מזל טוב 200475
מזל טוב לגיל, אשר חוזר ומתקרב לאשתו:

מזל טוב 200477
"האם יש אשה יותר מושכת מאשה המקרינה עדינות וחום?"

כן.

מישהו לא שמע על פלורליזם בטעם המיני, הא? ועל פי דעותיך הלא פלורליסטיות תייעץ לנשים איך לחיות.

בנוסף, שומה עלינו להשוות בין שתי סוגי נשים: זו ה"חוזרת כל ערב אל דירה ריקה" או "עקרת בית עם ארבעה ילדים חזקים, חייכנים ומוצלחים ובעל מפנק, גאה ואוהב". כמובן, על האישה עם הבעל המכה והמתעלל, עם הילדים שיצאו דפוקים בשכל בגלל הזיווג הלא טוב, אנחנו לא מדברים, כמו גם על אשת העסקים שבדירתה מחכה לה ג'ובאני המאהב הלטיני שיתן לה את הסקס הכי טוב שהיה לה בלי התחייבות - וג'ובאני קשישא הוא "גבר מצליח ובוטח, עם כבוד אמיתי וכוח".

אבל העיקר שאנחנו מכסים לעצמנו את התחת עם משפטים כמו "ההתייחסות הנפוצה אל נשים כאל אובייקטים מיניים - אסור שתחזור." כלפני כמה שורות דיברנו על כך שאישה צריכה לעשות את בחירת הקריירה שלה בהתבסס על כמה מושכת היא הופכת אותה.

הבעייה עם גיל רונן שאי אפשר להגיב לו. או שהוא מפרסם כאן, ואז יש 1,000 תגובות, או שהוא מפרסם בווינט, ושם לתגובות אין ממש ערך. אבל לפעמים גם לך נמאס לשתוק.
מזל טוב 200489
את הנקודה לגבי מנהלת הבנק, אפשר, אגב, לשאול באותה מידה גם לגבי מנהל בנק. כך שכל הדוגמה שם, לדעתי, חסרת ערך.
מזל טוב 200728
כמובן שלא, כי מנהל הבנק הוא גבר חזק ומצליח, ולכן סקסי ומושך וכל הנשים נמרחות עליו ויש לו 5 ילדים בבית ועוד 10 לא חוקיים, ואילו האישה מאבדת את כל המשיכה שלה כשהיא לא אשת בית ואף אחד לא רוצה אותה.
מזל טוב 200535
לא הבנתי את הטענה הזו שאי אפשר להגיב לי. היו פה 1,000 תגובות אבל בטח איזה 200 או 300 היו תשובות שלי לתגובות.

אתה יודע, אני כבר 20 שנה שומע מפמיניסטיות איך לחיות, איזה סוג של גבר להיות - גבר חדש, גבר רגיש, גבר מתחשב, גבר שמכין קפה ועושה ספונג'ה - ותמיד בהתנשאות מתחסדת של עובדות סוציאליות שמדברות אל ניאנדרטלים. אז פעם אחת גבר כותב מאמר שבו הוא אומר לנשים איך הוא חושב שהן צריכות להיות, והארץ גועשת. למה מה?

לכתוב את המאמר הזה עשה לי טוב על הלב, ולראות את התגובות החיוביות הרבות - גם של נשים - עשה לי עוד יותר טוב. חצי מהנשים שהגיבו הגיבו טוב, וחלק מהן ממש היו נרגשות, שהנה נותנים לגיטימציה גם לבחירות שלהן. כל הזמן דוחפים לנו לפרצוף תמונות של חיילות קרביות ומסבירים לנו שהגברים צריכים לטפל בתינוקות, אז פעם אחת שמו תמונה של אמא עם תינוק. מה רע? באמת, מה רע?
מזל טוב 200732
כשיש קרוב ל1,000 תגובות, על פרק זמן קצר, מרוב עצים לא רואים את היער. שום דבר אישי - אני מתקשה לעקוב גם אחרי דיונים אחרים שקופצים במאה תגובות ביום.

הפמיניסטיות שעליהן אתה מדבר הן אידיוטיות, וחבל שאתה נוהג בדיוק באותה שיטה מפגרת כמו שלהן.

במקום למצוא את האיזון הנכון, אתה קופץ לקיצוניות השנייה. כשזוכרים שכל המהפכה הפמיניסטית התחילה בגלל הקיצוניות השנייה הזו, מבינים שמה שאתה עושה זה רק ללבות עוד יותר את אש הקיצוניות הראשונה, הפמיניסטית, שאתה מתקומם עליה. מזל טוב לכולנו.
מזל טוב 200752
לדעתי יש הגזמה קיצונית בשימוש במילה 'קיצוני' במחזותינו.

כל דבר שיש בו איזשהו כוח הוא 'קיצוני': בקהאם נתן הגבהה שפויה לרחבה, אבל רונלדו נגח את הכדור בקיצוניות לרשת.

כאמור, אני דווקא רואה בתוך התגובות הרבה מאוד נשים שמבסוטיות בקיצוניות מהמאמר ומהמסר שלו, ולא מרגישות שמישהו מלכלך עליהן או מזלזל בהן או פוגע בהן.
מזל טוב 200757
אבל באותה המידה בדיוק אני יכול לכתוב מאמר כמו הפמיניסטיות שנואות נפשך על ''הגבר החדש'' ולראות בתוך התגובות הרבה גברים שמבסוטים מהמאמר ומהמסר שלו. אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד. המטרה היא לא שיהיו הרבה אנשים שחושבים כמוך ומסכימים עם המאמר שכתבת - זה קל - המטרה היא שגם מי שלא מסכימים לדעה שלך יוכלו למצוא בו נקודות שאותן הם מקבלים, שיאפשרו גיבוש הסכמה כללית כלשהי. קשה לעשות את זה כשאתה מציג את עקרת הבית כסמל הסקס האולטימיטבי ואת אשת העסקים כיצור בודד ואומלל ששב הביתה ורק הפיצה הקרה שלו מארחת לו לחברה.
עצה 200760
לך חפש אבטיח, ותצרח עליו שהוא קיצוני מדי צעקני וסלפן וזה פוגע באפקטיביות ובאמינות שלו ושאנשים לא יקשיבו לו ככה. זה יהיה גם יותר כיף וגם יותר מועיל מלהסביר את זה לגיל רונן.
מזל טוב 200779
נדמה לי שאני מבין מה אתה אומר, למרות תחזיתו של הפסיכולוג בגרוש.

ברור שיש מנהלות בנקים שלא באות הביתה לדירה ריקה ושיש להן חיי מין סוערים, כולל (מן הסתם) זיונים נפלאים עם אנשי ה'ברינקס' בכספת של הסניף. מאידך גיסא, יש הרבה יותר אתרי פורנו המוקדשים לנשים הקרויות MILF מאשר לפנטזיות על מנהלות בנקים (ואת זה אני אומר כמומחה, לאחר שנתיים וחצי שבהן בת זוגי היא בקבוק Dove).

אבל המאמר דיבר על הדגשים, על העדפות, על מה יותר חשוב והאם המחיר שמשלמים לעיתים רבות (לא תמיד) עבור קריירה שווה את התמורה. בסך בכל שאלתי מי יותר מאושר, קרייריסטית בלי ילדים או ילדיסטית בלי קריירה. הצגת שאלות מהסוג הזה היא טכניקת טיעון לגיטימית ומקובלת מאוד ולדעתי היא היתה אפקטיבית.

יש דרכים אחרות לאזן בין קריירה לילדים, חוץ מאלה שהוזכרו במאמר. למשל - היום יש הרבה יותר עבודות שניתן לעשות מהבית, או בעיקר מהבית, כולל עבודות יוקרתיות. ונכון שגם גברים קרייריסטיים משלמים מחיר - אבל הרעיון הוא שאם לילדים יש לפחות הורה אחד שאינו קרייריסט, אז מצבם אמור להיות יותר טוב.

יותר מזה: אני משוכנע שאמהות מוכשרות באמת הן מניפולטריות טובות, שיודעות גם לפתות את הבעל שלהן להיות עם הילדים יותר ועם העבודה פחות. אחת הדרכים לעשות את זה היא לעודד את הילדים לראות באבא דמות חיובית, נערצת אפילו. האבא מרגיש את זה שמעריצים אותו, ורוב האנשים אוהבים להיות נערצים. זו מניפולציה אבל היא מניפולציה טובה, והיא יותר מוצלחת ממה שהרבה נשים עושות במחוזותינו: להרחיק את הילדים מהאבא ולקחת לעצמן את תפקיד 'ההורה העיקרי'.

נכון שיש הורים שהם כל כך מחורבנים שעדיף שהם בכלל לא יהיו בבית, ויש אמהות שמצליחות לעשות גם קריירה וגם ילדים והכל דופק אצלן נהדר. אבל לא היה לי מקום להיכנס לכל זה.

יש גם עוד עניין במאמרים האלה שאנשים אולי לא מודעים לו. המאבק עם הפמיניזם הוא מאבק פוליטי וכוחני. זה לא סתם, שהפמיניסטיות שרפו חזיות בתחילת הדרך ואחר כך הפסיקו. הן הפסיקו, לא בגלל שהן הבינו שזה לא בסדר לשרוף חזיות, אלא בגלל ששריפת החזיות כבר השיגה את מטרתה, והפמיניזם כבר הפך לתנועה גדולה. זה כמו, להבדיל, פיגועי הארגונים הפלשתיניים בשנות ה-‏1970: מעשים אלימים וקיצוניים הם הפגנת כוח שמאלצת את הציבור הרחב לקחת אותך ברצינות. ברגע שאנשים מכבדים אותך, אתה גם יכול לגייס פעילים ביתר קלות.

לפמיניזם יש אחיזה לא רק בגלל שהוא שיכנע ציבור גדול בצידקת טיעוניו ולא רק בגלל שהוא מפיץ תעמולת כזב ויוצר רגשי אשם. יש לו אחיזה גם בגלל שאנשים פוחדים ממנו. יש תחושה שמי שינסה להתנגד ללובי הנשי - יחוסל. ולכן אנשים בכלל לא חושבים להתנגד לפמיניסטיות ונוטים לקבל את כל דרישותיהן ואמירותיהן ללא עוררין. תסתכל על התגובות מספר 4 ו-‏8 למשל: דבר ראשון שאנשים אומרים לי, ולעצמם, זה מין כזה 'אוי יוי יוי, תיכף יחסלו אותו, מיסכן. הוא מתעסק עם ה-פ-מ-י-נ-י-ס-ט-י-ו-ת'.

לכן חשוב לי בשלב הנוכחי של הפעילות להיות תוקפני. אנשים צריכים להתגבר על הפחד שלהם מהפמינסטיות, לראות שאפשר לתקוף אותן ולשרוד. גם אני זקוק לזה באיזשהו מקום. כשאני רואה ששמים את המאמר שלי ב-Ynet והעורכים משאירים אותו בעמוד הראשון במשך 36 שעות, זה נותן גם לי אומץ. כשאני רואה שלפחות חצי מהמגיבים חושבים כמוני, אני מבין שאני לא בודד במערכה.

כמובן שזה עובד גם ההיפך: בקרב תומכות הפמיניסטיות יש ציפייה שהם יעשו משהו, שיתנו תשובה, שיקרקסו אותי. ברגע שרואים שלא קורה כלום, וגם לא יקרה כלום, מבינים שהפמיניסטיות זה כבר לא מה שהיה פעם ושנוצרה מציאות חדשה.

יש אפקט דומינו כזה של שבירת מוסכמות וכיבוש עמדות, שהופך עמדה שנראית בהתחלה מגוחכת וחסרת סיכוי לחלק לגיטימי מהשיח הציבורי - והופך ציבור שנראה חלש ופאתטי לכוח שיש לכבדו. ככה זה עובד, אבל נכון שיש בזה אלמנט כוחני.
מזל טוב 200785
מה זה MILF?
מזל טוב 200797
ראשי תבות של Moms I'd Like to Fuck (אמהות שהייתי מעוניין לדפוק) ראה
http://www.google.com/search?hl=en&lr=&ie=UT... (לא לילדים)
?? 200798
כמה אנשים חוסלו ומתו בגלל פמניסטיות?
?? 200839
הרבה מאוד אנשים, תתפלא.

ישבת פעם בבית סוהר?
מזל טוב 200806
משפט המפתח אצלך הוא "נכון שיש הורים שהם כל כך מחורבנים שעדיף שהם בכלל לא יהיו בבית, ויש אמהות שמצליחות לעשות גם קריירה וגם ילדים והכל דופק אצלן נהדר. אבל לא היה לי מקום להיכנס לכל זה."

זה מזכיר לי מישהו שהכרתי פעם, שטען ללא הרף שאין דבר יותר סקסי בעולם מלסביות. הניסיון שלו התבסס בעיקר על אתרי פורנו (ייתכן אפילו שיש יותר אתרי פורנו המוקדשים ללסביות מאשר לMILF). לדעתו כל אישה הייתה צריכה להיות ביסקסואלית, כי זה יותר סקסי. הוא לא הבין שזה לא כזה פשוט. הוא לא הבין שאין מתג בראש של הנשים שהופך אותן ללסביות ובחזרה. בדיוק כפי שאתה נותן את הרושם שאתה מתקשה להבין שלא כל הנשים מסוגלת לעשות סוויץ' בין קרייריסטית בלי ילדים לילדיסטית בלי קריירה. חלקן אפילו יעדיפו את הצד השני, למרות שאתה הצגת אותו כנחות בצורה אבסולוטית מהצד הראשון. למקרים הנגדיים לא היה לך חשק להיכנס. אתה יודע מה קורה כשמתחילים להיכנס אליהם? קורה מה שקרה לחבר שלי ברגע שהוא ראה כמה לסביות ""אמיתיות"": בוצ'יות דמויות גברים, שעושות סקס אגרסיבי, שונה לחלוטין ממה שהוא ראה באתרי פורנו. הוא נגעל, בכה, עבר שינוי אישיות ומאותו היום לא התקרב יותר לפורנו לסבי.

אז בוא נסכים (ואני לא חושב שיש הרבה ויכוח כאן) שיש נשים שטוב להן להיות קרייריסטיות ויש נשים שטוב להן להיות ילדיסטיות, ויש נשים שיכולות לשלב, ואין *שום דרך לקבוע* אם משהו יותר טוב, ואפילו סטטיסטית, ממשנהו. מה שחשוב הוא שלנשים תהיה *בחירה חופשית*. אתה הצגת את זה כאילו הקרייריסטית עושה *טעות*. אתה אומר "היא יכולה, מותר לה, אסור שיפריעו לה בזה, אבל *היא טועה* והיא תהיה אומללה בגלל זה".

אתה גיבית את זה בעיקר בטעם האישי שלך, של "האם יש דבר יותר סקסי מעקרת בית?" דבר שהוא אולי נכון בשבילך ובשביל אנשי ה-MILF, אבל תותפע לגלות עבור כמה אנשים הוא לא נכון.

משפט המפתח השני שלך הוא "לכן חשוב לי בשלב הנוכחי של הפעילות להיות תוקפני. אנשים צריכים להתגבר על הפחד שלהם מהפמינסטיות, לראות שאפשר לתקוף אותן ולשרוד". טיפה פראנויה נודפת מהמשפט הזה, אבל אני חושב שכבר טחנו אותה למוות בדיון הזה, לא? אני רק אשאל אותך משהו כזה: אתה רוצה להיות גרוע כמו הפמיניסטיות? כי כרגע אתה אפילו יותר גרוע. לא רק שאתה תוקפני כמוהן, אתה גם מייצג את הצד הריאקציוני. למה ריאקציוניזם שכזה הוא רע? כי הוא לא פותר את הבעייה שהביאה ליצירת הפמיניסטיות מלכתחילה. אם הוא ישיג את מטרתו, התוצאה תהיה שתבוא מהפכה פמינסטית נוספת בעתיד, ושוב יתחיל כל הסיפור מההתחלה. מה השגנו כאן?

אני אישית חושב שהפמיניזם, גם הקיצוני, קיצוני הרבה פחות מהריאקציוניזם שאתה מייצג. על כן, מוטב, במקום לתקוף בעוצמה גדולה יותר מאותו פמיניזם, לתקוף בעוצמה פחותה מאותו פמיניזם. רק ככה אפשר להגיע לשיווי משקל.

אבל אם כל מה שאתה מנסה לעשות הוא לכבוש את העמדה הריאקציונרית הקודמת - אתה אכן פועל באמצעים הנכונים, אבל עבור המטרה הלא נכונה (לדעתי).
מזל טוב 200847
אתה אומר: "מה שחשוב הוא שלנשים תהיה *בחירה חופשית*."

אני אומר שחשוב שהחברה תתפקד ושאנשים יחיו בהרמוניה. אתה, כמעריץ נשים אופייני שחושב רק במושגים של מה מגיע לנשים, חושב שיותר חשוב שאשה תוכל לעשות מה שבא לה מאשר שילדים יגדלו בסביבה יציבה ושהגברים לא יידפקו עד העצם. אני חושב אחרת. הרי לא מעניין אותך שום דבר חוץ מזכויות הנשים. לגברים וילדים אין זכויות בעולמך שטוף המוח.

דוגמה: איש ואשה מתחתנים ונשבעים אמונים זה לזו, לנצח. הם עושים ילדים. הבעל נאמן לאשתו. אשתו מחליטה שלא מתאים לה לחיות עם הבעל, והיא מעדיפה לחיות לבד ולמצות את עצמאותה. היא קמה והולכת, בית המשפט נותן לה את הילדים ומאלץ את הבעל לשלם לה מזונות, הבעל מאבד את הקשר עם ילדיו ואת טעם חייו. אתה תגיד: מה שחשוב זה שהאשה יכולה לבחור מה בזין שלה. אני אומר: האשה הזאת חולירע ואין לה זכות לעשות מעשה כזה. היא עושה פשע כלפי הילדים וכלפי הבעל, ולא מגיע לה לקבל לא את הילדים ולא את המזונות.

אתה אומר: "אתה הצגת את זה כאילו הקרייריסטית עושה *טעות*. אתה אומר "היא יכולה, מותר לה, אסור שיפריעו לה בזה, אבל *היא טועה* והיא תהיה אומללה בגלל זה"

לא, זה לא מה שאני אומר. אתה מתבלבל ביני לבין הפמיניסטיות הנערצות שלך. בטי פרידן היא זו שכינתה את הנישואין "מחנה ריכוז נוח". אני לא קורא לעבודה "מחנה ריכוז נוח".

ובכלל, למה אתה כל כך מתרגז בשביל הנשים? ממה נובע הצורך שלך להיות האביר שלהן? הן לא יודעות לדבר בעצמן? תסתכל על התגובות: מגיבות שם נשים שאומרות שהדבר שהכי מפריע להן בחיים זה שהן רוצות להיות בבית והחברה לועגת להן ומפעילה עליהן לחץ לא לעשות את זה. הן אומרות לי תודה על מה שכתבתי. מה מפריע לך כל כך בזה? הזדעקת אי פעם כאשר קראת מאמר פמיניסטי שהמליץ על קרייריזם והזהיר נשים מפני השיעמום שבחיי בית?
מזל טוב 200858
כבר דיברת כל כך יפה בהודעה הקודמת, מה קרה פתאום?
בוא נסכים על כזה דבר: אני לא ארד לפסים אישיים, וגם אתה לא. אתה הרי לא מכיר אותי ולא יודע מי אני. זה די משעשע שהפכת אותי ל"מעריץ נשים אופייני", ו"שטוף מוח", והגעת לכך שאני מעריץ פמיניסטיות - "הפמיניסטיות הנערצות שלך"- (וזה עוד אחרי שאני בהודעה קודמת כתבתי "הפמיניסטיות שעליהן אתה מדבר הן אידיוטיות"), שאני רוצה להיות "האביר של הנשים" וכדומה. לא ברור לי איך.

בוא נציג לך את הרעיון הבסיסי שלי: אני חושב שמגיע לנשים כל מה שמגיע לגברים, וההפך. אני, מה לעשות, נולדתי גבר. זה לא ממש משנה את ההשקפה שלי. על כן, אני אביע את דעתי על מה שאתה אומר *למרות* אבר המין שנולדתי איתו. ייתכן מאוד שיש נשים ש"יודעות לדבר בעצמן", אבל זה לא אומר שאני לא יכול לדבר. מאבק לשוויון הזדמנויות צריך להיעשות לא על ידי המופלים לרעה, אלא על ידי כל מי שחושב ששיווין הזדמנויות הוא יעד.

אני לא חושב במושגים של "מה שמגיע לנשים" אלא "מה שמגיע לבני אדם". הנחת היסוד שלי, כאמור, היא שלנשים מגיע כל מה שמגיע לגברים, ולגברים מגיע כל מה שמגיע לנשים. אשמח אם תצביע על מקום שבו אמרתי משהו שהפריך את זה. האם גם *אתה* חושב כך, או שאתה חושב שלגברים מגיעים דברים שלא מגיעים לנשים?

באשר לדוגמא שלך: תתפלא, אני מסכים איתך. הילדים לא צריכים להינתן אוטומטית לאישה, ואם אישה מתגרשת והילדים נשארים אצל הבעל, על האישה לשלם לו מזונות - שוויון זכויות => שוויון חובות, נשמע מוכר?

מי שקוראת לנישואין "מחנה ריכוז נוח" תתקשה לזכות בהערכה שלי. לא קראתי את העלמה שאתה מדבר עליה, אבל מהציטוט הזה לא קיבלתי רושם טוב עליה. ייתכן שזו הוצאת דברים מהקשרה, אז אני לא אזדרז לחרוץ משפט. על כל פנים, איני רואה שום רע במוסד הנישואין לנשים באופן כללי. כמובן שתמיד יש מקרים רעים, אבל זו לא סיבה לפסול את המוסד מן היסוד.

אני לא "כל כך" מתרגז בשביל הנשים. לא ברור לי מאיפה מצאת את הזעם שלי. אתה נראה לי יותר זועם, על פי סגנון הדיבור שלך.

אם החברה מפעילה לוגעת לנשים שרוצות להיות בבית ומפעילה עליהן לחץ, זה דבר רע מאוד. כפי שאמרתי, מה שחשוב הוא שלנשים תהיה *בחירה חופשית*, ואם אישה רוצה להיות בבית אבל מונעים זאת ממנה באמצעות לחץ חברתי, זו אינה בחירה חופשית, הלא כן?

לשאלתך האחרונה: אני לא נוהג להגיב למאמרים בדרך כלל, ואני כותב רק באייל. הבא לי דיון מהסוג שעליו אתה מדבר, ואתייחס אליו ספציפית. אם המאמר יציג את עקרת הבית כיצור אומלל וחסר חיים, בזמן ש"אין דבר סקסי יותר מאשת עסקים קשוחה", קרוב לודאי שהתשובה שלי אליו תהיה דומה לתשובה שלי למאמר שלך. אני והחברה שלי ראינו לא מזמן סרט מזעזע בשם "חיוך של מונה ליזה" שפשוט צועק את המסר הפמיניסטי הזה, והסכמנו שהוא עושה שירות דוב למטרה שלו, ומציג את עמדת הצד השני בצורה סטריאוטיפית וגרועה. אבל הסרט המטופש הזה הוא באמת לא דוגמא לכלום.
מזל טוב 200877
יש לי בקשה אליך, גדי. קרא את הקטע הזה מהספר של וונדי מקאלרוי, Sexual Correctness: The Gender-Feminist Attack on Women :

אני - ולא רק אני - רואה מסביבי כבר 20 שנה מאמר אחרי מאמר, ספר אחרי ספר, אתר אחרי אתר, תוכנית רדיו אחרי תוכנית רדיו, תוכנית טלוויזיה אחרי תוכנית טלוויזיה, סרט אחרי סרט, כתבה אחרי כתבה, טור אחרי טור, שבהם מועבר המסר הפמיניסטי האנטי-משפחתי. אפילו אתה - שמנותק כנראה מהסביבה התקשורתית-תרבותית הזו, אחרת קשה לי להאמין שהיית טוען ש"חיוך של מונה ליזה" הוא לא דוגמה לכלום, כאשר הוא ועוד איך דוגמה - יכול למנות מן הסתם את שמותיהן של ארבע-חמש מגישות רדיו וטלווויזיה פמיניסטיות, אבל אני לא מאמין שתוכל לתת לי שם אחד של אנטי-פמיניסט, פמיליסט, כמוני.
מזל טוב 200880
גיל, לפני שאני קורא את המאמר, רק דבר אחד לי אלייך:

אם האויבים שלך הם ברמה של "חיוך של מונה ליזה", דיינו.

בסיכון שאשמע מתנשא ומגעיל, אחלק בצורה גסה את העולם לשני סוגי אנשים: חכמים וטיפשים. אפילו אשתמש במבחן אד-הוק כדי להראות מי טיפש ומי חכם: טיפש הוא מי שחשב ש"חיוך של מונה ליזה" מציג את העמדה הפמיניסטית בצורה נכונה, חכם הוא מי שלא חשב ככה.

אתה כותב כאילו שכל האנשים בעולם טיפשים. הרשה לי לגלות לך סוד: זה לא כל כך נכון. יתר על כן, אתה מניח מראש שכל מי שמדבר איתך טיפש. הרשה לי לגלות לך עוד סוד: גם זה לא נכון.

ועכשיו, הרשה לי להביע את דעתי על הכתבות שלך: את המשוכנעים הם משכנעים, ללא ספק. לעומת זאת, את החכמים שלא מסכימים איתך לחלוטין הם מרגיזים. הם עושים עוול לעמדה שאתה בא לייצג. ואני חושב שהעמדה שלך היא לא "בואו נחזיר את האישה למטבח" אלא יותר קרובה ל"מי שנוטשת את בעלה והילדים שלה בשביל הקיק האישי שלה היא חולירע" וזה חבל, כי רוב החכמים דווקא יסכימו איתך.

האם על הטיפשים שלא מסכימים איתך זה ישפיע? אני באמת לא יודע. אני לא מכיר אותם. אני רק רוצה שתבין איזו השפעה יש למה שאתה כותב על חכמים. למי אתה כותב?

שוב, נראה לי שבמאבק שלך בפמיניסטיות הקיצוניות הפכת לגרוע בדיוק כמוהן, רק בצד השני. והצד השני, מהנימוקים שכתבתי בהודעה הקודמת, יותר גרוע.

(נא לסמן מרכאות כפולות ומכופלות סביב "חכמים" ו"טיפשים", כמובן).
מזל טוב 200896
גדי, לא ראיתי את ''חיוך של מונה ליזה'' אך סמכתי על מילתך שיש בו הטפה פמיניסטית. אם אתה לא רואה שטיפת מוח פמיניסטית מכל עבר, שגם אומרת לנשים איך להיות וגם אומרת לגברים איך להיות, אז או שאתה לא ''חכם'' במרכאות, או שאתה לא ''ישר'' במרכאות.

מחד, אתה מבקר את מאמרי ואת האפקט שלהם על קוראיהם. מצד שני, אתה לא טורח אפילו לעקוב אחרי הלינקים מהמאמרים. לדעתי אתה פשוט עוצם את עיניך למה שעלול לשכנע אותך שאתה טועה.

אני שב ומציע לך לקרוא את הקטע בקישור, שהוא גם הקישור הראשון במאמר שלי על הפמיניזם ב'אייל'. אחר כך תגיד לי שהפמיניזם לא מטיף ולא מפעיל לחץ על נשים וגברים לחיות בצורה מסויימת ולא בצורה אחרת.

בכלל, איש שמדבר איתי על הפמיניזם ולא יודע מי זאת בטי פרידן אינו רציני במיוחד.
מזל טוב 201041
אני רואה הטפות פמיניסטיות פה ושם, לא "שטיפת מוח". אני גם לא רואה הרבה בחורות שלוקחות את ההטפות הפמיניסטיות הללו יותר מדי ברצינות. אף אחת מאלו שאני מכיר לא חושבת שחובה עליה להפוך לאשת עסקים מצליחה ואסור לה להיחנק בגטו של הבית.

ואני *לא* מדבר איתך על הפמיניזם. אני מדבר איתך על המאמר ש*אתה* כתבת. אתה גורר את הדיון הזה לכיוון של "מלחמה בפמיניזם המרושע". הרי לך דרך מחשבה על העניין הזה: נחלק הפעם את העולם לשלושה סוגי אנשים: אלו שיודעים מי זו בטי פרידן ומסכימים איתה, אלו שיודעים מי זו בטי פרידן ולא מסכימים איתה, ואלו שלא יודעים מי זו בטי פרידן.

אתה לא כותב לאלו שלא מסכימים עם בטי פרידן, אני מניח. ואתה לא כותב לאלו שכן מסכימים - הרי אלו הפמיניסטיות הקיצוניות, שממילא לא יקשיבו לך - אז אתה כן כותב לאלו שלא מכירים אותה, שצריכים לגבש דעה על המאבק הפמיניסטי, ואתה מציג את העמדה שאתה מייצג בצורה קיצונית וריאקציונרית שגורמת גם לאנשים שאין להם מושג מי זו בטי פרידן לחשוב שהיא כנראה צודקת. האם זה מה שאתה מנסה להשיג?
מזל טוב 201045
גדי, אני בסך הכל כותב את מה שאני חושב ומאמין. כמו שאתה לא מתרגש (לטענתך) מההטפות של הפמיניסטיות, אתה לא חייב להתרגש מהטפה נגדית. אני כן הייתי מצפה מבן אדם עם יושר אינטלקטואלי המודע לסביבתו לשאול את עצמו - "רגע, למה לא קפצתי כאשר ראיתי שלט חוצות ל-‏103FM עם האימרה 'תזרקי אותו!"'?. למה אני קופץ רק כאשר גיל רונן אומר דברים הרבה יותר מתונים מזה בכיוון ההפוך?

אתה יודע מה המקבילה הגברית של "תזרקי אותו"? המקבילה הגברית זה "תביא לה כאפה!". איך היית מגיב אם היית רואה סיסמה כזאת על שלט חוצות?

מה בסך הכל אמרתי ועל מה אתה קופץ? שאלתי מה רע בלהיות אמא, וקראתי להחזיר את יום האם. קשה לי להתייחס ברצינות לטיעונים מוסריים של מישהו שבכלל לא מזיז לו כשהוא קורא וידוי קורע לב של אדם שזרקו אותו מהבית (ההוא מ'וואלה') וכל מה שחשוב לו זה להטיף לי על זה שאני לא נותן לנשים חופש בחירה. איזה חופש בחירה נתנו למיסכן הזה? איזה חופש בחירה נותנת אמא מהסוג המתחתן-יולד-מתגרש לילדים שלה? מה פתאום לנשים מותר להחליט הכל לגבי חייהם של הבעלים והילדים שלהן, ולנו כגברים ואבות אסור להעמיד כמה דרישות משלנו?

בן כמה אתה, גדי, אם מותר לשאול? אולי אתה פשוט צעיר מדי ואתה לא מבין על מה אני מדבר, כשאני מדבר איתך על נישואין וכו'?
במילון שלי 201048
המקבילה הגברית ל''תזרקי אותו'' היא ''תזרוק אותה''.

המקבילה הנשית ל''תביא לה כאפה'' זה ''תשימי אותו במעצר''.
הכאפה והכף 201060
או: "תביאי לו כפכף על הראש"
במילון שלי 201080
כמה נשים אתה מכיר שנזרקו בליווי משטרתי מהבית שהן עצמן בנו, הושלכו למעצר, קיבלו צו הרחקה מהילדים שלהם ואולצו לקושש מזונות במשך 20 שנה אחר כך?

אחת כזאת אתה מכיר? חצי אחת כזאת?
במילון שלי 201107
''תזרקי אותו'', עפ''י מדרש תנחומי הכנים פרשת חיי שוטה סימן ז', לא מדבר על כל העוולות שנעשו לך. בעוונותי (לא רק אורי פז חוטא) שמעתי את ורדה אומרת לא פעם גם ''תזרוק אותה''.
במילון שלי 201139
אולי ''תזרוק אותה'' במובן של ''תזרוק את הסכין ותרים ידיים''.
במילון שלי 201420
כמה "גברים" כאלה אתה מכיר?
במילון שלי 201428
למה במרכאות?
במילון שלי 201765
כי מי שזורקים אותו מהבית הוא לא גבר.
גבר אמיתי היה יודע מה לעשות מזמן.
Unrelated but not less important 217897
A few days ago I have published here an article regarding those issues that concerning men and women in Israel.

Unfortunately my keyboard is an English one only and I can not help it but using the English language to express myself, though I am highly prominent on the Hebrew Language as well.

To my dismay I have noticed that the site management knock off my article, means knocking off my opinion from an unrelated reasons, and I would like to assume that it was done due the language it was written.

Is somebody here will reveal the site policy regarding the language an article was written by?

I really do like to know that… If my assumption is correct I will be more then happy to help you guys and distribute the word in Canada and the USA so Israelis will not waste their time entering and reading the content of this site.

I entered this site first time about three weeks ago and as it is look like, I have to discharge myself off the site unless somebody will clarify the language policy.

BTW, that behavior strongly reminds me the Language-Police and its policy in Quebec Canada…. Is this site resembles the language paranoia of the French Quebecers?

לפני שאתה קופץ למסקנות 217917
ומטיח האשמות בכל הבא ליד, רק רציתי לוודא.
אתה מדבר על התגובה הזו במקרה?
תגובה 215891 כי היא שם כל הזמן.
אוי לי 201053
הגענו לשלב ה"בן כמה אתה"? בוא נניח לצורך הדיון שאני בן 16 תמים ורך שטרם ידע אישה, וחושב שבישראל מתחתנים בכנסייה. העניין הוא שדווקא בבן ה-‏16 הזה אתה צריך להתחשב כשאתה כותב יותר מאשר אתה מתחשב בפמיניסטיות האדוקות שלא יקשיבו לך.

למה אני קופץ? אני חושב שהשאלה המתאימה היא "אני קופץ?" אל תגזים בגודל הפרובוקציה שאתה מעורר. אתה כל הזמן מתקומם על כך ש"אותי אתם תוקפים, אבל את הצד השני בכלל לא". אז ראשית, לא ברור מאיפה אתה יודע שאני לא תוקף גם את הצד השני. שנית, מה זה קשור? "כולם נסעו כל כך מהר, למה תפסו דווקא אותי?" זו שורה מ"והילד הזה הוא אני". לא טיעון רציני *בזכות* הטיעונים שלך.

נחזור לעיקר. מי טוען ש"לנשים מותר להחליט הכל לגבי חייהם של הבעלים והילדים שלהן, ולנו כגברים ואבות אסור להעמיד כמה דרישות משלנו?" ? לא ברור לי איך הגעת לזה מכך שאנחנו לא מתלהבים מחזון עקרת הבית הסקסית להמונים שלך.

מה שעשית, והוא המרגיז, הוא קביעות פנטזיונריות, שמציגות את הנשים שלא רוצות להיכנס לתבנית שקבעת בשבילן בתור יצורים אומללים שחייהם הן טעות. למה זה רע, כבר הסברתי לך קודם. אני מתחיל להתעייף מהדיון הזה.

המקבילה הנשית ל"תביא לה כאפה" זה "תביאי לו כאפה", או לכל הפחות מה שהשכ"ג אמר. למה, למה להשתמש בדמגוגיה? הרי הטיעונים שלך מסוגלים להחזיק גם בלעדיה, אם הם באמת אומרים שצריך שוויון מלא בין גברים ונשים.
תביאי לו לאפה 201062
עם קורט זכוכית טחונה דק.
תמיד יש את שיטת העקב 201066
ע''ע ''דרושה שותפה רווקה'', כמדומני.
אוי לי 201081
גם אני עייפתי ממך, גדי, ומההסברים שלך למי אני צריך לפנות ואיך. אני פונה בדיוק למי שאני רוצה לפנות ובדרך שמשיגה תוצאות לא רעות, לדעתי. בוא ניפרד כעייפים. לילה טוב.
מזל טוב 200912
מה לא אהבת ב"חיוך של מונה ליזה"?
מזל טוב 201044
מלבד החולשות שלו בתור סרט (עלילה מבולבלת, קפיצות חסרות קשר מאפיזודה לאפיזודה - ואנחנו לא מלכוד 22! שבלוניות תסריטאית ידועה של סיפור המורה פוגש תלמידים הקלאסי, הרומן חסר הפשר עם הפסואודו איטלקי וכדומה) מה שהסרט עושה בעיקר הוא לבוא לשמרנות שמוטלת על הקרקע ולהחטיף בה עוד כמה בעיטות. כל הדמויות השמרניות בסרט מוצגות באור רע - האמא מוצגת בכלל בתור מפלצת - והעמדות לא מקבלות ייצוג הולם, אלא תיאורים של "למה? ככה!" הבחורה היחידה שכן בוחרת לוותר על קריירה לטובת משפחה *לא מנמקת* את עצמה, ועל כן לא ברור לנו מה בעצם גרם לה לבצע את הבחירה שלה. לעומת זאת, התומכת הלהוטה ביותר של חיי המשפחה מוצגת כאומללה בצורה קיצונית (וגם ביצ'ית, ברוב הסרט) ולבסוף "חוזרת בתשובה". הסצינה של הצגת השקופיות היא כבר ממש דמגוגיה זולה - בעיטה ועוד בעיטה, אבל שום ניסיון לנסות להציג את הרעיונות שעומדים מאחורי השמרנות. פשוט אמירת "כן, אנחנו ליברלים, וליברלים זה אקסיומטית טוב, אז בואו נרד על השמרנים". קראתי לא מזמן ספר פופולרי של ריצ'ארד פיינמן, והוא אומר שם שהדבר החשוב ביותר במדע, כשאתה מציג את התיאוריה שלך, הוא להראות את כל הנקודות החלשות שלה ואיפה ייתכן שאתה טועה. הסכמתי איתו לגמרי. הסרט הזה מעדיף להתעלם מכל נקודה כזו שעשוייה לצוץ, ומניח מראש שהוא צודק. אפשר לתמצת את כל הדיון שהסרט מעורר בנושא מעמד האישה באותה סצינה שבה מדברים על אמנות מודרנית: בדיוק כשזה מתחיל להיות מעניין, בדיוק כשעוברים את הקשקשת הבסיסית ומתחילים להגיע לנקודה, הסצינה נגמרת. רק שבכל הנוגע למעמד האישה, הסצינה נגמרת עם אמירה ברורה של "שמרנות זה רע. היזהרו לכן!"
מזל טוב 200861
האישה הזו חולירע. מה הקשר בין זה לכל השאר?
מזל טוב 200878
נגיד שמחר תוגש הצעת חוק שאומרת שבמקרה שבו האשה יוזמת גירושין בלי הצדקה כלשהי, והבעל רוצה את המשמורת על הילדים, הוא יקבל את הילדים, ובמקום שהמדינה תדאג לו למזונות (בהנחה שהוא לא זקוק להם), היא תדאג לו לשמרטפית עבור הילדים ועוזרת בית פעמיים בשבוע, שתעזור לו לנקות ולבשל - היית בעד החוק הזה?

אני שואל, כי המדינה נותנת את כל העזרה בעולם לנשים שמתגרשות מהבעל שלהן, גם אם הן טינופות, והיא לא נותנת כלום לבעלים, גם אם הם מלאכים.
מזל טוב 200884
לא הכי ברור לי למה הוא צריך לקבל שמרטפית חינם, אבל ברור שלא צריך להיות הבדל בינו לבין אישה: אם אישה מתגרשת ומקבלת את הילדים *ו*מגיעה לה שמרטפית חינם כי ככה זה החוק, גם לגבר מהסיפור שלך מגיע.

במילים אחרות, החוק לא צריך להתייחס למינו של הגרוש, אלא לפרטי המקרה הספציפיים.
מזל טוב 200887
חוקי המשמורת על הילדים נובעים מרצון להגן על הילד, לא על האב או האם. הריב שלך צריך להיות עם אנשי המקצוע, שטוענים שכמעט תמיד עדיף לילד להשאר עם האם.
מזל טוב 200891
תן לי לגלות לך שהמדינה לא עוזרת בשמרטפות גם לנשים שבעליהן לא משלמים מזונות תדירים ואפילו לא מסבסדת מעונות יום. ואגב, למה שהגבר לא ינקה בעצמו את הבית?
אני בעד חוק שיבטיח טובת הילד בכל מצב.
ובעברית - מה עניין שמיטה להר סיני?
מזל טוב 200898
אשה שמתגרשת מקבלת הטבות מפליגות מהמדינה וממערכת החוק והמשפט. היא מקבלת משמורת אוטומטית ומזונות, והיא מקבלת את הזכות להשליך את בעלה מהבית ולהוציא נגדו מיני צווי הרחקה ומעצר.

עכשיו אני שואל אותך - איזה הטבות את מוכנה לתת לבעל שרוצה להתגרש?

האם תסכימי שתהיה לו הזכות להשליך את רעייתו למעצר, למשל?
מזל טוב 200899
צו מעצר מוצא רק כשיש אלימות. צו הרחקה - כשיש חשש כזה (איומים וכאלה).

אם אלה מתקיימים מצד האישה כלפי הבעל, דינה זהה.
מזל טוב 200916
שקר וכזב.
מזל טוב 200919
כל מה שאתה אומר עלי חוזר עליך, וקקה בידיך.
מזל טוב 200922
אני מאחל לך שיום אחד מישהי תסדר לך חוויית מעצר, ואז תוכל להתבדח עם העצירים האחרים כמו שאתה מתבדח איתי.
מזל טוב 200944
תגובה 200919
מזל טוב 200956
אבל אל תדאג, אתה תסתדר. לוקחים את מברשת השניים ועושים ממנה דוקרן ומסתדרים.
מזל טוב 200969
או שבוחרים בנות זוג אחרות. סתם שאלה חטטנית‏1: אתה בתהליכי התקרבות לאחת שהעלילה עליך באופן שגרם למעצר שוא שלך?
___________
1- וסליחה על החריגה מכללי הטכס. אתה רשאי, כמובן, להתעלם.
מזל טוב 201012
כן.
מזל טוב 201024
Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me.
מזל טוב 201026
Amor omnia vincit.
מזל טוב 201032
"אמר רב: כל ההולך בעצת אשתו נופל בגיהנם" (תלמוד בבלי מסכת בבא מציעא דף נט עמוד א)
מזל טוב 201039
אמר רבי יוחנן בן יוליה: "כל שאדם זקוק לו הנה אהבה" (מסע הקסם המיסתורי, ב:5)
מזל טוב 200908
כבר כתבתי את זה בעבר ואני כותבת שוב: החוויה האישית שלך, מזעזעת ככל שתהיה, עדיין לא ניתנת להכללה על כלל האוכלוסיה.
אשה שמתגרשת לא מקבלת את הזכות "להשליך את בעלה מהבית ולהוציא נגדו מיני צווי הרחקה ומעצר" אלא אם כן, נשקפת סכנה לחייה מצידו. אם לדעתך, ההגנה של אותה אישה על חייה אינה לגיטימית בעיניך, אני מצרה על כך.

בנוסף, צר לי שאינך סומך על רשויות החוק שדואגות לא להפלות בין נשים וגברים ודואגות לעצור גם נשים אלימות.

וכמו שציינתי קודם, אני מסכימה לתת להורים את כל ההטבות ובלבד שטובת הילד תהיה בראש מעייניהם.
מזל טוב 200917
החוויה האישית שלי היא כלום לעומת מה שעוברים אחרים יום יום. אני יצאתי מכל העסק הזה מאוד בזול, יחסית.

הנה עוד קורבן שבא לספר את סיפורו לגולשי הקהילות בוואלה, וחושב שמישהו יעזור לו.

מעניין אתכם? לא, אה? לא הוכח כלום, יכול להיות שהוא בודה הכל, מקרה יחיד שאי אפשר להסיק ממנו כלום?
אוי, באה לי הארה 200950
בדיוק קראתי את ההודעה של אותו גיל דור, ורציתי לשאול איך מגיעים למצב כזה מול מישהו שמתחתנים איתו. ואז נדלקה נורה מעל ראשי:

אתה בדלן ג'נדרי.

בדלן, כמו הפמיניסטיות הרדיקליות - ובניגוד לפמיניסטיות המתונות, ולפמיניסטים המתונים, ולשיוויוניסטים, ששואפים כולם להשתלב.
אוי, באה לי הארה 200955
כשאראה פמיניסטית מתונה אחת עם סטיקר שדורש שבנות יתגייסו לצבא לשלוש שנים ויפסיקו להשתמט, אני אשתכנע שיש פה באמת אידאולוגיה של שיוויון.

כשאראה הפגנה של פמיניסטיות מתונות נגד העובדה שנשים פורשות לפנסיה לפני גברים, בזמן שהן חיות יותר זמן, או נגד חזקת הגיל הרך - אולי תשכנעי אותי.

אבל זה לא יקרה כי הפמיניסטיות זו עדה צבועה ומגעילה, ומה שהכי גרוע - שקרנית.

כמה נהרות של דמעות אתן מזילות על הזכות שלכן לבחור כל דבר. איזה זכות יש לגבר בן 18 שמתגייס לצבא לבחור אם הוא רוצה להיות קרבי או לא?

תחמניות, שקרניות ומניפולטוריות.

אכפת לך מהגיל דור הזה? לא נראה לי. גם הוא בדלן מגדרי לדעתך?
אוי, באה לי הארה 200961
חיפשתי ולא מצאתי - אולי למישהו יש לינק להגדרת מושגים בלבניסטיים בסיסיים? יש לי הרגשה שגיל לא הבין אותי, ולכן יורה באוויר.
מאמר בעיתון יספיק ? 200976
מתוך מאמר של אסתר הרצוג במעריב:

שרק לא יחליפו לנו כעת את מופז. עדיין ארוכה הדרך לשוויון בין המינים בצבא ,ודרכו גם בחברה האזרחית. עדיין צריך הצבא לחייב את הנשים באורך שרות שווה לבנים, להבטיח השתלבות מלאה ושווה של הנשים בכל חילות הים האויר והיבשה. כך יקודם ללא הכר שוויון האישה בישראל, בכך יוכל להתקצר גם שירותם של הבנים והנטל הכבד עליהם יצטמצם. בזכות מופז, תהיה אולי אישה רמטכ"לית בעתיד הנראה לעין. אפשר שגם מהות הצבא והמלחמות תשתנה. בהתחשב במה שאנחנו כבר מכירים, זה יכול להיות רק לטובה.

מאמר בעיתון יספיק ? 200985
למה היא חושבת ששילוב נשים באופן שוויוני בצבא יביא לשינוי ב"מהות הצבא והמלחמות"?
יש משהו משונה במנטרה (הפמיניסטית, יש להודות) שנשים בצמרת יביאו לשינוי תפיסתי (והראיה, קשה למצוא הבדלים מהותיים בין צמרות המאוכלסות בגברים ששמותיהם מתחילים באותיות א-כ, לבין אלו שבהן השמות מתחילים באותיות ל-ת).
מאמר בעיתון יספיק ? 201023
אתה לא מבין: אם נשים ישלטו בצבא, אז ברגע שיהיה אפילו פיגוע הכי קטן, ועוד קודם, מדינת ישראל פשוט תגיש תלונות כזב נגד יאסר ערפאת בבית הדין הבינלאומי בהאג, ויוציאו לו צו הרחקה. ואז יבואו שוטרים חסונים משבדיה עם מדים מגוהצים ויכריחו את ערפאת להביא לנו מזונות, ואנחנו נצא עם השבדים החסונים לסרטים (אבל לא ניתן להם לגעת לנו מתחת לחולצה כמובן - אלא אם יתחשק לנו להזדיין איתם בפראות, שזה בסדר כי זו בחירה שלנו) ויהיה פה שמח. יוולדו לנו ילדים חצי שבדים והשבדים יצטרכו לפרנס אותם כי הם אלימים אז נפעיל נגדם את חיל המצב מגאנה ואז מתוך בחירה נעשה ילד אחד גם עם הגאנאים החסונים והמגוהצים אבל מתוך בחירה נעשה הפלה ואז נקרא לטריה לארסן ותוקם ועדת חקירה. ואיילת וברקת יפהקו להן בהנאה אחרי שעיצבנו אותי, וגם החברה של גדי שהפעילה אותו בהצלחה תרשום וי קטן ביומן וריקי כהן תדבר על זכות בחירה בזמן שהיא חוסמת אותי מלהגיב בטוק-בק למאמר שכתבה. ולכולם תהיה זכות בחירה לגבי הגוף שלהם והחיים שלהם חוץ מאשר לגברים שזכות הבחירה שלהם תהיה בין לוף לבוטנים במילואים ובין עגבניות רכות וקשות בכלא, ובין זה שההוצאה לפועל תיקח להם את האוטו לבין זה שמראש יסעו באוטובוס. וחוץ מלילדים שיוכלו לבחור רק בין חיים בלי אבא לבין ריטלין.

לא הבנתי אגב מה הקשר בין מאמר ישן (ממתי? כתוב שם רק יום שלישי, 26 ביוני) לבין בלבניזם לבין הבלבוסטות ועושי דבריהן שמתווכחים איתי כאן.
מאמר בעיתון יספיק ? 201065
לדעתי המאמר שהביא ברוך סטרין עונה על הדרישה שהצבת במשפט הראשון ב תגובה 200955
מאמר בעיתון יספיק ? 201084
זה מאמר. ביקשתי סטיקר.
מאמר בעיתון יספיק ? 201159
התחכמות נחמדה. זה כמובן לא יפריע לך להמשיך לטעון ש''פמיניסטיות לא תומכות בשירות צבאי מלא לנשים''.
למה, קל מאוד לטעון את זה 201176
מי שתומכת בשירות צבאי מלא לנשים היא לא פמיניסטית אמיתית, מהסוג שהוא יוצא נגדו. אין סיבה שהטיעון הזה לא יעבוד בשבילו, הוא עובד יופי בשביל דמגוגים חרדים שבכל פעם שחרדי עושה פשע טוענים ''אם הוא עשה פשע, לא ייתכן שהוא חרדי''.
למה, קל מאוד לטעון את זה 201187
לטעמי אפשר להחליף את המושג "פמיניסטית אמיתית" (?) ב"פמיניסטית רדיקלית".

אסתר הרצוג היא פעילה פמיניסטית ותיקה. דיון בוועדת כנסת שהשתתפה בו בנושא סחר בנשים:

למה, קל מאוד לטעון את זה 201197
לא סחר בנשים, כי אם "סחר בנשים".

ר' טיעוניה של דגנית הזונה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2171136,00.h...

"כמקצוע, הזנות משותפת לגברים ולנשים. היא דורשת יכולת, מיומנות וכללים אתיים (ככל שהדבר יישמע מוזר). כאשה, העובדה שגברים מזדקקים לשירותי המיניים אינה משפילה אותי ואינה גורמת לי לחוש נחותה. להפך: כמו כל בעלת מקצוע אני חשה מוחמאת כאשר לקוח מסוים מעדיף אותי על פני בעלות מקצוע אחרות. ההגדרה ש"אשה ניתנת לקנייה" עושה עוול: לא האשה נרכשת אלא שירותיה המיניים, ואלה ניתנים לפי הגדרה מראש, וכעסקה מסחרית לכל דבר בין האשה ללקוח.

אגב, בהתאם להגדרת הפמיניסטיות המיליטנטיות את הזנות כ"מסחר בגוף האשה" (כלומר, שמישהו אחר סוחר בגוף זה), מה ההבדל בין זונה לדוגמנית, למשל? האם דוגמנות אינה "מסחר בגוף האשה"? האם היא אינה דורשת כישורים גופניים מסוימים? האם, נוכח השכר הגבוה שזוכות לו דוגמניות, אין מדובר במסר לגברים ש"ניתן לקנות אשה"?""
למה, קל מאוד לטעון את זה 201199
אודה ואתוודה מראש - מעצם היותי עולל תועה, מימי לא הלכתי לזונה. אני מקווה שתקשיב לדברי למרות מום זה.

טיעוניה של דגנית מקובלים. זכותה המלאה לעסוק במקצוע שבחרה לעצמה, ואין לי שום טענות אליה. ההפך, אני מאחל לה וללקוחותיה כל טוב.

אלא מה? לא כל הזונות הן דגנית. בכל המאמר של דגנית לא הוזכרה כלל מילת הקסם "סרסור".

אם איני טועה, ה"סחר בנשים" אין פירושו מכירת יחסי המין עם הנשים בעד כסף הסחר, כי אם העובדה שהנשים הן שפחות, הלכה למעשה, של הסרסורים. הסרסורים הם אלו שקונים אותם, ואז יש להם שליטה עליהן והם עושים בהן כרצונם, בזמן שהנשים עובדות בתנאי עבדות. אני חושב שתסכים איתי שיש להילחם בסרסורים שכאלה?

אגב, זה לא ייחודי לנשים - גם אצל העובדים הזרים יש מעבידים שכאלו.

שוב - הדבר החשוב ביותר הוא ה*חופש* לאישה לעשות כרצונה. דגנית בוחרת מרצונה לעבוד במקצוע הזה, בבקשה. רבות מהזונות נקלעו למקצוע שלא מרצונן, ובשל הסרסורים, גם אין להן איך לצאת. סחר בנשים, לא "סחר בנשים".
למה, קל מאוד לטעון את זה 201222
אתה כמו אלה שתוקפים את המאמר שלי ב-Ynet ואומרים שזכותה של אשה לא להיות עקרת בית. אבל אני לא אמרתי בשום מקום שנשים לא צריכות לעבוד.

המאמר לא אומר שאין סרסורים מנייקים שצריך להיכנס בהם. להיפך הוא אומר שיש, ושצריך לשלוח אותם לעבודת פרך. אבל הוא גם מצביע על כך שהצגת תופעת הזנות כ'סחר בנשים' היא מניפולציה של הלובי הנשי, וטוען כי מרבית נערות הליווי הפכו לכאלה מרצונן ו'יודעות בדיוק במה מדובר'.

גם לא טענתי במאמר שלי כאן שאין נשים מוכות או שזה בסדר להכות נשים (כן כן, אני יודע, הדוגמה עם ההיא שהבת שלה התאבדה. שמענו). רק אמרתי שהלובי הנשי מגזים ומנפח את נתונים בעשרות מונים ומנצל אותם לצורך מניפולציה, שלא מסייעת בכלל לקורבנות ולא מונעת התעללויות אלא רק יוצרת קורבנות חדשים.

עוד לא מבין מה שאני אומר?
למה, קל מאוד לטעון את זה 201237
אתה לא אמרת בשום מקום שנשים לא צריכות לעבוד, אתה פשוט הצגת תמונת עולם שבה הנשים העובדות שוות פחות מעקרות הבית - פחות מושכות, פחות אהובות, פחות מצליחות. חוזרות אל הבית הריק ואל האומללות שלהן, בניגוד לחיים המאושרים והמלאים של עקרות הבית.

אני לא חושב שתופעת הזנות עצמה מוצגת כ"סחר בנשים", אלא תופעת הסחר בנשים עצמו. הטיעון על "מרבית נערות הליווי" נשמע לי מפוקפק מאוד. אין לי סטטיסטיקות, אבל גם דגנית לא הביאה כאלו. האם חברות הועדה, ש(כנראה) שומעות דעות של מומחים שחוקרים את התחום, מכירות את הנתונים פחות טוב מדגנית?

ושוב, כאמור, אני בהחלט מבין מה אתה אומר ולאיזו מטרה אתה מכוון, אבל הדרך שבה אתה עושה זאת רק מזיקה לאותה מטרה, לדעתי, ומשכנעת רק את המשוכנעים.
למה, קל מאוד לטעון את זה 201647
לגבי מרבית נערות הליווי, הסתובב כאן פעם הלינק הזהhttp://stage.co.il/Stories/122705
מסיבה עלומה אני לא בוטח בשום דבר שנמצא בבמה חדשה 201671
מצטרף לגדי. 201718
המאמר כתוב בצורה טובה מאוד - צורה שמשדרת אמינות, וכאן בדיוק שורש הבעיה. המאמר פורט על רצון הקורא להאמין בכתוב, בייחוד הקורא הזכר‏1, אך למעשה אין לקורא שום אמצעי לוודא את הנתונים, בייחוד אלו הקשורים בתחושות אישיות של הבנות. לכל הידוע לנו יכול להיות שמדובר בסרסור סוחר בנשים, בעל כשרון כתיבה, ואינטרס. הכותב אינו מזוהה בשום צורה, ומעקב אחרי הלינק בעמוד היוצר שלו מוביל לפורום ביאהו שהגישה אליו חסומה, כנראה בסגנון "חבר מביא חבר".

הפרט היחיד שניתן לוודא הוא מחיר המודעות בידיעות אחרונות, מה שידרבן את הסקפטיים לוודא דווקא את הנתון הזה, שזה ניתוב אש מרשים אפילו אם שאר המאמר אמיתי לחלוטין.

בקיצור מנקודת מבט של קורא מצוי, הכתבה הזאת יכולה להיות האמת לאמיתה, באותה המידה שהיא יכולה להיות בדיה מוחלטת.

1 ועבדכם הנאמן מודה ומתוודה שהוא עדיין נמנה על המתפתים להאמין למאמר.
מצטרף לגדי. 201804
נכון. פרטי הפרטים האלה גם באים לעשות ''בורגניזציה'' של הזנות. הכותב מתעכב על סידורי עבודה, תעריפים, יחסי אנוש וכן הלאה, כמו במפעל מתוקן (אם מישהי רבה עם הבוס, היא לא תבוא לעבודה למחרת, כך הוא אומר שם). כחלק מזה, הוא מתעלם מזונות העובדות ברחובות, בחצרות או על החוף, וכאלה יש הרבה. גם זונות נרקומניות שעובדות כדי לממן מנת סם לא מוזכרות כלל.
למה, קל מאוד לטעון את זה 201205
"דגנית הזונה" לא היתה ולא נבראה - כתב אותה אורי קציר, ולראיה הקישור אצלו באתר (בעמודה הימנית התחתונה):
הוא אומנם מעולם לא הודה שהמאמר שלו, אבל גם לא הכחיש - פשוט מחק את התגובות באתרו (לא תגובות שלי) שהקשו בנושא.

לפסקה האחרונה - פמיניסטיות מיליטנטיות מתנגדות גם לתחרויות יופי ולצילומי דוגמנות חשפניים לפרסומת, למרות שהמשתתפות והזוכות בהן זוכות לטובות הנאה כספיות לא מבוטלות.
למה, קל מאוד לטעון את זה 201208
האם את חושבת שגם תיאורטית היא לא יכולה להתקיים?
למה, קל מאוד לטעון את זה 201218
יכולה להיות בחורה שעוסקת לפרנסתה ב"ליווי" ונהנית מזה. אני בכלל לא בטוחה שאם היו נותנים לבחורה כזו לכתוב מניפסט, הוא היה נראה כמו זה של "דגנית".

אם כבר, הנה משהו שנכתב בידי אשה, על נערה שבאה לעבוד בזנות מרצונה (זה ב-cache, כי בינתיים היא מחקה חלק מהאתר שלה).

"פלוס דרושות":

למה, קל מאוד לטעון את זה 201220
רוני גלבפיש היתה זונה? ידעתי שהיא מוכרת לי מאיפ'שהו.
למה, קל מאוד לטעון את זה 201223
כן, היא היתה שוליה של קסאווירה הולנדר.
למה, קל מאוד לטעון את זה 201226
אופס. בקריאה שנייה, גיבורת הסיפור באה לעבוד במכון עיסוי, שם דווקא מדגישים שאין לשכב עם הלקוחות.
וואלה? 201229
אולי הכוונה היא שאין לשכב עם הלקוחות, אלא עם כל לקוח בנפרד?
למה, קל מאוד לטעון את זה 201230
חיפשתי בארכיון של האתר, לא מוצא.
למה, קל מאוד לטעון את זה 205708
מאמר שנשלח היום ברשימת דיוור, עם נתונים על הלחץ הנפשי בקרב פרוצות:

למה, קל מאוד לטעון את זה 206036
אחוזי תסמונת פוסט-טראומטית גבוההים יותר מיוצאי ויטנאם... כמה אירוני.

שמעת גיל ? זונות יותר קרביות ממך. עזוב, זונות יותר קרביות מיוצאי סיירות בצה"ל.

תוקם אנדרטה לזכר הנופלות לאלתר !
למה, קל מאוד לטעון את זה 206050
אני די מרחם על הזונות, אגב.

אבל נראה לי שהזנות היא יותר שיקוף של חולי חברתי כולל, יותר סימפטום מאשר בעיה.
למה, קל מאוד לטעון את זה 201211
ברקת,

אז מה, Ynet שיתפו איתו פעולה? זו לא רמאות מסויימת?

האם לא ייתכן שאורי קציר סתם רוצה שאנשים יחשבו שהוא כתב את זה?

אני שואל.

מי שהפנתה אותי למאמר הזה, אגב, זו אראלה גניסלב, עורכת מדור 'דעות' ב-Ynet. אם זה היה מעשה רמייה הייתי מצפה שהיא תתבייש בו ולא תתגאה בו. ולא היא.
למה, קל מאוד לטעון את זה 201219
לא יודעת. באותה רשימה אצלו מופיע גם וידויו של "עמוס סהר" שעומד לעזוב את הארץ, שפורסם בזמנו בווי-נט.

אולי הוא רוצה שאנשים יחשבו שהוא כתב את זה? באמת אולי. קצת מוזר, אבל גם השכן שלי אלביס אומר שהעולם מוזר.
למה, קל מאוד לטעון את זה 201232
אני רואה שגם אני הגבתי לאחת הרשימות שלו.

למה, קל מאוד לטעון את זה 218647
היתה לי אתמול שיחה עם אורי קציר, והוא אומר שלא היה ולא נברא (מדוע לא הגיב לטענות בזמנו? סיבותיו עמו).
אז הנה, אני חוזרת בי כאן מההאשמה הזו.
למה, קל מאוד לטעון את זה 218651
אני דיברתי עם דגנית הזונה והיא טוענת שכן היה וכן נברא. Go figure.
למה, קל מאוד לטעון את זה 218658
כן היה וכן נברא מה? אנחנו מדברים על דברים שונים.
למה, קל מאוד לטעון את זה 218698
היא טענה שזה להיפך: היא מתחזה לאורי קציר וכותבת לו את המאמרים שלו. לטענתה, קל לה יותר לחדור כך לעולם העיתונות הגברי.
למה, קל מאוד לטעון את זה 218764
היא צריכה להיות מטורפת לחלוטין, לוותר על כל היתרונות שהמשעא''ז מעניק.
מאמר בעיתון יספיק ? 201181
קודם כל, זה מאמר בודד, מתקופת ברק (?). דבר שני, היא תומכת שם בהשוואת השירות של הבנות לזה של הבנים אבל בכוונה לדעתי לא אומרת מה יהיה משך השירות ואחר כך אומרת שניתן יהיה לקצר את השירות של הבנים. כלומר, עד כמה שבכלל היתה לה תוכנית מוגדרת בראש, היא ככל הנראה היתה 'להיפגש באמצע' בשנתיים או שנתיים וחצי (אם היינו יודעים מתי נכתב המאמר אפשר היה לדעת מה היה משך שירות הבנות אז. מאוד ייתכן שזה היה בתקופה שבה בנות שירתו רק שנה ו-‏9 בחוצפתן כי רבה). בסוף היא גם מסבירה שהכל יקרה במסגרת חזון אוטופי בנוסח אביב גפן, ג'ון לנון ושאר מדינאים ריאליסטים.

בקיצור, זה חינטרוש מעורפל של אסתר הרצוג והוא נאמר מן השפה אל החוץ. הרי המחוקקות שלכן (אלה שעוד נותרו) יודעות טוב מאוד איך להגיש הצעת חוק בוועדה שלכן (זו שעוד נותרה) ואיך לנהל קמפיין ציבורי. לא היתה הצעת חוק כזאת ולא היה קמפיין כזה (ולכן, אגב, התעקשותי על הסטיקר).

בכל מקרה זה כבר לא רלוונטי וזה לא מעניין אף אחד.
אוי, באה לי הארה 200957
אני באמת רוצה להבין איך בן אדם שהוא לא חולירע מוחלט יכול לקרוא את הסיפור של גיל דור ולצאת מזה דווקא עם מסקנה שאני בדלן מגדרי, ולא שיש פה מערכת מעוותת שמתעללת באנשים חפים מפשע בגלל המגדר שלהם. כרגע, אני לא רואה שום דרך להגיע למסקנה כזו (שהבנאדם שככה מגיב הוא לא חולירע מוחלט).
אוי, באה לי הארה 200963
לא שמעת שיש אנשים שהולכים לחפש מלוכה ומוצאים אתונות?
אוי, באה לי הארה 201020
ומה עושים אם לאתונות האלה יש ארגונים ותקציבים ותוכניות כמו "מבט אתוני" בטלוויזיה?
  אוי, באה לי הארה • ברקת מפהקת
  פוסטמה • שוטה הכפר הגלובלי
  פוסטמה • ברקת מפהקת
  ללא כותרת • גיל רונן
  שורה אחת והיא מסבירה הכל • האייל האלמוני
  לזה אני רגילה • ברקת
  לזה אני רגילה • ניטשה
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • ברקת
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • גדי אלכסנדרוביץ'
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • ברקת
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • ברקת
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • קנאי הכפר הגלובלי
  לזה אני רגילה • ברקת
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • ברקת
  קבל תיקון: 11 שנה • ברקת
  קבל תיקון: 11 שנה • גיל רונן
  שוהדא גדל אשר באך? • בור ועם הארץ
  שוהדא גדל אשר באך? • שוטה הכפר הגלובלי
  שוהדא גדל אשר באך? • קצת פחות בור
  יופי שקנית • האייל האלמוני
  יופי שקנית • גיל רונן
  לזה אני רגילה • איילת בועזסון
  לזה אני רגילה • גדי אלכסנדרוביץ'
  לזה אני רגילה • איילת בועזסון
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • איילת בועזסון
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • איילת בועזסון
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • גדי אלכסנדרוביץ'
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • איילת בועזסון
  לזה אני רגילה • גדי אלכסנדרוביץ'
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • איילת בועזסון
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • איילת בועזסון
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • איילת בועזסון
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • איילת בועזסון
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  אוף טופיק לשניה • אלמונית על מונית
  ממש מצ'יסטה, איילת • האייל האלמוני
  ממש מצ'יסטה, איילת • האייל האלמוני
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • אלמונית על מונית
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • איילת בועזסון
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא אתקרב אליך עם מקל של 2 מטר • איילת בועזסון
  לא אתקרב אליך עם מקל של 2 מטר • שוטה הכפר הגלובלי
  לא אתקרב אליך עם מקל של 2 מטר • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא אתקרב אליך עם מקל של 2 מטר • שוטה הכפר הגלובלי
  לא אתקרב אליך עם מקל של 2 מטר • איילת בועזסון
  לא אתקרב אליך עם מקל של 2 מטר • איילת בועזסון
  לא אתקרב אליך עם מקל של 2 מטר • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • שוטה הכפר הגלובלי
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גיל רונן
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • חשמנית על מונית
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • גדי אלכסנדרוביץ'
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • חשמנית על מונית
  לא הולכת למועדונים. במילון, בערך ''חננה'', יש תמונה שלי • חשמנית על מונית
  למה לא? • האייל האלמוני
  למה לא? • חשמנית על מונית
  למה לא? • גיל רונן
  למה לא? • חשמנית על מונית
  למה לא? • גיל רונן
  אני כבר יושבת בשקט ואתה שב גם כן בשקט • חשמנית על מונית
  אני כבר יושבת בשקט ואתה שב גם כן בשקט • גיל רונן
  אני כבר יושבת בשקט ואתה שב גם כן בשקט • האייל האלמוני
  Thy holiness • חשמנית על מונית
  מה הבעיה שלך עם השיר שלה? • האייל האלמוני
  אה, עוד משהו קטן • חשמנית על מונית
  אה, עוד משהו קטן • גיל רונן
  מין חזק או לא מין חזק • האייל האלמוני
  מין חזק או לא מין חזק • גיל רונן
  מין חזק או לא מין חזק • איילה שנמאס לה
  מין חזק או לא מין חזק • גיל רונן
  הבנת הנקרא • חשמנית על מונית
  הבנת הנקרא • גיל רונן
  הבנת הנקרא • ברקת
  הבנת הנקרא • גיל רונן
  הבנת הנקרא • ברקת
  הבנת הנקרא • ברקת
  הבנת הנקרא • גיל רונן
  הבנת הנקרא • גיל רונן
  הבנת הנקרא • ברקת
  הבנת הנקרא • גיל רונן
  הבנת הנקרא • ברקת
  הבנת הנקרא • גיל רונן
  הבנת הנקרא • ערן בילינסקי
  הבנת הנקרא • גיל רונן
  נסה רגיעון של הדס • ערן בילינסקי
  הבנת הנקרא • ברקת
  הבנת הנקרא • גיל רונן
  הבנת הנקרא • גיל רונן
  הבנת הנקרא • ברקת
  הבנת הנקרא • חשמנית על מונית
  גיל מרנין לב ומשפריץ עונג, • חשמנית על מונית
  הבנת הנקרא • גיל רונן
  בשם כל בני ביתי • חשמנית על מונית
  בשם כל בני ביתי • גיל רונן
  בשם כל בני ביתי • גדי אלכסנדרוביץ'
  בשם כל בני ביתי • חשמנית על מונית
  מערכת, • חשמנית על מונית
  בשם כל בני ביתי • האייל האלמוני
  בשם כל בני ביתי • האייל האלמוני
  בשם כל בני ביתי • דורון יערי
  מן המלחינים האהובים עלי - ג'ורג' גרשווין • חשמנית על מונית
  מן המלחינים האהובים עלי - ג'ורג' גרשווין • אלמוני מתעניין
  בשם כל בני ביתי • גדי אלכסנדרוביץ'
  בשם כל בני ביתי • אריה
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • איילה שנמאס לה
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גיל רונן
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גיל רונן
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גיל רונן
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • איילת בועזסון
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גיל רונן
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גיל רונן
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גיל רונן
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • חשמנית על מונית
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גיל רונן
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • גדי אלכסנדרוביץ'
  אוי, פתאום מצאתי את הזין שלי במישהי, כוונה טובה • האייל המפרגן הפולני
  נתונים, ניתוחים • עוזי ו.
  נתונים, ניתוחים • גיל רונן
  פיחס !? • אייל שוביניסט
  פיחס !? • גיל רונן
  פיחס !? • גיל רונן
  גיל, רוצה שאני אעשה גם לו אאוטינג? • גדי אלכסנדרוביץ'
  גיל, רוצה שאני אעשה גם לו אאוטינג? • גיל רונן
  גיל, רוצה שאני אעשה גם לו אאוטינג? • גדי אלכסנדרוביץ'
  גיל, רוצה שאני אעשה גם לו אאוטינג? • גיל רונן
  גיל, רוצה שאני אעשה גם לו אאוטינג? • גדי אלכסנדרוביץ'
  גיל, רוצה שאני אעשה גם לו אאוטינג? • גיל רונן
  גיל, רוצה שאני אעשה גם לו אאוטינג? • גדי אלכסנדרוביץ'
  גיל, רוצה שאני אעשה גם לו אאוטינג? • גיל רונן
  בלי אאוטינג בבקשה. תודה. • אייל שוביניסט
  בלי אאוטינג בבקשה. תודה. • גיל רונן
  שקט, יורים? • אסתי
  שקט, יורים? • גיל רונן
  שקט, יורים? • אייל שוביניסט
  שקט, יורים? • הנמלה העמלה
  שקט, יורים? • גיל רונן
  שוב שרות דוב • ערן בילינסקי
  שוב שרות דוב • גיל רונן
  מסכימים? עם מה? • האייל האלמוני
  מסכימים? עם מה? • עוזי ו.
  מסכימים? עם מה? • ברקת
  מסכימים? עם מה? • עוזי ו.
  מסכימים? עם מה? • ברקת
  ז'וז'ו חנוק אותו • ערן בילינסקי
  בילינסקי, • חשמ/ק/נית על מונית
  בילינסקי, • גיל רונן
  על קוצה של יו''ד • חשמ/ק/נית על מונית
  בילינסקי, • גיל רונן
  בילינסקי, • גיל רונן
  לא אוהב את השם שלי בכותרת • ערן בילינסקי
  ועכשיו כשאני קורא את זה • ערן בילינסקי
  ועכשיו כשאני קורא את זה • גיל רונן
  ועכשיו כשאני קורא את זה • גיל רונן
  מסכימה אתך, • חשמ/ק/נית על מונית
  מסכימה אתך, • גדי אלכסנדרוביץ'
  מסכימה איתי, • חשמנית על מונית
  מסכימה איתי, • גדי אלכסנדרוביץ'
  מסכימה אתך, • גיל רונן
  love'ya too (-: • חשמ/ק/נית על מונית
  אני שיוויוניסט • ערן בילינסקי
  אני שיוויוניסט • חשמנית על מונית
  מסכימה אתך, • האייל האלמוני
  מסכימה איתי, • חשמנית על מונית
  אני באופן אישי • רודי וגנר
  לא אוהב את השם שלי בכותרת • גיל רונן
  לא אוהב את השם שלי בכותרת • ערן בילינסקי
  לא אוהב את השם שלי בכותרת • גיל רונן
  כעס, חולשה ועכברים שואגים • ברקת
  כעס, חולשה ועכברים שואגים • גיל רונן
  כעס, חולשה ועכברים שואגים • ברקת
  כעס, חולשה ועכברים שואגים • גיל רונן
  כעס, חולשה ועכברים שואגים • ברקת
  הנה דוגמה • האייל האלמוני
  מסכימים? עם מה? • גיל רונן
  שקט, יורים? • אייל שוביניסט
  שקט, יורים? • גיל רונן
  שקט, יורים? • האייל המפרגן הפולני
  שקט, יורים? • אייל שוביניסט
  שקט, יורים? • גיל רונן
  שקט, יורים? • גיל רונן
  שקט, יורים? • גדי אלכסנדרוביץ'
  שקט, יורים? • גיל רונן
  שקט, יורים? • גדי אלכסנדרוביץ'
  שקט, יורים? • אייל שוביניסט
  שקט, יורים? • גדי אלכסנדרוביץ'
  שקט, יורים? • אייל שוביניסט
  שקט, יורים? • גדי אלכסנדרוביץ'
  שקט, יורים? • אייל שוביניסט
  שקט, יורים? • גיל רונן
  שקט, יורים? • אסתי
  שקט, יורים? • גיל רונן
  שקט, יורים? • גדי אלכסנדרוביץ'
  שקט, יורים? • האייל האלמוני
  שקט, יורים? • גדי אלכסנדרוביץ'
  שקט, יורים? • ברקת
  שקט, יורים? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מחקר השוואתי • דובי קננגיסר
  מחקר השוואתי • ברקת
  מחקר השוואתי • דובי קננגיסר
  מחקר השוואתי • ברקת
  מחקר השוואתי • גיל רונן
  מחקר השוואתי • ברקת
  לא, אל תעשה יותר אאוטינג לאף אחד • חשמנית על מונית
  מין חזק או לא מין חזק • האייל האלמוני
  לזה היא רגילה • אייל שוביניסט
  לזה היא רגילה • גיל רונן
  לזה היא רגילה • אייל שוביניסט
  לזה היא רגילה • גיל רונן
  לזה היא רגילה • אייל שוביניסט
  ומה ירגיז אותו יותר? • איילה נשית
  לזה אני רגילה • האייל האלמוני
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  לזה אני רגילה • בור ועם הארץ
  לזה אני רגילה • גיל רונן
  אחי, אני מבין אותך הרבה • כורבידודי
  אחי, אני מבין אותך הרבה • גיל רונן
  אחי, אני מבין אותך הרבה • האייל האלמוני
  אחי, אני מבין אותך הרבה • גיל רונן
  אחי, אני מבין אותך הרבה • גולדה
  אחי, אני מבין אותך הרבה • גיל רונן
  אחי, אני מבין אותך הרבה • גולדה
  אחי, אני מבין אותך הרבה • גיל רונן
  אחי, אני מבין אותך הרבה • גולדה
  שמתי לב שקראת לי בשמות • ברקת מפהקת
  אוי, באה לי הארה • גיל רונן
  מזל טוב • זכר מפוקח
  מזל טוב • איילת בועזסון
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • זכר מפוקח
  מזל טוב • איילת בועזסון
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • זכר מפוקח
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • רן בלוס אנג'לס
  מזל טוב • האייל האלמוני
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • גדי אלכסנדרוביץ'
  גיל, בוקר טוב, כיון שנכנסת - • חשמנית על מונית
  גיל, בוקר טוב, כיון שנכנסת - • גיל רונן
  יופי, טוב מאוד. • חשמנית על מונית
  יופי, טוב מאוד. • גיל רונן
  בינגו • האייל האלמוני
  נו, לא תגלי לו אם הניחוש שלו הכון? קטן בגודל של פיסטוק? • האייל האלמוני
  נו, לא תגלי לו אם הניחוש שלו הכון? קטן בגודל של פיסטוק? • האייל האלמוני
  מזל טוב • דובי קננגיסר
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • דובי קננגיסר
  בונובו! • ברקת
  בונובו! • ברקת
  מזל טוב • אריה
  מזל טוב • אייל שוביניסט
  מזל טוב • אלמוני לסירוגין
  מזל טוב • אסתי
  מזל טוב • אלמוני לסירוגין
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • אייל שוביניסט
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • אלמוני לסירוגין
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • אלמוני לסירוגין
  מזל טוב • דובי קננגיסר
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • ברקת
  מזל טוב • חשמנית על מונית
  מזל טוב • גיל רונן
  בקרוב אצלכם • ערן בילינסקי
  בקרוב אצלכם • גיל רונן
  בקרוב אצלכם • ערן בילינסקי
  בקרוב אצלכם • גיל רונן
  בקרוב אצלכם • מגדלי עזריאלי
  בקרוב אצלכם • גיל רונן
  בקרוב אצלכם • האייל האלמוני
  בקרוב אצלכם • גיל רונן
  בקרוב אצלכם • גיל רונן
  בקרוב אצלכם • האייל האלמוני
  בקרוב אצלכם • גיל רונן
  בקרוב אצלכם • מגדלי עזריאלי
  בקרוב אצלכם • גיל רונן
  בקרוב אצלכם • מגדלי עזריאלי
  בקרוב אצלכם • גיל רונן
  בקרוב אצלכם • מגדלי עזריאלי
  בקרוב אצלכם • גיל רונן
  בקרוב אצלכם • מגדלי עזריאלי
  בקרוב אצלכם • יובל נוב
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • גדי אלכסנדרוביץ'
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • ברקת לא פה
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • גדי אלכסנדרוביץ'
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • כרמית מכשפה מתכתית
  ''תסמונת טרום וסתית • נועה
  מזל טוב • גדי אלכסנדרוביץ'
  מזל טוב • דורון הגלילי
  מזל טוב • אלמוני לסירוגין
  מזל טוב • חשמנית על מונית
  מזל טוב • אלמוני לסירוגין
  מזל טוב • האייל האלמוני
  מזל טוב • ברקת
  מזל טוב • האייל האלמוני
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • האייל האלמוני
  מזל טוב • גיל רונן
  עכשיו הבנו את הקונספירציה • אלמוני לסירוגין
  עכשיו הבנו את הקונספירציה • גיל רונן
  עכשיו הבנו את הקונספירציה • אלמוני לסירוגין
  טוב, עזוב. חבל שדיברתי • ברקת
  טוב, עזוב. חבל שדיברתי • גיל רונן
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • חשמנית על מונית
  הגובה לא קובע. • אייל שוביניסט
  ומה עם מארי וולסטונקראפט? • רון בן-יעקב
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • גיל רונן
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • גיל רונן
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • האייל האלמוני
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • חשמנית על מונית
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • אלמוני שיודע מה לעדות
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • אייל שוביניסט
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • גיל רונן
  הא לכם נושא חדש לסקר באייל (שורה 4). • ב/רקת
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • גיל רונן
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • האייל האנומלי
  גייייל!!!!!! איפה אתהההה!!!!! • האייל האלמוני
  מזל טוב • אייל שוביניסט
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • הנמלה העמלה
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • שוטה הכפר הגלובלי
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • שוטה הכפר הגלובלי
  מזל טוב • גיל רונן
  מזל טוב • שוטה הכפר הגלובלי
  מזל טוב • אייל שוביניסט
  מזל טוב • שוטה הכפר הגלובלי
  מזל טוב • אייל שוביניסט
  מזל טוב • שוטה הכפר הגלובלי
  יצאת גדול • אח שלי גיבור
  יצאת גדול • גיל רונן
  יצאת גדול • גדי אלכסנדרוביץ'
  מזל טוב • רודי וגנר
  מזל טוב • גיל רונן
  הסדיזם של רונלדו • ג. שמעון
  הסדיזם של רונלדו • גיל רונן
  מזל טוב • אייל מחושמל
  מזל טוב • האייל האלמוני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים