הארץ אונ-ליין 173117
אתר הארץ לוקח בגדול לדעתי. ynet פשוט נוראי עם כל הבאנרים שקופצים והפרסומות עם הרעשים המבהילים, ממש זוועה חודרנית. אתר מעריב דל למדי ואתר רשת ב' כבר לא פועל. "הארץ" היה ונשאר אתר החדשות הכי רציני.
למשתמשים בדפדפן Mozilla יש את האופציה הנפלאה של לאגוד את כל אתרי החדשות בתוך סימניה אחת ולפתוח את כולם בלחיצת כפתור אחת על הבוקר: חדשות הארץ, דיווחי תנועה של רשת ב', מזג אויר של וואלה, slashdot, האייל (כמובן), לוח הודעות של האוניברסיטה וCNN. אפשר גם להורות לדפדפן לפתוח אותם אוטומטית לפי שעה. יחי מוזילה!
הארץ אכן אתר משובח, 173233
והטוב מבין אתרי החדשות הישראליים. אבל לעיצובו יש כמה מגרעות. למשל, בכל איזור בעיתון הכתבות מיוצגות בתור רשימה ארוכה של קישורים. הטקסט של קישור הוא כותרת הכתבה. כמעט לא מסופק תקציר כלשהו. באופן זה, ומאחר שבמקרים רבים הכותרת לא אומרת הרבה, קשה לדעת מה תוכן המאמר לפני שאתה נכנס אליו וקורא אותו. עמוד הדעות הוא ממש מגוחך בגלל זה, כיוון שהוא פשוט רשימה אחת ארוכה שמכותרותיה לא ניתן להבין דבר לגבי תוכן המאמרים הפנימיים. אפילו הקריקטורה היומית זוכה לקישור המלבב ''קריקטורה יומית'', לצידו של הקישור רב-המשמעות ''מאמר מערכת''.

וזו רק דוגמה אחת. הרבה יותר נוח לקרוא את העיתון המודפס. אתר האינטרנט של הארץ לא מבטא לא את היתרונות של מדיום הדפוס ולא את אלו של מדיום האינטרנט. הוא פרווה, וזה חבל.
הארץ אכן אתר משובח, 173391
איך עוד היה אפשר לקרוא לקריקטורה היומית?
לא לקרוא לה - להראות אותה! 173428
את רוצה לחוות קריאה בעיתון כמו גלישה במסד נתונים??
לא לקרוא לה - להראות אותה! 173435
אני לא רוצה להמתין רבע שעה לטעינת עמוד ראשי, בייחוד אם הקריקטורה לא מעניינת אותי.
בלאגן ב(ה)ארץ. 173450
(עקרונית, אם דף HTML נכתב בצורה הגיונית, אפשר להתחיל לקרוא עוד לפני שהגיעה קריקטורה או תמונה אחרת שלא מעניינת אותך).

בכלל, אם עיצובו של הארץ רצה להיות עיצוב טקסטואלי ונקי, אז (לדעתי) הוא נכשל בכך כישלון חרוץ. יש שם יותר מדי פרסומות צבעוניות, באנרים זזים וגרפיקה צ'יזית (שלא קשורה לפרסום) בשביל שזה יהיה "easy on the eye".

יש גם בעיות בהצגת התוכן, אבל על כך כבר דיבר אופוסיט-ג.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים