יבורכו החרדים בשל אי התגייסותם 2027
צהל סובל מעודף כוח אדם, דבר זה מקשה על תקציבו, ומותיר מעט לצורך התחדשות ואמצעי לחימה. כארגון גדול ומסורבל צהל אינו מסוגל להתייעל מתוך יוזמה פנימית שלו, ראה הצהרתו החגיגית של אהוד ברק עם כניסתו לתפקיד הרמטכ''ל להקים צבא קטן וחכם. מטרה בה נכשל לחלוטין ואם עזיבתו את הצבא הותיר אחריו מערכת גדולה וטפשית עוד יותר. מכאן שהסיכוי היחיד לצהל לעמוד במשימותיו הלאומיות מותנה באילוצו להקטין את מערך המתגייסים לשרותיו. החרדים הנמנעים מגיוס, מקלים על המערכת הצבאית, ולמעשה ככל שירבו המשתמטים (עד גבול מסויים - אך רחוק כמובן), כך צהל יוכל לרכוש יותר אמצעים מודרניים שהם הרכיב החשוב בקרב העתידי. עלינו לברך את החרדים על סיועם העקיף לצהל ולא לתקוף אותם. אני חילוני ומשרת במילואים ובני הולכים בדרכי, אך החרדים עושים למען צהל הרבה יותר ממני
גם קצת אינטלגנציה 2030
הטיעון הזה לא ממש לוקח. צהל אכן צריך ובדחיפות, להשלים את הקיצוצים בהם התחיל מופז בתחילת הקדנציה שלו, אבל באותה מידה הצבא צריך הרבה יותר אנשים אינטלגנטים במערכת. לכן ככל שירבה פוטנציאל המתגייסים כן תעלה הרמה.

ולעצם העניין - מדוע הכותב מציין את הסיכוי למות כשיקול? האם מאמרו יהיה תקף גם לגבי המשרתים ביחידות לא קרביות (בהנחה שהלומדים עושים זאת לא מטעמים אנוכיים אלא לטובת עמם).
גם קצת אינטלגנציה 2034
כל לובש מדים, לא משנה באיזו יחידה הוא משרת, מסמן את עצמו כמטרה לגיטימית לאויבי המדינה. הוא בחזקת אדם שדמו מותר.
גם קצת אינטלגנציה 2035
אם כך אפשר לשקול בחיוב ניפוק מדים לבחורי הישיבות.
גם קצת אינטלגנציה 2037
ובמה זה יועיל?
גם קצת אינטלגנציה 2051
זו היתה תגובה צינית שבאה לומר:

1. מה אכפת לנו אם יש אוכלוסיה שמשרתת את העם מבלי להסתכן - אדרבה ואדרבה.

2. הקשר בין סיכון אישי למדים הוא קשר, איך נאמר, טפשי קצת. אני דווקא מרגיש מאוד בטוח בנשק ומדים. הרבה יותר מעל אזרחי.
גם קצת אינטלגנציה 2081
ומה אם אתה על מדים אך בלי נשק?

האם תרגיש בטוח יותר בטרמפיאדה כאשר אתה לובש מדים או לא?

בניגוד לאזרח, חייל הוא , במידה זו או אחרת, מטרה לגיטימית הרבה יותר. פיצוץ בית מגורים נחשב לזוועה בעוד שפיצוץ קסרקטין נחשב לאלימות "מותרת" יותר.

והרי כל מי ששמר פעם בשער בסיס יודע שגם אם אין הרבה סיכוי לכך בפועל, ההוראות שלו הן לשמור על אותו מקום גם אם המשמעות היא לסכן חייו ואפילו ליהרג על שמירתו. בין אם מדובר ב"גדר הטובה" או , כמו עבדכם הנאמן, בגבול המסוכן בין בני-ברק לרמת-גן...

- אסף
יבורכו החרדים בשל אי התגייסותם 2031
אם כך, הבה נרחיב את הברכה, ונשחרר גם את החילונים מעול השירות הצבאי. בכסף שייחסך יוכל הצבא לקנות עוד מערכות נשק משוכלל.
רעיון מצויין 2041
אני מאמין שהחברה הישראלית כולה תצא מורווחת אם יבוטל השירות הסדיר. מבחינה מסויימת זוכים החרדים לחברה נינוחה יותר ופחות אלימה בין השאר בגלל אי השירות בצה''ל.
ביטול השירות הסדיר גם יאפשר לחרדים לחיות ברווחה ולהשתלב במעגל העבודה בצורה שווה, ובכך יוריד את העול גם מקופת המדינה וגם מהחברה החרדית.
רעיון מצויין 2052
ובטח עוד כמה מדינות שכנות יזכו, איך נאמר, לחיים נוחים יותר.
יבורכו החרדים בשל אי התגייסותם 2054
יאיר
אני חושב שהינה משהו אומר את האמת המרה.
אכן אן צורך ברוב האנשים בצבא ובחרדים בפרט.
לא רק זה אלא שאנחנו אילו שכן משרתים ביחידות הקרביות לדעתי גם צריכים להודות לצבא על מה שהוא נותן לנו.

הרי אם חלילה וחס אחד החרדים היה מתגיס איתי ונוסה בנטל הרי שהייתי מפסיד קצת מהנוף של הגבעות הלבנוניות.

או שחלילה הייתי מפסיד כמה שעות על בטשית ישנה ובמקום לראות כוכבים מדהימים בלילה הייתי בוודאי נאלץ לישון במיטה חמה.

לא רק זה אלא שאפילו במקוםשאני אשלם על מקום לינה כמו החרדים שצריכים לשכור חדר אני ישן במיטה שמספק לי הצבא בחינם מקבל מזון מעולה יום יום לפחות שלוש ארוחות מבלי שאני בכלל צריך לבשל.

לא רק זה אלא מקלים על הורי שאינם צריכים לשלם כל כך הרבה מזון עלי כיוון שאני רואה אותם סך הכל פעם בשלושה שבועות .

והאם עלי להתלונן להפיך אני התנדבתי לעשות זאת.

ואילו אילו שהולכים לישיבות כאשר אני חושב אליהם אני ממש מתחיל לרחם עליהם הם לא תמיד מקבלים מיטה אינם רואים כוכבים ואפילו לא יוצא להם לבלות בחו"ל כמוני.

מה שיותר גרוע הוא שאחרי שהמדינה תורמת לי כל כך הרבה אני אפילו מקבל ממנה כאשר אני משתחרר המתענוג שבשרות סכום כסף שיכול לחסות משכורת של לפחות שלושה חודשים של תלמיד ישיבה מסכן אשר נעלץ להתמודד אם העיפות הנוראה של לימודיו הקשים, ואם המפגש אם בנות המין היפה יום יום, חשוב על הדברים הנוראים העוברים לו בראש כאשר הוא רואה אותן.

למזלי כאשר ביליתי בחו"ל על חשבון המדינה הצבא לא הסכים שבנות המין היפה יטרידו אותי להפך הוא אפילו מנה מחברתי להפגש איתי יותר מידי פעמים בחודש על מנת שלא יעלו בראשינו מחשבות תועבה.

וכאשר השתחררתי בכלל ריחמתי על האברכים המסכנים שעדיין אסור היה להם לעבוד למרות השרות המדהים שנתנו למדינה.

והיום כאשר אני עושה מילואים אני ממשיך לרחם על אותם אברכים שאין מי שעלול לגרום להם להפסקת הלימודים ל24 יום בשנה.
או חלילה להפסקה בעבודה לאותו זמן בדיוק.

אני מרחם עליהם שאין להם דבר שקוטע את לימודיהם הקשים מנשוא ומאושר שגם אני חילוני שווה זכויות במדינה שעוזרת לי בכל אשר אחפוץ.

כמובן שכמעט שכחתי את ההערה שלך על נושא המודרני בצבא והרי ידוע כי בקרוב כלל לא יהיה צורך בחילים ואנשים ילחמו מהבית אם רובוטים קטנים ואז במקום שיפסידו שיעור תורה יוכלו גם החרדים לתרום מהבית שלהם.

שלך רועי
יבורכו החרדים בשל אי התגייסותם 121140
א: אני מתאר לעצמי שאתה לא חילוני משרת במילואים וכו כפי שטענת.
ב: זאת לא הפעם ריאשונה להזכיר לך , בכישלונו של אהוד ברק!
ג:זהוא התירוץ הקלוש ביותר ששמעתי .
ד:אם תעיין בתנ"ך , תגלה למיטב הפתעתך הרבה מאוד שרי צבא ולוחמים חרופי נפש (שדרך אגב שמרו תורה ומיצוות יותר מרוב החרדים כיום) , אם כן מה שונה חרדי של היום משר צבא בתקופת התנ"ך ???
אני מתאר לעצמי שטין לך תשובה !
לי יש - ניצול ציני של הדת . לצורכי תעמולה (תצביעו שס תצביעו השם , לימכור חוטים אדומים , ושלל דוגמאות בהם מוכרים הדתייים את אלואהם לצורכיהם האישיים.
ה: מה דעתך על א????????

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים