המגמתיות ברורה 228022
כוונתם של עורכי הסקר להציג את האוכלוסיה היהודית כקיצונית עוד לפני שערכו אותו ברורה כשמש, מהסיבות הבאות:
1. על עניין הגירת ערביי ישראל נאמרו הדברים בתגובות הקודמות.
2. 79% תומכים במדיניות הסיכול הממוקד - ממתי המדיניות הזאת נחשבת לקיצונית? אם זכרוני אינו מטעני, הממשלה שמפעילה את המדיניות הזאת נבחרה ע"י רוב העם.
3. 72% סוברים שיש להגביל את כניסת העובדים הזרים לישראל - אם הייתי מחליפה את המילה "להגביל" במילה "לחסום", אולי יש סיכוי שהד"ר היה מצליח לשכנע אותי שזה קיצוני ועוין כלשונו. להגביל את כניסת העובדים הזרים? מה קיצוני בזה? והעובדים הזרים מהווים איום לא רק מבחינת מקומות עבודה אלא גם ובעיקר מבחינה חברתית.
המגמתיות ברורה 228052
2. יש עוד כמה בהיסטוריה שנבחרו ע"י רוב העם.
3. הכהניסטים וחבריהם מהווים יותר מאיום הן מבחינה חברתית והן גם מבחינת מקומות עבודה, בערים מסויימות.
המגמתיות ברורה 228079
2. הרשה לי למחות על ההשוואה המרומזת בדבריך
המגמתיות ברורה 228081
2. אז תגיד לגברת לונה שלא תסתמך על "רוב העם".
המגמתיות ברורה 228175
2. קודם כל, תן דוגמא. שנית, אם זו דעתך, מהי "קיצוניות" ועל פי אילו אמות מידה היא נמדדת? הרי כשאומרים "הקיצונים משני הצדדים" מתכוונים למיעוט.

3. מה הקשר בכלל לכהניסטים? אמרתי שלהגביל את זכותם של עובדים זרים להכנס לישראל זו אינה קיצוניות. אי אפשר להקביל אותם לחברי כך שהם אזרחי המדינה. אז מה הפואנטה?
המגמתיות ברורה 228302
2. הטענה שלך, שתמיכה בהתנקשויות אינה קיצוניות, סבירה, אבל הנימוק שלך לא טוב. אם קיצוני הוא בהכרח מיעוט, אז טענה כמו "רוב הציבור הולך ומקצין" היא בהגדרה לא נכונה, ולא ברור מה בכלל הסקר מנסה להוכיח.

יש לפחות שתי אפשרויות לתת משמעות לטענה. אחת אומרת שיש עמדות שהן "קיצוניות אובייקטיבית" גם אם כולם תומכים בהן (עונש מוות לכל פושע). אפשרות יותר קלה להגנה תאמר פשוט שהקצנה בציבור פירושה שיותר ויותר תומכים בעמדות שפעם היו נחלת מיעוט. בכל אופן, בשני המקרים נראה לי שצריך לעבוד קצת כדי לנמק מדוע תמיכה בהתנקשויות היא קיצונית.
המגמתיות ברורה 228305
ההגדרה הזאת היא בעייתית. יש מדינות שרוב האנשים בהן יכולים להיות מוגדרים כקיצוניים: איטליה של תחילת ימי הפאשיזם, למשל, התחלקה לשליש פאשיסטים, שליש קומוניסטים, ושליש ביתר המפה הפוליטית. אז קומוניזם ופאשיזם הן לא תורות קיצוניות שם? ודאי שכן.

קיצוניים הם אלו שנמצאות בנקודות הקיצון של המפה, וזהו, בלי קשר למספרם.
המגמתיות ברורה 228310
אפשר פשוט להשוות לגישה של הציבור בעולם המערבי.
המגמתיות ברורה 229716
ראשית, מדוע לא הגבת לסעיף השלישי? או ששתיקה כמוה כהסכמה?

שנית, קיבלתי את דבריך בקשר להגדרה של "מיהו קיצוני". אז אם להקיש מתגובתך, אתה בעצם מסכים איתי שתמיכה ב"סיכולים ממוקדים" היא לא קיצונית?
המגמתיות ברורה 229725
אני כבר לא כל כך זוכר את הקשר הסעיף השלישי - שימי לב שלא אני הייתי בויכוח איתך, רק התערבתי בנקודה אחת. מה שכתוב בו ספציפית נשמע לי סביר, אם זה עוזר לך.
וכן, אני מסכים איתך שתמיכה בסיכולים ממוקדים אינה קיצונית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים