל "טילי חץ המוצבים שמאלה ממצפן והלאה" 172726
שוב, אין לי מושג מיהי באמת אותה עיתונאית. אני רק התייחסתי לקטע שציטטתי מדבקה, ולשש המילים המצוטטות בכותרת בפרט. בהתחשב בעובדה שאת הקצף הנוטף מפיה של קשת הפסקתי לקרוא כבר מזמן, קשה לי לאשש או להפריך כל זיקה בינה לבין העצומה.

מאידך, דבקה היו יכולים באותה מידה של מהימנות לרמוז לקשר בין דנה ספקטור המשעשעת לבין ספקטור קשישא, טייס בדימוס.
סילבי קשת שקרנית 173910
סילבי קשת שקרנית. אני אומר את זה בפה מלא וללא בושה וזה אחרי שבמקרה יצא לי לקרוא את הטור שלה כשהייתי חייל ובו תאור של אירוע בשטחים שהמ"מ שלי בגולני היה "גיבורו" (אני הייתי בתפקיד קשר מ"מ).

באותו ארוע בכפר סמוע (דרום הר חברון) בשנת 1990 ביקש המ"מ שלי בצורה מכובדת ממוכתר הכפר שידאג שאחד הילדים או מישהו אחר יסיר את הדגל הפלסטיני מהמסגד (באותו זמן זה היה אסור). בתור קשר מ"מ עמדתי מרחק נגיעה מהמ"מ ושמעתי אותו במו אוזניי. כמו כן ראיתי איך המוכתר הזקן ונשותיו ניסו לחטוף מהמ"מ שלי את הנשק האישי. המ"מ הגיב בתקיפות והרחיק את המוכתר והנשים במכת כת.

הדיווח של סילבי קשת היה שונה בתכלית. סילבי קשת כתבה שהכרחנו את המוכתר עצמו (איש מבוגר להערכתי מעל 60) לטפס על ראש הצריח של המסגד כדי להוריד את הדגל וכאשר הוא סרב הכנו אותו מכות נוראיות בכל הגוף. מיותר לציין שסילבי קשת לא טרחה לראיין אותנו או לאמת את הדיווח.

מאותו יום והלאה אני לא מאמין לאות אחת שהשקרנית הזאת כותבת.
סילבי קשת שקרנית 173948
יחסה של סילבי קשת לאויביה האידיאולוגיים טוב הרבה יותר מיחסה לידידיה. שום דבר לא ישווה לשנאה בינה לבין אורי אבנרי שכינה אותה ברקודה. תמר אבידר שהייתה חברה שלה במשך שנים אינה מחליפה איתה עוד מילה, ואפילו תיארה בעוקצנות את הרחמים שתמיד חשה כלפיה.

אלו אנשים שכמו האמרה הידועה, אוהבים את האנושות כי הם לא מסוגלים לאהוב בני אדם.
אם אורית שוחט, 173388
אז מדוע סיכמו הטייסים על בלעדיות עם "ידיעות"?
מ''ש 172679
It’s very simple:
“Debka” has the tendency to first shoot and then check who was hit.
If they missed then you would not hear a single word about it…if they hit then they’ll quickly pain a circle around it, and make big song and dance how they hit the target dead centre again.
I don’t thing that this practice reduces their credibility. Many journalists, not to mention politicians, use this practice all the time.

how could one know 173327
i wouldnt fly wity a traitor pilot , but how could i know him?

dubykurdi
how could one know 173349
It's tattooed on the back of their necks!

MP.
how could one know 173353
תגובה 166802
how could one know 173356
No it isn't.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים