חטופים 24986
לפי דעתי אתה שוגה בהערכת המצב שלך לגבי החטופים. מצד אחד הכל מוכן אצלנו לשחרור דיראני ועובייד (10 מליון דולר) ומצד שני אין החלפת שבויים.
אולי זה לא מה שנאסראללה רוצה?.
אולי לנסראללה אין בכלל חזקה על החיילים.

אתה בחרת להתעלם מאלחנן טננבאום שבאופן מיסתורי גם נעלם. נסראללה הודיע כי בהיותו איש מודיעין ישראלי (לשעבר לפי ידיעתי) הוא חטוף לגיטימי(אם אפשר לכנות כך מישהו), מדוע לחטוף עוד מישהו לאחר שכבר ברור לכולם מה המחיר לשחרור שלושת 3 חיילים?

אותו אלחנן לפי מספר מקורות היה הגורם לכל חטיפת החיילים, מישהו רצה לשים את ידו על איש מודיעין ישראלי בכיר והכין מלכודת על מנת ללכוד אותו(בבואו לנהל מו"מלשחרור החטופים כביכול).

יש ראיות שמעלות את החשד שמישהו אחר מחזיק את החטופים ולא החיזבאללה.
חטופים 25050
ישראל דורשת בתחילת המו''מ מידע על מצבם של החטופים. החיזבאללה דורש גם עבור המידע הזה שחרור חלק מהאסירים.
נניח שלא היה לחיזבאללה שום דבר להסתיר. אז הם היו דואגים להוכיח שהחטופים בידיהם ובחיים, כי זה היה יוצר לחץ חזק על נציגי ישראל במו''מ לשחרורם. ישראל לא מסוגלת לאתר את מקום המסתור בו מוחזקים החטופים גם אם החיזבאללה היה מפרסם צילום המוכיח שהם בחיים.

אם החזבאללה מחזיק שלושה חטופים חיים, הוא לא היה מסתכן בחטיפה נוספת, כי כל מה שהוא יכול לקבל תמורת ארבעה ישראלים, הוא היה מקבל גם עבור שלושה.

לכן או שהחיזבאללה לא מחזיק בחיילים, או שהם נהרגו בחטיפה.
עדויות מג'יפ הסיור, תומכות בסברה השניה.
חטופים בצריח 25066
ראשית, כמה לינקים מYNet- והכותרות:
החיזבאללה: מוכנים להיפגש עם אנאן בנוגע לחיילים השבויים
נסראללה: הצעות ישראל בעניין החטופים - מגוחכות
(כאן כדאי במיוחד לקרא את התוכן)

נסראללה: נמשך המו"מ לחילופי שבויים עם ישראל
החיזבאללה: ייתכנו חילופי שבויים לפני הבחירות
נסראללה: "הדרישות שלנו לחילופים הן אנושיות"
נסראללה מאשר שמתנהל מו"מ בתיווך גרמני לשחרור השבויים
נסראללה: "ישראל לא רצינית ביחסה לחטופים"
החיזבאללה: כל האסירים שלנו תמורת שלושת החיילים החטופים
הלינקים שהבאתי, שפרושים לאורך התקופה, מראים שבמשך זמן רב השייך נסארללה מתבטא בנושא חילופי שבויים. אם הם לא בידיו אז מה משמעות האמירות הללו? אנא ספק הסבר חלופי לרצף הציטוטים (שאגב, אינו כולל את כל ציטוטי נסראללה בנושא השבויים). לי זה נראה שהם בידיו, במיוחד לאור הדרישות שהוא מציב באופן פומבי (לבנונים, תוך ויתור על השבויים האירניים אפילו).

אכן שכחתי את אלחנן טנבאום (אע"פ שניתן לפרש את מילותי כ"השלושה שנפצעו לפי העדויות בשטח, טננבאום כנראה לא נפצע") והתזה שאתה מעלה היא מעניינת אך לא רלוונטית לשאלה/תזה שהצעתי.

אשר לשאלתך "למה לחטוף כשיש כבר שלושה?", במקום אחר טענתי שמי שאחראי לחטיפתו של טננבאום הוא ראש המודיעין של החיזבאללה, ששמו זרח מפרחוני, אך הוא האחראי על שני הפיצוצים בבואנוס איירס. ייתכן והוא פועל להשגת מטרות אחרות מאשר נסראללה, כמו, לטענתי, סגן המזכ"ל השייך נעים קאסם? רצה "להעלות את המחיר" או פשוט לטרפד את כל המהלך? ייתכן וגם החטיפה הראשונה לא הייתה ביוזמתו של המזכ"ל אלא של סגנו ולראיה "מלחמת המחירים" ביום החטיפה בין משרד המזכ"ל למשרד סגן המזכ"ל בקשר למחיר תמורת החטופים.

ואתה טוען שיש ראיות שהחטופים מוחזקים בידי מישהו אחר, אם יש, כוון אותנו, תן צעד לוגי שמראה את זה, לינק? משהו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים