בית המשפט צודק בעיניי 259394
אי אפשר להחזיק במקל בשתי קצותיו. גם לדרוש השקעה מכספי משלם המסים וגם לא להשתתף בנטל המס הכללי. האמריקאים אמרו לבריטים בזמנו "אין מסים בלי ייצוג!". ישראל צריכה לומר לאריאל (גם לאריאל שרון) : "אין ייצוג בלי מסים".

אני לא אתפלא אם יקומו מספר אנשים ויאמרו: אדרבא, תשמח אריאל בירדנים וישמחו הירדנים באריאל. אבל איני חלק מהם. גם אם אריאל לא צפויה להישאר באותו מעמד ריבוני או אפילו צפויה להתפנות, כרגע אזרחיה ומוסדותיה הם חלק מהמדינה, והם צריכים להתייחס אל המדינה ככאלה. חבל מאוד על הטענה המשפטית שהציגה עיריית אריאל. היא עשויה לשמש כלי לדה-לגיטימציה למתנחלים, במקום לדה-לגיטמציה להתנחלות.
בית המשפט בכלל לא אמר את דברו 259421
אני חושב שרון נחמן עושה כאן תרגיל ''הפוך על הפוך'' - הוא מאלץ את מדינת ישראל להודות שהחוק הישראלי חל על אריאל.
טעות שלי 259433
מצחיק שייחסתי את דברי 'מס הכנסה' לבית המשפט.
בעיקרון הטענה שלו לא ברורה בעיניי. המדינה אינה מסכימה להחיל את החוק על אריאל. אם הוא מקבל תקציבים מהמדינה כאילו היה אזרח לכל דבר, הדבר באמת מאפשר לו להיות אזרח על אדמה לא-ישראלית, והוא פועל וחי מחוץ לישראל על אף היותו ישראלי. אם חברה לא יכולה להירשם באריאל זה לא אומר שהיא לא יכולה לפעול ולהתקיים באריאל.
בית המשפט בכלל לא אמר את דברו 259437
החוק הישראלי חל על הפרטים באריאל, והם אלו שמשלמים מס הכנסה, לא?

לדעתי, מדינת ישראל צריכה להכריז שאין בעיה, הם לא חלק מישראל. נא להחזיר את ההשקעות שישראל השקיעה במקום בשגגה, ולקחת את חלקה היחסי של אריאל בחובות המדינה. תודה ושלום.
בית המשפט בכלל לא אמר את דברו 259454
ואני אומר שוב: לדעתי רון נחמן רוצה לקבל פסק דין בבית משפט שאומר שעל אריאל חל החוק הישראלי, בבחינת "הפוך על הפוך".
בית המשפט בכלל לא אמר את דברו 259462
בית המשפט יבקש מהמחוקק לטפל בעניין והמחוקק יעביר את ''חוק אריאל'' - הלא אין צורך בהחלת ריבונות מלאה כדי להפעיל מנגנוני מיסוי.
בית המשפט בכלל לא אמר את דברו 259463
גם במקרה כזה רון נחמן מקבל את מה שהוא רוצה - ע''י הכנסת במקום בית המשפט.
בית המשפט בכלל לא אמר את דברו 259600
אבל החוק הישראלי לא חל על אריאל, אלא רק על אזרחי ישראל שחיים שם. מצב מעוות, נכון, אבל יקשה על השופט המצוי להסביר כיצד זה שעל אריאל חל החוק הישראלי, אבל לא על הכפר הפלסטיני הסמוך.
בית המשפט צודק בעיניי 259466
בוא נחיל את העקרון הזה (אין ייצוג בלי מסים) באופן שווה: יישוב שמקבל תמיכה כלכלית גבוהה יותר מאשר כספי המסים שמלשמים תושביו, לא יוצבו בו קלפיות בבחירות לכנסת, ותושביו לא יוכלו להצביע. כך תיפטר גם מאום אל פאחם וגם מבני ברק.
אפשר לקחת את העקרון עוד הלאה, לרמת הפרט, כך שמובטלים וכו' לא יוכלו להצביע. בטוח שישנם כמה באתר זה שישמחו לאמץ את העקרון, שכן סטטיסטית, בישראל הנטייה להצביע לשמאל עולה ככל שחשבון הבנק גדול יותר.
משעשע, 259579
אבל העקרון ''אין ייצוג בלי מסים'' לא אומר שאם המסים שלך לא מספיק גבוהים אינך יכול לקבל ייצוג, אלא שאם אתה מסרב לעמוד בדין המסים על פי החוק מתוך הטענה שהחוק לא חל עליך, אז גם החוק שמאפשר לך ייצוג לא יכול עליך.

אולי אנסח זאת אחרת. הרעיון הוא שאם אתה מקבל ייצוג, אתה מאמץ את היותך חלק מהחברה. לכן עלין לעמוד בחוקיה. אני לא צריך לפרט על טענת ''האמנה החברתית''

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים