כתבה קצת מטומטמת 177542
לא ברור לי ממתי יש בשטחים מדיניות ''חדשה'' השולחת חי''רניקים אל מותם, למה יש מדיניות כזו, איך כותב המאמר הגיע למסקנה שקיימת מדיניות כזו, ומה בעצם הוא רוצה להגיד עליה. כל מה שיש כאן זה ציניות רדודה ברמה של מאמר ב''ידיעות''.
ולעומת הכתבה ה''קצת מטומטמת'' 177543
התגובה שלך היא ממש אינטיליגנטית...
אני מבין שקראת רק את כותרת תגובתי והגבת פאבלובית 177545
177999
אני הייתי מציע שתדביק רטרואקטיבית לתגובה הקודמת שלך, את הכותרת (המתבקשת): "מאמר ב'שתי שקל"'.
קראתי גם את השאלות עוקרות ההרים 177614
כתבה קצת מטומטמת 177551
אם אני זוכר נכון לא מזמן הודיעו על גיוס של עוד חי"ר לצורך שמירה ואבטוח אזורים שבהם אין גדר, 4 גדודים אם אני זוכר נכון.

הכותב צודק בהתייחסותו לעלות, מרבית החירניקים המגוייסים אינם עולים הרבה לצבא, למעשה שמעתי והכרתי יותר ממקרה אחד שבו איש חי"ר שמרוויח שכר יחסית גבוהה שוחרר מהחי"ר בגלל עלותו הגבוהה, אולם מרבית חברי שעוד עושים מילואים ואינם מרוויחים שכר גבוה ממשיכים להיות מגוייסים כל שנה לכ30 יום מילואים.

אם אני לא טועה היה כתוב באחת הכתבות כי סך כל האנשים שמשרתים במילואים זמן מעל שבועיים בשנה הוא 13 אלף (אני לא בטוח אם כולל קצונה) זאת אומרת שהחייל חי"ר אכן הוא המשאב אותו לוקחת המדינה בעוד שאת מרבית חיילי המילואים שלה היא כלל אינה לוקחת.

צודק שוב כותב המאמר כאשר על נושא הפצצות המטוסים כבר היו הפגנות ומכתבים ומה לא.. אולם על הרג אזרח.איש מילואים לא זכורות לי כאילו, והאם אין זה תפקידו של אזרח שפעם בשנה הולך למילואים לשלם בחייו על כך שהוא מוכן לעשות זאת בכלל, ואינו הולך להשתחרר אם אישורים כאילו ואחרים.

התייחסותי בעיקר לנושא מילואים של חירניקים ואינה לאנשי הסדיר.שאומנם גם שם הביאו אותנו למקומות שלא הכי אהבנו (לבנון שטחים) אבל עוד אז הצלחתי להבין מדוע פלוס מינוס.

אגב השמועה אומרת כי בקריה שכרו חברה שתנקה את השרותיים, כיוון שככל הנראה אין שם זמן לכל הפקידים שהולכים הבייתה ב16:00 לעשות זאת.
177568
רק בנוגע להערה האחרונה, השמועה, כדרכן של שמועות, לא מדוייקת לחלוטין.
בקריה, כמה מפתיע ובלתי צפוי, לא משרתים רק חיילי סדיר.‏1 נכון שאתה לא מצפה משר הבטחון שינקה את משרדו? מאלופי המטכ"ל שיקחו סקוטצ' ויתחילו לשפשף?
ורק לשם הפרוטוקול, חיילי הקריה ש_אני_ מכירה, עושים תורנויות ניקיון ומטבח, בדיוק כמו כולם.

1 וגם זה, מבלי בכלל להכנס לעניין שלא כולם פקידים, לא כולם הולכים הביתה ב16:00, וכיף ככל שיהיה לזלזל באנשי המטה, גם אותם צריך. לפעמים, ככה, בקטנה.

________
העלמה עפרונית, רב"ט באיחור אופנתי.
177596
צודקת יש כמה שיוצאים ב18:00 מהצבא וחלק אפילו מידי פעם עושים לילה או שבת...

צודקת אני לא מבקש מהרמטכ"ל שינכה את השרותיים שלא למרות שאם הוא היה מנהל באזרחות אז בבית שלו הוא היה עושה את זה (או משלם מכיסו כדי שיעשו זאת בשבילו)

בכל מקרה בחי"ר החיילים כולם שוטפים לניקיון, והסגל מנקה את השרותיים של עצמו לפחות בחלק מהצבא (טירונות וכאילו)

אגב לכל החברה בקריה יש גם חיילים בסדיר שיכולים לנקות אחריהם כמו כל מנקה וזה אפילו לא יעלה לצבא כסף. (אולי עוד שעה בבסיס)

אה וזה שצריך אותם זה ברור לי, אבל כאשר לוקחים חיילי חי"ר ונותנים להם לצאת פעם בשלושה שבועות הבייתה בגלל עומס אז מביטים על החבסרה בקריה שמקריבים מידי אחת ל9 שבתות שלהם ואו לילה פה ושם.
בתור חי"ר לשעבר הייתי שמח מאוד אם רק חצי צבא הייתי עושה כמו חייל בקריה ואפילו יוצא הבייתה כל יום ב20:00 ולא ב16:00 .
177600
כלומר מה שמפריע לך זה לא התורנויות, כן או לא, אלא העובדה שאתה טחנת שלוש שנים בחי"ר, ואחרים לא.

אז מה הנקודה שלך בדיוק?
שהיה לך קשה? אני לא חושבת שמישהו מטיל בזה ספק.
מנהלי-חברות לא משלמים מכיסם הפרטי למנקה שתשטוף אחריהם את המדרגות. החברה מעסיקה את המנקה כמו שהיא מעסיקה את המנהל.
ועם כל הכבוד, אני לא רוצה שהרמטכ"ל שלי, או המח"טים שלי או מי שהם לא יהיו יבזבזו את הזמן שלהם על ניקיונות וספונג'ה.

גם בחי"ר, אני בטוחה שהסגל היה מנקה אחריו, כשהוא עוד לא היה סגל. או לפחות, כשהיה סגל זוטר. נו? איפה אתה מוצא את הבעיה?

את תחילת הפיסקה האחרונה שלך פשוט לא הבנתי, ולגבי סופה, טוב, אין לי הרבה מה לומר לך. זה מה יש.
השמירות שלך היו קלות יותר אם הפקידים בקריה היו שומרים גם? האלונקה הייתה קלה יותר אם המש"קי-ממטרות בתל-השומר היו נשארים לילות שלמים ערים?
ורק הערה קטנה לגבי משהו שאמרת במקום אחר-
קרביים מקבלים כבוד.
הרבה הרבה כבוד.
לפחות במקום שבו אני נמצאת, מי שמרגיש צורך להתנצל אלו הם בעלי הפרופיל הנמוך שחוזרים כל יום הביתה. (ונחש מה? אין הרבה כאלו.)

__________
העלמה עפרונית, דווקא לא חיילת בקריה.
177605
אני מסכים עם מה שכתבת. כמעט עם הכל.
אני רק לא יודע,איפה בדיוק קרביים מקבלים כבוד ובמה זה מתבטא.
אני כבר משוחרר והתגייסתי לקרבי, לא כדי לקבל כבוד אלא כי זה משהו שבאמת האמנתי בו. כמה שאכלתי יותר חרא ככה נהניתי יותר להביט על זה במבט לאחור.
אבל את הכבוד לא ממש ראיתי. לא כשיצאתי מלבנון באמצע הלילה אחרי כמה ימים בלי שינה וכשניסיתי לתפוס טרמפים הביתה (אחרי שהגנתי על גבולה הצפוני של מדינת ישראל לפי מה שאמרו לי (?) ) לתושבים שאני הגנתי עליהם היתה עין סלקטיבית, את הנערות הצעירות הם ראו לידי בתחנה ואותי? אולי נעלמתי כי לא אכלתי מספיק במארב? ואין לי דבר ולא חצי דבר נגד מישהו מהם, בחירתי האישית היא שגרמה לי להיות שם באותו לילה ואני לא בטוח שבחירתם האישית גרמה להם לגור שם. ואת הבחורות שאמרו לי תשמע קשה לחכות כל כך הרבה בבית בלי לדעת מתי תצא בפעם הבאה וגם אותן אני מבין. אני יכול לתת עוד הרבה דוגמאות, שבתור חייל קרבי אתה שומע מדי פעם על הכבוד אבל לא ממש מרגיש אותו.
177608
אז כנראה שהאמת, כמו תמיד, נמצאת אי שם באמצע.
הקרדיטיזציה שמקבל חייל אחרי שלוש שנים כקרבי, גבוהה בהרבה מזו שתקבל חיילת שתספר בגאווה (?!) ששירתה כפקידת לו"ז, או רשמת, או מש"קית קישור.
הבנות, לפחות אלו שאני מכירה, מסתכלות יותר על לוחמים. אולי זה המבט העייף בעיניים, הנשק המצ'ואיסטי או הזיפים בני היומיים, אולי האשמה נעוצה בכומתה הצבעונית שעושה לנו את זה, אבל אין ספק שלגלות שהבחור שאני יוצאת איתו הוא "גיבור מהצנחנים" זה כיף קצת יותר מאשר להפנים את העובדה שהוא עשה שמונה-חמש בתור מש"ק תכנון.

ולגבי סוגיית הטרמפים, לא יודעת. כשאני על מדים תמיד תמיד תמיד קל לי יותר לעלות על טרמפ‏1. וגם מהכיוון השני, אם אני כבר מעלה מישהו זר על האוטו שלי, זה רק אם הוא על מדים, ורצוי בצירוף פרצוף אומלל במיוחד.

1נו, לפעמים באמת שאין ברירה!
_________
העלמה עפרונית, עוד שנה ונגמר.
177610
הלוואי וכולם היו חושבים כמוך העלמה עפרונית.
אם היית מסתובבת בצפון באותם לילות הכל היה נראה אחרת.(למרות שבטח עדיין לא היה לך רשיון נהיגה).ובאותו זמן היה יכול להיות אדיר להרגיש ''גיבור מהצנחנים'', למרות שהייתי סתם עוד צנף שמת להגיע הביתה ואם אפשר שהחברה תהיה שם.
טרמפים 177628
עשיתי חלק מהשרות בקרבי וחלק כג'ובניק (פריצת דיסק- תודה שהתענינתם) ומעט הפעמים שהייתי חייב לתפוס טרמפים ולא עצרו לי כמה מכוניות התחלתי ללכת מהטרמפיאדה לכיוון שלי וכל מכונית שעברה סימנתי לה.

אין כמעט נהג שהכזיב
(וכמובן שהשיטה לא מתאימה לחורף)
טרמפים 177768
גיליתי שתמיד בסופו של דבר יש טרמפ , אבל לפעמים לקוח כל כך הרבה זמן להגיע לסופו של דבר.
לא, לא נעלבתי, זה בסדר... 177679
177767
המבט העייף נובע מחוסר שינה, הזייפים מזה שאין כוח להתגלח, הנשק ניזרק מתחת למיטה ולא ממש רוצים לראות אותו (זה קורה בדרך כלל אחרי חצי שנה שנגמרת אהבת הנשק)

הדבר היחיד שאני מקבל זה שגם אני אהבתי ועד היום אוהב את הכומתה האדומה שלי.
הדבר היחיד ששמרתי מסיום הצבא לפני מספיק שנים.
177766
אני מקבל את זה ההרמטכל לא ינקה , אני מאמין שגם עד היום הוא לא ניקה אלא חיילים ניקו אחריו. וכך גם קרה במקומות אחרים.

אולי הכעס שלי הוא על זה שבקריה כן חשבו לרחם על החיילים הפשוטים שלא ינקו את המחראה אולם אני לא מאמין שיעשו דבר כזה בחי"ר במקום שבו אולי זה המקום שהכי צריך לצפר את החיילים. כנ"ל בבסיסים סגורים בארץ כנ"ל שינקו למילואימניקים.

ואגב האם מנהל בכיר שיש בעבודה שלו מנקות אולם במילואים הוא חייל פשוט צריך לנקות את המחראה או שמה צריך לשלוח לא מנקות?

המ"פ שלי היה מנקה. כאשר הייתי בטירונות הוא היה איש הסגל הבכיר ביותר שהכרתי. וגם הממ וגם הסמל.

השמירות שלי במילואים בבסיס במרכז הארץ לפני שנתיים היו הרבה יותר קלות אם החיילים באותו בסיס הסדירים היו עושים אותן ולא יוצאים כל יום ב16:00 הבייתה. בבסיס הזה אגב עד היום שומרים מילואימניקים והחיילים יוצאים מידי יום הביתה, לא מדובר על אזור מסוכן חלילה אבל כן מדובר על תחינה של אנשים שיש להם הרבה יותר מה לעשות בחיים שלהם חוץ מלשמור צמוד לבית קברות על בסיס שעף אחד לא יחפש בו שום דבר כי אין בו כלום.

השמירות שלי על ישובים בגבול הצפון היו יותר קלות כי לא הייתי עושה אותן אם חיילים מהקריה היו עושים אותן אחת ל.. ולא ממש צריך להיות חיניק כדי לשמור על שער ולפתוח אותו ולסגור אותו בכל פעם שמשהו מהישוב עובר.
השמירות שלי על קורס מורות חיילות ליד חיפה היו הרבה יותר קלות אם היו עושים את זה אחרים (למרות שבמקרה זה יצא לי להכיר ידידה ניפלא אבל זה לא האישו) והשמירות שלי על תלמידים שעשו גדנה או משהו דומה היו הרבה יותר קלות אם לא אני הייתי עושה אותם ולא היו מנדבים אותנו לעשות אותם.

הערה לגבי מה שהעלת באחת התגובות האחרות בנושא כבוד, אז באמת יש בנות שמסתקלות על הכומתה האדומה, אבל כמו שאמרה לי ידידה טובה פעם , אני מעדיפה גובניק שרואים כל יום מאשר חי"רניק שרואים אחת לחודש.
כמות החברים שלי שבזמן השרות שלי איבדו חברות בגלל הזמן שהם לא ראו את בנות זוגם מספיק גדול.
למה להתגייס לקרבי? 178260
למה להתגייס לקרבי? 178298
תאמת די עתיק, אבל זו בהחלט ההרגשה שאיתה יוצאים מחי''ר או ממילואים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים