על פריצקי, פורז וכסף... 231558
מהיכרות אישית עם הנוגעים בדבר לפורז יש כסף לא ממשכורת של ח''כ אלא ממשפחה והרבה שנים של עבודה כעורך דין מצליח. הוא הרוויח כל גרוש ביושר ולמרות שאין אף אחד שהוא לגמרי ישר כמו סרגל פורז הוא הכי קרוב לישר כמו סרגל שיש בפוליטיקה.

תסתכלו רק על התקציב של שינוי שהוא מנהל. אין מפלגה אחת בארץ שגומרת ארבע שנים ועושה בחירות ואין גרוש חובות אלא הפוך נשארים עם עודף.

לגבי פריצקי אני יכול להגיד שהייתה כל הזמן מסביב אווירה שהוא בן אדם מלוכלך שכולם אמרו שהוא יקלקל את שינוי בגלל הגישה שלו.

הכי מצחיק שדליה איציק מדברת על התנהלות נפשעת. זה מוכיח שאלוהים לא מבין כלום באירוניה.
על פריצקי, פורז וכסף... 232431
לא לכולם ברור שהוא ישר כמו סרגל. לפי מה שהתפרסם בעיתון מקור ראשון הוא פיטר את רשם העמותות עמירם בוגט לאחר שזה פתח בחקירה על עמותת ה"מכון הליברלי" שהוא ניהל עד שהתמנה כשר.
החשדות נגד העמותה הם:
העברת כספים למפלגה פוליטית (מרץ)
סירוב למסור דוחות כספיים
סירוב לפרט סכומים שנתקבלו על ידי ממשלת גרמניה
אי העברת תשלומים למס הכנסה ואי פתיחת תיק במס הכנסה.
גם הרשמת החדשה של העמותות בקשה ממבקר המדינה לחקור את העמותה אבל הבקשה שלה לא נענתה עדיין.
כלומר היה שם משהו מסריח וקצת עשן.
על פריצקי, פורז וכסף... 232446
נראה לי שעיקר מה שמסריח הוא גלגול אמירות בעלמא שאינן מגובות בעובדות.

א. רצונו של פורז שלא לחדש את המינוי של עמירם בוגט עם סיום כהונה בת שש שנים, אינו פיטורין אלא בחירה לגיטימית של שר לאייש משרות בכירות באנשים כרצונו (ר' כאן: http://www.nfc.co.il/archive/001-D-28215-00.html?tag...).

ב. הטענות שמדובר בהדחה (או "פיטורין") מבוססות על הסברה שבגלל שבוגט הוא חובש כיפה וימני פורז עוין לו. העניין מגוחך לחלוטין משום שרשם העמותות הועבר למשרד המשפטים (כראוי), מה שמאיר טענות של נסיונות השתלטות של פורז כאן באור מצחיק במיוחד (ר' כאן: http://www.makorrishon.co.il/article.php?id=1722).

ג. כל חלקו של פורז בעמותה הנ"ל היה ביצוע רישומה כשירות (חינם). העמותה אינה פועלת כלל בארץ. צריך להיות בעל דמיון מפותח מאוד לראות קשר בין ביצוע רישום של אגודה לחשדות המופרכים המצויינים כאן (http://www.tam.co.il/29_8_2003/chdashot3.htm). יצויין כי גם ה"חשדות" שאת מעלה אינם מצויים בשום מקור שהצלחתי לאתר.

ד. החריגה של העמותה (אי פרסום דוחות כספיים) היא טכנית, משום שהיא לא ביקשה ולא נהנתה מתקצוב מכספי ציבור (http://www.nfc.co.il/archive/001-D-28255-00.html?tag...).

ה. הכספים שהועברו היו מ-מר"צ ולא בכיוון ההפוך. מהעובדה שכל הפעילות הזו התבצעה כאשר ברור שפורז היה קשור לעמותה רק בשם ולא במהות (שהרי ארבע שנים לפני הגשת הבקשה לפירוש הוא כבר היה חבר במפלגה *יריבה* למר"צ) אפשר להקיש על מידת המהותיות של עמידתו בראשה. ניהול זה לא היה (ר' כאן: http://www.makorrishon.net/article.php?id=1140).

אם אלו הטענות נגדו, זה הרבה יותר עלוב ממה שחשבתי.
טוהר ותכול המטפחת 232501
זה מזכיר לי כיצד הגעתי למסקנה שראש עירי (יעל גרמן) היא אדם הגון באופן חריג. האשמת ה''שחיתות'' הכי חמורה אותה הצליחו יריביה של גרמן בתקופת הבחירות לגרד מתחת לשטיח כנגדה, היתה שמישהו הקשור אליה השיג את רשימת התלמידים לשעבר (בערך, אני לא בטוח בפרטים) של אחד מבתי הספר כדי לבקש את תמיכתם בבחירות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים