או, סוף סוף סקר שימושי 186545
מישהו מהמעשנים שהפסיקו יכול להתוודות?

אני עישנתי במשך שנים חצי קופסה ביום, אבל עכשיו המספר עולה ויורד לפי עונות השנה וסדר היום. חוץ מהפסקה של חודשיים בשנה שעברה זה נשמר, לצערי (הצלחתי להפסיק לבד ואפילו נהניתי מזה, ואז עשיתי טעות ולקחתי "רק אחת").
או, סוף סוף סקר שימושי 186547
אני במשך שנים עישנתי חצי קופסא ביום. אח''כ הפסקתי לארבע שנים, וכמוך עשיתי את הטעות של לקחת ''רק אחת''. עכשיו אני מעשנת בסביבות שליש קופסא ליום, לפעמים פחות.
או, סוף סוף סקר שימושי 186566
להתוודות ולקבל מחילה?
או, סוף סוף סקר שימושי 186570
מסיפורך על ה"רק אחת" ניתן להבין שהאלכוהוליסטים האנונימיים צודקים, ובאמת אסור לשתות אפילו כוסית אחת קטנה לאחר הגמילה, משום שזו תוביל לחידוש ההמתכרות - האם הבנתי נכון?

אם כך אני צריך גם להפסיק לאכול לחלוטין, כי כל פרוסת לחם הכי דקיקה מביאה אותי לחידוש האכילה המאסיבית...
או, סוף סוף סקר שימושי 186577
כן, כי אחרי ששותים/מעשנים אחת והשמיים לא נופלים, עובר שבוע ואפשר כבר לקחת עוד אחת, כי מה יש? הנה אני מחזיקה מעמד יופי. ואחר כך עוברים יומיים, ואחר כך חמש שעות, והנה ההרגל חזר.

זה לא מחדש את ההתמכרות, אלא מחזיר את ההרגל הישן, ותוך רמייה עצמית. הפרעות אכילה זה סיפור אחר לגמרי - כי שם שואפים להגיע למשטר אכילה שונה, ולא להפסקה מוחלטת.
או, סוף סוף סקר שימושי 186581
תלוי מי!

ד.א הצבעתי לאפשרות השלישית
או, סוף סוף סקר שימושי 186617
כבר 24 שעות ללא סיגריה, הללויה.
או, סוף סוף סקר שימושי 186621
הייתי מאחלת לך שתבריא מהר, אבל אם הפסקת לעשן בגלל השפעת, קיבלנו פרדוקס :-)
או, סוף סוף סקר שימושי 186706
ארבע שנים. בין חצי קופסא לקופסא ליום. תקופות כאלו ואחרות. התחלתי בשמירה בצבא. אמרתי לעצמי שאני מפסיק איך שאני משתחרר.

כשהשתחררתי הצלחתי להפסיק לחודשיים ולשלושה חודשים. שבועות פה ושם. קיצצתי בכמות, ירדתי לפחות מחצי קופסא. הפסקתי לקנות חפיסות ושנוררתי מחברים. פעם בכמה ימים סיגריה. תקופות כאלו ואחרות.

בסוף הפסקתי לגמרי. זה היה לפני שנה וחצי. לא נגעתי בכלום מאז. אני לא יודע איך תקופת ההפסקה הייתה עבורך, אבל אני כרגע מרגיש כמו מי שמעולם לא עישן. אני נגעל מהריח ואין לי שום דחף לעשן, רב עם השותפה שלי על עישון בסלון, ולא חוסך ממקורבי המעשנים מהלומות קטנות של החזרה בתשובה.

מקרים נדירים, אחת לכמה חודשים, בפאב, שאני מוצא את עצמי מתבונן בחפיסה של חבר ולרגע נזכר בהנאה הגלומה. אבל הפיתוי חלש. מאוד חלש. ואני מנער אותו בקלות.
או, סוף סוף סקר שימושי 186712
החוזרים בתשובה תמיד נעשים המיסיונרים הכי פנאטים :-)

אני נהניתי מכך שחושי הטעם והריח חזרו אלי במלואם סוף סוף ‏1, וגם מההרגשה הפיזית של הגוף שמתנקה. היה אפשר ממש להרגיש כלי דם נפתחים מחדש, ועליתי 3 קומות בלי להתנשף.

הו, הו - תקופה קצרה של אושר! האם תשוב?

1 מצד שני, זה היה בקיץ, וגיליתי שרוב האנשים באוטובוס לא מתקלחים מספיק :-(
או, סוף סוף סקר שימושי 186713
אני לא מיסיונר פאנט, אני רק "נותן קטנות". אין לי אג'נדה לשנות למישהו את סגנון חייו, אבל כשמעשנים לידי מראים את אותם סדקים בסלע ש"שברו" אותי - בזבוז הכסף, הריח, ההתנשפות במדרגות וכל השאר, אז אני שם כדי להזכיר להם את האלטרנטיבה...

כן זה גם אחד הדברים שמאוד הפריעו לי, וזה אולי משהו שקצת יותר מדבר לגברים בני 20+ - ההתנשפות במדרגות (או בכלל...) ולא רק ההתנשפות, שנאתי במיוחד גם את הפמפום ברקות, הסחרחורת והחולשה, אחרי מאמצים פיזיים טריויאליים.
אבל התחושה הכללית של ניקיון הגוף, היעלמות החולשה, הכאבים למיניהם... ממש לחזור לעשן רק כדי להפסיק שוב... (?!)

בקשר לשאלת מיליון הדולר שלך‏1, התקופה יכולה לשוב. לעניות דעתי בעניין מה שגורם למעשן להפסיק לעשן זה פשוט נקודת שבירה מסויימת. פשוט להגיע למצב שלגמרי נמאס לך מאחד או יותר מהדברים שמנינו, או אחרים. כשבאמת נמאס לך, הדרך לאושר קצרה. אם את מנסה להפסיק, אבל את בעצם רוצה להמשיך לעשן, ולא מספיק מטרידים אותך החסרונות שבעניין, כל ניסיון להפסיק נידון מראש לזמניות, לטעמי.

השאלה שנותר עכשיו לשאול היא כמובן, "האם באמת נמאס לך ?"...

1 ואני מסתכן במיסיונריות כאן, אבל נראה שחשפת פה סדק צר... (?) :-)
או, סוף סוף סקר שימושי 186714
נמאס, כן. מיותר, כן. אבל גם ל"נמאס" יש דרגות. זה לא נמאס באמת עד שזה לא נמאס באמת.

אני כרגע מהרהרת, בלי מחויבות יתרה, בשיטות השונות להפסקה וביתרונות של כל אחת מהן. בעיקר קורצים לי אותם מרפאי-אינסטנט מפוקפקים :-) אבל כאמור, העניין הוא לא ההפסקה אלא ההתמדה, ובזה כבר אין פתרונות אינסטנט.
או, סוף סוף סקר שימושי 186718
עוד מעט 48 שעות.
באותו מחיר קניתי גם גמילה מקפה, עברתי לתה בלימון עם דבש.
אם הגוף לא היה נוקט משבר יזום הייתי מעשן עד הפנסיה.
מרפאי אינסטנט? 186722
הדרך מתחנת הרכבת מוצפת בשלטים שמבטיחים "גמילה מעישון בחמישה ימים תוך כדי עישון!", מה שללא ספק מעלה כמה סימני שאלה כאלו ואחרים.

_________
העלמה עפרונית ואצבעות רגלים קפואות.
או, סוף סוף סקר שימושי 186729
אם תרצי לאמץ חתול מהעמותה למען החתול, תחויבי בסכום של כמה מאות שקלים. מעבר לכיסוי עלויות החיסון והעיקור וכן ביטוח רפואי למספר חודשים (אחריות), יש כאן עקרון, שאנשים מוכנים פחות לזרוק משהו שהם שילמו עליו לעומת משהו שהם קיבלו בחינם.
אולי אותו עקרון יעבוד גם כאן. לכי למטפל שגובה את הסכום הגבוה ביותר. בכל פעם שיהיה לך חשק לסיגריה, תיזכרי כמה שעלה לך להגמל ולא תרצי להיות פראיירית ולהפסיד את ההשקעה.
או, סוף סוף סקר שימושי 186732
מי בכלל רוצה לאמץ חתול? יש פה אפור פרווה אחד חצוף, שכל הזמן רודף אחרי. בטח מתבלבל עם השכנה שמאכילה אותו.

:-)
או, סוף סוף סקר שימושי 186738
בעניין ההתמדה, אני לא יכול לומר יותר ממה שעזר לי. אבל כאמור המצב שלי ושלך שונים בתכלית. קשה לי לראות את עצמי חוזר לעשן, אבל מי יודע. איך הייתה ההפסקה עבורך ? נלחמת בפיתוי כל הזמן ? כי אני לא, ככה שאולי כל מה שאני אומר כאן חסר משמעות עבורך.

לי אישית עזרה התמכרות אחרת - העבודה. זאת שאלת ביצה ותרנגולת אני מניח, אם הפסקת העישון גררה את ההתמכרות לעבודה, או שהחלטה רציונלית לא לקום מהמקלדת מנעה עשרות מצבי פיתוי אפשריים. אבל מה שברור לי זה שההתמדה נעשתה קלה יותר ברגע שהיה משהו אחר שמילא את הואקום שנוצר.

הבעייה עם עישון זה התפקיד הפסיכולוגי שזה ממלא ביום יום לדעתי. היום אחרי שהפסקתי לעשן אני מוצא את עצמי במהלך עבודה או לימודים קם מהמחשב, הולך למקרר, פותח, מסתכל, סוגר, זורק מבט על הטלויזיה, וחוזר למחשב. מדי פעם זה קפה או תה. ואני חושב שאם לא הייתי מפסיק לעשן, אז כל גיחה כזו הייתה במקורה סיגריה.

מה שאני מנסה להגיד זה שלדעתי מספיק לספק תחליף, מטופש ככל שיהיה, לאותם רגעים קטנים שדורשים סיגרייה, כדי להקל את ההתמדה. עד שבמוקדם או במאוחר הרגל מחליף הרגל.

זה נשמע נדוש כנראה, אבל אני מאמין שלי זה עזר.
או, סוף סוף סקר שימושי 186759
ההפסקה היתה כייף בפני עצמו - למעשה, נכנסתי להיי מהעובדה שהצלחתי להפסיק ומתופעות הלוואי שהוזכרו קודם. אחר כך נתגלה החלל שדיברת עליו, ועלתה המחשבה: "נו יופי, הפסקתי, מה עכשיו?". ו*אז* התחלתי לפנטז רק על סיגריה אחת...
כן, התמכרויות אחרות עוזרות - מסטיקים ללא סוכר למשל, או חטיפים (יאק).

שמע, בסוף תצא מזה קבוצת תמיכה ואני אפסיק לעשן על אמת.

1 כן, גם אני לא האמנתי שאני שם. היה באמת נעים ונחמד, אין כוח לפרט עכשיו.
או, סוף סוף סקר שימושי 186763
נו, אז עכשיו מוותרים לך, אבל אחרי שתישני טוב - מסרי בבקשה דיווח עיתונאי + רשמים אישיים (: , תודה.
שקרנית 186784
מפגש האלמונים השני היה אכזבה רבתי.

ראשית, הגיעו הרבה פחות מהמתוכנן. מלכתחילה הוצפה הועדה המארגנת באלפי מכתבים ומברקים שהבטיחו השתתפות ערה, אך למרבה הצער רק מאה ואחד עשר מימשו את האיום. מספר קטן כל-כך של משתתפים אינו מאפשר קיום כנס הגון, מאחר והם נבלעו בסלון המרווח של ברקת כך שיכולת להסתובב שם שעות בלי להתקל בשום נפש חיה (וגם נפשות מתות לא היו בחזקת חזיון נפרץ). למען האמת, זה לא היה נורא יחסית לאלטרנטיבה, שכן כאשר כבר נתקלת במקרה באיזה אייל נבוך הדיאלוג שהתפתח היה חדגוני להפליא:

"שלום, אני אייל אלמוני"
"נעים מאד, גם אני"
"מצטער, אני לא מדבר עם אלמונים"

והדבר הבא שראית היה את גבו של האלמוני כשהוא ממהר אל התור המשתרך ליד מיץ המנגו. נס חנוכה נעשה לאותה קופסית ממוצמצת והיא לא התרוקנה במשך הלילה כולו, למרות שבהיותה המשקה היחיד שהוגש היא זכתה לפופולריות רבה, ואייל אחרי אייל היו מתקרבים אליה בשפתיים סדוקות ולשון חרבה, עד שהגיעו למרחק של כמה מטרים ממנה והריח הנורא הרחיק אותם לאזורים שהזכירו קצת פחות את ימיה הטובים של חיריה. איילים מבואסים למדי וצמאים מאד היו חגים סביב המשקה בחגורת שיווי המשקל בין הצמא לגועל, כאילו הם עמוס 2 (הוריי!) תופעה שלא ממש עזרה להרמת המורל. האוירה המלנכולית נקטעה מדי פעם בנסיונות נואשים של מישהו לזרוק איזו חוכמה לחלל האויר, אבל החוכמות היו באיכות שגרמה לאויר לזרוק אותן בחזרה לשולח, והוא עשה זאת בחוסר דיוק מביש. בהזדמנות זאת אני רוצה להתנצל בפני המארחת על האגרטל הסיני שנשבר, שושלת מינג או משהו כזה אם הבנתי נכון, היה קשה לפענח את המלים השבורות שנגרסו בין פעיות הבכי שלה.

שנית, וכאן אולי נעוץ הקושי העיקרי, במקום לנסות להעניק לארוע נופך ייחודי ומקורי החליטו המארגנים להעתיק את הפורמט של המפגש הרישמי, למרות שקצת הגיון בריא היה יכול להבהיר מלכתחילה שאין טעם בעריכת דיבייט בין אנשים עם שקיות על הראש שגם מחליפים מקומות ביניהם כך שאינך יכול לדעת מי אמר מה (על למה אין מה לדבר בכלל). בכלל, מסתבר שאף אחד לא טרח להביא איתו לינקים למפגש, כך שהדיון היה עקר מלכתחילה וכל טיעון שהועלה התפוגג כלא היה מיד עם הפרחתו. "הפרחתו - הפרכתו" אמר מישהו, ועכשיו כשזה מופיע בכתב אולי גם יבינו למה התכוון. גם זריקת שאריות אוכל על המתדיינים לא הפיחה בארוע המשמים את הרוח המקווה. אם תותר לי כאן הערה אישית לברקת, נדמה לי שהטאנטרום מחוסר הרסן והקללות בהולנדית עתיקה הם בבחינת תגובת יתר לכמה ציורים שניזוקו מפגיעת בורקס עשויים היטב . "זה ואן חוח מקורי שמצאתי בעליית הגג בה התגוררתי" היא גנחה כאחוזת אסטמה, כאילו אנחנו אמורים להכיר כל צייר הולנדי שכוח אל ולהתרשם ממשהו, ולא התרצתה גם לאחר שהאייל האלמוני צייר לה על הקיר בקטשופ וחרדל כמה תמונות אבאוריגינליות אוריגינליות - ואל תגידו לי שזה אוקסימורון, מורונים .

קטעי המוזיקה על תוף קרוע וגיטרה שבורה היו דווקא נעימים לאוזן אך נקטעו באיבם כשאסף עמית וענת רפואה התפרצו לחוילה בעיניים רושפות, לבדוק מי מבצע ניסויים אכזריים כאלה בבעלי חיים. מאחר והם לא אלמונים גרשנו אותם בבושת פנים, אבל החשק לפעילות אמנותית אבד לנו, ונאלצנו לחזור לפעילות ליסתית מוגברת בנסיון לפצח את הבורקס המצויינים ההם. בשלב זה נזכר מישהו שגם המארחת איננה אלמונית מאז ביצעה לעצמה את האאוטינג המפורסם, ולמרות החיבה הרבה שאנחנו רוחשים לה, התקנון לא איפשר אלא את כליאתה בשרותי המשרתות להמשך הערב. משום מה היא נראתה כאילו דווקא הוקל לה במקצת כשהצטנפה ליד האסלה , ומחאותיה הלכו ושככו עד שהפכו, לאחר כמה שעות, ליבבות חלושות שנשמעו אך בקושי באולם השמחה.

על הצד היותר חיובי אפשר לציין את התגלית המפתיעה שלאחר כמה שעות לעיסה הבורקס מתאימים לשמש בתפקיד של גולגלך בקְנֵשִיפָה‏1, ואת תוצאותיה המלבבות של תגלית זאת. מסתבר שנברשות בדולח אינן עמידות בפני מוחטה מכוונת היטב מטווח קרוב עד בינוני.

עם עלות השחר התפזרנו בחשאי לבתינו, לא לפני שהצטלמנו בפתח הטירה של גבירתנו המארחת: http://teramips.com/ayalim.jpg (שימו לב למיקום הידיים של חלק מהיושבים. אין חכם כבעל נסיון בפגיעתם המזקת של גולגלך אפויים כהלכה. כמו כן תוכלו לראות שנשארו מספיק בורקס גם למפגש השלישי!).
_______________
1- AIR BLOW GUN, מתחדישי האלמוני הגלובלי
שקרנית 186790
לפי התמונה נראה שכולם שם היו גברים. בעלת הבית היתה האיילה ה*בת* היחידה - ואתם כלאתם אותה בשירותים? המתנדבות בקיבוץ לא לימדו אותכם *שום דבר*?
שקרנית 186794
לא, זאת רק השורה הראשונה שהיא על טהרת הגבריות, אנחנו פשוט חזקים יותר ותפסנו את הכסאות.
שקרן 186796
אגב, הבוסים שלך יודעים מה מעסיק את מוחך ברגעים אלה, כשאתה אמור לגלות שקדנות ומסירות לעבודתך? (או שאתה הבוס של עצמך..)
שקרן 186797
הרי לך תשובה על שאלה שאני נשאל לעתים קרובות: למה אני אלמוני.
שקרן 186798
האם פניך ידועים בציבוריות הישראלית? (תשובת אמת, אם אפשר)
שקרן 186808
לא. בניגוד לשמועות המרושעות שנפוצו כאן, אני לא עומרי שרון.
טוב, תפסת אותי 186801
אבל מה עשה לך מיץ המנגו? לדעתי הוא היה עדיין בסדר גמור. אני לא אשמה בשורת האלמונים שהשאירו כתמי קיא מבישים על המדרכה ממול הבית. למעשה, אי הנעימות שנגרמה לי מהשכנים היתה כל כך גדולה, שמאז אתמול אני מסתובבת עם אותה שקית (רק שנדמה לי שהיא היתה שייכת פעם למישהו - חבר'ה, מי לא גמר את מרק האפונה שלו?).

לגבי חפצי האמנות - זה בסדר, הכל היה דרמה קטנה על חשבונכם. האוריגינלים חבויים מאחורי התמונה של הילד הבוכה. כן, זו שהשארת עליה טביעות אצבעות שמנוניות, ואני חושדת שזה לא היה מהבורקס. בושה.
שמנוניות ולא מבורקס 186803
למה ירמזון דברייך, הנשמרת מכל משמר? הם כלאו אותו ביחד איתך והוא מתבייש ולא מגלה את כל מה שהלך שם? (:
זה הנוסח המשופץ, כמובן 186804
(והתכוונתי לשלוח רק את זה..)
זה הנוסח המשופץ, כמובן 186806
חביבי, למותר לציין שאני לא מתכוונת לענות - אני יודעת בדיוק מי אתה! זה אתה שהתעקשת לבצע פעמיים את הכניסה שלך, בתואנה ש"לא כולם ראו".
הילד הבוכה - 186822
מה, גם לך יש? ומה עם הילדה העצובה? יש? איי, איפה הזמנים הטובים שכל מי שרצה להפגין טעם אמנותי משובח היה הולך לתחנה המרכזית וקונה את שניהם ביחד בשלושים שקל... הם נמכרו שם באלפיהם.
יש דברים יותר מזעזעים 187094
נראה שאי הנעימות מהשכנים מסבירה את ה''ברקת לא פה''.
ואני אמנע מלפרט על הטרמפ שבאמצעותו הגעתי למפגש בטנדר החבוט של אלמונים אחרים מבני עירי (הידועה באלמוניה הרבים), רק אציין שאלמוני עירינו אינם יוצאים לעולם את העיר בטרם אכלו מרק קובה, שעועית ואורז, והשפעת הריאקציה שנגרמה כתוצאה מאכילתם על אפו של היושב בחלקו האחורי של הטנדר (בנוסף לטלטולים והברקסים) התגלתה בתועלתה החיסונית ביחס למה שציפה לו בהמשך הערב.
מה זה טאנטרום? 186955
מה זה טאנטרום? 186956
השתוללות כעס ילדותית ("רוצה ארטיק!").
מרים לעזרה: 186973
Main Entry: tan·trum
Pronunciation: 'tan-tr&m
Function: noun
Etymology: origin unknown
Date: 1714
: a fit of bad temper
תודה לשניכם 186977
או, סוף סוף סקר שימושי 186821
קבוצת תמיכה... המממ... זה נשמע לי קצת מלחיץ... אני אצטרך לבחור לעצמי ניק קבוע... לפתוח אימייל מתאים... להיות זמין... להפסיק עם ההערות הסרקסטיות האלמוניות...

מה יהיה הכיף בזה ?!

מצד שני אני ממש טוב בלהגיד "אני אוהב אותך...", אז אני מניח שהמעבר ל "כולנו אוהבים אותך..." לא יהיה קשה מדי.

בקשר לפנטזיה האחת. זה כמובן לב העניין. פה לדעתי חייב להכנס לתמונה בשלב הראשון איזשהו גורם בולע זמן ומשאבים שלא משאיר אותך יושבת וחושבת "נו מה עכשיו ?". כאמור לי עזרה העבודה. וכדי להמנע מקלישאות בנוסח "תמצאי לעצמך איזה תחביב..." אני אומר פשוט שלדעתי הסיפור נעשה קל יותר בתקופה עמוסה בחיים, אבל לא מלחיצה מדי נפשית‏1, שזה זרז מעולה לפיתויים למיניהם.

אני אקח לעצמי את הרשות לנחש שעבורך הבעייה תתרכז בשעות הערב. שם כנראה את מוצאת את עצמך עם יותר מדי זמן לחשוב מחשבות הרסניות. אם הניחוש הזה מוצלח, אנחנו נשארים עם הצלבה של "מה גורם לי לדחות סיגריה" ו "מה אני יכולה/רוצה לעשות בערב".

אם הניחוש שלי לא מוצלח, אז אולי תנסי את להחליט איזה חלק בשגרה שלך הוא נקודת התורפה שלך‏2, ואז תנסי למצוא משהו שיכול למלא את החלל הזה.

דיסקליימר: בזמן כתיבת תגובה זו הכותב היה תחת מתקפה מרוכזת של מוניקה סקס‏3, והגיע לכמה מסקנות מרחיקות לכת בקשר להתמכרויות שלו עצמו בחיים, הפאתטיות הכללית שלהם, וכל השאר. להגנתו יכול לטעון הכותב שרגע חולשה זה לא עורר בו שום רצון לעשן.

1 לעולם לא לנסות להפסיק לעשן שבועיים לפני מבחן(ים)...
2 ייתכן שניתן לזהות נקודת תורפה זו על-ידי ענן גדול וסמיך של עשן סיגריות שנמצא דרך קבע סביבה. אבל לא בהכרח.
3 הלהקה.
או, סוף סוף סקר שימושי 186909
הניחוש שלך קולע חלקית. שעות הערב הן אכן כר נרחב לעישון‏1, במיוחד מול המחשב ר"ל. אבל לא פחות מזה קובעת השעה ביום שבה מוצתת הסיגריה הראשונה. אני לא בין אלה שמציתים סיגריה מייד על הבוקר, זה הקו האחרון שלי. אבל יש הבדל לא קטן כשהסיגריה הראשונה מגיעה ב-‏12 בצהריים, לעומת 3 בצהריים. למשוך את הזמן הזה, גם זה אתגר.

אני דווקא מבינה את הצורך שלך להישאר באלמוניות - מקבלים ככה הזמנות למסיבות הכי טובות בעיר :-)

1 אם כי בעניין המחשבות ההרסניות נפלת בגדול. אני בחורה אופטימית.
או, סוף סוף סקר שימושי 187261
מחשבות הרסניות כמו "מממ... איך בא לי סיגריה עכשיו...". ללא קשר לאופטימיות או לפסימיות של האדם. אבל בכל מקרה זה טוב שאת אופטימית‏1.

זה שאת מאתגרת את עצמך זה דבר טוב לדעתי. כמו שציינתי קודם ההפסקה שלי לוותה בכל מיני קיצוצים בין השאר. יש כאלה שאומרים שאו שאתה מפסיק, או שלא. אני לא מת על התאורייה הזו. אני חושב של"הכנת הקרקע" יש משמעות.

הממ... אז איך זה שלא קיבלתי עד עכשיו שום הזמנה ? אולי אני עושה משהו לא נכון כאלמוני ?

1 אני לא מוכן להתחייב לזה.
או, סוף סוף סקר שימושי 187267
אה, תקופות של "קיצוצים" היו בשבילי בעיקר תקופות של רמייה עצמית כדלהלן:

"רק שתי סיגריות ביום! איזה יופי! יש לי כוח רצון מדהים! כבר יומיים אני ככה! למה לא נחגוג את זה בחצי קופסה?" השקרים העצמיים האלה פעלו גם בשיחות עם חברים ("אני ממש לא תלויה בזה, וזו הרגשה נפלאה", אומרת ומציתה את השלישית בחצי השעה האחרונה).

הזמנה למה? למפגש? לא יהיה מפגש אלמונים מעכשיו עד שנת 2008 (או עד שהאלמוני האחרון יפצה על הנזק שנגרם לי בבית, מה שיבוא אחר כך).
או, סוף סוף סקר שימושי 187277
אההמ... אתם צחקתם עם כל עניין "מפגש האלמונים" הזה נכון ? כלומר אני מבין שהיה מפגש ושהוא היה אצלך בבית, אבל לא באמת הגיעו כ"כ הרבה אלמונים שעשו לעצמם אאוטינג באותו מפגש שמזכה את המפגש הזה בתואר "מפגש אלמונים" נכון ?

או שאני טועה... ?

את בעיית השקרים העצמיים מכיר טוב מאוד לדעתי כל מעשן שמחשבה על הפסקה אי פעם עברה בראשו. ועדיין, אני חושב שלנסות להפסיק אחרי ירידה בכמות הסיגריות ליום היא קלה יותר.
מעשן יקר, 187283
אתה כנראה לא נמצא כאן זמן מספיק כדי לדעת שאם אני כותב על מפגש, הדבר הודאי היחיד הוא שמעולם לא התקיים. אני מתעד בקפידה אך ורק ארועים שלא התרחשו, שכן עולם מוצף במתעדים של ארועים מהסוג השני.

ואל תבוז לי. גם חז''ל עסקו בשאלות טוהרה של יצורים היפותטיים שחציים עכבר וחציים עפר, כך שאפשר לראות את מאמצי הקלושים כהומאז' לפועלם.
שוטה יקר, 187302
מהכרותי הקצרה עם מפעלך, לעולם לא הייתי מעלה על דעתי לבוז לך. נהפוך הוא... [הכנס קיטש כאן].
או, סוף סוף סקר שימושי 187296
כן, צחקנו.

למען הדיוק ההיסטורי, התקיים מפגש של לא-אלמונים-בעליל בביתה של משתתפת אחרת באייל. "מפגש המנגו" לא היה ולא נברא, מה שלא סותר את העובדה שעדיין יש הזמנות פתוחות אליו :-)
הבינותי 187304
במקרה זה כל שנותר לי לומר הוא כמובן "יש חנייה קרוב ?".

(אני מניח, כמובן, שאני עונה לקריטריון הבסיסי של השתתפות במפגשי אלמונים.)
למען הדיוק ההיסטורי 187306
בביתם של משתתפים אחרים באייל.
למען הדיוק ההיסטורי 187310
אה, ברקת שכחה את גל.
למען הדיוק ההיסטורי 187313
בהחלט.

(הכניסו כאן צליל טפיחה על המצח).
או, סוף סוף סקר שימושי 520930
מה שכן, באמת הפסקתי לעשן סופית ולתמיד, כחצי שנה אחרי הדיון הזה.
או, סוף סוף סקר שימושי 521054
בסוף לא הבנתי, המשתתפת שבביתה היה מפגש היא טלי וישנה או מישהי אחרת? ומזל טוב (ברכה מאוחרת, מוטב מאוחר..) על הפסקת העישון.
או, סוף סוף סקר שימושי 521062
מפגש האיילים הגלויים אכן התקיים בבית וישנה. אבל היה גם מפגש אצל אלון עמית פעם (לא נכחתי בו).
או, סוף סוף סקר שימושי 521065
היו ארבעה - אחד באויר הפתוח, אחד בבית גידי אהרונוביץ', אחד בבית וישנה ואחד אצל אלון עמית. אני הייתי בכולם.
או, סוף סוף סקר שימושי 521067
אה, היה גם מפגש בבית גידי אהרונוביץ'? אז עליו עוד לא יצא לי לקרוא כאן.
או, סוף סוף סקר שימושי 521074
למה לא? תגובה 159656
או, סוף סוף סקר שימושי 521082
אפילו צילמו, אבל התמונות אינן עוד אתנו: תגובה 171663
או, סוף סוף סקר שימושי 521087
תודה, איזה יופי, ומסתבר שזה קרה בערך בתקופה שהגעתי לאייל, איזה חוסר עירנות מצידי למתרחש.
או, סוף סוף סקר שימושי 521113
לא שכחנו.
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 521116
אל דאגה, אבוא בפעם הבאה! עם אותם הבורקס!
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 521148
אותם הבורקס? איפה את מחזיקה אותם באופן נורמלי, במוזיאון?
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 521173
בפריזר.
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 522499
נכדים עדיין לא, אבל אחות קטנה וחמודה דווקא יש (בת שבע שעות ורבע, נכון לרגע זה).
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 522510
מזל טוב
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 522516
מזל טוב והרבה בריאות ונחת!
שלישית במספר, אם אינני טועה?
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 522674
אכן שלישית (פולניות אף פעם לא טועות).

תודה למברכים :) נושא השם עדיין נדון בערכאות המתאימות.
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 522534
מזל טוב!
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 522552
מזל טוב וסימן טוב!
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 522611
מזל טוב והרבה נחת.
למיה כבר יש נכדים או משהו, לא? 522694
מצטרף, בטח שמצטרף:
מזל טוב!
לגרגמלה כבר יש נינים (מה? גרגמלה?? לא לא לא לא! בשום אופן!!) 522708
מזל טוב, הרבה כוח, הרבה נחת ותגליות חדשות יום יום.
לגרגמלה כבר יש נינים (מה? גרגמלה?? לא לא לא לא! בשום אופן!!) 522711
גרגמלה? פרטי נמקי והסבירי.
לגרגמלה כבר יש נינים (מה? גרגמלה?? לא לא לא לא! בשום אופן!!) 522715
בסך הכל רציתי להזהיר את אלון ומשפחתו שלא יקראו לה בטעות גרגמלה, אצלנו זה כמעט קרה פעם בלהט הויכוח (טוב, לא באמת, אבל בני בכורי אשר אהבתי הציע את זה כשהסבתות התכתשו ביניהן במחלקת היולדות על מספר הצעות נבחרות מקטלוג "אלישבע, בת-שבע, ברונהילדה ופרציפלוכה". את הגמד הבכור ואותי ההתבדחות הקלה שלו דווקא די שיעשעה אבל את נציגות דור החלוצים ממש לא, וכך פרצה מלחה"ע III).
לגרגמלה כבר יש נינים (מה? גרגמלה?? לא לא לא לא! בשום אופן!!) 522768
פרציפלוכה דווקא היתה מועמדת מובילה לאור מראה פניה של הרכה הילודה, ונשקלו גם שפכטל ג'וניורית, מסעודה, יקטרינה ו(הנסיון שלנו לקפוץ על הגל של שמות גמישי-ג'נדר) - יחזקאל. גרגמלה לא היה עובר אבל חבל שלא ראיתי את ברונהילדה אתמול. בסוף, בכל אופן, בחרנו: נועה.
ובכל זאת נועה תנוע 522770
לגרגמלה כבר יש נינים (מה? גרגמלה? לא? אז לא) 522774
כן. זה מזכיר לי איך לפני הולדת בכורי, חיפשתי ושקלתי שבועות רבים, עד שבדרך לא דרך, עלה במחשבתי שם ייחודי ומיוחד שמתאר רק אותו.
מי פילל שזה יהיה השם השני בשכיחותו באותה שנתון.
מהר שלל חש בז 522780
שם ייחודי ומיוחד מתאר רק את האמא‏1, לא את הילד.

__
1 לכל היותר גם את האבא.
עידכונים כאלה בסוף השבוע, כשהאינטרנט סגור? 522778
מזל טוב גם ממני.
יופי של שם 522797
כשבתנו נולדה רשמנו אותה בביה"ח בשם נועה. כשהעירו לנו שבתורה כתוב נעה רצינו לשנות את השם, עוד בביה"ח, אבל הסתבר שזה כבר נרשם במשרד הפנים וצריך לעבור תהליך רשמי של שינוי שם לתינוקת בת היום. לא התעצלנו ושינינו.
יופי של שם 522912
התורה כתובה, דומני, בכתיב מאוד חסר. לטעמי, כדאי לכתוב "נעה" כשכותבים מנוקד, ו"נועה" כשכותבים ללא ניקוד (למשל, בבית החולים ובמשרד הפנים), כמו מילים שאינם שמות. זה מתייחס, כמובן, רק למקרה הכללי ולעלמה עמית הצעירה, ואין כאן משום ביקורת על האיות המושלם שבחרתם לבתכם!
יופי של שם 522919
כשאתה צעיר וכו'. בכל מקרה זה יצא טוב כי המשכנו ונתנו גם לשני הבאים שמות די עבריים, בני שלוש אותיות, המתחילים ב-נ'.
יופי של שם 522965
ד"ש חם
לנגב ולנחם‏1
לנהר, לנצר ולנשר
כי כל העולם הוא גשר
צר מאוד הוא, עד מאוד
גם נגל, נפר ונלה יודעים זאת
ורק נ' בהתחלה ושלוש אותיות עבריות
יעשו חסד לזיוון המהולל של אלה הבריות.

1 בחולם חסר אך במלעיל, הלך החרוז.

____________
ברקת, אמא לנעם ולנדב.
יופי של שם 523042
חמוד.

________________
אצלינו זה נעה, נדב, ניב.

לפני הרבה שנים מישהו הביא לנו חפיסות שוקולד עם קומיקס "נעה ונדב תופסים גנב".
יופי של שם 522951
מוכרחים להודות שעוד לא ממש בחרנו איות (Noa הספיק בשלב זה), וההתלבטות היחידה היתה אם להוסיף מין ' קטן כדי להקל על הפראים המקומיים לבטא נכונה. בסוף ויתרנו גם על זה.

תודה, שוב, לכל המברכים.
יופי של שם 523338
למען הסר ספק, אציין שהאקדמיה קובעת ששמות פרטיים יש לכתוב תמיד בכתיב חסר. יעקב, אהרן, הלה ונעה נאים גם בעיניי. לעומת זאת, לאֶתִי ו‎אִתַּי יש בעייה קשה אתי.
יופי של שם 523357
הממ. לא חשבתי על יעקב ואהרן, שכמובן לא יעלה על הדעת לכתבם בו"ו, שלא לדבר על משה, שלמה ונעמי. אבל אני מניח שהסיבה כאן היא מסורת והרגל; האם אין מקום להבדיל בינם לבין שמות מודרניים כמו הילה? שלא לדבר על תום? ואם כן, האם אין מקום להחשיב את נועה ואיתי לשמות מודרניים, למרות מקורם התנ"כי?
יופי של שם 523365
אהרון באמת "לא יעלה על הדעת"?! גוגל מראה שאהרון הרבה יותר נצוץ מאהרן. ובצדק. ככה זה מופיע בתנ"ך בכתיב מלא ("ותיקח מרים הנביאה אחות אהרון" http://www.mechon-mamre.org/i/t/k/k0215.htm) להבדיל למשל ממשה ("ויסע משה את-ישראל מים-סוף" באותו פרק ממש) או שלמה ("וייקץ שלמה, והנה חלום" http://www.mechon-mamre.org/i/t/k/k09a03.htm)
יוצא מאהרון 523473
אני הולך לעמוד בפינה.
יוצא מאהרון 523476
אתה יכול לחזור, רוב "אהרן" שבתורה בכתיב חסר (ובכל זאת אני ממלא אותו).

יופי של שם 523379
אני כותב "אהרון" עם ו"ו, אבל "נעמי" בכתיב חסר (למרות שהיא דווקא העידה "אני מלאה").

איתך במאבקך הצודק למילוי השמות המודרניים!
אלף שירים ושיר! 522911
מזל טוב!
מזל טוב! 523785
בתור לא מעשן 187455
(אם כי מרבית חברי מעשנים את כל המגוון הקיים ככה שאני יודע את התשובה מראש)
אני עדיין לא יכול לתפוס כיצד סיגריה היא פרס למעשן- כל השיעולים, המחנק, התלות, והטינופת שהגוף מפריש עקב הסיגריות לא יוצרים אצל המעשנים אנטיגוניזם טבעי?
בתור לא מעשן 187461
כן. ככל הנראה, הוא לא מספיק חזק. בגלל זה קוראים לזה התמכרות.
היה מפגש אייל? 187148
אתם מפרסמים אותם הרבה פחות טוב מאשר הקונים של עין הדג, זה בטוח.
היה מפגש אייל? 187150
ההכרזות בדרך כלל מופיעות בדיון 1013
היה מפגש אייל? 187152
וכן חשוב לציין שבניגוד לקונים של עין הדג, שמאורגנים באופן רשמי ע''י האתר, מפגשי איילים הינם התארגנויות פיראטיות של גורמים חתרניים המנסים לערער את תזת האין-קהילה שלי. זה שחברי מערכת מסוימים שלא ננקוב בשמותיהם בוחרים להגיע למפגשים הללו, ולפעמים אפילו פעמיים רצוף, רק הופכת את העניין לחמור יותר. ראשים יתגלגלו, אני אומר לכם.
היה מפגש אייל? 187157
יש שמועה שבמפגש האמור נכח איש בלי מצח (או שזה משהו שקשור לאיכות השמיעה שלי?)
Bless me father for i have sinned 187102
מגיל 17 חצי קופסת נובלס ביום.
בצבא קופסא ליום (עברתי למרלבורו בקבע על מנת לחגוג את סכומי העתק שהמטיר עלי משרד הביטחון).
כך בערך לאורך עשור עם נסיון להפסקה לפני מספר שנים שהצליח לחודשיים אך נכשל לאור סביבת העבודה (דמייני נא חדר חקירות נטול עשן סיגריות - מי הפראייר שיודה?)

לפני כשנה וחצי לאחר טיפוס לא קשה במיוחד לפסגה של טקציהו-דקה וירידה מרסקת ברכיים לכיוון החניון, נשלחה היד באופן אוטומטי לתא הכפפות על מנת לחגוג את הכיבוש האחרון.
לפני שהדלקתי אותה, הוצאתי את הסגריה מהפה הסתכלתי עליה מספר שניות והחזרתי אותה לקופסא.

מאז לא נגעתי בסיגריה, לא מפריע לי שמעשנים לידי אבל כל העניין נראה לי מטופש.

סיפור שהיה
או ! על זה... 187260
לזה אני קורא ''נמאס באמת''. ואז זה מאוד פשוט להפסיק.

כמובן שנוסחא לזה אין לי. אבל אם הייתה לי, מייד הייתי מפרסם אותה כאן.
התוודותו של מעשן שהפסיק 187115
(ולא פעם אחת).
אני עישנתי בערך מגיל 19 (במהלך השרות הצבאי), ועד גיל +35, לרוב קופסא ליום, אבל בתקופת השיא (או השפל, שאלה של השקפה) הגעתי לשלוש קופסאות ביום (נלסון, בלי פילטר עד שהפסיקו ליצר אותן).
את ההפסקה הראשונה עשיתי כאשר נסעתי באוטובוס(1), בתקופה בה המנהג לעשן במקומות ציבוריים, כולל כלי רכב, היה נפוץ ומקובל, וכאשר ביקשתי להצית סיגריה, מישהי פלטה משהו בסגנון "אוי, לא". מתוך התחשבות באותה נערה, ויתרתי על העישון למשך כל אותה נסיעה (כשלוש שעות). נדהם מהעובדה שלא נכנסתי לקריז, החלטתי שאני יכול לוותר על הסיגריות. זה החזיק מעמד כחצי שנה, או קצת יותר, עד שרות המילואים הקרוב. מאז, כמו מרק טווין, הפסקתי לעשן פעמים רבות. הפעם האחרונה היתה לפני כעשר שנים. מאז אני מגדיר את עצמי כ"לא מעשן", אם כי בנסיבות מסוימות אני מעשן. כך במילואים ובנסיעות לחו"ל (ואז אני מעשן "מן המנין, כלומר כ 1÷¼ קופסאות ביום), ואם בארועים חברתיים מזדמנים (אז אני מעשן סיגריה בודדת עד שתיים, בסה"כ לא מצטבר לכדי קופסא בשנה).
בכל מקרה, אינני רודף את המעשנים, בד"כ לא מפריע לי שמעשנים לידי(2), אבל אני בהחלט מבין את אלו שזה מפריע להם.

___
(1) למעשה זאת היתה "טיולית" - משאית להובלת נוסעים, אבל לא חשוב.
(2) גם בתקופת העישון הכבד ביותר שלי, הפריע לי לשהות בחדר סגור, דחוס בעשן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים