רכילותי, או ''אם בארזים נפלה שלהבת'' 186460
"שרת החינוך לימור לבנת ניהלה בשנה האחרונה מלחמת חורמה נגד סדרת הטלוויזיה 'המורדים', וזאת 'בשל המסרים הלא חינוכיים שהיא מעבירה לנוער'. זה לא הפריע לה להתייצב עם שני ילדיה לארוע יח"צני של חברת מקדונלד'ס עם כוכבת הסידרה לואיסאנה לופילטו."

"מעריב": http://images.maariv.co.il/channels/5/ART/615/245.ht...
רכילותי 186461
היא אולי שרת החינוך, אבל היא גם אם, וזה לגמרי לגיטימי עבורה למלא את משאלת ילדיה ולקחת אותם לארוע שהם מעוניינים להשתתף בו. אינני רואה מה הבעיה בכך.
''אם בארזים נפלה שלהבת'' 186464
היא אולי אם, אבל גם אשת ציבור ובמיוחד שרת החינוך, והיא הבהירה בעבר שיש לה בעיה עם הסדרה. להופיע לארוע זה לתת לגיטימציה לסדרה, לדעתי לפחות.

מהדיווח במעריב לא ברור אם הארוע היה למוזמנים בלבד או לקהל הרחב. אם הארוע היה למוזמנים הרי שלבנת השתמשה במעמדה כאשת ציבור במקום לנצל את המעמד שלה כדי להוקיע את הסדרה.

אי אפשר לרקוד בשתי החתונות, ואי אפשר להוקיע את ''המורדים'' מצד אחד, אבל ללכת לארוע שהחלק העיקרי בו הוא שמשתתפת בו נציגה של הסדרה מצד שני.
''אם בארזים נפלה שלהבת'' 186501
לפי מה שאני הבנתי, הארוע היה פתוח לקהל.

אני חושב שזה מאוד יפה שלבנת אינה מונעת מילדיה להנות מהתוכניות המועדפות עליהם ועל חבריהם, בגלל העדפותיה שלה. אני מקווה (וגם מעריך) שלבנת דיברה ומדברת עם ילדיה על התכנים בסדרה, ודואגת להבהיר להם כי חלק מהתכנים הם שליליים ואינם מודל לחיקוי.

מזה מספר חודשים, אם לא יותר מכך, לא שמעתי מילה מכיוון לבנת אודות הסדרה - ובעיקר אמורים הדברים לגבי פריצת העונה השניה שלה לפני זמן מה (אם אני זוכר נכון). מכך אין לי אלא להסיק שהבקשה שהופנתה ע''י משרד החינוך למפיקי הסדרה (שהיא בחציה הפקה ישראלית) נענו לשביעות רצונה של השרה, והיא אינה רואה עוד צורך להזהיר את הציבור מפניה. לפוליטיקאים, חרף מה שאתה נוהג לטעון, מותר לשנות את דעתם.
''אם בארזים נפלה שלהבת'' 186506
אבל זה לא הוגן שלבנת לא ספרה לנו שהעונה השניה של ''המורדים'' חינוכית יותר, סתם רבנו עם הילדים שלנו מכוח האינרציה.
''אם בארזים נפלה שלהבת'' 186510
ונניח שהיא לא חושבת שהיא חינוכית יותר, אבל אין לה כוח לריב עם הילדים שלה על זה. מה אז? גם אז יש מקום לבוא אליה בתלונות?
''אם בארזים נפלה שלהבת'' 186515
שילכו לבד או עם אבא. איך זה נראה אם מי שהוביל קמפיין במשרד החינוך נגד אלכוהול אצל בני נוער היה מביא וויסקי משובח לילדיו מהדיוטי-פרי?
''אם בארזים נפלה שלהבת'' 186518
לא זכור לי שמשרד החינוך יצא בהודעות ''אל תתנו לילדים לראות את ''המורדים''''. הייתה סדרה של טענות קונקרטיות שהופנו כלפי המפיקים והגופים המשדרים. האנלוגיה הנכונה הייתה, אם כן, ''איך זה נראה אם מי שהוביל קמפיין במשרד החינוך נגד מכירת אלכוהול לבני נוער ימכור בקיוסק שהוא מנהל וויסקי משובח לילדים''. לא זה המצב, כמובן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים