שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 178900
אני מאחל לשביתה הזו שתחזיק הרבה זמן, כך שכל כך ימאס לאנשים מהההסתדרות והמקום הזה יתרסק סופית לבור שיצר בעצמו.

אני מאחל לאוצר שלא לוותר ואפילו במייל, כיוון שסוף סוף מגיע פוליטיקאי ועושה מה שהוא אמר שיעשה ומנסה לחשוב קדימה ולא רק לכיוון הבחירות הבאות.

רק ממליץ בחום חברה מלאו דלק כי לא יהיה , כנו מעט מיים מינרלים גם ככה המים בברז בדרך כלל מגעילים, ובמקרה הכי גרוע כחו כמה ימים חופש מהעבודה כיוון ש''אין לכם איך להגיע''
תגיד, השביתה מחר כוללת גם את אגד? 178901
תגיד, השביתה מחר כוללת גם את אגד? 178916
רק חלק מהאוטובוסים והרכבות יסעו אני חושב ,לא סגור על זה.
תגיד, השביתה מחר כוללת גם את אגד? 178926
הרכבות בעקרון שובתות. (חברה ממשלתית)
אגד ודן (וכן כל החברות החדשות) הן חברות פרטיות ולכן לא שובתות. באגד יש עובדים חברי הסתדרות וסביר שהם ישבתו ויגרמו לשיבושים בשרות, אך לא להפסקתו.
שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 179075
צחוק הגורל: אתה תומך של ביבי אך שש אלי שביתה. לי נראה שגם לביבי השביתה רק תעזור, ואם זה נשמע מקיאווליסטי, ככל הנראה יש בדברי מן האמת:
- גלי השביתות יכולים להוות תירוץ נח מאוד למצבו המדרדר של המשק. כזכור, אנחנו מתקרבים לסוף השנה.
- ביב יוכל לנצל את המאסת חיי הציבור כדי לנגח את ההסתדרות, ולהשתמש בכך כמנוף כדי לדחוף תהליכי הפרטה. בסיטואציה שכזו, אף אחד לא יעצור וישאל אם יש צורך בהמשך ההפרטות.
- במים הסוערים שיווצרו הוא יוכל לדוג באין מפריע: כשהכל כ"כ סוער וגועש מסביב, לא כ"כ קל לשים לב ולמקד את תשומת לב הציבור בדברים אחרים שקורים: זה יכול להיות דבר "קטן", כמו למשל בתקציב הקודם - שמה היה תוספת של עוד 5 משרות אמון לכל שר (זה בזמן שהוא דיבר על קיצוץ הסקטור הציבורי..); וזה יכול להיות דבר גדול - הידוק הקשר בין ההון לשלטון, הפרטות למקורבים ועוד.

אם טובת המשק אכן הייתה מול עיניו של שר האוצר, הוא היה יוזם פגישה עם יו"ר ההסתרות באותו יום שזה הכריז על השביתה הצפויה, ולא מס' ימים לפני תחילתה.
הוא לא היה מנסה ליזום מהלכים כוחניים וחד צדדים ללא הידברות וללא פרק זמן הגיוני למו"מ.
הוא היה מבצע את השינויים הדרושים בעיניו בצורה הדרגתית ולא בצורה ברוטלית, תוך נפנוף בסדין אדום מול עיניו של ציבור כה גדול.
אם הוא היה חרד משביתה שכזו, הוא היה מנסה לקדם את מהלכיו תוך גילוי אמפאטיה לנפגעים, ולא תוך כדי הסתה פרועה כנגדם.

אבל הוא לא.
שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 179105
בוודאי שאני תומך בשביתה כיוון שהיא תראה בדיוק מה שווה ההסתדרות, ארגון כושל בזבזני חסר יכולות שמתהדר בהגנה על העובדים אולם בעיקר מגן על הוועדים למעט כאשר יש סיקור טלוויזיה אז הם יהיו שם.

אני בהחלט חושב שגל השביתות יועיל לביבי , למעשה כל מה שההסתדרות עושה היום רק מועיל לו, כאשר רואים למה היא דואגת ואיך היא פועלת זה בהחלט מועיל לו.

השאלה האם צריכה להיות הפרטה היא שאלה מאוד חשובה ואולי שאלת השאלות, אני בהחלט מאמין כי בהחלט צריכה להיות הפרטה של כל דבר שבו מחזיקה הממשלה מלבד שמירה על הביטחון (פנימי חיצוני).
למעשה אפילו את מס הכנסה הייתי נותן לבצע לחברה חיצונית פרטית ואני מבטיח לך שהוא היה יעיל הרבה יותר.

האם זה שמוסיפים עוד 5 משרות (שלזה אני מתנגד) משתווה לזה שבכל הארץ כל המפעלים הפרטיים מצמצמים מתייעלים ולא לוקחים עובדים נוספים אולם המיגזר הציבורי גודל ב4% במקום לקטון?

אני נורא אוהב את המשפטים הללו (הון ושלטון) ושאר סיסמאות.
נשאלת שאלה פשוטה מה הפיתרון למצב המחורבן שבו נימצאת היום המדינה, האם להמשיך כרגיל ולהתדרדר יותר, האם להגדיל את המיסים על העשירים (לא מילה גסה עשירים) ואז הם וההשקעות שלהם ילכו למדינה אחרת (רמז אני לא שייך למעמד הזה , למעשה אני יותר קרוב לצד השני)

הידברות על מה? המדינה רוצה להוציא חוק, מותר לה, המדינה רוצה להפריט מותר לה.
מי זאת ההסתדרות מה היא עשתה בשביל העובד?
העלתה את שכר המינימום? וכמה אנשים פוטרו כי המפעל לא יכל להתחרות בחו"ל ולכן עבר לשם?
מה זה צורה הדרגתית? לתת כסף שאין בצורה הדרגתית? ואיך לעשות את זה לבקש משערי שמיים להפתח ולהזרים לנו כסף? או לתת לקבוצות מסויימות באולכלוסיה להמשיך ללדת הרבה ילדים למשפחה ושאני ואתה ניצטרך לכלכל אותן בכסף שאין לנו?

מה זו צורה ברוטלית? האם הוא לא אמר בדרך לבחירות שזה מה שהולך להיות? האם אתה לא קורא עיתונים כלכליים שאומרים לך שהכלכלה על סף תהום? ושהמצב כל כך גרוע שאם יהיה קצת יותר גרוע אולי כבר לא יהיה על מה לכתוב?

האם אתה יודע שבמשק ספקים ממתינים חצי שנה לתשלום, אתה מבין מה המשמעות של לזרום ללא כסף במשך חצי שנה ולהמשיך לשלם איך שהוא שכר לעובדים כי אילו לא יכולים לחכות עד שישלמו למפעל? ומי ישלם לבנק את הריבית על ההלוואה? איזה בנק יתן הלוואה?
מתי שמעו על זה במגזר הציבורי?
האם אתה מכיר את זה שאורנג לא מזמן הורידה את השכר של כל העובדים שלה? ושחברות אחרות מפטרות בלי הפסקה כדי לשרוד, ואני מדבר על חברות גדולות.

האם אתה יודע שהשכר ברוב המשק מוקפא כבר יותר משנתיים למעט המגזר הציבורי שם יש הסכמים וצריך לכבד אותם.

כאשר תביט במצב קצת החוצה תבין למה מה שביבי עושה הוא סוף סוף התחלה של ניסיון לצאת מהבלגן שהשאירו הממשלות הקודמות כולל שלו.

הגירעון החודש כבר 20 מליארד כאשר המכסימום שאושר הוא 15 . אתה יודע מאיפה להביא איזה 5 מליארד?
ביבי רוצה שביתה? 179113
אולי צריך לנסח את החוק הראשון של הבלבניזם:
שני פוליטיקאים המתנגחים באופן פומבי הם מאותו צד של המתרס.
סליחה? 179115
איך ידעתי שתגיב? 179117
תראה: בעימות *פומבי* בין שני פוליטיקאים חייב להיות מנצח ומפסיד. מכיוון שפוליטיקאים לא דבילים, הם יודעים זאת מראש, ומכאן שהתוצאה היא רצויה לשני הצדדים, אחרת למה להתעמת מלכתחילה?

כמובן שעימות *חשאי* הוא אחר, כי מנצח ומפסיד ברורים יש רק מול דעת הקהל. בחדרי חדרים מדובר בעוד אפסילון תזוזה שנובע מביטול הדדי כמעט מושלם של כוחות בין שתי השקפות עולם מנוגדים.

בקיצור, סתם בדיחה, עזוב.
שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 179076
ההערצה הסמי-פאשיסטית שלך לנתניהו גורמת לי להרמת גבה. אני יכול להבין הערצה מסונוורת למנהיג דגול שהצליח להוביל את עמו לעוז ולגבורות, אך כשאני מביט בנתניהו אני רואה וריאציה של המלך מידאס: כל דבר שהוא נוגע בו הופך לחרא.
שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 179103
חבל שהאייל לא מגיע אם תרגומון על מנת שהאדם הפשוט שתומך בביבי יוכל להבין את המילים הגבוהות.

אגב אני לא מעריץ שלא, ואפילו נהפוך הוא אני חושב שבתור ראש ממשלה הוא היה מהגרועים שהיו.

אולם אני כן חושב שמה שהוא עושה הפעם נכון ואפילו נכון מאוד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים