247380
אני שמאלנית. באיזשהו מקום, עוד לפני מעצרה של טלי פחימה, כשפורסמה עליה כתבה מעוררת יראה במוסף "הארץ",
כן הזדעזעתי. בתוכי תוכי שמעתי את עצמי אומרת "מסובבת לגמרי", "מה היא איבדה שם". וגם עכשיו זה מה שאפשר לחשוב עליה. מישהי שקמה ולוקחת עצמה לג'נין בכדי להגן על מחבל עם כ"כ הרבה דם על הידיים, זוכה לתואר "מטורפת השנה" ולא פחות מכך. מצד שני, ואני מוכרחה להוסיף אותו, לא רבים פה האנשים שייסעו עד לצד השני של הכיבוש, יעבירו 3 ימים עם ארכי-מחבל ויגנו על השמאל ועל הדעות שלהם בחרוף נפש של ממש. חרוף הנפש הזה הוא הזוי ועל סף אשפוז פסיכיאטרי, אבל עד שפסיכיאטר לא יקבע זאת, לדעתי היא ראויה, באיזשהו מקום קטן (יחד עם כל הפיפסים הקטנים שטוענים שהיא מטורפת ומגזימה, ולא עמוקה וכדומה), להערכה על האומץ, התעוזה וחרוף נפש.
במדינה כמו שלנו, שבה אנשים מתים מרעב, חיים בתנאים מחפירים וכל זאת כדי שדודי אפל, אולמרט ושאר איילי הון יוכלו בסוף החודש לחפור לנו בתוך הממשלה ולרוקן מטבעות (או יותר נכון ערימות של שטרות) אז כן, אנחנו צריכים ז'אן ד'ארק מקומית או לפחות מיני-ויקי קנפו שכזו שתעורר אותנו מהתרדמה הזו!
247387
בשינויי ניסוח קלים ניתן להתאים את התגובה הזאת גם לגולדשטיין, עמיר או כל מטורף אחר שתבחרי.
אדיאולוגיה רצחנית 247585
גולשטין ועמיר הם נשאים של אידיאולוגיה רצחנית.פחימה היא שגריריה של שלום.
אדיאולוגיה רצחנית 247601
אין לי מושג מה זה שגריריה, ואין לי מושג מה הקשר בין אישה שמסתובבת מרצון ובידיעה עם טרוריסטים (יתכן שהיא חפה מפשע מכל ההאשמות המיוחסות לה, אך לא ניתן להטיל ספק בידידותה עם זביידי) לבין שלום.
מסתבר שניתן להטיל ספק בטרוריסטיותו של זביידי 247603
מאמר של ג'וליאנו מר ח'מיס, שהופיע באתר "הגדה השמאלית".

"כמה ימים לפני פרוץ האינתיפאדה קרה המקרה שהכניס את זכריה לרשימת המבוקשים. (המונח "מבוקש" מעורר אסוציאציה של פשע פלילי ולכן המונח שבו משתמשים הפלסטינים הוא "נרדף"). נידאל, שהיה חברו הטוב של זכריה, ביקש ממנו לעזור לו לחלץ פגז מרגמה שנתקע בתוך המטול. השניים עמדו וחבטו בגוף המרגמה עד שזו התפוצצה ופצעה את שניהם קשה. זכריה, שעד אז כל עיסוקו היה לארח משלחות שלום מישראל ולדאוג להחזקת התיאטרון, הפך בן-לילה לנרדף. הוא הואשם בהכנת מטעני חבלה."

"באפריל 2002 פלש הצבא הישראלי למחנה. עלא וזכריה הנהיגו שתי קבוצות של לוחמים שניהלו קרב עיקש נגד הצבא. כשהבולדוזרים של הצבא הרסו את השכונה שבה הם התבצרו, החליט עלא להיכנע יחד עם חבורת נערים צעירים. החיילים ציוו עליהם להתפשט ולהישאר עם תחתונים בלבד. באותו הזמן הצליח זכריה ועוד ארבעה מחבריו להימלט אל חלקה המערבי של השכונה. כשהם הגיעו לפאתי השכונה, התמוטט עליהם מבנה של שלוש קומות... במחנה המעצר שנבנה במיוחד לתושבי ג'נין פשטה בינתיים השמועה שזכריה וחבורתו נקברו תחת ההריסות. רבים שהאמינו שזכריה נהרג ניצלו את ההזדמנות כדי להוריד מעליהם את החוקרים והלבישו עליו פיגועי ירי שהם הואשמו בהם. אחרים הודו שזכריה "המת" הוא אשר סיפק להם נשק, תחמושת ומטענים. יצא שזכריה "המת" שחי וקיים במחנה, הפך בן-לילה לאחד ה"מחבלים" המסוכנים בגדה המערבית."

המאמר מסתיים בנימה אופטימית:
"עקשנותם של הצעירים הפלסטינים למות עומדים על הרגליים ולא לחיות על הברכיים היא היום מהות מאבקם ומסמלת את ניצחון רוח האדם."

באתר זה התפרסמו מאמרים תחת השמות "טלי פחימה אשת חיל אמיתית" ו"תשוחרר טלי פחימה - לוחמת השלום".

אמור לי מיהם חבריך ואומר לך מי אתה?
מסתבר שניתן להטיל ספק בטרוריסטיותו של זביידי 247606
א. באמת לא טוב שמשתמשים בביטוי מוטה כמו "מבוקש". עדיף להצמד למשהו נייטרלי, כמו "נרדף".

ב. כתוב שם איך הגיע פגז מרגמה להתקע דווקא בתוך המטול (הנרדף) של החברים הטובים נידאל וזכריה? ולשם מה הם היו צריכים לחלץ אותו?

ג. מעניין ש"משלחות השלום" מישראל בחרו להתארח אצל אדם שפגזי מרגמה רודפים אותו.
אהבתי 247795
''רבים שהאמינו שזכריה נהרג ניצלו את ההזדמנות כדי להוריד מעליהם את החוקרים והלבישו עליו פיגועי ירי שהם הואשמו בהם. אחרים הודו שזכריה ''המת'' הוא אשר סיפק להם נשק, תחמושת ומטענים.''

אז בכל זאת יש כאן מיזוג תרבויות...
אדיאולוגיה רצחנית 247621
ניתן להטיל ספק גם במי שתומך בטרוריסטים ישראלים כמו מופז ובוגי ,ובאותו הזמן אומר שיש קשר בינו ובין שלום.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247628
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247642
מי שאחראי להרג של נשים וילדים.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247652
כלומר, מחבל מתאבד שהרג בטעות רק גברים בוגרים אינו טרוריסט, ואילו נהג אוטובוס שהדרדר לתהום והרג אישה וילד שנסעו בו הוא טרוריסט.

נסה שוב.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247655
כלומר מי שיושב במושב הקדמי ונוהג בצבא שהורג נשים וילדים הוא טרוריסט.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247670
עכשיו, לגישתך, כל נהג צבאי הוא טרוריסט.

טרם הבנתי את ההגדרה שלך, ועד כמה שאני רואה, היא איננה מקיפה כלל את כל המחבלים המתאבדים. תוכל לנסח אותה מחדש, או שלדעתך לא כל המחבלים המתאבדים הם טרוריסטים?

(אגב, גולדשטיין הרג נשים וילדים?)
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247671
אתה לא רואה שהוא לא מעוניין לשוחח, אלא רק לצבור נקודות? (קשה לדעת באיזה משחק בדיוק, אבל אין הסבר טוב יותר).

הנה שאלה יותר מעניינת. איך זה שב"הארץ", שבאופן מוצהר משתדלים לדייק במונחים, קוראים למפגינים נגד הגדר - פעילי שלום? פעילים - כן (הם באים להפגין). שלום - אפשר להניח שחלקם באמת רוצים שיהיה שלום. האם כל מי שמפגין בשם השלום הוא "פעיל שלום"? מה רע ב"פעילים נגד הגדר"? אני לא זוכר שלמפגינים נגד ההתנתקות קראו "פעילי התיישבות", או "פעילי התנחלות"; איכשהו הם תמיד נשארים "אנשי הימין הקיצוני". והמפגינים נגד המדיניות הכלכלית של שר האוצר - מדוע הם לא "פעילי צדק" (כפי שהם בוודאי היו רוצים להקרא)?
עד היכן מגיעה זכות ההגדרה העצמית של הפעיל? מתי מפעילים אותה? ולמה לא?

תמונה של פעיל שלום פעיל במיוחד:
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247677
אתה לא רואה שגם אני לא מעונייון לשוחח איתו אלא רק לצבור נקודות? (מה שכן, יהיה נחמד אם באמת יגידו לי מה המשחק).

בכל הנוגע ל"פעילי שלום" אתה צודק, אם כי לא ברור למה למפגינים נגד ההתנתקות צריך לקרוא "פעילי ההתנחלויות". גם הם צריכים להיקרא "פעילי שלום" כי גם הם רוצים שלום לפי דרכם.

בהתחלה חשבתי שאתה סתם צוחק, אבל מסתבר ש"הארץ" באמת קוראים להם "פעילי שלום":
(וואלה לוקחים ידיעות מ"הארץ", נכון?)

המשחק הטרמינולוגי הזה מראה יפה מאוד את הדיכוטומיה שחלק מאמצעי התקשורת מקדמים: השמאל רוצה שלום, הימין - מלחמה.

סליחה, לא אמרתי שום דבר חדש כאן, נכון? אני לפחות מקבל נקודות?
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247701
שש נקודות בעבור הקישור הראשון. הכיתוב לתמונה אומר כך: "צה"ל מפזר הפגנת שלום באל-עזרייה". בפעם הבאה, כדאי לנסות "קלגסי הכיבוש רומסים ברגל גסה תהלוכת חג שלווה".
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247734
הטרמינולוגיה הזו באמת מרגיזה. אני הייתי מעדיף להיקרא ''פעיל שמאל'', כי אחרי הכל השלום הוא רק (או בעיקר) תוצאת לוואי של מה שאני באמת רודף אחריו (צדק, שוויון, חופש וכו'). אני חושב שהמינוח המטעה מגיע מכך ש''שלום'' הוא מה שהעיתונאים שמסקרים את ההפגנות הללו רוצים, ונוח להם מאוד לראות את המפגינים בדמותם שלהם (של העיתונאים).
נקודות זכות למעלה בשמים 247728
מי שמפגין נגד הגדר הוא כרגע פעיל שלום.מי שבונה את הגדר הוא מחרחר מלחמה.תראה לי ישראלי אחד שפעל למען השלום מן הימין.
מ. בגין. 247735
בגין מ. הראשון שנתן אוטונומיה לפלשטינאים,שמאל מסוכן 247990
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247722
גולדשטין הוא טרוריסט
וכן כל נושא מדים ישראלי.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247748
להגיד "גולדשטיין הוא טרוריסט" זו הגדרה אד-הוק. אני רוצה הגדרה כללית.

להגיד "כל נושא מדים ישראלי הוא טרוריסט" זו הגדרה כללית, אבל היא מעקרת את המושג "טרוריסט" מתוכן. אתה צריך לתת הגדרה שתקיף את *כל* הטרוריסטים הקיימים, או לפחות את חלק הארי שלהם.

סיכום ביניים: על פי הגדרתך, חיילת של פיקוד העורף המחלקת מסכות אב"כ לאזרחים היא טרוריסטית, וכנראה גם שוטר תנועה (נושא מדים) הוא טרוריסט, ואילו מחבל מתאבד שמתפוצץ בלב בית כנסת והורג רק זכרים בוגרים אינו טרוריסט.

לטעמי, ההגדרה שלך חסרת ערך, ואין טעם לייחס חשיבות למילה "טרוריסט" כשהיא באה ממך (וכנראה גם לא לאף מילה אחרת).
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247788
רגע רגע, מה עם חברי תנועות הנוער, קופאיות ברשתות הגדולות, מלצרים בחלק מן המסעדות/בתי הקפה, זבנים בחנויות אופנה גדולות וכרטיסנים בבתי הקולנוע? להם לא מגיע להיקרא טרוריסטים?
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247993
מי שמבצע פעולה אקטיבית נגד הכבוש הוא לוחם חופש.מי שמשרת את הכבוש בפועולותיו הוא טרוריסט.

גם לטעמי, ההגדרות הציוניות שלך חסרות ערך, ואין טעם לייחס חשיבות למילה ''טרוריסט'' כשהיא באה ממך (וכנראה גם לא לאף מילה אחרת).
איך אתה מגדיר טרוריסט? 248042
אם כן, להגדרתך, כל איש שמאל המשרת בפעולותיו את צאצאי החליף עומר *כובש* ארץ הקודש הוא טרוריסט בעצמו, וכל מחזיק חצר ביזנטינית (אריק?) הוא לוחם חופש.
ההיסטוריה לא התחילה בשנת 1967 ואף אחד לא העניק לך כפתור RESET עבורה.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 248045
כל מי שמשרת את שלטון הכבוש הוא טרוריסט.
וההסטוריה לא התחילה עם פשעי המלחמה של יהושע בו נון ואף אחד גם לא העניק לך כפתור RESET עבורה.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 248061
1. אם כן, אתה מסכים ש*אתה* טרוריסט שמשרת את שלטון הכיבוש של צאצאי החליף עומר.
מ.ש.ל.
2. בתור ניאנדרטל, יש לי כפתור RESET . אתה ויהושע בן נון הם הומו-סאפיינס כובשים.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 248064
אל תלך רחוק אל החליף עומר. הוא משרת היטב את שלטון הכיבוש הטוטליטרי, האכזר והמרושע של מדינת ישראל הגזענית והפאשיסטית, בכך שהוא מציג את השמאלנים שמציעים אלטרנטיבה לשלטון כיבוש זה כאידיוטים דוגמטיים.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 248056
גם ההגדרה הזו היא אד-הוק, מכיוון ש''הכיבוש'' שאתה מדבר עליו הוא מקרה פרטי מאוד. למעשה, גם כך אתה מעקר את המושגים ''טרוריסט'' ו''לוחם חופש'' מכל תוכן שהוא יותר גלובלי ובעל ערך מוסרי מאשר זה שנגזר מהתפיסות השונות של הסכסוך המקומי כאן.

לא זכור לי שהבאתי אף הגדרה, ציונית או לא, בדיון הזה, ואף לא שהשתמשתי במילה ''טרוריסט'' מתוך ציפייה שייחסו לה חשיבות בדיון הזה.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247719
אהה. לכן צ'רצ'יל ולורד האריס הם טרוריסטים. פון ריבנטרופ וגבלס , לעומת זאת, הם שני קשקשנים, שהרי הם הפציצו בנאומים, אבל צ'רצ'יל אחראי לדרזדן. יופי של הגדרה.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247724
צ'רצ'יל ,לורד האריס ,פון ריבנטרופ ,גבלס ,מופז, שרון ויעלון הם טרוריסטים.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247726
לא נכון. לפי הגדרתך ריבנטרופ וגבלס אינם טרוריסטים שהרי הם לא נתנו שום פקודה להפציץ את וורשה , רוטרדם ולונדון ולפי מיטב הידוע לא השתתפו בועידת ואנזה.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247727
ואם כבר, תוסיף לרשימה כל רופא שעוסק בהפלות , שהוא עוסק ברצח ילדים עוד בבטן אימם.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247729
לא נורא. ''טרוריזם'' אינו הפשע היחיד שניתן לפשוע כנגד האנושות (כולה או חלקה). הוא גם לא בהכרח הפשע האולטימטיבי, כך שגם אם ריבנטרופ וגבלס אינם טרוריסטים, זה עדיין לא הופך אותם לשניים מל''ו.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247731
אז למה יש רחוב על שם המלך ג'ורג', (מפקדם העליון של שני הטרוריסטים האריס וצ'רצ'יל) ואין רחוב על שם ריבנטרופ? זה יהיה מאוד מעניין לקבוע פגישה בדיזנגוף פינת פון ריבנטרופ.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247733
עכשיו נכנס למרתף הבירה פון מולטקה ומוסר שגבלס הוא כן טרוריסט, שהרי הוא היה עד שיוזף חנק את חמשת ילדיו שלו בבונקר לפני שהוא התאבד יחד עם הפיהרר. נשאיר רק את פון ריבנטרופ ברשימת הנקיים מטרור, וסליחה על הטעות.
אז מה רוצים ממני? 247732
את זה אני אומר כבר הרבה שנים. נא לא להעתיק.
פשעים 247736
נכון. הרי ידוע לכל ילד שג'נוסייד כנגד שחורים בסודאן אינו פשע אולטימטיבי שצריך את תשומת לב העולם. זהו סכסוך שכנים פשוט שניתן לפותרו על ידי זה שנדבר עם המנהיגים הערבים האותנטיים של סודאן ונשאל אותם לדעתם בנידון. יש , לעומת זאת, לשים לב לפשע האיום והמחריד של בניית גדר על שטחם של הפלשתים. דבר נורא כזה לא היה אפילו בימים של הולאגו חאן וכיבוש בגדאד.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247730
לפי הגדרתך ריבנטרופ וגבלס אינם טרוריסטים .זה ברור שיש זהות בין מחרחרי המלחמה מימין ושמאל.
איך אתה מגדיר טרוריסט? 247796
לא יותר פשוט: "מי שמנסה, מתכנן או מוציא לפועל פעולות של אלימות כנגד מטרות אזרחיות במטרה לזרוע הרג ופחד בקרב אוכלוסיה אזרחית" ?
אדיאולוגיה רצחנית 247640
הטל ספק במי שאתה רוצה. מה אתה מנסה להגיד?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים