גם לנוער הם סותמים את הפה. 267997
ועידת העסקים - יועצי שר האוצר ורוה"מ
סותמים את הפה גם לתנועות הנוער
אדרי יצחק ג'קי-דימונה

בועידת "העשוקים" סיימתי את נאומי בפני אלפי המפגינים שרובם היו חברי תנועות הנוער והלכתי ישר לועידת העסקים וביקשתי את רשות מנהלת כנס העסקים מעיתון גלובס לאפשר ל 10 נציגי תנועות הנוער לכנס לועידת העסקים ולשאת דברים בפני באי ועידת העסקים והיא הסכימה מייד להגעתם.
חזרתי לועידת "העשוקים" ומעל הבמה ביקשתי 10 מתנדבים שיהיו נציגי תנועות הנוער שיכנסו לועידת העסקים, הנוער נירתם מייד ועשרות נערים התנדבו לכנס לועידת העסקים, לאחר מיון של 10 נציגי תנועות הנוער הובלתי אותם לכניסת המלון שם חיכתה להם מנהלת ועידת העסקים מטעם עיתון גלובס, נפרדתי מבני הנוער ושבתי לדימונה.
אתמול בעקבות שיחה עם חבר התבררה לי הבושה הגדולה שהתחוללה במשך 3 ימים עם בני הנוער בועידת העסקים, בושה? לא זה מחדל חמור של סתימת פיות של בני נוער שכל רצונם היה להעביר מסר לאנשי ועידת העסקים.
במוצ"ש בני הנוער סירבו לכנס ולצפות בהצגה של "יצפאן" וביקשו לשאת דברים בפני באי ועידת העסקים ואכן גיל שמש הוזמן לנאום ביום ראשון לפני נאומו של שר האוצר ביבי נתניהו.
גיל שמש בן 18 משרת שנת שירות בעיר שלומי הוזמן לנאום ב-‏11 בבוקר, לפני נאומו של שר האוצר, בנימין נתניהו, בוועידה. בראיון לחדשות נענע אמר שמש, כי הוא "הולך לשאול את השאלות של החניכים שלו, שלא יכולים לשאול אותן בעצמם". שמש התכוון להעביר לחברי ועידת העסקים את בעיותיהם היומיומיות של חניכיו, ילדי כיתות ה' עד י"ב: "למה ההורים שלהם לא יכולים להתפרנס בכבוד", הוא שואל בשמם ומוסיף: "למה ההורים שלהם לא יכולים לספק את המינימום לילדים שלהם". אני הולך להגיד בגלוי שלא מוצא חן בעיני המפגש הזה" אומר שמש ומוסיף: "ואני גם מתכוון גם למחות כי גם את המעט הזה שאנחנו עושים מבקשים לקחת מאיתנו כשמקצצים את תנועות הנוער".
זה מה שהוא רצה לעשות ביום ראשון אולם יועציו של שר האוצר ביבי נתניהו סירבו ששמש ינאם לפני ביבי וביטלו את נאומו המתוכנן של שמש, הם הציעו לנציגי תנועת הנוער לדבר עם ביבי 30 שניות לפני הנאום של ביבי, וביבי יתייחס לדבריהם בנאומו, לאור התנגדות אנשי ביבי פנו מארגני הכנס מעיתון גלובס לנציגי הנוער והעלו בפניהם את ההתפתחות לגבי הנאום של נציג תנועות הנוער, נציגי הנוער סירבו להצעה נחרצות ועמדו על כך שהם רוצים לדבר בפני באי ועידת העסקים.
הנהלת עיתון גלובס הציעה לנציגים להגיע ביום שני ותהיה להם האפשרות לשאול שאלה את רוה"מ אריק שרון בנאומו בטקס סיום ועידת העסקים , נציגי הנוער הסכימו והגיעו ביום שני לועידת העסקים והמתינו לשלב השאלות בכדיי להציג את השאלה לרוה"מ זה לא התאפשר להם וברגע שהקימו קול מחאה עטפו אותם מייד עשרות אנשי ביטחון והשתיקו אותם מייד, באולם נכחו כל נציגי התקשורת בישראל וגם הם שתקו ולא דיווחו על האירוע החמור.
להתעלל כך בבני הנוער חברי תנועות הנוער? מלח הארץ, זו בושה וחרפה לנציגי ממשלת ישראל, רוה"מ אריק שרון ושר האוצר ביבי נתניהו רוה"מ לשעבר, שניהם חובשי הכומתות האדומות, שניהם התפארו בכל הזדמנות בתנועות הנוער הישראליות, שניהם קראו להתנדבות , שניהם התפארו כל חייהם בתרומתם למדינה, היום הם סותמים לבני הנוער את הפה, לסתום לאדרי יצחק ג'קי את הפה ניחא, לסתום את הפה לבני הנוער זו בושה וחרפה ואלו פני המדינה.
חשבתם לרגע אולי גם הילדים שלכם היו בועידת "העשוקים"? ויתכן והם חזרו הביתה עם פה סתום, ויתכן והם מחר יברחו לנו למחוזות רחוקים.
אדרי יצחק ג'קי-דימונה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים