''תחליפי חלב גורמים למות אלפי תינוקות בעולם השלישי'' 180708
"מלחמה על תחליפי החלב
[...]
הטענות על תחליפי החלב מבוססות על מחקרים, שביצע ארגון יוניצ"ף, הארגון העולמי לשלום הילד, הקשור לאו"ם. ג'יימס ברנט, ששימש בעבר כמנכ"ל יוניסף, הצהיר בעבר: "בכל יום מתים בעולם השלישי 3,000 עד 4,000 תינוקות, בגלל שהם אוכלים תחליפי חלב". אם הנתונים נכונים, גורמים תחליפי החלב, לכאורה, למותם של יותר מ-‏1.5 מיליון תינוקות.

על רקע טענות יוניצ"ף, קמו עשרות ארגונים בינלאומיים שהכריזו מלחמה על תחליפי החלב, והציפו את רשת האינטרנט באתרים הקוראים לחרם בינלאומי על נסטלה. גם יוניצ"ף עצמה מטילה חרם חלקי על יצרניות של תחליפי חלב, ומסרבת לקבל תרומות וחסויות מחברות כמו נסטלה, מטרנה או רמדיה.

הילדים, לפי נתוני יוניצ"ף, מתים בגלל שרוב המים בעולם מזוהמים. ההורים ממיסים את תחליפי החלב במים מזוהמים. המים גורמים לילדים זיהומים, כמו דיפטריה, דיזנטריה ודאיריה, ואלה גורמים לילדים רבים למוות. גם המבוגרים שותים את המים המזוהמים, אך למבוגרים יש מערכת חיסונית חזקה יותר, והם מסוגלים לעכל אותם ולהישאר בחיים, בניגוד לתינוקות. חלב אם, לעומת זאת, מחסן את התינוקות, ומאפשר להם לשרוד בסביבה מזוהמת"

ובעקבות פרשת רמדיה עכשיו מפרסמים את זה בארץ.

אגב, בחיפוש על נתונים הקשורים לפרשיות דומות בעבר, נתקלתי במסמך הפרט הסרה מהמהדפים של מזון תינוקות בארה"ב.
לפי המסמך, לפחות פעם בעשור יש הסרה של מזון מסוג I, שמשמעותו סכנת חיים.
? 180709
לפי מה שהבאת כאן לא תחליפי החלב הם הבעיה, אלא המים המזוהמים.
? 180714
הבאתי ציטוט- מה לא היה ברור בזה?

(נראה לי שזה יכול להיות נושא מעניין לדיון, זה הכל)
אחת היא 349850
בעצם שניים.

חיפשתי משהו אחר בכלל, נתקלתי בתמונה הזו, שמראה תאומים ששימשו שלא בטובתם קבוצת ניסוי וקבוצת ביקורת - רק תאום אחד החליטה האם להיניק (בגלל בורות, חשבה שאי אפשר להיניק תאומים). את אחותו האכילה תמ"ל, והאחות לא שרדה.
(אזהרה: התמונה קשה לצפייה).
''יוניצ''ף גורמת למות מיליוני תינוקות בעולם השלישי'' 180716
אני מכיר דווקא דעה אחרת:
באפריקה שיעורי האיידס גבוהים במיוחד. אחת הדרכים להעברת איידס בין אמהות נגועות לתינוקות הוא דרך הנקה (האם יש כאן רופאים שיכולים לאמת את זה?). דווקא במדינות אלו, היכן שיוניצ"ף ושאר ארגונים עושים את עיקר פעולתם, החרמת נסטלה וחברות אחרות (שאכן קיימת) גורמת להדבקת יותר תינוקות באיידס.
http://www.theotherside.org/archive/may-jun00/risher... (פיסקה תשיעית)

ועוד קישורים רבים. החיפוש ב-google הוא africa nestle boycott aids
''יוניצ''ף גורמת למות מיליוני תינוקות בעולם השלישי'' 180717
הנה עוד אחד טוב:
איידס והנקה 180719
שיעור הדבקת תינוקות באיידס דרך הנקה הוא 7-22% (כלומר - אם האם נושאת איידס וגם מניקה, זהו הסיכוי שהילד יידבק). במדינות המפותחות יש המלצה גורפת וחד משמעית שעל נשאיות וחולות איידס להימנע מהנקה. במדינות המתפתחות, לעומת זאת, לא גובשה המלצה חד משמעית המקובלת על הקהיליה הרפואית.

דעתי היא שבמקומות שבהן תמותת התינוקות היא גבוהה מהמספרים דלעיל, רצוי להניק. מלבד זאת - במדינות עניות במיוחד אין לאם אפשרות בחירה אמיתית. חלק גדול מהאימהות האלה אינן יודעות אם הן חולות או לא, ואין להן שום רצון להיבדק (ממילא אין להן נגישות לטיפול אם הן חולות).

חלק מהדעות השונות והנימוקים מסוכמים לא רע במאמר הבא: http://www.voanews.com/EnglishtoAfrica/article.cfm?o... (זה לא המקור ממנו הבאתי את האמור לעיל, אך המסרים הם די דומים).
איידס והנקה 180735
מה בקשר לעלות הפורמולה? גם בארצות מפותחות פורמולה זה לא דבר זול.

איך משפחה בעולם השלישי אמורה לממן פורמולה?
איידס והנקה 180742
נסטלה מוכרת את הפורמולה באופן מסובסד/או אפילו בחינם בארצות מתפתחות (למיטב ידיעתי, אין לי זמן לחפש באינטרנט). לכן הקצף על החברה הוא כה גדול.
איידס והנקה 309408
האם תינוקות לאימהות נשאות איידס אינם נולדים עם המחלה?
איידס והנקה 309419
בדרך כלל לא.

במקומות הגרועים ביותר, בהם אין שום טיפול, האם חולת איידס (לא נשאית) והלידה היא טבעית, שכיחות ההעברה מהאם לעובר היא 25-30%. שיעור התחלואה המירבי לילדים שנולדו לנשים בעלות עומס ויראלי גבוה במיוחד הוא 41%.

במחקר שנעשה באוגנדה, טיפול אנטיויראלי חד פעמי לאם וליילוד הוריד את תחלואת התינוקות מ-‏25% ל-‏13% בעלות חד פעמית של 4$.
איידס והנקה 309421
זה נשמע לי מאוד מפתיע. האם זה קשור בשאלה אם האם הייתה חולה כבר כשהתעברה, או רק במהלך ההריון?
איידס והנקה 309422
למה זה מפתיע?

בתשובה לשאלתך – לא ידוע לי. מובן שככל שמחלתה קיימת זמן ארוך יותר - העומס הויראלי הוא גבוה יותר, אבל מעבר לעניין זה, לא נראה לי שיש חשיבות מיוחדת לתקופת העיבור.
איידס והנקה 309426
ולי זה מפתיע אותי משום שאינני בקיאה ביותר ב''שיטות'' ההידבקות באיידס. אני, בכל אופן, חשבתי שהמגע עם דמה של האם בהכרח ידביק את התינוק.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים