המ.פ. והתיקשורת 263569
הדברים הבאים שאכתוב לא באים לפגוע בקבוצה כזאת או להאדיר קבוצה אחרת, וגם אין בהם התייחסות למקרה לגופו, והם נוגעים להתנהגות מסויימת של התקשורת בלבד.

במקרה נודע לי שהמ.פ. הזה הינו בן העדה הדרוזית, ואולי זה לא יפה לומר אך הייתה לי איזו שהיא תחושת הקלה.
בעצם, היה איפול מלא על שמו ופרטיו של האיש. ביודעי שבקבוצה המצומצמת הזאת של אלה ששומרים בגופם על חיינו ישנו אחוז ניכר של בנים שנולדו בישובי יש''ע, חששתי כל הזמן שמדובר באחד מהם, תמהתי שהפרט הזה עדיין לא התפרסם, וחכיתי למטר החרפות והגידופים ההכרחי על המתנחלים כולם שיגיע עם הפרסום הצפוי.
כפי שאמרתי, הוקל לי כשהתברר שלא מדובר במתנחל רחמנא לצלן ואפילו לא מדובר ביהודי.
לדעתי, תכונותיה המוכרות של התקשורת גם מסבירות את האפשרות לשמור כל כך הרבה זמן על הסתרת פרט כזה. לו היה מדובר במה שחששתי היינו כבר היום בעיצומה של חגיגה שהייתה מתחילה מזמן.
המ.פ. והתיקשורת 263638
אני לא יודע לגבי אחרים, אבל כשאני תוהה עם עצמי בשאלה, אני חושב שאם הקצין היה איש יש"ע לא הייתי מסתכל על המקרה אחרת. אני מאמין שאנשי יש"ע כמכלול לא רואים בשרותם הצבאי הזדמנות "לחסל ערבים" או שיש להם ערכים שונים כאשר זה נוגע לחיי אדם, ומקווה שהתקשורת לא היתה מתנפלת על המקרה כמוצאת שלל רב לו המ"פ היה מהתנחלות בגוש קטיף למשל. נדמה לי שבמקרה אחר, שבו קצין בן השומרון הורשע בהריגה ונגזר עליו מאסר <דמיין קישור כאן>, לא היתה התנפלות תקשורתית שכזו.
המ.פ. והתיקשורת 263668
האם מצאת לנכון להעיר הערה זו בגלל שאתה רואה עצמך איש תיקשורת או שמאלני ?
כשכתבתי את דבריי כלל לא חשבתי עליך.
המ.פ. והתיקשורת 263676
לא זה ולא זה. ולא חשבתי שחשבת עלי.
המ''פ והתקשורת 263645
לדעתי, העובדה שאתה מייחס לתקשורת כל מיני תכונות מוזרות, ביחד עם העובדה שאתה לא טורח לקרוא אפילו את הדיון שבו אתה מגיב (תגובה 255051), גורמת לך לחשוב שהפרט הזה הוסתר "כל-כך הרבה זמן".
המ''פ והתקשורת 263666
גם לי נודע הדבר מהתקשורת (בעצם ממישהו ששמע זאת בערוץ שתים אתמול) ואני מניח שמקור המידע בתגובה שאליה הפנית אותי אף הוא בתקשורת, ובאמת איני קורא את כל התגובות באייל. ובכל זאת ובגלל זאת, העובדה שעד כה לא ידעתי, מוכיחה את טענתי (אולי כדאי לערוך משאל מי מקוראי האייל ידע, וטענתי היא שלו היה זה מתנחל, כולם היו יודעים.)
המ''פ והתקשורת 263679
אז בוא נשלח מתנחל לודא הריגה בילדה, ואז נגלה בעצמנו. עד שנעשה את הדיון הזה, אני כופר בטענות שלך. מספיק מעשי זוועה נעשו ע''י כל מיני חיילים, גם מתנחלים, גם דרוזים, גם חובשי כיפה וגם חילונים, כדי שאף אחד לא ייחס שום חשיבות לדתו, מוצאו או מקום מושבו של החייל.
עם הדובון והעוזי, לא רואים שהוא דרוזי. 263700
בתחילת האינתיפדה הראשונה צולמו (ע"י רשת טלויזיה זרה) מספר חיילי צה"ל רודפים אחרי מיידי אבנים, תופסים אחד (או יותר, אני לא זוכר בדיוק) מהם, ומפליאים בו(הם) את מכותיהם. והארץ געשה.
אאל"ט, היה מדובר אז בארבעה חיילים. אני לא יודע מהיכן באו שלושה מהם, אבל האחד היה בן קיבוץ (גשר אאז"נ).

מקרה אחר שהתפרסם אף הוא באינתיפדה הראשונה, הוא של חייל (ששמו הפרטי אמיר, ושם משפחתו זרח מפרחוני) אשר צולם מכוון את נשקו מטווח קצר לעבר ילד פלסטינאי כבן 13. הילד לא נרתע, ואף התגרה בחייל. החייל (הדרוזי) לא ירה.
עם הדובון והעוזי, לא רואים שהוא דרוזי. 263715
אמרו לך ששמו אמיר פארס.

תגובה 124435
כסאות מוזיקליים. 263765
בתמורה לכך שדובי הפך לסוציאליסט, אני נהפכתי לסנילי :)
המ''פ והתקשורת 263684
אם כשכתבת שהתקשורת ''הסתירה'' את היותו של המ''פ דרוזי ''כל-כך הרבה זמן'' התכוונת לכך שהפרט הזה לא הובא לידיעת הציבור, אז טענתך כמובן הופרכה. לא הסתירה (הדבר פורסם), ולא כל-כך הרבה זמן (התגובה אליה הפניתי אותך נכתבה לפני למעלה מחודש, והיא אכן פורסמה לאחר שהדבר פורסם כבר בכלי התקשורת).

אם בעצם התכוונת לטעון שהיא לא הבליטה את העניין כפי שהייתה עושה לו היה מדובר במתנחל - זאת כבר טענה אחרת (שגם אותה אני לא ממש בטוח ש''הוכחת'').
המ''פ והתקשורת 263690
התכוונתי: "לא הבליטה". להסתיר ממש זאת בעיה. ו"להוכיח" דבר כזה זאת בעיה עוד יותר גדולה.

יש הרבה דוגמאות לאופי התנהגות כזה של התקשורת.
את סיפור ארון הקבורה בהפגנת הימין בשרון ועליו הכתובת: "רבין הורג את הציונות" שמעתי ברדיו ברשת ב', כשראיינו שם את זה שהביא את הארון הזה להפגנה.
ובכל זאת רוב האנשים חושבים שהכוונה הייתה: "ככה נעשה לך", והשמאל מביא שוב ושוב את המקרה הזה כדוגמה להסתה. זה בגלל שהתקשורת לא עשתה חגיגה כפי שהיא יודעת לעשות סביב הראיון הזה והאמת לא נקלטה.
וכשערפאת אמר שלעולם לא יוותר על החזרת כל פליטי 48 לבתיהם הדברים שודרו בחדשות פעם או פעמיים בלבד, והדבר לא נקלט.
והיום , ממש היום ראיתי בטלויזיה את יקירנו אבו מאזן השחר החדש, אומר ממש את אותם דברים. זה היה בתקשורת. האם יתנו לראיון הזה את משקלו הראוי ? אין שום סיכוי. . .

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים