קצת סטטיסטיקה אישית 189224
אז אני חי כבר כך וכך שנים, די הרבה ביחס לגילי, ככה שכבר יצא לי להכיר כמה אנשים, כולל נשים. נגיד כמה מאות? רגיל כזה, אתם יודעים, משפחה, חברים, עבודות, שכנים, מכרים.

ובאמת, שבשנים האחרונות התחלתי יותר ויותר להרים גבות. כל פעם שהיו נזרקים המספרים על גברים מכים ונשים מוכות. "אחת מכל עשר" "200,000". אז פעם לקחתי את בת-זוגי לסיור כתובות אצל כל האנשים שאנחנו מכירים, וניסינו לזהות מי מכה ומי מוכה. למותר לציין שהגברת, בקושי רב, חילצה שם של אישה אחת. אחת! וגם היא על פי החשד בלבד. אני לא נתקלתי מעולם בזוג כזה, לא שמעתי על מי מחבריי-מכריי שמתעלל. פשוט אין חיה כזאת בסביבתי.

אז איך זה יכול להיות?
יגידו שמתביישים לספר - נכון. לא נעים לדבר על זה. אבל דברים הרי יוצאים החוצה בכל מיני אופנים.
יגידו שאולי אני לא מודע - אולי. אבל אם התופעה כל כך נפוצה - כמו גניבות רכב ופריצות לבתים - אז במהלך השנים היא נוגעת גם בך, בסביבתך.

אז הרחבתי את מעגל הסריקה. שאלתי כמה חברים אם הם/הן מכירים סיפור כזה מיד ראשונה, או אפילו משירשור מפותל. לא. הם/הן לא הכירו. מישהי הזכירה איזה סלבריטאי שיש עליו רכילות כזאת. לא ידע אישי.

אז אם אין חיה כזאת בעולמי, איפה היא/הוא גר בעצם. בכל מקום, אומרים המומחים והמתמחות בנושא. כל שכבות החברה הישראלית נגועות בנגע הסרטני. אבל גם אני בתוך עמי אני יושב, ונאדה, אין מימצאים פליליים בזירת הפשע ההמוני.

אז נכון שככה לא בונים תיאוריה, על בסיס נסיון אישי. רק שמצד רביעי אולי אין צורך כלל בתיאוריה כדי להזים נתון שקרי. שתבאנה המפריחות אותו ברבים עם הוכחות. מצידי, יש בדיוק 1483 טיפוסים מכים. כולל המגזר. מתוכם 394 נשים אלימות. ספור אחת אחת...

אבל למה לקשקש. תביטו אתם בעיניים של עצמכם. באמת הכרתם המון מקרים של אלימות במשפחה? אם התשובה היא כמו אצלי, אז משו מאוד רקוב ודפוק בממלכת התקשורת הפמיניסטית.
אלימות במשפחה ומצב סוציואקונומי 189230
בעניין הטענה (שאכן מקורה בהטייה אידיאולוגית פמיניסטית) שכל שכבות החברה נגועות במידה שווה באלימות במשפחה ראה בתגובה 104290, ובתגובות בהמשך הפתיל. מובאים שם גם נתוני סקר הנותנים אינדיקציה לכך שהאלימות במשפחה גדולה יותר בשכבות סוציואקונומיות נמוכות.

(אגב, בפתיל הזה יש גם התייחסות לבעייתיות של המספר 200,000 נשים מוכות, שכן המספר הזה לא השתנה בדיווחים על הנושא בעיתונות במשך 20 שנה, לא עלה ולא ירד, כאילו הוא מעין קבוע פיזיקלי).
אלימות במשפחה ומצב סוציואקונומי 189250
תודה על ההפניה.

לעשירות דעתי המובהקת, תמיד יש סיכוי רב יותר לפגוש אלימות בשכבות הנמוכות היותר. כל אלימות, מכל סוג שהוא.

רק שבגלל סיטואציה אישית מסוימת, כמה מחבריי הטובים ביותר מפוזרים לאורך כל הספקטרום החברתי. ניסיתי לברר גם אצלם מה המצב העובדתי. שאלתי בעקיפין, כמו פסיכולוג או חוקר במשטרה. כלום. אין מימצא חיובי. כלומר שלילי.

ולעניות דעתי המפוזרת, נושא "אלימות במשפחה" הוא האחות התאומה של "התעללות מינית". כאילו מסתובבים בינינו רבבות סוטים ופדופילים שמזיינים את בנותיהן/בניהם ללא הרף. מצטער, כלומר שמח להודיע, גם בתחום הזה לא מכיר שום דוגמא קונקרטית. לעומת זאת הכרתי אישית שני נרצחים שונים על רקע פלילי.

וכאמור, כשאין נתונים מבוססים, הכל ספקולציה ודגשים. שכל אחד יבדוק בעצמו את המציאות שלו, ויגיע למסקנות.

לטעמי אין חיה כזאת. בטח לא במימדים של אפידמיה.
ואני הכרתי מישהו שמת אחרי שנזרק מהבית. 189256
ואני הכרתי מישהו שמת אחרי שנזרק מהבית.

סיפרתי את סיפורו במאמר "תחת משטר הטליבנות":

ואני הכרתי מישהו שמת אחרי שנזרק מהבית. 189360
קראתי את הסיפור.
די מזעזע.
3 מקרים במסגרת של ישוב עם 700 משפחות - סד"כ של רחוב קטנצ'יק בעיר - זה נורא ואיום.
אבל לא מתפלא בכלל. אם בסביבתי הקרובה, כמה עשרות, בתקופה של שנתיים-שלוש, יש כחצי תריסר גברים חבולים ומוכים בידי בנות-הזוג ובתמיכת המערכת המשפטית עם שת"פ של ההוצל"פ, אז זו המציאות.

מישהו זר, לא מוכר, אמר לי כבר לפני חודשים מספר, שאפסיק להיות מטומטם, שאתחיל ללמוד מנסיונו ומנסיון אחרים, שאצא מהמדינה, שתדע הכלבה שהכספומט נסגר, שלא אדפוק חשבון לילדים שממילא מוסתים ונוטים לטובתה, שאחיה את חיי, שאנצל מהשחיטה הכשרה. חשבתי שהוא מגזים, שלא לומר מטורף. אני הפסיכי, הוא צדק. אז כלפלף צפונבוני לא אשכור שכיר-חרב גרוזיני ממוצא שיעי לדפוק לה כדור ברקה, אבל מה רע לחיות בהודו עם אספקה קבועה של כייף משובח?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים