הידיעה בניסוחה מהווה התייחסות לא נכונה להצהרות אירגוני הטרור 249287
אירגוני הטרור יירצחו ישראלים מכל סוג, פשוטי עם ומנהיגים נשים וגברים וילדים, ובכל מקום לפי יכולתם נוחותם ואופן התארגנותם. אין להתייחס ברצינות להצהרות כגון זו האחרונה שמעתה הם יפעלו גם בחו''ל כתגובה למעשה שלנו, כמו שאין להתייחס ברצינות להצהרותיהם לאחר חיסול מנהיגים שלהם, שמעתה הם יתנקשו במנהיגים שלנו. הם יעשו כל דבר בהתאם להזדמנויות שיפלו לידיהם ובהתאם לאופן שבו הם מוכנים מבחינת ההתארגנות. את הספורטאים באולימפיאדת מינכן הם לא רצחו בגלל פעולה כזו או אחרת שלנו, אלא בגלל שנוח היה להם אז לפעול כך, והם לא חששו שפעולה זו תגרום לכך ש''העולם ייתיחס אליהם כטרוריסטים בין לאומיים''.

אפשר להביא את דבריהם כדברים בשם אומרם, אך כל פרשנות שמייחסת אמת להצהרות האלה אינה במקומה.
הידיעה בניסוחה מהווה התייחסות לא נכונה להצהרות אירגוני הטרור 249305
בגדול אני מסכים איתך לחלוטין,
כל נביחות הסרק שלהם אחרי חיסול בארץ על ש''עכשו הם יראו לנו מה-זה'' הם קשקוש, כי אין במה לאיים אחרי שאתה כבר בשיא לוחמה.

לעומת זאת, אם כמצויין בידיעה, החמאס נמנע עד כה לפגע בחו''ל והוא מצהיר על כך רשמית, ראוי (למודיעין) לבדוק את העניין ברצינות.
הידיעה בניסוחה מהווה התייחסות לא נכונה להצהרות אירגוני הטרור 249339
בידיעה כתוב:

"עד כה מעולם לא ביצע ארגון החמאס פעולות טרור בחו"ל, בין השאר כדי שלא יואשם בהיותו "ארגון טרור בינלאומי"."

אני מניח שמי שהכניס את הפסקה הזאת לידיעה ב"אייל" לא המציא את זה, והעתיק את זה מאחד הקישורים שלו, אבל גם כך אני חושב שלא צריך להעתיק כל דבר וצריך לנפות.
כי החלק העובדתי הוא שהחמס לא ביצע פעולות בחו"ל. לעומת זאת הסיבה המצויינת אינה עובדה, אלא אם כן ישנו לאחד מגופי המודיעין סוכן שיושב ממש בהנהגת החמס שמחליטה על האסטרטגיה שלו (כי גם אם מישהו מהחמס יצהיר שזו הסיבה אין להתייחס להצהרה כזאת כהצהרת אמת), וכפי הנראה לא זה המקרה.
מסכים להכל חוץ מ... 249373
כמו ארז גם אני מסכים איתך בגדול, אולם ההכללה הקובעת ''אירגוני טרור יירצחו... לפי יכולתם ואופן התארגונותם'' אינה עומדת במבחן המציאות אלא אם החיזבאללה למשל אינו ארגון טרור.
מסכים להכל חוץ מ... 249377
זהו, שבציטוט שהבאת מפי דב השמטת מילה חשובה. כתבת: "אירגוני טרור יירצחו... לפי יכולתם ואופן התארגונותם", ואילו דב כתב: "אירגוני טרור יירצחו... לפי יכולתם *נוחותם* ואופן התארגנותם". אז גם אם נקבל את הטענה (המובלעת בדבריך) שהחיזבאללה הינו ארגון טרור, ולא כטענתו, ארגון לשחרור לבנון, עדיין, יתכן ששיקולי נוחות (הסברתית או אחרת) הם המונעים ממנו לרצוח ישראלים מכל סוג.
וזאת, לפני שנתיחס לכך שדב כתב "אירגוני הטרור יירצחו ישראלים מכל סוג" ולא "*כל* אירגוני הטרור יירצחו ישראלים מכל סוג".
מסכים להכל חוץ מ... 249378
ועוד דבר.
אני יודע שזה כבר קרה לי בעבר, והתחייבתי שזה לא יקרה שוב, ואני לא יודע איך לתרץ את זה, זה פשוט חזק ממני, אבל (הנה, אני הולך להגיד את זה) אני מסכים עם הטענה שהביא דב אנשלביץ.
מסכים להכל חוץ מ... 249396
ודווקא אני חולק על חלקם של הדברים. הצהרות האירגונים הפלשתינים אמנם ריקות, משום שהם גם כך מצויים בלוחמה בעצימות מקסימלית - כנגד חיילים, אזרחים ומנהיגים. זאת למעט לפחות שתי חריגות:
1) החמאס, אינו מבצע פיגועים בחו"ל מבחירה, משיקולים של יחסי ציבור וכן עקב חשש סוריה לאצבע מאשימה העולמית שתופנה אליה ותזהה אותה עוד עם הטירור הבינלאומי. חוץ מזה, ויתור על יכולת זו אינו כזה גדול, בהתחשב בכך שאירגון סורי-אירני אחר מפגע בחו"ל, אם כי לעיתים נדירות - החיזבאללה.

2) בתקופת ההודנה, למיטב זכרוני, נמנע החמאס, מתוך בחירה מביצוע פיגועים באופן ישיר‏1. למעשה, בדיונים עם מצרים בתקופה האחרונה, הביע החמאס נכונות להפסקת אש כלשהי גם עתה, אך כפי שקרה אז, גם עתה סירב ערפאת להפסיק או אף למתן את הפיגועים של אירגונו, מה שגרם לנסיגה מהירה של החמאס מהצעתו. הם הביעו חשש שאהדת דעת הקהל הפלשתינית תעבור ל"חללי אל-אקצא", שימשיך לבצע פיגועים. כנראה שגם הם, כמו כולנו, רוצים שיאהבו אותם (:

1 אבל חברי חמאס סייעו ל"חללי אל-אקצא" בהכנת פיגועיהם באותה תקופה.
רק הערה 249444
אפשר לדון בשיקולי אירגוני הטרור להתווכח בנושא זה, ולהביא דעות והערכות שונות. אבל מה שבעיקר הפריע לי בתחילה היה שהערכה (שמבקרה מנוגדת להערכה שלי), הופיעה כעובדה חדשותית.
מסיר את טענתי... 249479
המילה נוחות חמקה לה בקריאה ראשונה וכנראה שגם בהעתקה, ב''נוחות'' אפשר להכליל כמעט כל שיקול, ולכן אין משמעות לטענה שהשמיע דב, ואני מסיר את שלי.

גם בפרוספקטים של החמאס לא מצויין שהוא ארגון טרור.
מסכים להכל חוץ מ... 249379
לא חשבתי על החיזבאלה כשכתבתי את הדברים. החיזבאלה הוא ללא ספק ארגון טרור אבל הוא זרוע ישירה של סוריה ואיראן, וללא חסותם אין לו קיום, ולהם יש שיקולים יותר רחבים ללא ספק.
הידיעה בניסוחה מהווה התייחסות לא נכונה להצהרות אירגוני הטרור 249577
החמאס היו אחראים לרצח הספורטאים במינכן?

אה, שכחתי - כל הערבים אותו דבר...

יופי דובי.
הידיעה בניסוחה מהווה התייחסות לא נכונה להצהרות אירגוני הטרור 249593
החמס לא בצעו את רצח הספורטאים במינכן (כמדומני שהארגון הזה לא היה קיים אז).
בצעו זאת ערבים יותר רעים, החברה של ''הידידים'' אבו עמר, אבו מאזן אבו עלא ויתר האבואים . . .
הידיעה בניסוחה מהווה התייחסות לא נכונה להצהרות אירגוני הטרור 249655
בתור אדם בוגר אתה כבר אמור לדעת שלחלק את העולם לאנשים טובים ורעים זה קצת... לא מציאותי.
הידיעה בניסוחה מהווה התייחסות לא נכונה להצהרות אירגוני הטרור 249949
את המילה ''רעים'' בדבריי לא היה צריך לפרש כפשוטה. היא באה ללגלג על העמדה לפיה לחמס יש שיקולים כמו התחשבות בדעת הקהל שממתנת אותם והופכת אותם אולי ל''רעים'' פחות, בניגוד לרוצחים אחרים שהם ''רעים'' יותר.
הידיעה בניסוחה מהווה התייחסות לא נכונה להצהרות אירגוני הטרור 249908
תגובה שמאלנית הולמת לאזכור כזה היא תזכורת לפועלם של בגין ושל שמיר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים