על המשטרה לפעול.... 19818
בהקשר אחר לגמרי (מרגלית הר-שפי) הצבעתי על הסכנה שבאכיפה לא-אחידה של החוק:
דיון 440

מה שעלול לקרות הוא שהמשטרה והתביעה יפעלו באופן שרירותי ולא-ענייני. כבר היום, המעצרים במסיבות נופלים לקטגוריה הזו, כיוון שאלה מעצרים שלא עומדת מאחוריהם כוונה להביא להרשעה, אלא נסיון להפחיד או לקדם עניין אחר של המשטרה ושל הממונים עליה. הבעיה היא, כמובן, שהמחוקקים הם "פחדנים", והם מעדיפים את המצב הקיים (החוק קיים אבל אכיפתו לא אחידה) על הצורך לבצע חקיקה שבהכרח יש לה מימד הצהרתי.
על המשטרה לפעול.... 19833
אם אינני טועה, בהולנד יש מזה זמן רב מצב מעורפל שכזה. קיימים חוקים שמגבילים את הסחר בסמים קלים, אך המשטרה אינה אוכפת אותם. בכלל, יש הרבה מה ללמוד ממדינות כגון הולנד, שווייץ ודנמרק בנוגע ליחס לסמים ולמכורים.
על המשטרה לפעול.... 19835
גם המפכ''ל, אגב, טען שיש הרבה מה ללמוד מהם -- כדוגמה לכישלון רעיון הליגליזציה. (הוא לא טרח לבסס את דבריו, לפחות לא באותו מאמר קצר ב''ידיעות'').
על המשטרה לפעול.... 19843
למי שבאמת מתעניין במדיניות ההולנדית כלפי סמים:

דרך אגב, ישנה טענה שההולנדים טעו בכך שאפשרו את קיומה של "תיירות סמים" - דהיינו עודדו תיירים לבקר בארצם היפה לצרכי התפננות בלבד. לעומתם, הדנים נוקטים מדיניות דומה אך אינם מפרסמים זאת ברבים, כך שקופנהגן לא נהפכה למרכז הברחות בהיקף הידוע לשמצה של אמסטרדם.
על המשטרה לפעול.... 19864
הלגליזציה דווקא הצליחה מאד - ולא הייתי מסתמך על טיפוסים כמו המפכ"ל בשום עניין...

ומלבד זאת - יש לנו המון מה ללמוד מהדנים ומההולנדים - בהרבה מאד נושאים. לרבות הלגליזציה. אם-כי - מעבר לכך - בהחלט, אני מסכים שיש לעשות רפורמה בכל ספר החוקים כולו, על-מנת להתאימו לשנות האלפיים - אני מתכוון, לפני זמן-מה שמעתי על קיום איזה חוק עות'מני בנוגע למקום עמידה לשיירות-חמורים (או משהו כזה)!!

שלכם,
דני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים