והנה סיפור (מצעירותי העשוקה וכו') 196111
כידוע, עבדתי פעם בחברת שמירה. אותה חברה סיפקה שרותי אבטחה לחברת החשמל ולאגד. בעוד שחברת החשמל סיפקה עבודה באופן שוויוני לנשים ולגברים, (שומר/ת כל מי שסיימ/ה צבא, מאבטח/ת כל מי שעבר/ה קורס פיקודי) אגד לא איפשרה באופן מעשי לנשים להתקבל.
בשתי החברות היה נוהל דומה, חברת השמירה מאתרת מועמדים (דרך מודעה בעיתון וראיון אישי) ושולחת אותם לאבחון (חברת אבחון אצל אגד, קב"ט מחוז בחברת החשמל) ואם הם עוברים הם יוצאים לקורס מאבטחים בקיסריה (שבוע לאגד שבועיים לחברת החשמל) מקבלים רשיון נשק ומתחילים לעבוד. באגד, הפסיכולוג של חברת האבחון היה פוסל את כל הנשים בלי יוצאת מן הכלל. באופן רשמי הן נמצאו "לא מתאימות", אבל כולם (בחברת השמירה) ידעו שמדובר בהנחיה מאגד. (בשיחה לא רשמית עם קב"ט מחוז ירושלים של אגד הוסבר לי שעיקר העבודה של המאבטחים היא הפגנת נוכחות והרתעה. נשים, גם אם הן מאבטחות מעולות, לא מרתיעות מספיק)
חברת השמירה היתה במלכוד, מצד אחד המיונים והאבחונים עלו לה כסף גם במקרה של פסילה. מצד שני חוק שוויון הזדמנויות בעבודה כפה עליה לשלוח נשים שמעונינות בכך.
בפועל היו מסבירים לנשים שרצו לאבטח באגד, שאין להן סיכוי כי יכשילו אותן, אבל אם הן מתעקשות (והיו כמה בודדות שהתעקשו, אף אחת לא עברה) אז ישלחו אותן לאבחון.
והנה סיפור (מצעירותי העשוקה וכו') 196115
אם כבר ממשיכים את ההגיון של אגד, הם היו צריכים להעדיף טיפוסים מכוערים ומלוכלכים. אה, בעצם זה מה שהם עשו.
והנה סיפור (מצעירותי העשוקה וכו') 196127
זאת היתה ירידה עלי או על אגד?
והנה סיפור (מצעירותי העשוקה וכו') 196137
על המין הגברי כולו (ואני בכללו).
והנה סיפור (מצעירותי העשוקה וכו') 196128
הטיפוסים המכוערים והמלוכלכים כבר מועסקים כנהגי מוניות.
לא נהגי מוניות, חאפרים. 196310
והנה סיפור (מצעירותי העשוקה וכו') 196232
השאלה היא אם אתה מקבל את ההחלטה ורואה בכך פרדוקס שנוצר מרדיפת יתר יפת נפש אחרי אידאל מסויים והקורבנות של רדיפה זו, או שזו בעיניך דוגמא קלאסית ובוטה לאפליית הנשים המגמתית במקומות שבהם הטטסטורון שולט, ולחשיבה צרת האופקים שיכולה להתפתח בכיסי אוליגרכיה פטריארכלית בתוך החברה החברה הכביכול דמוקרטית וליברלית שכאן.
והנה סיפור (מצעירותי העשוקה וכו') 196239
עד כמה שאני מבין את השאלה שלך, אין סתירה בין האפשרויות שהצבת.

הערה נוספת: כתבת "החברה כביכול דמוקרטית וליברלית". חברה דמוקרטית היא תוצר של בחירות האזרחים, והליברליזם מתייחס לבחירות של אנשים בכבוד - הוא לא מנסה לשנות את דעתם של אנשים בשם ערך חיצוני. אני חושב שה"כביכול" מיותר.
והנה סיפור (מצעירותי העשוקה וכו') 196264
האידאל המיסתורי הוא החברה השיויונית והליברלית.
והנה סיפור (מצעירותי העשוקה וכו') 196273
אני חושד שכאן מדובר באמת באפליה לא מוצדקת, וההערה שלי רמזה לכך. ללא ספק יש נשים בעלות מראה מפחיד ומרתיע, ויש גברים בעלי מראה רופס או ידידותי. האם גברים כאלה נפסלים, לדעתך, ע"י אגד? אני מפקפק בכך, ויותר נראה לי הניחוש (כן, ניחוש בלבד) שמדובר באיזה קב"ט מאצ'ו שלא רוצה נשים בכוח האבטחה המשובח שלו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים