ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27077
למי שחפץ בניתוח ביקורתי, מבריק ומעניין (ובעברית!) של כת הסיינטולוגיה, על בסיסה, טפחותיה ומגרעותיה החמורות, מוזמן לעיין בכתב-העת "אלפיים", קובץ 17, במאמרם של מרסלו דסקל ודניאל מישורי ""מדע" כתעתועי לשון".

אני בספק רב אם קיימת גירסה מקוונת של כתב-העת הזה, אך אודה שלא חיפשתי.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27078
בימינו יש קמפיין פרסום של ''מכבי'' (אם אני זוכר נכון) תחת הסיסמא ''קצת מזה וקצת מזה - להיות ישראלי'', או משהו בסגנון. אחת מהמודעות כוללת, בצד אחד, אישה בחליפה קוראת דבר-מה עיסקי, ובצד השני, את אותה האישה על חוף הים קוראת את ''דיאנטיקה''. דיאנטיקה היא הגרסא הראשונית של הסיינטולוגיה, ומהווה חלק מהדת הסיינטולוגית כיום. אני חושב שעידוד של הכת הזאת במודעות פרסומת שכאלו הוא חרפה.
אם הייתי שותה בירה, הייתי מחרים את מכבי.
טוב, לפי מה שהבנתי, אם הייתי שותה בירה, לא הייתי שותה מכבי בין כה וכה...
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27081
בחירה משונה ביותר לקריאה על חוף הים, אם תשאל אותי.

בכל מקרה, אני מסכים איתך, זה באמת חרפה, אבל אני מייחס את זה יותר לבורות של המפרסמים מאשר לניסיון סובטילי לקדם את הכת הסיינטולוגית.

דיאנטיקה היא הבסיס ה"מדעי" של הסיינטולוגיה, כלומר הרובד המקורי שעליו האברד הכריז שהוא מדע ותחלופה לפסיכולוגיה, אך לאחר שהתעורר חשש סביר כי כל מי שיישם את הטיפול הדיאנטיקני יתבע על טיפול פסיכולוגי או רפואי ללא רישיון, החליט האוורד להכריז על משנתו כעל "כנסייה", ועל כל טיפוליו כעל טקסים דתיים (אה, וגם להמנע בכך מתשלום מס על כל רווחיו בארה"ב).

כחלק מהמעבר לדת שונה השם ל"סיינטולוגיה" ומאוחר יותר גם הורחבה המשנה שלו ו"פורשה" על ידו מחדש.

אגב, חיפשתי את המאמר באינטרנט - מישהו יודע מה קרה לשרת "שפינוזה" של אוניברסיטת ת"א? יכול להיות שנמצא עליו עותק של המאמר, אבל הוא נראה מושבת לחלוטין.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27206
אני לא עומד להכנס איתכם לויכוח בקטע הזה. למעשה, אני לא נוהג לקרוא את 'האייל' כלל. מישהו שאני מכיר הפנה אותי לדיון, כדי שאראה אילו שטויות משעשעות אתם פולטים לחלל בנוגע לסיינטולוגיה ודיאנטיקה. אני במקרה מבין בנושאים האלה ומכיר אותם היטב (ויש לי הכשרה פורמלית בשניהם). רק רציתי להעמיד אתכם על כמה טעויות משעשעות במיוחד:

1) דיאנטיקה היא לא הבסיס המדעי לסיינטולוגיה. מדובר בשני נושאים שונים במובהק, שדרים תחת אותו הגג. התוצאות המושגות בעזרת שני הנושאים הן שונות, וסיינטולוגיה לא ממש מתבססת על דיאנטיקה.

2) התקן שלפיו מודדים את דיאנטיקה וסיינטולוגיה הוא תוצאות שמושגות בשטח. קשרי נישואין שנמשכים זמן רב יותר, אנשים שמצליחים יותר בחיים שלהם, וכן הלאה. זו השורה התחתונה. לא תראו אדם שהוא סיינטולוג ושאכן מיישם את סיינטולוגיה, שמצבו הוא ממש גרוע.

3) ההגדרה של הקבוצה כ'כת' היא לגמרי מצוצה מהאצבע. 'כת' היא קבוצה מתבודדת וסגורה שפועלת לפי מנהגים סודיים בחלקם, ולא ששה להחשף לעולם. סיינטולוגיה מנוגדת להגדרה הזו לחלוטין. אנחנו עורכים תערוכות ענק ברחבי העולם (לאחרונה נערכה תערוכה עם מעל ל20,000 משתתפים, ובת"א בשנה שעברה נערכה תערוכה עם מעל 7,000 משתתפים). הארגונים שלנו פתוחים לחלוטין לקהל, ואנחנו מזמינים את כל מי שרק רוצה לסיור בארגון.

4) בנוגע ל'שאיבת הממון' של כנסיית הסיינטולוגיה מ'מאמיניה' - אין שטויות גדולות מאלו. אני, כאמור, סיינטולוג כבר כמה וכמה שנים, ואני מרוויח (ומחזיק) יופי של כסף. אני לא עומד להראות לכם תצהיר הכנסות או מסמך דומה, צר לי... תאלצו להאמין לי בנקודה הזו. כנ"ל לגבי הרבה סיינטולוגים אחרים שאני מכיר, כגון ספי פישלר (מנחה טלויזיה), ועוד כהנה וכהנה אנשים ששמם לא יגיד לכם כלום (אמא שלי, למשל). כולם אנשים שמרוויחים הרבה יותר כסף מבעבר בזכות שימוש בכלים של סיינטולוגיה, והכסף בהחלט נשאר אצלם. ניתן _לקנות_ בכסף קורסים בסיינטולוגיה, אבל אתה לא חייב לקנות כל הזמן קורסים כדי להשאר סיינטולוג. אתה קונה מה שאתה רוצה, ובכמה כסף שאתה רוצה.

5) הצגתכם הצרה את הנושא והגיחוכים הנבערים שלכם אחד אל השני מראים כמה מעט אתם יודעים בנוגע לנושא. סיינטולוגיה הוכרה כדת בכמה וכמה מדינות (ביניהן ארה"ב, למשל). לסיינטולוגיה יש את תכנית הגמילה מסמים היעילה בעולם, מבחינת אחוזי הנגמלים שלא חוזרים לסם אחרי שנתיים. כרגע אנחנו פותחים את הפנימיה הגדולה בארה"ב לגמילה מסמים (כלומר, מוסד שהשוהים בו מאושפזים למשך הגמילה), בפארק ארוהד באוקלוהומה, בעידודה הנלהב של ממשלת ארה"ב.

יש לנו גם את אחת התכניות היעילות בעולם לשיקום פושעים, מבחינת אחוזי החזרה לפשע לאחר שנתיים. בבתי כלא שבהם התכנית פרוסה במלואה (כגון כלא אנסנדה שבניו-מקסיקו), חל שיפור אדיר מבחינת הפושעים החוזרים. עד 85 אחוזים מבוגרי התכנית _לא_ חוזרים לפשע, בהשוואה ל-_15_ אחוזים או פחות בתכניות אחרות.

בישראל התכנית לגמילה מסמים פרוסה בכל בתי הכלא בארץ, אבל בשלבים התחלתיים. מתנהל קורס בהתכתבות עם האסירים, וכעת בכלא איילון נפתחה גם כיתה ללימוד התכנית. הפידבקים מהאסירים ומהשב"ס חיוביים ביותר, ושני הצדדים מאוד מרוצים מהתכנית. התכנית נעשית לגמרי בהתנדבות.

זו, למשל, עוד תכנית של סיינטולוגיה.

עוד לא הזכרתי את החומרים של סיינטולוגיה למנהל עסקים. מדובר באוסף של כמה כרכים, עם כלים מעשיים ומפוכחים ביותר למנהל עסקי. חברות גדולות, כגון Executive Software מרצדס ולאנקום משתמשות בחומרים הללו, וגם חברות קטנות יותר ששמן לא יגיד לכם כלום.

גם בארץ פועלת חברה לייעוץ עסקי באמצעות הכלים של סיינטולוגיה, שנקראת 'אביב יועצים'. ל'אביב יועצים' יש מעל מאה לקוחות, שרובם המוחץ מרוצה יותר ומשיג תוצאות בפועל בעזרת הכלים הללו.

אגב, לידע כללי - יש בעולם יותר מ-‏8 מיליון סיינטולוגים. זו לא איזו קבוצה שולית וזעירה.

אני לא חושב שאשאר באיזור כדי לקרוא את התגובה שלכם. ברור לי שאתם אנשים שחשוב להם מאוד להרגיש צודקים וחכמים - אני מביא את העובדות שלהלן בעיקר לטובת שאר קוראי הפורום, שלא כה להוטים להראות כמה הם יודעים הכל.

בברכה,
ארז
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27208
לא הזכרת את ליזה מקפרסון.
יהירות 27215
הכותב הנכבד לא חושב שהוא ישאר באזור כדי לקרוא את התגובות שלנו. אמר את מה שיש לו להגיד, האיר את עינינו, והוא פונה לעיסוקים חשובים יותר.

הפסקה המסיימת של הודעתו אומרת על הסיינטולוגיה יותר מכל מה שבא לפניה. מאחר ואנחנו אנשים שחשוב להם להרגיש צודקים וחכמים, הוא לא יבזבז את זמנו עלינו. אני מסיק מכך ששמונת מליון הסיינטולוגים שיש בעולם לטענתו הם אנשים שלא חשוב להם להיות צודקים וחכמים. Figures.
סינטולוגיה בישראל 27216
אין ספק שהכותב צודק בלפחות דבר אחד. כוחה של הסינטולוגיה הולך וגודל היום בישראל. האינדיקציה הברורה לכך היא יכולתה להפיץ את הספר הבסיסי שלה במכולות ובסופרמקטים רבים באזור המרכז. וזה אומר שהמסר שלה נגיש עכשיו להמוני אנשים ובמחיר זול יחסית.
אכן קבוצות כמו הסינטולוגיה פורחות בעיקר באיזורים שנמצאים במצבי משבר . כך המצב ברוסיה וכך המצב ומסיבות ברורות בישראל.
עד כמה שאני יודע אחד המנהיגים הארציים של הסינטולוגיה הוא אדם בשם יהושפט גבעון שהיה מרצה למתמטיקה וגם כותב מאמרים למגזין המדע הבדיוני "פנטסיה 2000 "שבהם ניסה להפיץ את דעות הסינטולוגיה לקהל רחב יותר.
נראה שמאמצים שלו שנעשו בקנה מידה קטן יחסית בשנות ה-‏80 מקבלים עכשיו מימד מוכפל ומשולש . נראה שהסינטולוגים בישראל יכולים להרשות זאת לעצמם.
סינטולוגיה בישראל 365874
איכשהוא, כשואלים סינטולוגים מספרם תמיד גדל...

לפי הכנסייה הסינטולוגית (אתר הרשמי) יש להם 8 מיליון מאמינים כיום.

בעוד שלפי מקורות לא סינטולוגים מספרם כיום עומד על מיליון לכל היותר.

שיא מספרם היה ככול הנראה בסוף שנות ה-‏70 עם כ-‏5 מיליון מאמינים.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27721
זה מצחיק.
אתה מאמין שיש חיזרים קטנים בגוף שלך שגורמים לך לחלות?
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27821
הפוסל, במומו פוסל. (פסקה אחרונה.)

אתה יודע מה? כשיהיה לי זמן לבזבז על איזשהי דת מטופשת, ולא לשכוח, המון המון כסף לבזבז, אז אולי אני אחשוב על להיות סיינטולוג.

מי שרוצה את הסיפור האמיתי על הסיינטולוגיה, יכול ללכת לכאן, למשל:
ארז, כל הכבוד! 75415
טוב עשית ארז, שהעמדת את כותב מאמר זה על מקומו.
עפ"י שני ספרים בתחום הסיינטולוגיה והדיאנטיקה
שהספקתי לקרוא, למדתי על טיבן
המפליא, המפוקח והמעשי, ועל השינויים המדהימים
בתפיסתו וביכולתו של אדם.
בתומי חשבתי שהמאמר הנדון יהיה אובייקטיבי,
אולם לצערי גיליתי בו עין צרה וחצאי אמיתות,
המנסים לטמא את טהרת הסיינטולוגיה,
ולהכפיש את שמו של מיסדה -
ל. רון האברד (אשר לידיעתכם, בין כישוריו
הרבים כל-כך, היה גם מדען לפיסיקה גרעינית
באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון).
כפי שציין ארז, עובדות הסיינטולוגיה
מוכחות בשטח, זו אינה כת שבאה להתיימר
כנגד שום דת קיימת! את/ה יכול/ה להיות יהודי
מאמין וסיינטולוג כאחד. סיינטולוגיה
היא תורה, אשר כוחה המדהים בבניה, ולא בהרס.
נכון, כמו בכל מערכת אנושית, גם כאן
נוצרה שחיתות; ניצול כלים טובים למטרות רעות -
אשר הביא את האנשים הפגועים למירמור וחשדנות,
ואחר כך את האנשים שסביבם לזילזול,
או בורות (כמו אתרי ההכפשה למיניהם, שהוזכרו קודם).
איזה עוד שיטה קיימת יכולה לפתור בעיות
מאותו תחום שבו סיינטולוגיה עוסקת? היא פונה
לעם בצורה עממית (פרסומות), לאינטלקטואל
בצורה רציונלית (ספרים), לשיכור בצורת פקודות,
לסקרן בצורה מושכת (קורסים), לילדים בצורה ילדותית,
למורעבים בנתינת מזון, וכו'.
הסיינטולוגיה עושה את זה, והיא עושה את זה יפה מאד!
אז עשו לעצמכם ולאחרים טובה: אל תגידו שאתם
מכירים את הספר, אם אף פעם לא קראתם
אותו בעצמכם! תרתי משמע.
תרתי משמע? 75418
מהי המשמעות השניה?
התנגשות הטיטנים 75427
לצערי, התגובה שלך גורמת לבילבול גדול.

לאחרונה פורסמו כמה תגובות פרטניות מאת אחד דוד שמנסה לדחוף הוכחות לתורה אחרת, בדיוק בעזרת אותם כלים ועזרים טכניים ואמצעים רטוריים, עטופים בפניה נרגשת לרגש ולשכל של הקוראים.

תגובה 73423
תגובה 74781

כיצד אמור בר בי רב לברר, לבדוק ולהחליט באיזו דרך לבחור? אמנם עשית לעצמך חיים קלים במין הבה נתחכמה לו, בזה שהפכת את היהדות לקבוצה מוכלת בסיינטולוגיה, אבל הדילמה נשארת בלתי פתורה.

האם תוכל להביא בפנינו התמודדות ישירה ופרטנים בין שתי ה -לוגיות שלפננו?
התנגשות הטיטנים 247060
שאלת כיצד אדם יכול לבדוק ולברר?

בטוח לא על ידי קריאה אינסופית של מאמרים ומאמרים שכנגד.
זה כמו ויכוחים על ויטמינים ועל תזונה.
תמצא מאה מאמרים שאומרים משהו, ומאה מאמרים שאומרים את ההפך הגמור ולכולם יש מאה פרופסורים שמוכנים להשבע באמא שלהם שזו האמת.

איך מוצאים אם משהו הוא טוב או לא?
הולכים למכללה, שונצינו 12, עושים קורס קטן (יש להם קורסים קטנים לציבור, שעולים מעט ועוזרים הרבה, וחוצמזה יש להם גם הרצאות שבועיות בחינם). אם זה טוב, היאח הידד.
אם זה לא טוב, היו שלום ותודה על הדגים.

ממה כבר יש לפחד? שתראה שזה טוב וזה עוזר ותרצה עוד?
גם ניאו נאציזם שרד 247077
למרות כל הרדיפות וההוצאות מחוץ לחוק, אלפי הספרים המלומדים ומאות הפרופסורים המכובדים, בתי המשפט הקשוחים ואפילו דני קיי - הניאו נאציזם חי ופורח ועולה. זה מראה שהתורה הזו עובדת ואמיתית. עובדה שיש מליוני מאמינים וחברי תנועה שהפעילות הניאו נאצית הביאה לשיפור ושינוי מדהים בחייהם.

אז תפסיק להאמין למה שאתה קורה בספרים וכנס לאחד ממרכזי התנועה. להיות ניאו נאצי זה זכות ולא חובה אבל מי שינסה באמת ובתמים יווכח באמיתותה.

אז תפסיק לבלבל לי את המוח.
השוואה שמביישת את מי שהגה אותה 247206
מכתבך מעיד על בורות מוחלטת, על רצון ליצור פרובוקציה וכמובן טיבלת את זה בסוף בהערה תוקפנית.

כל אלה הם בעצם סימפטומים למישהו שמנסה ליצור ריב כי פשוט אין לו שום דבר להגיד.

אז אדוני, אם ברצונך לנהל ריב או ויכוח עקר, תמצא יריב אחר שמעוניין לבזבז כך את זמנו.

תודה.
השוואה שמביישת את מי שהגה אותה 247210
אני מבין שהדוגמה שבחר רון היא מקוממת, אבל אין זה נכון שזה מפני ש"אין לו מה לומר". בהחלט *היה* בדבריו טיעון מאוד הגיוני ומבוסס, ועליו לא ענית. הטיעון הוא: הרבה תנועות, השקפות ואידיאולוגיות, ובתוכן גם כאלה שהן הרסניות (וגם כאלה שאינן) - שורדות כבר שנים ארוכות מאוד, אף יותר משנותיה של הסיינטולוגיה. עובדת שרידותן אינה מעידה בהכרח על איכותן ויעילותן אלא על כך שיש מי שמעוניין ודואג שישרדו (בחלק נאה מן המקרים - מתוך אינטרס רווחי). מה תגובתך, בכ"ז, לגופו של ה*טיעון*, בלי קשר לבחירת הדוגמה?

סליחה על השאלה האישית ואתה יכול להתעלם ממנה אם איננה במקום: האם אתה הוא אורי רדלר המגיב כאן הרבה בייחוד בדיונים כלכליים?
השוואה שמביישת את מי שהגה אותה 247226
ראשית אענה בנוגע לדיון הספציפי על סיינטולוגיה. מי שמכיר סיינטולוגיה, ומכיר את תוכניות העזרה שלה לאנאלפבתים, לעבריינים, למכורים;
מי שיודע שסיינטולוגיה היא תנועה כלל עולמית, שיש לה פעילויות, גם בהוליווד "הזוהרת", וגם באחרונת המדינות האפריקאיות הנחשלות, יודע שההשוואה שאותו אחד עשה היא פשוט השוואה של בור ועם הארץ שמחפש לריב.

באשר לנקודה שהעלית - לפי דעתי, התנועות ששורדות, הן היוצאות מן הכלל. אם תסרוק את ההסטוריה - תגלה אלפי אלפים של תנועות שהפכו לאבק.
באשר לניאו-נאציזם, כבר מעצם שמו אתה יכול להבין שלא מדובר באותה תנועה של שנות ה-‏30 של המאה הקודמת (ע"ע, המלה ניאו). וגם ההיא, המקורית, אמנם התבססה על השקפות שקדמו לה, אבל האידיאולוגיה שלה היתה חדשה ושונה במידה רבה.

האנטישמיות, יותר מהיותה תנועה ממשית ומגובשת, נראית לי יותר כתוצר חינוך, או השקפה, שעובר מדור לדור.

לפיכך, כמו שהאדם זורק את הטכנולוגיות של יום האתמול, ככה הוא גם זורק השקפות שאינן רלוונטיות יותר. ראה את הקומוניזם לדוגמה. נכון, יכול להיות שבאלף השנים הקרובות עוד תשאר מדינה או שתיים, קומוניסטית. תוכל להגיד שהתנועה חיה בצורה כזו או אחרת. אבל האמת היא שכתנועה כלל עולמית רחבה, היא מתה. הפכה לאבק.

הדמוקרטיה, זכויות האדם, לעומת זאת, התחזקו מאוד במאות השנים האחרונות. נכון שעדיין מרבית העולם לא שם - אבל המדינות החזקות הן המדינות הדמוקרטיות. אלה המדינות ששולטות היום בעולם. היום הלחץ מופנה כלפי מי שאינו דמוקרטי, ולא להפך.

בסופו של עניין, ובסיכומו של עניין, תנועות הרסניות הורסות את עצמן ונעלמות בעמוד של אש ועשן, דרך המלחמות שהן יוצרות. יתכן ששרידיהן ימשיכו ללחוש עוד שנים רבות, אבל כתנועות רחבות ומתפשטות, הן מתות במהירות.

לעומת זאת, תנועות שעושות טוב לאנשים, כמו טכנולוגיה שעושה טוב לאנשים, מתפשטות מהר, וממשיכות לעשות זאת.
סיינטולוגיה מתפשטת מהר. סיינטולוגיה מקבלת יותר ויותר הכרה במדינות העולם.
אם היא היתה אפילו עשירית רשע ממה שתיארו כאן בתכתובת הזו, כבר היו מחסלים אותה בארה"ב. כבר ראינו שה-FBI יודע להלחם בכתות, כשהוא מחליט לעשות זאת.

אבל הנשיא בוש מדבר במלים חמות אל הסיינטולוגים. אנשי מכבי האש של ניו-יורק עברו את התהליך הטיהור הסיינטולוגי לאחר אסון התאומיםhttp://www.scientology.org/html/opencms/cos/scientol...
והנה עוד מאמר - לא סיינטולוגי:
ראש עיר בארה"ב (באפלו) אפילו הכריז כיום חד את יום פתיחת הארגון הסיינטולוגי שם.

ואנחנו מדברים על האמריקאים - עם הרבה יותר חשדן ו"מרובע" מאיתנו.

והמאבק להכרה בארה"ב לא היה קל. אבל הוא נגמר.
אני לא רואה שצ'יק קוריאה, או טום קרוז, או ג'ון טרבולטה, ממש מרוששים, או לכודים באיזו כת או משהו..

בקיצר, כל הדיון הזה מופרך.
השוואה שמביישת את מי שהגה אותה 247227
ובאופן טבעי התגובה שלך מזמינה את הקישור הבא:

הקוראים מוזמנים לסמן את כל הכשלים הלוגיים בטיעוניך, לצבוע בצבעים עליזים, ולשלוח למרכז הסיינטולוגיה בת"א.
התקשרתי לשם, בינתיים עוד לא הגיע כלום 247231
אני אמשיך לעקוב ואני מבטיח לעדכן את קהל הקוראים.

ולהבא, אנא התשדל לכתוב תשובות קצת יותר כלליות. זה נורא קשה לענות למישהו שמדבר בצורה כלכך ספציפית וברורה.
התקשרתי לשם, בינתיים עוד לא הגיע כלום 247238
בבקשה

"מי שמכיר סיינטולוגיה, ומכיר את תוכניות העזרה שלה לאנאלפבתים, לעבריינים, למכורים;
מי שיודע שסיינטולוגיה היא תנועה כלל עולמית, שיש לה פעילויות, גם בהוליווד "הזוהרת", וגם באחרונת המדינות האפריקאיות הנחשלות, יודע שההשוואה שאותו אחד עשה היא פשוט השוואה של בור ועם הארץ שמחפש לריב."

טיעון בשם המוניטין: http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#a... , כמו גם טיעון בשם ההמון http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#n...

"לפיכך, כמו שהאדם זורק את הטכנולוגיות של יום האתמול, ככה הוא גם זורק השקפות שאינן רלוונטיות יותר. ראה את הקומוניזם לדוגמה. נכון, יכול להיות שבאלף השנים הקרובות עוד תשאר מדינה או שתיים, קומוניסטית. תוכל להגיד שהתנועה חיה בצורה כזו או אחרת. אבל האמת היא שכתנועה כלל עולמית רחבה, היא מתה. הפכה לאבק."

הרחבת האנלוגיה: http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#a...

(אפשר בעצם לכלול גם את שתי הפסקאות שאחריה כאן)

"אבל הנשיא בוש מדבר במלים חמות אל הסיינטולוגים. אנשי מכבי האש של ניו-יורק עברו את התהליך הטיהור הסיינטולוגי לאחר אסון התאומים
והנה עוד מאמר - לא סיינטולוגי:
ראש עיר בארה"ב (באפלו) אפילו הכריז כיום חד את יום פתיחת הארגון הסיינטולוגי שם.
ואנחנו מדברים על האמריקאים - עם הרבה יותר חשדן ו"מרובע" מאיתנו.
והמאבק להכרה בארה"ב לא היה קל. אבל הוא נגמר.
אני לא רואה שצ'יק קוריאה, או טום קרוז, או ג'ון טרבולטה, ממש מרוששים, או לכודים באיזו כת או משהו.."

שוב טיעון בשם המוניטין.

הקוראים מוזמנים להוסיף כשלים לוגיים נוספים בתשובה אלי.
נראה שלא קראת את השרשור טרם הגבת 247241
כל מה שטענת שהוא בשם ההמון או בשם המוניטין לא מתאים כאן.

הנקודה היתה שסיינטולוגיה עוסקת בפעילות בונה (ותסכים שעזרה לאנאלפבתים, שיקום עבריינים, גמילה מסמים ועוד, הינן פעולות בונות - או שאולי גם על זה אתה רוצה להתווכח?)

סיינטולוגיה הושוותה כאן לניאו-נאציזם באחד המכתבים הקודמים.
באיזו פעילות בונה בדיוק עוסק הניאו-נאציזם? בניית פצצות?

כמו כן, החיבור בין הוליווד למדינות אפריקה נועד שוב להמחיש את הגיחוך בהשוואה אליה התייחסתי, שהרי סיינטולוגיה אינה מפלה שום אדם בשל גזעו, מינו, צבעו, וכו'.

ארה"ב הובאה כדוגמה למדינה שמקבלת את סיינטולוגיה לאחר שהאחרונה נבדקה שם בזכוכית מגדלת משך עשרות שנים, ויצאה נקיה.

הסיינטולוגים שהוזכרו בסוף, הובאו בכדי לתת תשובה לאלה שחושבים שאנשים מתרוששים בסיינטולוגיה, או מאבדים את הקשר שלהם עם החברה. האם אחד מאלה שהוזכרו נראה לך מרושש או מנותק מתקשורת?

חוצמזה, צורת הכתיבה הלגלגנית שלך מכוערת בעיניי. אם אתה באמת חפץ בדיון, תקבל אחד - אבל אנא נהג כבן-אדם.
אם לא, גם בסדר מבחינתי, אבל תצטרך לאתר בן-שיחה אחר.
''הנשיא בוש מדבר במלים חמות אל הסיינטולוגים'' 247329
וואללה, עכשיו שכנעת אותי.
ENTHETA 362704
סינטולגים ידועים בהמצאת עובדות:

להלן אתר שחושף את פשעי הסינטולוגיה:

WWW.XENU.NET

לגבי שתי הקישוריות שלך, הם שניהם נכתבו ע"י הכנסייה הסינטולגית.
הקישור הראשון לקוח מאתר הכנסייה הרשמית
הקישור השני לקוח מאתר של "WISE" ארגון העל הסינטולגי שמאגד ארגונים רבים.

לקהל הרחב:
לסינטולגיה יש הרבה ארגונים ותת ארגונים. לרוב מטרתם להכניס סיינטולוגיה לבתי ספר, בתי עסק ולכל מקום אפשרי. הם באים במסווה של תוכניות חינוך עזרה לזולת וכו... כשבעצם המטרה היא מסיונרית.
יש לשים לב ששמות הארגונים שלהם לעיתים קרובים לשמות של ארגונים בין-לאומיים אחרים אז תהיו עירנים.

בתגובה לאורי:

תגובה 303793
פול האגיס מהוליווד ה''זוהרת'' וטום קרוז, סיינטולוג בהיי 538225
התנגשות הטיטנים 248004
לידיעת כל חובבי הסיינטולוגיה, לתשומת לבכם,
חברי הכת פועלים תחת מסווה של חברות ייעוץ שונות כגון:"Wise", "רקנטי את אביב", "יכולת הדרכה וייעוץ", "אביב יועצים", "המכון לאבחון עסקי" , "פדרמן יועצים", "מ.ע.ש.י.", "מרחבים ייעוץ והדרכה", "נטע- ליווי והדרכת אנשי עסקים", "דימור", "מכללת האברד למנהל", "תנופה פתרונות ניהוליים", "עוצמה עסקית", "פרון", "ריטה זוהר", "ג'י. אי. טי ייעוץ והדרכה למנהלים", "סול יוזמות והכשרה", "אומנות הניהול", "Enterprise" , "Horizons", "העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון", "שאול", "Com Line" ועוד...

חברות אלו קשורות לכת ה"סיינטולוגיה" אשר מטרתה היחידה היא לצרף את עובדים אל שורות הכת, וכל זאת במסווה של "ייעוץ ושיפור" הפוטנציאל העיסקי של החברה.

ה"גורו" שלהם HUBBARD כתב ספר "כיצד להשתלט על חברות" ואחת משיטות ההפצה שקיבלו מה"גורו" שלהם, היא לשכנע מנהלי חברות לשלוח עובדים לקורסים ל"שיפור התקשורת" וכיוצ"ב, בכדי לעלות את הרווחיות כביכול.

קורסים אלו מתקיימים תחת חסות ובפיקוח כת הסיינטולוגיה בנוסף לקורסים אחרים של הכת במסווה של השם "WISE". "באופן כזה יתפסו העובדים לכת ולאחר מכן גם המנהלים ובצורה זו תשתלט הסיינטולוגיה על חברות".

לתשומת לבכם, בדו"ח ועדה בינמשרדית של ממשלת ישראל מוגדרת הסינטולוגיה ככת המסוכנת ביותר בישראל יותר מהרי קרישנה, אושו, אימן ועוד. רק מתוחכמים יותר, בלי סימנים חיצוניים של קרחת וצמה.

כל זאת במסווה של "טכנולוגיות" וקורסים לשיפור "האישיות שלך" כאשר כל המטרה היא לשעבד את נפשך וכספך להעביר אותך שינוי מודעות בעזרת תהליך שנקרא AUDITING ככל שאתה יותר מתוכנת ומשועבד, המחיר מגביה שחקי מ- $30 לקורס ועד $10,000 לקורס, ויותר.

עובדות:
מסקנה של הועדה מטעם הפרלמנט האוסטרי אומרת: "הסיינטולוגיה היא מרקם של כזב, הונאה ופנטזיה"... השימוש בסיינטולוגיה מהווה איום רציני מבחינה רפואית, מוסרית וחברתית...
מומחי ועדת אנדרסון בארה"ב קבעו: "המסקנה הבלתי נמנעת היא שיש רק הבדל במינוח בין היפנוזה אוטוריטטיבית לבין רוב הטכניקות של הסיינטולוגיה, אלה הן טכניקות של היפנוט והבארד (הגורו של הסיינטולוגיה אשר היה מבוקש ע"י כמה משטרות בעולם על עברות של הונאה וסעיפים רבים אחרים) לא שינה את טיבם בזה ששינה את שמם." (רון האברד מת במסתור מבוקש ע"י שלטונות ארצות הברית).
אחד עשר מראשי הכת הסיינטולוגיה כולל אשתו של ה"גורו" (האברד) שלהם (בשפתם ה"מייסד") היו בכלא על עבירות של פריצות, גניבת חומר ממשרדי ממשלה בארה"ב, תקיפה ופעולות אלימות אחרות. במיוחד כנגד אנשים שדיברו נגד הסיינטולוגיה, בינהם הרבה סיינטולוגים לשעבר שהתירו את קשר השתיקה.

השליחים המתוכנתים של הכת עברו קורס מיוחד להפצת הסיינטולוגיה, הם מאוד משכנעים ואומנו לנצל חולשות אנושיות. דוגמא מהנלמד בקורס הפצה בסיינטולוגיה:
"אל תנסה להסביר – חדור"!
"אל תנסה לשכנע – חדור"!
"מצא את בעיותיהם, הקשיים שלהם גלה את ההרס האישי..." (כמובן שהסיינטולוגים מתכוונים אלינו וכן הם יודעים איך לנצל עסקים בקשיים)
"גרה סקרנות ונווט אותה, אל תמסור כל מה שאפשר לדעת על הסיינטולוגיה"... וכן הלאה.

ישנם מקרים של התאבדויות ואשפוזים בבתי חולים לחולי נפש של סיינטולוגים בארץ ובחו"ל. כת זו מוגדרת ככת עם הנזק הנפשי החמור ביותר. לכן, השמרו לנפשכם! אל תתפתו לקחת את הקורס אפילו הזול ביותר!

המעוניינים בפרטים נוספים והוכחות לנאמר לעיל, יכולים לפנות לועד הפועל להרחקת תופעות אילו מארצנו. נא לפנות בכתב בצירוף פרטים מלאים. לזאב או למלי טל' : 09-8843136 פקס : 09-8892001 כתובת : ת.ד. 926 נתניה

לסיינטולוגים: דעו לכם כי בכל הכתות ישנו מנגנון הגנה מתוחכם בכדי להגן על חברי הכת מלהיות אוביקטיבים אומרים להם שאסור לשמוע דברים כנגד הכת מפני שזה מדכא את ההתקדמות הרוחנית כביכול, וכל זה בכדי לחסום את האפשרות בפני חברי הכת לחשוף את המוטיבציות השליליות שמאחורי מיסדי הכת.

חברי סיינטולוגיה נכבדים, ניתן לקבל חינם הדרכה ב- AUDITING ותהליכים וטכנולוגיות אחרות של הכת עם E. METRER ע"י AUDITOR מוסמך בכדי להוכיח את המניפולציות שמאחורי "ביזנס" זה. ניתן להיפגש עם סיינטולוגים לשעבר ומומחים לכתות. סיינטלוג- שמור על חופש הבחירה שלך ואובייקטיביות שלך, בדוק!!!
וואו, מלא חברות הזכרת שם 248043
כנראה שזה עובד ממש טוב, אם יותר ויותר חברות ואנשים משתמשים בשירותי הפילוסופיה (העסקית ואחרת) של סיינטולוגיה.

באשר לשאר המכתב, הוא נראה לי משוכפל ממקום אחר, כי כבר נראה לי שקראתי את תוכנו.

לאט-לאט אוזלות המדינות שניתן להביא כדוגמה למדינות שמתנגדות לסיינטולוגיה, היות וסיינטולוגיה זוכה לנצחונות בכל אחת מהן ובתי המשפט שם משתכנעים שלא מדובר בכת, אלא בפילוסופיה ישומית לגטימית ויעילה.
גם הדוגמה מתחילת שנות ה-‏80' שהובאה מארה"ב (עם "אשת הגורו שישבה בכלא" וכל זה), כבר אינה רלוונטית, אחרי שכל האישומים נגד סיינטולוגיה הוסרו ובוטלו ב-‏1992.

אני, כאדם שעזר לאנשים שאינם קשורים בכלום לסיינטולוגיה, בעזרת טכניקות האודיטינג, יודע שלכותב המכתב אין שום מושג על מה הוא כותב.
הוא כותב מלים "ידעניות" אבל אין לו שום נגיעה לנושא. זו טכניקה דמגוגית - להשתמש במלים מתוך תחום מסויים בלי להבין בו דבר, בכדי לעשות רושם של "מבין".

היה מעניין לדעת מה שמו של הכותב ומה מקצועו, ואני אגיד לכם למה. כי יש קבוצה שמאויימת מאוד על-ידי סיינטולוגיה. קבוצה שעושה המון, המון כסף (עשרות מיליארדי דולארים בשנה, אם לא יותר) על-ידי מניפולציות בבני-אדם. תעשיה שלמה שהטכניקות הפשוטות והאפקטיביות של סיינטולוגיה מאיימות עליה ועל ההגמוניה שלה, וחושפות את השרלטנות המוחלטת של שיטותיה.
הם לא בחלו בלתת שוחד לחברי הוועדה הבריטית שאחראית על אישור סמים.. אה, סליחה, תרופות פסיכיאטריות בבריטניה, והם לא בוחלים בשום אמצעי של תעמולה שחורה בניסיון לעשות דה-לגיטימציה לסיינטולוגיה.
מי שמתנגד לסיינטולוגיה בלי באמת להכיר אותה מקרוב הוא:
1. שייך לקבוצה הזו.
2. נפל קורבן לתעמולה השחורה של הקבוצה הזו.

אין זה טוב יותר מאשר להכנס לאחד האתרים הפלסטיניים, או הערביים, לשאוב משם את הכאילו ידע על ישראל ולהציגו כעובדות.
תסכימו בוודאי שזו דרך לא מוצלחת ללמוד משהו אמיתי על ישראל.
וואו, מלא חברות הזכרת שם 248047
אתה יכול להרחיב לגבי "סמים.. אה, סליחה, תרופות פסיכיאטריות"? אני יכולה לנחש, אבל מעדיפה לשאול קודם.
וואו, מלא חברות הזכרת שם 248078
אני כמובן מתייחס לחברות התרופות - אלו שמייצרות סמים כמו ריטאלין ופרוזאק.
מאחורי חלק גדול מהאתרים הנלחמים בסיינטולוגיה עומדים גורמים... בואי נקרא להם אינטרסנטיים, בלשון המעטה.

הדבר אליו התייחסתי הוא שלא מזמן (לפני בערך חצי שנה עד שנה) פוזרה הוועדה שאחראית על אישור תרופות בבריטניה עקב הסתרת ראיות לנזקים שסם הפרוזאק גורם. התברר שלחלק מחברי הוועדה יש מניות בחברות התרופות.
חיפשתי עכשיו גם את הלינק בוואלה בו זה הופיע במקור, אך לצערי לא מצאתי.

גם הטינופת הישראלי שרצח את ביתו הקטנה וקבר אותה באיזו חורשה, גם הוא, כך נאמר, היה מושפע מסם פסיכיאטרי "נגד" דיכאון.

כמו כן, גם ב-YNET וגם בוואלה, דווח שנעשים ניסויים באקסטזי כ"תרופה" לסימפטומים של פגיעה מינית.
אז דבר ראשון - ממתי פגיעה מינית היא מחלה שזקוקה לתרופה?
ודבר שני - ממתי סם כמו אקסטזי יכול באמת לפתור בעיה כזו? הוא אולי יכול לדרוס באלימות את הסימפטומים, אבל לפתור את שורש הבעיה?

זה מה שעבר על הפסיכיאטריה בעשרות השנים האחרונות - יאוש מוחלט מפתרונות אמיתיים, ומלחמה מתמדת בסימפטומים, על חשבון הגוף והנפש של המטופל. זה במקרה הטוב.
במקרה הרע - מתן מרשמים סיטוני, וקבלת שלמונים מחברות התרופות.
פלא שהם תוקפים את סיינטולוגיה שצועקת "המלך הוא עירום"?

כאחד שקרוב לנושא של תקיפה מינית, וגם טיפל בעזרת אודיטינג של דיאנטיקה בנושא, ראיתי איך באמת ניתן לפתור בעיות. איך באמת ניתן להתמודד עם מקרים כמו אונס. סוף סוף טכניקה שעובדת ואת יודעת מה - אפילו לא צריך ללמוד 7 שנים על המבנה של המוח בשביל זה.

אבל מה?
לסמם אנשים ולהפוך אותם למכורים זה הרבה, הרבה יותר פשוט. זה גם מכניס הרבה יותר כסף. אדם שאת פותרת לו את הבעיה - את פותרת לו את הבעיה - הוא לא זקוק לך יותר.
אבל מכור? מכור תמיד זקוק לך.

את מתחילה להבין מי נגד מי כאן ולמה?
''הגשר'' לפשיטת רגל כלכלית 362443
הנה כמה עובדות על דת/כת הסינטולוגיה:

1. יש לה מעמד של דת אם כי המבנה שלה דומה לכתות של פולחן אישיות.
2. "הכנסיה הסינטולוגית" בנויה על שכבות של סודות דתיים שמסופרים לחברי הכת רק לאחר מעבר בשלבים. השלבים מהווים את ה"הגשר אל החופש". כל שלב עולה $$$

זו לא דת לעניים

3. בשלב III סביר להניח שהוצאת כ- 10000$ או יותר על תשלומים לכת. בשלב זה אתם נחשפים לאמת הבאה:
לפני 75 מיליון שנה היה שליט גלקטי מרושע בשם XENU ובגלל שממלכתו היתה צפופה הוא נחליט להקפיא את האוכלסיות של החיזרים (כן, לא טעיתם זו כת שמאמינה בחיזרים). אותו עב"ם מרושע שלח את הגופות המקוררות לכדור הארץ וזרק אותם לתוך הר געש. חשבם ששמעתם מספיק ? יש עוד הרבה

נסו את
www.xenu.net

4. כל סודות השלבים (OT LEVELS) מוגנים בזכיות יוצרים, והכנסיה ומוסדותיה תובעים ללא הרף, כל מי שמפר זכיות יוצרים.
המונופול על ידע שמוביל "לגאולה" והוא ניתן רק תמורת תשלומים הולכים וגדלים (אבל מה זה כסף כאשר מדובר על החלמת כל המחלות הגופניות והנפשיות שלך !!!)

5. עומדים כנגד הכת/דת עשרות תיקים פלילים. בין השאר פריצה למשרדי ה- FBI. מוסדות הדת ידועים לשימצה בנסיונות להשתיק מתנגדים ע"י בלשיים פרטיים, סחיטות ותביעות עד חורמה.

6. הכנסייה בנויה על מודל אירגוני טוטליטארי (לפחות בשכבות העליונות שלה ה- ORG). הדת מאורגנת להפליא אבל לא נותנת שום חופש פעולה לביקורות כנגדה.הטלת ביקורת ע"י חבר כנסיה נתפסת בכנסייה לא בתור תהליך חיובי של מעבר רעיונות בין בני אדם כאם חתרנות תחת אושיותיה. אדם אשר מטיל ביקורת (ולו קטנה) נזרק מהארגון בבעיטה או לחילופין "מתנדב" להצטרף למחנה עבודה תחת תנאים קשים. לראייה לא תמצאו שום פורום שבו סינטולוגים מדברים על אמונתם. זה לא חוקי וצפוי לסנקציות

7. ישנם אנשים שהחברות בכנסייה הייתה מועילה. אולם יש רבים שנפגעו כללית (עד כדי פשיטות רגל) ונפשית ("שיחקו לנו במוח").
מומלץ לשמוע את קולם לפני שקופצים להרפתקאה.

לסיכום:
יש עוד הרבה מה לומר אבל הזמן קצר. רק תעשו שיעורי בית לפני שאתם משחררים כספים לכנסייה. האינטרנט זה מקום טוב להתחיל בו.
יש עדיות רבות שהטכניקות שמבוססת על מכשיר ה E-METER (פטנט רשום) גורמות לחויות יוצאות דופן.
על כן בנוסף לכנסייה יש עוד קבוצות רבות, שפועלות מחוץ לכנסיה מכיוון שמסכימים עם הרעיונות אבל לא עם הכנסייה.
דבר אחד נוסף 362444
הכנסייה הסיטולוגית מחזיקה רשת ביון (כן, נכון הבנתתם) ענפה.4
ישנם עדיות שמשרדים אילו מנטרים את האינטרנט והפורומים כדאי להגיב למאמרים כנגם.
מטרתם העיקרית היא להכניס את כל העולם (כן הם מסיונרים) וכל הגלקסיות (הם מאמינים בעב"מים) למצב של CLEAR.
CLEAR אומר פחות או יותר שאתה נפש "נקייה". הם מאמנים שכאשר כל העולם יהיה כך אז לא יהיה עוד: מלחמות, מחלות נפש ופשע.

הערה:
לפחות לחצי מהעולם אין את הכסף להריח את קצה הדרגה שנקראת CLEAR

בנוסף רצוי לזכור ש"הכנסייה הסינטולוגית" היא לא דת רגילה:
זוהי דת שהיא הכלאה בין עסק-לדת

הצד של העסק בדת ינסה לעשות כל דבר שבכוחו כדי למכור לכם קורס (או שניים). והם ידועים במציונות שלהם למכור את הדת תחת מסווה של חברה זאת או אחרת ל"יעוץ". בפועל תמיד ינסו למכור לך.

לכן אני מאוד חשדן לגבי תגובות בפורום מצד הסיטולוגים. מכיוון שיש סבירות גבוה שאלו הודעות מושתלות ע"י "ההנהלה" תהיה אשר תהיה.
ומטרתם אחת: מיסיונריות/למכור קורס (לרוב, לסינטולוגים קשה להפריד בין השניים).
וכן, מי שאחראי על חברות ה"יעוץ" מקבל אחוזים מכל קורס שתקנו.
דבר שני נוסף 362613
לגבי "פרידמן יועצים":

תגובה 303793

לגבי טרור כלפי סינטולוגים לשעבר:

סינטלוגים שרוצים רפורמה בכנסייה, נאלצים להשאר אנונימים:

פסיכיאטריה 362747
"הכנסייה הסינטולוגית" ידועה בהתנגדותה הנחרצת לפסיכיאטריה.
אני לא בעל או קשור לחברת תרופות\פסיכיאטריה

יש לי שני חברים סכיזופרנים, כמו כן גם אח של חברה שלי, ככה שיש לי נגיעה מכיוון אישי (להבדיל מכלכלית)

קצר ידי מלספר לכם איך הרגשתי אשמה כאשר שכנעתי את חברי להפסיק לקחת תרופות. זה קרה לפני 9 שנים והוא התאשפז שוב ועבר סבל שקשה לתאר או לדמיין
נשארנו חברים, אולם האשמה לעולם לא עזבה אותי.

ואם תשובת הפסיכיאטריה היא סיינטולוגיה, איך זה שהמון סיינטולוגים בדרגות גבוהות (OT6-8) השתגעו ?
הנה סיפור של בחור אחד, חבר בכת, שנמנע מימנו טיפול פסיכאטרי לשם כך :

לכל הסינטולוגים:
תתבגרו. סינטולוגיה לא תמנע ממחלת נפש להתפרץ אם היא אמורה להתפרץ.
אנשים בכת אשר כן מתפרץ להם התקף פסיכוטי כזה או אחר נמנע מהם טיפול רפואי.

נכון שפסיכיאטריה היא בחיתוליה, נכון שתהליך ההחלמה קשה, מייגע ולעיתים קרובות אכזרי. אולם זאת האופציה הטובה ביותר כיום.
מי יתן שלאלה הסיינטולוגים מביניכם יהיה מזל טוב יותר
פסיכיאטריה 362751
"נכון שפסיכיאטריה היא בחיתוליה..."? -

הצילו!! הם משתלטים על העולם ומחדירים סוכני חרש אל הפסיכיאטריה!! בקרוב גם טלי תחרים את ה"א הידיעה ובעוד ארבעים שנה הה"א תהיה שווה יותר $$$$ מכתב היד של ג'ון לנון!!
פסיכיאטריה 362770
יותר סביר להניח שהכנסייה הסינטולוגית תוציא זכיות יוצרים על ה''א הידיעה.
ואז נתבע כל פעם שנשתמש בו...
אתרים פלסטיניים וערביים 248051
אני דווקא מוצאת שזו דרך נהדרת ללמוד משהו אמיתי על ישראל.
ספרים לבנים ארוכים 248087
האתר הערבי הטוב ביותר ברשת להשגת מטרתך, ואפילו בעברית מסוימת:

וואו, מלא חברות הזכרת שם 298513
נראה שהקבוצה הזו החליטה לשלוח סיבוב נוסף של הזבל שלהם. קיבלתי אותו בשני עותקים בלבד, בינתיים ביומיים האחרונים.

ברורים לי נזקי הסיינטולוגיה. מצד שני, העובדה שהם שולחים את ההודעה רק דרך דואר זבל ולא כוללים בהודעה שום רפרנסים נורמליים (הודעה בפורמט HTML ללא שום קישור, חוץ מהקישורים שהוסיפו ספקי השירות: walla ו־lists.mailingway.com)

ריחמתי עליהם ולא שלחתי תלונה ל־abuse. אולם אפשר לראות לפי ההודעה שהיא נשלחה מחיבור של 012 (מהכתובת 80.178.2.101)

להודעה הזו (ליתר דיוק: זו שמעליה) הגעתי ע"י חיפוש בגוגל של מספר הטלפון. היא הופיעה שם, ביחד עם הדף מ־"לא רלוונטי":
האם יש אתר שמרכז מידע אמין בנושא בעברית?

הדף הרלוונטי בויקיפדיה:
ר' גם סעיף "סיינטולוגיה בישראל". מישהו לוקח על אחריותו להוסיף שמות של יועצים סיינטולוגיים נוספים לשם? אני לא רוצה להסתמך רק על המכתב המפוקפק הזה. כשהתקשרתי לטלפון קיבלתי מענה קולי "הגעת לקו החם, נא השאר שם וטלפון". לא תודה.
וואו, מלא חברות הזכרת שם 298590
אני קיבלתי מהם כמה הודעות לפני שבועות אחדים, מאחד שמזהה את עצמו כמאיר עזרא. לפי רשימת התפוצה החלקית המצורפת להודעות, אפשר להניח שהם מצאו את כתובתי באתר הזה (ראיתי שם את אורי רדלר ומישהו מהאייל עצמו). זו בעצם הסיבה העיקרית שהפכתי לאלמוני.
התנגשות הטיטנים 269053
פנו אלי היום מ''עוצמה עסקית'' בזכותכם אני שולח אותם לדחוף... מזל שהיה לי שכל לבדוק.

ידיד
התנגשות הטיטנים 361834
בתור אחד אשר ביקר בחברה "עוצמה עיסקית" אני יכול לומר שאולי הטכנולוגיה העסקית שבידם יעילה ואמיתית ואכן עובדת, אבל הם מנסים "להחדיר סיינטולוגיה מהדלת האחורית" ושלא תבינו אותי לא נכון - אני סיינטולוג מעל ל- 6 שנים.
אני פשוט לא אוהב ואפילו מתעב את אלו אשר מנסים לדחוף לאנשים סיינטולוגיה בכח באמצעות אמצעים שונים (במקרה זה- יעוץ עסקי).

אני אישית לא הבנתי למה אני והשותף שלי (אשר אינו סיינטולוג ואין לו עניין בכך) צריכים למלא את שאלון 200 השאלות אשר משמש את סיינטולוגיה לקבלת "תמונת מצב" לגבי הנשאל.

בתור סיינטולוג אני בהחלט מבין את הרעיון ואולי אפילו את החשיבות שעומדת מאחורי העניין, אבל אני בהחלט לא מסכים עם המעשה. סיינטולוגיה נועדה לאלו אשר הבחינו כי סיינטולוגיה אכן נכונה עבורם. אין לדחוף אותה בכח מהדלת האחורית. בושה.

לעומת זאת ישנה חברה מקבילה אחרת בשם "קומליין" אשר בהחלט עושה את העבודה כמו שצריך. "פרופר ביזנס".
בלי שום קשר לסיינטולוגיה. ישר ולעניין.
מטפלים בעסק שלך. בלי להכניס את סיינטולוגיה בכלל.
והתוצאות- ראסמי, מדהימות.

השותף שלי אשר הוא איש שכלתן להפליא (ולא ילד) אשר חווה דבר או שניים בחיים הינו בעל דיעה די מוצקה שסיינטולוגיה אולי טובה בשבילי אבל בהחלט לא בשבילו (אחלה, מקובל עלי).
כנגזרת לדיעה הזו הוא תמיד התיחס בחצי ביטול עד ביטול מלא לאנשים המזוהים יתר על המידה עם סיינטולוגיה ולקח את דבריהם בערבון מוגבל מאוד. אבל ברגע שהוא התישב במשרדי קומליין (לשתי פגישות, אשר השניה היתה ביוזמתו המלאה) וקיבל רק קמצוץ מן הידע העסקי אשר בידם (וזאת ללא תשלום כלל !!!) הוארו עיניו.

הוא לא הפך לסיינטולוג, דעותיו לגבי סיינטולוגיה עדיין אותן הדיעות, אבל עכשיו הוא בהחלט יודע מנסיון שהטכנולוגיה העסקית של סיינטולוגיה עובדת. באמת עובדת!

ולגבי התשלום- לא יותר יקר מכל יעוץ עסקי אחר במשק. במקרים מסויימים אפילו זול יותר.

דעתי האישית באופן כללי- אל תשמיץ דבר לפני שבדקת אותו מקרוב באופן אישי ודגש על - באופן אישי.
שאלה לשונית 361848
יש לי מבחן מאד פשוט לזהות סיינטולוגים (גם כשהם בתחפושת): כשהם מדברים על הסיינטולוגיה, הם תמיד משמיטים את הא הידיעה ("הטכנולוגיה העסקית של **סיינטולוגיה", בין שתי הכוכביות מודגשת ההא החסרה). אולי אתה יודע למה?
שאלה לשונית 361877
אן שהם מתרגמים מאנגלית או שהם עולים מרוסיה.
אני הייתי קודם 361923
גם אני שמתי לב, תגובה 263702, פיסקה שישית. הטקסטים הם אמריקאיים, התרגומים, כשיש, נעשים ע"י מתרגמים לא מקצועיים, והחבר'ה כותבים במין דיאלקט סיינטו-עברינגליזי הניתן לזיהוי גם בדיבור (היה להם פעם דוכן בתחנה המרכזית בת"א, ושם הם שוחחו עם אנשים וגם בדקו אותם עם המכשיר ההוא מה-שמו, שהוזכר גם בדיון כאן).
אני הייתי קודם 362262
איך אני אדע אם חשבתי על זה לבד, או שקראתי את השיטה הזו אצלך? (נדמה לי שההסבר הראשון הוא הנכון, אבל מי יודע). בגלל שלא טרחתי להוציא על זה פטנט, אני לא יכול עכשיו לבנות מכשיר לזיהוי סיינטולוגים ולמכור אותו בהמון כסף.
אני הייתי קודם 362280
אתה יכול לבנות את המכשיר ולהתחלק עם החשמנית ברווחים.
אני הייתי בטאהיטי 362284
עזוב, אתה כבר קנית את עולמך בחוק וישנה (שעובד באמת באחוזי הצלחה מדהימים).

אגב, כרגע גיליתי במקרה (כלומר, סרקתי במקרה, בעקשנות מייגעת שאינה מובנת אף לי עצמי) שהייתי ואף תהיתי כבר בשחר היות האדם וטרם המצאת הלחם הפרוס: תגובה 154371.
אפרופו ''פדרמן יועצים'' 302390
הזכרת את "פדרמן יועצים", מחובתי לספר שקבלתי ייעוץ אצל מר אבי פדרמן, יש לי עסק בתחום השיווק, והבחור הזה פשוט הציל אותי, כל דקה איתו החזירה את עצמה עד השקל האחרון.
נעזרתי בייעוץ שלו על פי טכנולוגיית המנהל הגאונית של ל. רון האברד, יישמתי אולי 20% ממה שניתן ליישם, הסטטיסטיקות השתפרו פלאים, מנהל העו"ש הפסיק "להטריד" אותי, ואני מתכוון להמשיך בסדרת ייעוץ נוספת כי עם האוכל בא התיאבון...
אבי פדרמן הוא קודם כל בן-אדם משכמו ומעלה, ובנוסף בעל יכולת מדהימה לעזור לאנשים, אני מכיר אישית חלק גדול מלקוחותיו שמעריצים אותו לא פחות ממני,
תודה לך אבי פדרמן!
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 303761
חלילה לי מלהאשים את משה...
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 303793
"בעלת משרד גדול לשקרנות מאורגנת מספרת, כי היא "מבקשת מחברת יפעת, המלקטת קטעי עתונות ומדיה, ליידע אותי מייד על כל דבר שכותבים על לקוח שלי באינטרנט, ומושיבה את התקציבאיות שלי לכתוב טוקבקים". לדבריה, "אנחנו עוברים על הפורומים ומנטרים אותם. אם לקוח שלנו מוזכר, אנחנו מגיבים. לפעמים אנחנו *מזדהים בכינוי שהגולשים הקבועים כבר מזהים*, ואם הלקוח לא מעוניין שיידעו שהוא נוכח בפורום אנחנו כותבים תגובה אנונימית, בנוסח 'תפנה לשירות הלקוחות, פניתי והם עזרו לי', ומיידעים את שירות הלקוחות שאמורה להגיע תלונה מסוימת, ומנחים אותם לטפל בה יפה במיוחד. *לפעמים אנחנו מיידעים את מנהלי הפורומים בכינוי המסוים שבחרנו, כדי שיתנו גושפנקא לנוכחות שלנו*".
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 304090
אווילים. הם צריכים לשוטט באינטרנט ולחפש עילות לתביעות דיבה.
אגב, לפעמים יש לי חשש שחלק מהדיונים באייל מומחזים ( אולי אני מושפע מ ender's game ) על ידי משתתף אחד שמשחק את כל הדמויות. בעיקר בנושאים פילוסופיים.
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 304120
תגובה 60271
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 304122
דרמה על יחסי אהבה-שנאה בין הפילו לסופיה.
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 304121
תגובה 304118
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 304129
זה נותן פרוש חדש ומעיק למונח ''פרסום סמוי''.
XENU THE EVIL WAR LORD 362702
דרכם של הסינטולוגים ידועה

תגובה 303793

אין מה להוסיף
היא כל כך ידועה שאתה מסתמך על אתר אינטרנט??? 389136
אני מקווה שאתה לא מנהל את חייך על פי אתרי אינטרנט.
כי אם כן, כדאי לך לארוז את המזוודות ולברוח מהארץ- אוטוטו אנחנו מושמדים.
ובכלל, כדאי שמהר מאד תמיר את דתך היהודית למשהו לא מסוכן כי בעוד שבועיים כולנו ניכחד מעל פני האדמה- הרי ככה כתוב באתרים של שונאי ישראל ויהודים.

יקירי- כשאתה בוחן משהו תבחן אותו מהתבוננות אישית ולא על סמך אחרים, בטח שלא על סמך אנשים שאתה בכלל לא מכיר.

יש לסיינטולוגיה אויבים, משום שסיינטולוגים נלחמים במקורות מסוכנים לבני האדם- למעשה אתה יכול לומר שסיינטולוגיה היא האוייבת שלהם ולא הם שלה.

הארגונים שנאבקים הכי הרבה בפשיעה פסיכיאטרית הם ארגוני הסיינטולוגיה ברחבי העולם- ובזכות חוקים שיצאו- גם בארץ, אי אפשר היום לאשפז אותך בכפייה, סתם כי לשכן שלך נמאס ממך) מקרים רבים שקרו כך) או כי האבא שלך חושש שאין לך חברים.
היום צריך שופט כדי לאשפז אותך בכפייה-וצריך להוכיח שזה ממש נחוץ.

היום אי אפשר לכפות על ילדים לקבל ריטלין- סם מסוכן שגורם לתופעות לוואי חמורות, כמו רצון להתאבד ולהרוג אחרים- ותסתכל על הילדים הרוצחים בארה"ב- תבדוק באיזה טיפול מרביתם היו באותו זמן.

בצרפת ניסו לחוקק חוק לפני מספר שנים שבו פרט לנוצרים, יהודים ומוסלמים לא יותר חופש דת מלא.
סעיף אחר ניסה לכפות על איסור להראות שאתה בן דת מסויימת וכך יהודי לא יוכל לחבוש כיפה ומוסלמי לא יוכל להסתובב עם סימנים משלו.

הארגונים שנלחמו ואירגנו את ההפגנות שחיסלו את החוקים הטפשיים האלה היו האירגונים הסיינטולוגים ברחבי העולם.
וכן, בזמן שאתה ישבת בבית ושיחקת במחשב, אני הפגנתי מול שגרירות צרפת, ואחרים תרמו כספים כדי לממן את הטיפול בנושא, רבים מכל רחבי העולם, כולל מישראל, נסעו לצרפת כדי להפגין נגד החוקים.

ואני יכול להמשיך ולמנות את הסיבות לכך שסיינטולוגיה היא האוייבת של הפושעים, והפושעים יעשו הכל כדי לא להפסיד.

אתה יכול לבחור לאיזה צד ללכת- לאלו שנלחמים כדי שלא יהיה לך חופש דת, כדי שיוכלו לאשפז אותך בכפייה או לתת לך כימיקלים למוח כשתהיה בדיכאון במקום לעזור לך לפתור את הסיטואציה- שאיננה נובעת מהמוח ולכן הסמים גם לא עוזרים.
אתה יכול ללכת לצד שנלחם למענך ולמען כל שאר האנשים בעולם, הארגונים שבימים אלה ממש, מגייסים אנשים מכל רחבי העולם כדי שיסעו ויסייעו באינדונזיה אחרי רעש האדמה, האנשים שבצונאמי ובפיגועי 9.11 ועוד ועוד עזבו הכל ונסעו לעזור( סיינטולוגים אינם היחידים שעוזרים- כמובן, אך כשיש צורך יגוש שסיינטולוגים יגיעו לעזור- כי כאלה אנחנו, ואני מאמין שגם אתה- אוהב ורוצה לעזור- כולנו כאלה.)

כעת אתה מוזמן לבחור באיזה צד אתה בוחר.
אני מזכיר לך שהעולם עדיין לא מושלם וינה עבודה רבה לבצע- והיא בהחלט לא כוללת הרס אנשים.
היא כל כך ידועה שאתה מסתמך על אתר אינטרנט? 389155
''היום צריך שופט כדי לאשפז אותך בכפייה'' - זה לא נכון (וטוב שכך. מה שופט מבין בפסיכיאטריה).
תבדוק את הנושא לפני שאתה מגיב 389776
החוק קיים גם קיים- וזאת בגלל השימוש לרעה שעשו הפסיכיאטרים המחוזיים.

אם יצאת עם בחורה והיא החליטה לנקום בך- יכולת כמו כלום להיות מאושפז על פי צו של פסיכיאטר מחוזי- היא פשוט היתה צריכה לדווח עליך כעל בילתי שפוי והאחים והשוטרים היו כבר תופסים אותך באמצע הרחוב ומאשפזים אותך.
הורים שהחליטו שהילד שלהם מתנהג בצורה שאינה הולמת, חברים שרבו, שכנים שהפריעו להם, מעסיק שלא ידע איך להיפטר ממך- כל אלה ועוד יכלו להתלונן עליך שאתה עושה כך וכך והיית נלקח לאשפוז בכפייה.

אתה צריך להודות לסיינטולוגים שלא נעצרו להקשיב ובטח שלא להיעלב מתוקפנות הפסיכיאטרים.

ולהבא- לפני שאתה מגיב, תבדוק את הנושא, אחרת עלולים לחשוב שאתה משקר.

החוק עדיין לא מייושם במלואו, אך הוא בהחלט נכנס יותר ויותר.

אני מקווה שתעבור לצד שעוזר לך ולא לצד שמנסה לדכא אותך.
תבדוק את הנושא לפני שאתה מגיב 389881
1. אין כזה חוק. המצאת אותו. לפסיכיאטר מחוזי יש סמכות לאשפז בכפיה.

2. "יכולת כמו כלום" - שטויות. להתלונן אפשר, אבל כל מה שאפשר לקבל כתוצאה (וגם זה רק במקרים קיצוניים; לא עשו את הפסיכיאטר המחוזי מגומי) הוא *בדיקה כפויה*, שבסיומה, אם אין לך כלום, אתה בבית.

3. לגמרי במקרה, אני מכיר את הנושא היטב. אני מקווה ששמיעת תשובה שונה משרצית לא גורמת לך לפרש את הדברים כשקר.
טקטיקה סיינטולוגית מתועבת 389953
חוק הטיפול בחולי נפש התשנ"א 1991, סעיף 9(א): "שוכנע פסיכיאטר מחוזי על סמך בדיקה פסיכיאטרית כי נתמלאו באדם התנאים שבסעיף 6(1) ו-(2) וקיים קשר סיבתי בין שני התנאים האמורים, רשאי הוא להורות בכתב כי יובא לבית החולים וכי יאושפז בו בדחיפות".
בתגובה קודמת טענת, כזכור, ש"היום צריך שופט כדי לאשפז אותך בכפייה".

הכותרת מתייחסת להערה האובייקטיבית-נייטרלית, מין עצה טובה ממישהו שרוצה בטובתי: "תבדוק את הנושא, אחרת עלולים לחשוב שאתה משקר". עוד אמת-נצחית שנגזרה מאיזה ספרון הפעלה סיינטולוגי לחיים. עלולים? אתה חושב. אז תגיד: "אני חושב שאתה משקר". אחרת עלולים לחשוב שלמדת דמגוגיה בהתכתבות.
טקטיקה דתית מתועבת 389955
האם אדוני מתרגז ככה גם על מטיפים דתיים שלמדו מאיזה ספרון הפעלה קבלי?
אולי תבין יום אחד שלא רק לך יש זכויות, אלא לכל בני האדם 390306
אולי. 390329
אני שמח שאתה חוזר בך מן הטענה ש''היום צריך שופט כדי לאשפז אותך בכפייה'', ונסוג לעובדה הידועה שיש על החלטה כזו ביקורת שיפוטית, כמו על כל החלטה מנהלית או מקצועית אחרת. בזכותך כבר לא ''עלולים לחשוב'' שאני משקר, ואני מודה לך על כך.

אשפוז בכפיה (למעט בצו שופט) נעשה רק כאשר פסיכיאטר שהוכשר לכך במיוחד, קובע שהאדם מסוכן לעצמו או לאחרים מפאת מחלתו. כאשר אדם כזה מפסיק את הטיפול, הוא נעשה אסיר של מחלתו המאמללת, שנוטלת ממנו את חופש הבחירה. משום מה, אתה נלחם לצד המחלה ונגד החולה.
אולי. 390341
נדמה לי שהוא (הם?) כופר בכלל בקיומה של מחלה, לא?
אולי. 390362
זה דורש אטימות מסוג מאד מיוחד (אוטיזם ארגוני?)
אולי. 390369
אטימוטיזם אורגני.
ריטלין 389954
ה''הוכחה'' שלך שריטלין מסוכן שהרי ''באיזה טיפול מרביתם היו באותו זמן'', היא טעות הסקה קלאסית. אתה לא חושב שתפסו ילדים ברחוב ונתנו להם ריטלין, ואז בדקו מה קורה. קבוצת הניסוי שונה באופן משמעותי מקבוצת הביקורת.
תפוצה מטרידה 308191
חברות היעוץ מקבלות/רוכשות את מאגרי הטלפקס מחברת "דן אנד ברדסטריט" ומפיצות הזמנות להרצאות כנסים שהן עורכות.
אני מקבל ים של הודעות משונות
בין ההודעות כאלו המפוקפקות ביותר באשר לכוונותיהן
האם דן אנד ברדסטריט מודעים בכלל לאן מגיעות ההודעות?
מי השולח וכוונותיו?
מי הם הנמענים ולמה הם ברשימה?

ובכן עכשיו כבר כן

להלן העתק מכתבי להם בהשמטות ראויות אחדות
..............................
אל:דן אנד ברסטריט ישראל בע"מ

מאת: דודי בן עמי קצרין

הנידון: הטרדתכם החמורה באמצעות הטלפון בביתי

הנני עוסק זעיר עצמאי העובד יחידי (כשישנה עבודה מוזמנת) מכשיר הטלפון בביתי 04---- משמש גם כמכשיר פקס, הוא טלפון פרטי ומשמש גם כקשר עיקרי עם לקוחותיי המעטים.
הנני בעל מלאכה (סתת כלי-צור) ומדריך. אין לי חברה ואיני משמש בניהול איזה שהוא.

ואולם מספר הטלפון/פקס שלי רשום במאגר מידע המצוי ברשותכם כאילו אני בעל חברה או מנכ"ל.

אינני יודע מי מסר או מכר לכם את הידע המסולף הזה. אולם, אתם מוסרים או מוכרים אותו ללקוחות שלכם המטרידים אותי ביום, בלילה, לפנות בוקר, בערבי שבת ובערבי חג במשלוח פקסים למכשיר טל/פקס מיושן על נייר תרמי.
הצלצולים מעירים את בני הבית בכל שעה מוזרה אפשרית. לאחרונה נעשו צלצולים אלה תכופים, פעמיים או שלש בלילה, שנתנו אינה שינה ומנוחתנו אינה מנוחה.

מחשש שמא זו הודעה בדבר אסון למי מבני המשפחה אנו חייבים לענות לטלפון ומשנתברר כי זו הודעת פקס עלי לקום ולחבר את מכשיר הפקס.
כל זאת כדי לקבל הודעות אוויליות בדבר קורסים משונים למנכ"לים יחסים עם עובדים וועדי עובדים או הצעות מופרכות להשקעה של כסף שאין לי.

בשעות היום והערב מצלצלים אלי מטרידים שונים בשיחות בעל פה או אוטומטיות.
אינני יכול לשנות את המספר משום שהוא ידוע לרבים שאין לי אתם קשר שוטף אך הם עשויים להזמין ממני עבודה.

הטרדה זו מהווה עבירה ואתם האחראים לה.
מעולם לא ביקשתי להיכלל במאגר שלכם ומעולם לא יידעתם אותי מה אתם מפיצים אודותיי.

ממה שרשום על ההודעות אני למד כי המאגר בו מספר הטלפון/פקס שלי מועבר בלא רשותי לרשותן של חברות אחרות, בצרוף נתונים מופרכים שאיני יודע מה הם. כנראה גם לחברות אחרות העוסקות בסחר מידע.

- הנני מתכוון לתבוע אתכם לדין על הטרדה חמורה.
- על נזק שאתם גורמים לעבודתי.
- על בזבוז נייר תרמי הקשה להשגה לדגם המכשיר שלי.

לדעתי עוול הוא שלא לוודא מידע כזה שאתם מוסרים או סוחרים בו. עוול כלפי ואף כלפי לקוחותיכם.

לחילופין, אם אמצא כי אין החוק מספק לי הגנה מספקת. אכתוב מכתב ברוח דומה ואפיץ אותו כדו"אל למוסדות ולכל לקוחותיכם שאצליח לאתר.

דודי בן עמי
התנגשות הטיטנים 362457
מה רע בקריאת הרבה מאמרים ומאמרים שכנגד? בעיני זאת בהחלט שיטה טובה ללמוד על הרבה דברים, כולל בעד ונגד סיינטולוגיה.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 84585
שלום לכולם!
ארז כל הכבוד לך על דבריך. אכן מאוד חשוב שתדעו שסיינטולוגיה היא אכן ידע שיכול להפוך אדם לבעל יכולת גבוהה יותר ולשלוט בחייו טוב יותר.
בתור אחד שלומד סיינטולוגיה מגיל 14 וכיום אני בן 20 אני יכול לספר לכם שההצלחה שלי היא גדולה, הן מבחינה אישית, וזוגיות ועבודה ובעיקר שיפור השלמות האישית.
הזכרתם כאן כמה פעמים שדת הסיינטולוגיה הולכת וגודלת, ובכן זה נתון נכון מאוד וזה קורה מכיוון שהסיינטולוגיה מספקת פתרונות מעשיים. אבל אל תקחו את המילה שלי בזה, בדקו זאת בעצמכם. מכיוון שהעקרון שכולו מונחת הסיינטולוגיה עבור האינדיבידואל אומר -"מה שנכון עבורך הוא מה שהבחנת בו בעצמך".

דת הסיינטולוגיה מספקת תשובות לשאלות רבות לגבי החיים והמוות. היא מקיפה נתיב מדוייק הממופה בקפידה. דרך יישום עקרונות הטכנולוגיה של סיינטולוגיה בסשן של אודיטינג, מסוגל האדם להסיר מחסומים ולהיפטר ממצבים לא רצויים, וכך להפוך להיות יותר עצמו. עם התקדמותו של האדם, הוא לעתים קרובות מושיט ידו לעזור לאחרים באותו האופן שבו הוא עצמו קיבל עזרה.

בפיתוח הסיינטולוגיה מצא ל. רון האברד את האמצעים לפתח טכנולוגיה אשר תשחרר את נפש האדם, ובכך תאפשר לו להכיר את עצמו באמת. הוא בדק ביסודיות את כל נוהליו והעלה על הכתב לשימוש עתידי את אלה אשר הוכחו כיעילים ביותר בהבאה לתוצאות שניתנות לחיזוי בצורה אחידה. נהלים אלה מהווים את הטכנולוגיה התקנית של סיינטולוגיה.

האדם מתבקש לקבל מסיינטולוגיה רק את אותם הדברים הממשיים עבורו. שום אמונה אינה נכפית עליו.

הנחה יסודית בסיינטולוגיה טוענת שהאדם הינו טוב מיסודו, ושביכולתו לשפר מצבים בחיים. עם זאת, סיינטולוגיה אינה יכולה להבטיח לעשות שום דבר בעצמה. רק האדם עצמו יכול להביא לשיפור עצמו על-ידי יישום כתבי הסיינטולוגיה על עצמו ועל אלה שסביבו.

שעריה של סיינטולוגיה פתוחים עבור כל אדם המבקש שיפור רוחני.

החומרים המהווים את הכתבים הדתיים של סיינטולוגיה זמינים בהחלט בכנסיות של סיינטולוגיה ובספריות ציבוריות ברחבי העולם כולו. הכנסיות והמיסיונים פתוחים תמיד לציבור, וכל אחד יכול להיכנס לסיור ולראות בעצמו במה המדובר.

סיינטולוגים מגיעים מכל שכבות החברה, לרבות מורים, אנשי עסקים, רופאים, עקרות בית, עורכי-דין, מהנדסים, אחיות, פועלי בנין, אנשי-שם, אנשי שיווק ומנהלה, מזכירות, ספורטאים, עובדי ציבור ואחרים.

כמעט כל הדתות שותפות לאמונה שיש לעזור לאדם לחיות חיים טובים יותר. בסיינטולוגיה, רעיון זה בא לידי ביטוי כאחד מיעדי הכנסייה – ליצור עולם ללא אי-שפיות, ללא מלחמה וללא פשע.

בעוד שלסיינטולוגיה יש הרבה מן המשותף עם דתות אחרות בהקשר זה, במיוחד מבחינת מושגיה הדתיים הבסיסיים ופעולותיה להגיע אל מגזרים רחבים בקהילה באמצעות תוכניות לרפורמה חברתית, הרי שהנכס יקר-הערך ביותר שיש לסיינטולוגיה להציע הוא עושר הטכנולוגיה המביאה למודעות רוחנית גבוהה יותר.

שלא כמו כמה דתות המאמינות שהאדם רע במהותו, סיינטולוגיה מאמינה כי האדם הינו טוב ביסודו. דת הסיינטולוגיה מציעה כלים מעשיים שבהם יכול האדם להשתמש כדי לשפר את עצמו ואחרים. יש דתות המציעות גאולה בעולם הבא, בעוד שסיינטולוגיה מציעה ודאות באשר לגאולה נצחית כעת.

סיינטולוגיה מאפשרת לכל דת באשר היא להשיג את שאיפותיה, ולפיכך היא דת החובקת את כל הדתות. למען האמת יש פעולות המבוצעות ע"י התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית על מנת לעזור לדתות אחרות לפתור סכסוכים ומחלוקות בדתם בעזרת הידע של סיינטולוגיה.

דתות הצומחות וממשיכות להתקיים מצליחות בכך בה במידה שהן מסייעות לאנשים בחייהם הרוחניים. כדי למלא תפקיד זה, כתבי הדת של סיינטולוגיה ערוכים במלואם כקובץ כללים, מתפרסמים בקנה-מידה נרחב וזמינים לכל, וכנסיותיה והמיסיונים שלה פתוחים תמיד לציבור.

ולגבי ההערה-האם האדם הוא נפש?
כן. תרגיל קצר יכול לענות במהירות על שאלה זאת עבור כל אחד: אם תאמר למישהו לעצום את עיניו ולהעלות בדמיונו תמונה של חתול, הוא יקבל תמונת דמות מנטלית של חתול. אך מי בדיוק הוא זה שמסתכל על אותה תמונה במיינד?

התשובה היא, כמובן, רוח האדם עצמה. בסיינטולוגיה אנו קוראים לרוח 'תטן', מן האות היוונית תטה, שפירושה מחשבה או חיים או הרוח.

אדם בהחלט יכול לגבש לעצמו דעה משלו לגבי סיינטולוגיה
ולמעשה אף צריך לעשות זאת. סיינטולוגיה מאפשרת לאדם לחשוב עבור עצמו. לאדם אין כל תועלת בעיסוק או בלמידה של סיינטולוגיה משום שמישהו אחר רוצה זאת עבורו. אך אם הוא בחן היטב את חייו והחליט כי הוא מעוניין בשיפורם, אזי הפעולה הטובה היותר היא להתחיל ולברר בעצמו מה תוכל הסיינטולוגיה לעשות למענו. רצוי שיקרא אחד מהספרים הבסיסיים מאת ל. רון האברד, כגון 'דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש' או 'סיינטולוגיה: יסודות המחשבה'.

מה שאמיתי בסיינטולוגיה עבורך הוא מה שאתה מוצא בה שהינו אמיתי עבורך.

אני מזמין אותך לבקר באתר הבית "מהי סיינטולוגיה"
שלך,
ניר כתריאל
אוקיי, גם אני רוצה. 84587
כמה יעלו לי הספרים?
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה?! 84608
טוב, אני מבינה שאת הכותרת הזאת התחיל מישהו אחר, ומזמן, אבל יש גבול...

ואשר ל''סיינטולוגים המגיעים מכל שכבות החברה, לרבות מורים, אנשי עסקים, רופאים, עקרות בית, עורכי דין, מהנדסים, אחיות, פועלי בנין, אנשי שם, אנשי שיווק ומנהלה, מזכירות, ספורטאים, עובדי ציבור, ואחרים''....

רק על הפסקה הזאת לבד, בלי שאר השטויות, לא תזכו לראות אותי בשורותיכם. וגם פה לא אכפת לי שעשית קאט-אנד-פייסט וזה לא שלך אישית.

יום טוב.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה?! 154219
אסתי את צודקת. זה לא בשבילך.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה?! 154371
ואם כבר חזרנו הנה, שאלה לי: אם הסיינטולוגיה מפתחת באדם יכולות כה מופלאות (תגובה 75415, תגובה 84585), אז איך זה שאתר הבית שלה, "מהי סיינטולוגיה" (הקישור מובא בתגובה 84585), כתוב כל כך רע?
הייתכן שבקרב כל אותם "המגיעים מכל שכבות החברה", ובתוכם מוזכרים מורים, אנשי עסקים ואנשי שם (מה זה, אגב, אנשי שם? את מי זה כולל?) - לא נמצא ולו "בעל יכולת" אחד, לרפואה, המסוגל להוציא מתחת ידיו תרגום עברי ברמה פחות או יותר סבירה?
אנשי שם 154376
מי שמזדהה בשמו האמיתי באינטרנט.
אנשי שם 154605
ידועה דוקא תופעה הפוכה - אנשי שם שבביקוריהם באתרים מפוקפקים יותר ופחות, הם מעדיפים שלא להזדהות בשמם. וכמו כן ידועה תופעה נוספת, אפילו כאן באייל, של אנשים המזדהים כאנשי שם חיים ומתים, ולא בשמם האמיתי. :)

נראה שאף סיינטולוג לא נכנס הנה, להשיב לשאלתי ולהשיב כבודה של הסיינטולוגיה.
אנשי שם 154608
"נראה שאף סיינטולוג לא נכנס הנה, להשיב לשאלתי ולהשיב כבודה של הסיינטולוגיה."

1) עדיין.
2) השבח לאל.
אנשי שם 247058
שלום לך,

אני לא כלכך בטוח מה השאלה..
אם זה בקשר לאיכות התרגום מומלץ לכתוב טענות ספציפיות, ואני אשמח לחפש מי אחראי על זה במכללה לסיינטולוגיה.
אישית אני דווקא מצאתי הרבה תועלת באתר של ''מהי סיינטולוגיה'' טרם הצטרפתי לשורותיה.

מקווה שעזרתי.
הערה כללית 253169
קראתי חלק מהדיון ולא את כולו
אני אתן את נקודת המבט שלי
אני עובד בחברה פרטית דיי גדולה שבעלי החברה נתונים להשפעתו הכמעט מוחלטת של אדם מרשימת החברות הקשורות בסיינטולוגיה ולא מדובר ב"אביב יועצים" אלא מקבילה שלה.
ה"יעוץ" שבעלי החברה מקבלים מאותו אדם גורר את החברה לכיוון של פשיטת רגל. נכון היעוץ נופל על אנשים נוחים להשפעה ולכן הוא משיג את שלו בקלות אבל הכיוון שהוא גורר את החברה הינו כה ברור עד שהשאלה אינה האם החברה תפשוט את הרגל אלא מתי. להערכתי תוך שנתיים עד חמש מהיום החברה תחדל להתקיים. להערכה זו שלי שותפים רואה החשבון של החברה ועו"ד החברה.
עד כאן חומר רקע.

בעבר ניסו להכריח אותי להשתתף בפגישה אחד על אחד עם "מאמין" בסינטולוגיה שיוביל אותי להגשמת יעדים טובה יותר. מאחר וסירבתי באופן מוחלט תוך חודשיים החלו לחפש לי מחליף וצירוף נסיבות גרר את זה שאני עדיין עובד בחברה.

לעובדי החברה הבכירים נערכו מספר סדנאות מרוכזות שבהן הוסבר לנו על קצה המזלג עקרונות על פיהם אנו אמורים לפעול שיגגרו שיפור בביצועים שלנו. בין היתר דובר על כך שלא נבגוד בבנות או בני הזוג שלנו. שנצחצח שיניים (???) וכן הלאה.
ניצלתי את הזמן למטרות מועילות יותר כגון שיפור יכולת המשחק שלי בשח מול הפלאפון.

הסלידה שלי מהכת הנ"ל הינה עמוקה מאחר ועל סמך הנסיון האישי שלי היא גוררת נזק רב! לראיה החברה שבה אני עובד.

דבר אחרון - הכת טוענת שהליכה בעקבותיה מובילה למערכות יחסים ארוכות יותר ולכן אני תמהה מדוע האדם המוביל את חברת היעוץ הסיינטולוגית "XXXXX יועצים" הינו גרוש ומערכת היחסים שלו עם אישתו עלתה על שירטון לאחר שבעקבות הכניסה שלו לכת הוא הפסיד כמעט את כל כספם

הסיבה שהשתדלתי לא לתת פרטים מזהים הינה כי אני עדיין עובד בחברה ולא מעוניין להיות מפוטר שוב. כאשר אפסיק לעבוד בחברה אוכל להוסיף פרטים רבים

אחד העם
הערה כללית 254056
שלום חבר
לא פלא שהחברה שאתה עדיין עובד בה נמצאת במצב בו היא נמצאת. אתה ממש בעוינות ואפילו לא סמויה. אני מאד מקווה שהם יעלו על דרך המלך, כמובן אם יישמו את העצות וההנחיות שהם מקבלים וישכילו לא להעסיק אנשים כמוך, לתועלת כל הנוגעים בדבר.
הערה כללית 254702
מאוד מפתיע אותי שאת קוראת לי חבר
ואני מאוד מקווה שהם יפסיקו ליישם את העצות שהם מקבלים כי אם הם כן יישמו אותם אני בהחלט אהיה בלי מקום עבודה אבל לא מהסיבה שלך
הסיבה תהיה שהבנק יסגור את החברה.

ולגבי העוינות - נכון אני לא מסתיר את זה, אני חושב שהכת הנקראת סינטולוגיה היא לא יותר מאחיזת עיניים ורמאות, ורון האברד היה צריך להשאר סופר מד''ב.
דרך אגב אני חושב שהשם הנכון הוא לאפאייט רון האבדר והחלפת הסדר והשימוש בראשי תיבות כדי להמנע מהשם היא קצת ילדותית
הערה כללית 319103
>>ורון האברד היה צריך להשאר סופר מד"ב

לא הוא לא.

קראתי פעם ספר שלו באנגלית (היה בזול) איזו סדרה על השתלטות חייזרים על כדה"א. זבל על הפנים. לא רעיון, לא עלילה, לא דמויות ולא שפה.
נמרח כמו מסטיק על נעל ביום קיץ.
בתור מייסד דת הוא כנראה היה יותר מוצלח.
הערה כללית 319145
גם ספר צריך לדעת לקרוא. אמנם לא מדובר ביצירת מופת, אבל הספרים שלו (אלא שקראתי) הם ספרים כיפים וקריאים. בטח עדיף על הרבה סופרי מדע בדיוני שהצליחו יותר ממנו, ולא היו מסוגלים גם לזה.
הערה כללית 259551
קשה לי להאמין לאדם שמועומד לפיטורים
אני מכיר אנשים שפוטרו ממקום עבודתם, והיו מוכנים
לשרוף את הבוס שלהם
חוץ מיזה, שבדרך הכלל מפטרים את הלא יוצלחים.
אז אתה כנראה די הרסני לעצמך ולסביבה שלך
הערה כללית 259621
מצאת לך שטופי מוח להתווכח איתם (ציפי ואורן הלבני).
לי זה נראה קצת חסר טעם - אנשים כאלו מתוכנתים וטיעונים הגיוניים הנסמכים על עובדות אינם פועלים עליהם. גם אם אתה מצליח לשכנעם לרגע, הצורך הנפשי שהביאם לכת, מחזירם אליה תוך 24 שעות, בין אם הם נתנו לעצמם תשובה על תמיהותיך ובין אם לא ‏1.

אגב, יתכן שאני הייתי הולך דווקא למפגש עם מאמין.
התאמנתי במשך כמה שנים על חרדים וקומוניסטים (שאל אלו וגם לאלו אני חש קירבה גדולה). אבל אני לא ממליץ על כך למי שלא פיתח יכולות רגשיות ורטוריות מתאימות. כמה עצות: להפגין כבוד מאופק ולהשאיר את השנאה בחוץ ובעיקר לתת לשני לדבר. הפגנת מאמץ גדול מדי להתמודד עם טיעוניהם מקרינה חולשה המחלחלת בסופו של דבר לתוכך. לא עם כל בדל טיעון שבו הצד השני מפגיז אותך צריך להתמודד, פירוק ההפגזה להנחות, הנחות סמויות, עובדות, תהליכי היסק ומסקנות יתיש אותך, כאשר הצד השני כבר מיומן. לעיתים עדיף להתמודד רק עם עיקר הטיעונים, או רק עם הנחות היסוד. אפשר גם לומר "אני רוצה לחשוב" ולחשוב כמה ימים, להתייעץ עם חברים, עם אנשי האייל (כולל עימי). נסה גם את http://216.239.59.104/search?sourceid=navclient-menu... .
אבל שוב, אם אינך בטוח ביכולותיך - תתרחק מרובוטים אלו. יש להם וירוס היושב על קובצי מערכת, שהוא בעל יכולת להדביק גם אנשים חכמים ומנוסים.

עוד על הסכנות שבסיינטולוגיה: http://www.artfactory.co.il/rosh.html (:
חתזקנה ידיך!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1 אבל החלק היותר גרוע עם אלו הוא התמורה במצפון, המומר לצרכי (ולעיתים אף נזנח לטובת) "אידאולוגיה" שכבר מגדירה וחותרת אל החשוב באמת ואל הטוב "הנכון" ומייתרת את התחושה המוסרית.
''שטופי המוח'' האלה 261156
לפחות לא מסתתרים מאחורי כל מיני כינויים.
זהו נתון בעל חשיבות כי אדם שאומר דברים מבלי להסתתר, משמע שהוא גם לוקח עליהם אחריות.
גם אני יכול להכנס כאן תחת איזה כינוי, ולהחליט שאני נלחם נגד איזו קבוצה שלא מוצאת חן בעיניי (ולא כי אני באמת מכיר אותה, אלא פשוט כי החינוך שלי לימד אותי לא לאהוב קבוצות מהסוג הזה).
זו חוכמה מאוד קטנה.
''שטופי המוח'' האלה 261158
חוכמה מאד קטנה גם להכליל על מתנגדיך באמצעות תגובות כאלה תגובה 259551
אני יודע שלא אתה כתבת את התגובה, אבל נראה שגם את זה מלמדים אתכם בסדנאות, וגם אתה צריך לקחת אחריות.
אם אתה רוצה לדעת 261167
מה מלמדים, בוא ותראה. זה באמצע ת"א, הכניסה לארגון חופשית, ולא חוטפים אצלנו אנשים.
באשר לתגובה - אני הייתי בוחר להגיב בצורה מתונה יותר, אבל בגדול אני מסכים עם החלק הארי ממה שנאמר.
בד"כ הראשונים ללכת הם אלה שהערך שלהם הכי פחות מבחינת הארגון. עובדה או לא עובדה?
ברור שאדם שמראה עוינות כזו כלפי הכיוון שאליו צועדת החברה שלו, ולא נותן כתף במאמץ להצליח, הוא סוג של גיס חמישי בשורות הארגון. סוס טרויאני. לך תנצח מלחמה כשיש לך סוס טרויאני בחצר..
אם אתה רוצה לדעת 261170
כבר נכחתי באי אלו נסיונות לשטיפות מוח בחיים שלי, כך שהסקרנות שלי לבוא אליכם לא מאד גדולה.
לפעמים גם מפטרים כאלה שהערך שלהם רב יותר מדי מכפי יכולת הארגון להתמודד - כספית, שכלית ועוד. עובדה או לא עובדה?
(בקיצור, לפיטורים יש כל מיני סיבות, שימוש במונח "פחות ערך" כמונח גורף הוא גם לא במקום, וגם טמון אסוציאציות שבעולם של אנשים מאושרים משטיפת מוח, כנראה שלא מבינים אותן).
סוס טרויאני, באמת. מתי שמעתי את הביטויים האלה? בימי מקארתי? בימים הראשונים של מבצע שלום הגליל? אולי עוד לפני כן? אנשים כמו שאתם מייצרים בשלים לדבר אחד, שמתחיל באות הרביעית.
אתה סתם מנסה לריב 261201
על כלום (בנוגע לפיטורין - אלא אם כן יש לך מצפון לא נקי בנוגע לעבודה שלך? בכל מקרה, זה עניינך הפרטי, לא ענייני)
בקשר לשטיפות המוח, אומרים שמי שנפגע ברותחין נזהר גם מצוננין, ויש גם אלו שאומרים שמי שנכווה ממרק חם, עושה "פווו" גם על יוגורט; מה שאני מנסה להגיד הוא שזה שניסו לשטוף לך את המוח במקום כזה או אחר, לא אומר שסיינטולוגיה עושה את אותו הדבר.
כאמור, סיינטולוגיה נבדקה בקפדנות בארה"ב ובמדינות נוספות, והיא עתה מקובלת לחלוטין.
כל קורס בסיינטולוגיה מבטיח לספק סחורה מסויימת. ידע מסויים. יכולת מסויימת שלך להשיג דברים מסויימים; בין אם זה יכולת מוגברת לתקשר עם אנשים או יכולת להבין מה משתבש מערכות יחסים ואיך מתקנים את זה או איך להתקדם בעבודה ולהפוך לעובד בעל ערך יותר, שמקדם את החברה (ולפיכך גם שווה יותר לחברה.. אתה מבין איך זה חוזר אליך בחזרה?) ועוד ועוד ועוד.
אם הסחורה לא מסופקת אתה לא תחזור לקנות עוד סחורה, אלא אם כן אתה באמת חלש אופי ובחור די מסכן. לא ככה?
אנשים שנשארים בסיינטולוגיה, נשארים בה כי היא מבטיחה לספק, ואכן מספקת (להם, לנו) את הסחורה שהיא מבטיחה.
זה הכל.
אתה סתם מנסה לריב 261338
"סיינטולוגיה נבדקה בקפדנות בארה"ב ובמדינות נוספות, והיא עתה מקובלת לחלוטין" - משפט אמנון יצחקי מזה קשה להעלות על הדעת. מה נבדק, מי נבדק, מי בדק ולמה בדק? בקיצור: ברדק.
אתה סתם מנסה לריב 261340
מה גם שלמדנו שה FDA לא בודק, הוא רק מקבל את הדוחות
מה בדק? מי בדק? 261527
קרא:
בחלק שמדבר כל ההכרה בסיינטולוגיה על-ידי ה-IRS ב-‏1993 (זה מי שבדק, לשאלתך).

או חפש עצמאית חומר בנושא הבדיקה וההכרה של ה-IRS (רשויות המס בארה"ב) בסיינטולוגיה, אם אתה לא סומך על הטקסט הסיינטולוגי.

בכל מקרה, כרונולוגית - 40 שנים סיינטולוגיה נרדפה בארה"ב (מ-‏1950), עד שבתחילת ה-‏90' רשויות המס בדקו אותה בצורה מקיפה, והחליטו שהיא כשרה - לא קצת, לא הרבה, לא כמעט לגמרי, אלא לחלוטין - חד וחלק. הכרה גורפת.
מה בדק? מי בדק? 261594
IRS? נו, אז הם לא מרמים בתשלום מיסים. ממש מוכיח את כל הטענות שלך.

א: אורי גלר מסוגל לכופף כפיות בכוח המחשבה.
ב: שטויות במיץ.
א: יש הוכחות. הוא נבדק ועמד בכל הבדיקות.
ב: מי? מה? מתי? איפה?
א: אצל הרופא שלו, כשהיה חשש שלקה בשפעת. הבדיקה הוכיחה מעל לכל ספק שהוא בריא. לא קצת, לא הרבה, לא כמעט לגמרי, אלא לחלוטין- חד וחלק. הכרה גורפת.
ב: ואללה, השתכנעי. אורי גלר מסוגל לכופף כפיות בכוח המחשבה. איפה קופת ההתרמה?
עדיין לא הלכת לקרוא את החומר הרלוונטי 261817
במסמכי ה-IRS, לראות על מה בדיוק מדובר.
היית עושה זאת, והמכתב שלך היה נמנע וכך גם בזבוז בזמן ההדדי.

יום טוב.
עדיין לא הלכת לקרוא את החומר הרלוונטי 262002
ה IRS, למי שלא יודע, הוא מס ההכנסה האמריקאי.

את קביעתך לגבי בזבוז הזמן אני מקבל. יום טוב מאד.
אתה סתם מנסה לריב 261351
צורת פנייתך רק מוסיפה לתמונה שיש לי על מה שמלמדים בסדנאות שלכם (בהמשך לדברים שקראתי), שזה בין השאר לצייר את יריבכם, אם בגלוי או במרומז, כמי שיש לו בעיה. "אלא אם כן יש לך מצפון לא נקי, בכל מקרה עניינך הפרטי, לא ענייני" אני גם יכול יותר מלרמוז על הבעיות האישיות שאני סובר שיש לך, ושהסיינטולוגיה גורמת לך להחליף את ההתמודדות איתן בתחושת עליונות ממסטלת וממכרת על אחרים ("אלא אם כן אתה באמת חלש אופי ובחור די מסכן. לא ככה?" חלוקת העולם הפשטנית הזאת היא גם תוצר מהולל של סדנאות כאלה). מכיוון שאני לא מכיר את עברך אלא רק את מה שבחרת להציג (שבוודאי לא מחליש את הסטראוטיפ שיש לי על אנשים כמוך כאנשים שלא הייתי רוצה להכיר במיוחד), לא אכנס לזה כי אותי עוד לא לימדו בסדנאות איך לעשות את זה, ואני מרגיש טוב עם עצמי גם בלי כל הבולשיט שאתה מציע כסחורה, שכביכול תעשה אותי "יעיל" יותר.
אתה מתחמק ויורד לפסים אישיים 261537
אני לא מבין מה כלכך חריג בלחשוב שעובד בוגדני וחסר ערך מהווה סכנה או לכל הפחות מעמסה לכל חברה מסחרית שרוצה להצליח.
זה הרי ברור שעובד שימכור את הסודות שלך למתחרים, או שישב בבטלה כל היום, הוא נזק בשבילך, כחברה. לא צריך להיות איינשטיין או לעבור "סדנה" בשביל להגיע למסקנה הזו.

אדם רציונאלי שיראה מישהו כמוך מתמרמר על האמירה שלי, עשוי לחשוב שכנראה יש לך מצפון לא נקי בנושא. שוב, לא צריך לעבור סדנה בנושא בכדי להגיע למסקנה הזו. זה פשוט 1 ועוד 1.

באשר למי אתה רוצה להכיר או להכיר, מה אתה רוצה ללמוד או לא ללמוד, זה באמת עניינך האישי והפרטי. הלוואי שתלמד מה שיעשה לך טוב ושתהיה מאושר עם זה. בכנות.
אתה מתחמק ויורד לפסים אישיים 261543
השעורים שאתה נותן כאן בחשיבה רציונלית ראויים להזכר. בכנות.
  למה? • אורי תדהר
  למה? • עוזי ו.
  למה? • ערן בילינסקי
  למה? • עוזי ו.
  למה? • האייל האלמוני
  למה? • דובי קננגיסר
  למה (אתה מסתבך)? • אורי תדהר
  למה (אתה מסתבך)? • עוזי ו.
  אוקיי • אורי תדהר
  אוקיי • האייל האלמוני
  אנא קרא מחדש את כל השרשרת • אורי תדהר
  אוקיי • עוזי ו.
  אוקיי • אורי תדהר
  אוקיי • עוזי ו.
  אתה משתמש במילון עלוב • אורי תדהר
  אוקיי • תממיר
  תראה מה מצאתי • עוזי ו.
  אוקיי • רותם
  אתה מכניס לי מילים לפה • אורי תדהר
  אני לא מתחמק ואתה הוא שיורד לפסים אישיים • האלמוני מאתמול
  אותי לימדו שמילה מתכוונת בדיוק • אורי תדהר
  גם אני יודע לקרוא מילון • האלמוני מאתמול
  גם אני יודע לקרוא מילון • אורי תדהר
  גם אני יודע לקרוא מילון • האלמוני מאתמול
  מילים קשות ותירוצים • אורי תדהר
  מילים קשות ותירוצים • האלמוני מאתמול
  מילים קשות ותירוצים • אורי תדהר
  מילים קשות ותירוצים • האייל האלמוני
  מה המטרה שלי, אדון? • אורי תדהר
  מילים קשות ותירוצים • האייל האלמוני
  מילים קשות ותירוצים • אורי תדהר
  אמת או חובה • האלמוני מאתמול
  אני ארד ממך בקטע הזה • אורי תדהר
  אה, בקשר למצפון בעבודה? • האלמוני מאתמול
  ערן!!! לכאן! • אורי תדהר
  ערן!!! לכאן! • האלמוני מאתמול
  לא ציפיתי שירביץ לך • אורי תדהר
  לא ציפיתי שירביץ לך • האלמוני מאתמול
  אה, שכחתי • אורי תדהר
  שורתך השלישית • האלמוני מאתמול
  מילים קשות ותירוצים • האייל האלמוני
  מילים קשות ותירוצים • דובי קננגיסר
  זה האברד • אורי תדהר
  אתה סתם מנסה לריב • אריק
  התשובה לשאלה • אורי תדהר
  קראתי את הדעות בעד ונגד... • אורי עידן
  קראתי את הדעות בעד ונגד... • Xslf
  קראתי את הדעות בעד ונגד... • ל.ב.פ., תל אביב
  להלן • אנונימוס
  ''שטופי המוח'' האלה • אפופידס
  ''שטופי המוח'' האלה • דובי קננגיסר
  מדוע עדיף לא להזדהות בשם • האייל האלמוני
  בקשה לעזרה • טלי
  בקשה לעזרה • אפופידס
  בקשה לעזרה • אילן
  בקשה לעזרה • גדי אלכסנדרוביץ'
  בקשה לעזרה • האייל האלמוני
  בקשה לעזרה • אורי תדהר
  הערה כללית • אורי תדהר
  הערה כללית • דובי קננגיסר
  הערה כללית • האייל האלמוני
  הערה כללית • דובי קננגיסר
  הערה כללית • האייל האלמוני
  הערה כללית • אלמוני מחמד לכל שולחן
  הערה כללית • אורי תדהר
  הערה כללית • האלמוני מאתמול
  הערה כללית • ערן בילינסקי
  הערה כללית • האייל האלמוני
  אויב האלמונים • האייל האלמוני
  אויב האלמונים • האייל האלמוני
  אויב האלמונים • האייל האלמוני
  אויב האלמונים • דובי קננגיסר
  אויב האלמונים • האייל האלמוני
  אויב האלמונים • האייל האלמוני
  הערה כללית • אריק
  הערה כללית • האייל האלמוני
  הערה כללית • אריק
  הערה כללית • האייל האלמוני
  כל הכבוד • יוסי
  פעם בשנה, כמו שפעת • שוטה הכפר הגלובלי
  לכל המגיבים שפה! • סייטולוגיה
  לכל המגיבים שפה! • שלמה
  לכל המגיבים שפה! • קניבלית שומרת מצוות
  חצי מיליון דולר • שלמה
  איך אפשר לשאול את הבארד? בסיאנס? • האייל האלמוני
  ידוע • שלמה
  עדי, את שומעת • שוטה הכפר הגלובלי
  אוטמת אוזניים • עדי
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • ערן בילינסקי
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • ניר
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • עדי
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • שוטה הכפר הגלובלי
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • עדי
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • שוטה הכפר הגלובלי
  לא נכון • גלעד ברזילי
  לא נכון • שוטה הכפר הגלובלי
  להגברת היכולת • שני
  מדוע יש אנשים המתנגדים לסיינטולו • ניר
  מה שבאמת הייתי רוצה • שוטה הכפר הגלובלי
  אין ויכוח • גל
  יש ויכוח • אסתי
  על הסיינטולוגיה • אפרת
  על הסיינטולוגיה • ניר
  על הסיינטולוגיה • אפרת
  על הסיינטולוגיה • ניר
  אא''ט • שוטה הכפר הגלובלי
  אא''ט • עדי
  אא''ט • מאור גרינברג
  אא''ט • עדי
  אא''ט • עופר
  אא''ט • עדי
  אא''ט • איל האלמוני
  אא''ט • עדי
  אא''ט • אורי
  אא''ט • עדי
  הטפה ומדע שגוי • רון בן-יעקב
  חומר סטטיסטי • אורי
  אא''ט • ברקת
  אא''ט • דורון הגלילי
  אא''ט • ברקת
  אא''ט • כרמית
  אא''ט • ברקת
  אא''ט • האייל האלמוני
  אא''ט • האייל האלמוני
  אא''ט • שוטה הכפר הגלובלי
  אכן, ולית מאן דיפליג • ראובן
  לפחות תדייקו ! • SUPPRESIVE PERSON
  לפחות תדייקו ! • האייל האלמוני
  לפחות תדייקו ! • האייל האלמוני
  לפחות תדייקו ! • שוטה הכפר הגלובלי
  אא''ט • דובי קננגיסר
  על הסיינטולוגיה • אשר לבשן
  על הסיינטולוגיה • ערן בילינסקי
  על הסיינטולוגיה • אורן הלבני
  על הסיינטולוגיה • האייל האלמוני
  על הסיינטולוגיה • כת מסוכנת
  על הסיינטולוגיה • עוזי ו.
  צ'יק קוריאה וסיינטולוגיה • רון בן-יעקב
  על הסיינטולוגיה • אורי תדהר
  על הסיינטולוגיה • כת מסוכנת
  XENU • האייל האלמוני
  XENU • ערן בילינסקי
  XENU • האייל האלמוני
  על הסיינטולוגיה • אורי תדהר
  על הסיינטולוגיה • תממיר
  על הסיינטולוגיה • האייל האלמוני
  בלי שום קשר לאמנות • עוזי ו.
  בלי שום קשר לאמנות • כת מסוכנת
  אל תאמינו • כת מסוכנת
  מאיפה לך? • אורי תדהר
  ''קורס שפתר לי בעיות כלכך ארוכות ומציקות בחיים שלי'' • האלמוני מאתמול
  זה מה שהם כולם אומרים • אורי תדהר
  זה מה שהם כולם אומרים • האלמוני מאתמול
  אורי זוהר הוא סיינטולוג? • האייל האלמוני
  התייחסתי במקור לכלל ''רואי האור'' • האלמוני מאתמול
  זה מה שהם כולם אומרים • אורי תדהר
  מאיפה לך? • כת מסוכנת
  מאיפה לך? • האייל האלמוני
  מאיפה לך? • כת מסוכנת
  בדבר אחד צדקת • אורי תדהר
  בדבר אחד צדקת • ערן בילינסקי
  בדבר אחד צדקת • אורי תדהר
  בדבר אחד צדקת • תממיר
  בדבר אחד צדקת • כת מסוכנת
  בדבר אחד צדקת • אורי תדהר
  בדבר אחד צדקת • כת מסוכנת
  בדבר אחד צדקת • אורי תדהר
  בדבר אחד צדקת • זית חן
  בסדר גמור • אורי תדהר
  בסדר גמור • כת מסוכנת
  אבל תראה... • אורי תדהר
  אבל תראה... • עוד לא יודע כלום
  לא • אורי תדהר
  לא • כת מסוכנת
  אז תקרא שוב מה שכתבתי • אורי תדהר
  אז תקרא שוב מה שכתבתי • האייל האלמוני
  אני לא יודע בחו''ל • אורי תדהר
  אני לא יודע בחו''ל • ידידיה
  קראתי את זה פעם • אורי תדהר
  קראתי את זה פעם • זית חן
  קראתי את זה פעם • ירדן ניר-בוכבינדר
  קראתי את זה פעם • רוני ס.
  אז תקרא שוב מה שכתבתי • חבר מכוכב אחר
  גרמניה • אורי תדהר
  לא סתם מדהים, מדאים • האייל האלמוני
  גרמניה • האייל הקונספטואלי
  גרמניה • אורי תדהר
  גרמניה • האלמוני מאתמול
  גרמניה • האייל הקונספטואלי
  נו, קראת... • אורי תדהר
  נו, קראת... • האייל הקונספטואלי
  הטענות נגד ממשלת גרמניה • אורי תדהר
  איזה סוג של מידע אתה מחפש? • האייל האלמוני
  הטענות נגד ממשלת גרמניה • דובי קננגיסר
  גרמניה ופסיכיאטריה • לא סיינטולוג
  בדבר אחד צדקת • דובי קננגיסר
  בדבר אחד צדקת • אורי תדהר
  בדבר אחד צדקת • דובי קננגיסר
  בדבר אחד צדקת • רון בן-יעקב
  מאיפה לך? • האייל האלמוני
  בקשר לאושר... • אורי תדהר
  בקשר לאושר... • כת מסוכנת
  בקשר לאושר... • אורי תדהר
  בקשר לאושר... • זית חן
  בקשר לאושר... • אורי תדהר
  בקשר לאושר... • כת מסוכנת
  בקשר לאושר... • אורי תדהר
  בקשר לאושר... • כת מסוכנת
  אני חוזר על השאלה • אורי תדהר
  אני חוזר על השאלה • האייל האלמוני
  הלכת רחוק • אורי תדהר
  אני חוזר על השאלה • האייל האלמוני
  אני חוזר על השאלה • ערן בילינסקי
  אני מתנצל • אורי תדהר
  אני מתנצל • ערן בילינסקי
  מעולם לא למדתי רטוריקה • אורי תדהר
  זה הזמן ללמוד • ערן בילינסקי
  ומי ערב שההחלטה שלך שהטיעון • אורי תדהר
  אץ קופץ • עוזי ו.
  הקניבל ממשיך לסחוט את האושר עד תומו • קניבל חוזר בתשובה
  אולי כדאי שתכתוב חוברת המשך • עוזי ו.
  הקניבל ממשיך לסחוט את האושר עד תומו • האייל האלמוני
  רק עובדה קטנה • אורי תדהר
  תיקון קטן • האייל האלמוני
  38 טריקים מלוכלכים בוויכוח • ברקת לא פה
  אני מתנצל • דובי קננגיסר
  איפה ערן בילינסקי כשצריך אותו? • אורי תדהר
  איפה ערן בילינסקי כשצריך אותו? • האייל האלמוני
  איפה ערן בילינסקי כשצריך אותו? • דובי קננגיסר
  ההודעה למטה עדיין מחכה • אורי תדהר
  ההודעה למטה עדיין מחכה • דובי קננגיסר
  אני מחפש כל הזמן • אורי תדהר
  אני מחפש כל הזמן • דובי קננגיסר
  אני מחפש כל הזמן • האייל האלמוני
  הקורא העירני ודאי ישים לב • אורי תדהר
  הקורא העירני ודאי ישים לב • האייל האלמוני
  הקורא העירני ודאי ישים לב • אורי תדהר
  הקורא העירני ודאי ישים לב • קורא ישנוני שקצת נמאס לו
  הקורא העירני ודאי ישים לב • אורי תדהר
  הקורא העירני ודאי ישים לב • האייל האלמוני
  הקורא העירני ודאי ישים לב • אורי תדהר
  הקורא העירני ודאי ישים לב • האייל האלמוני
  אז היו לך מערכות יחסים לא מוצלחות • אורי תדהר
  גם להאברד היו 3 נשים • דויד כורש
  קח את הכל, אבל דחילאק - את הילדים??!! • חשמנית על מונית
  גברת יקרה • אורי תדהר
  גברת יקרה • האייל האלמוני
  צודק • אורי תדהר
  צודק • האייל האלמוני
  צודק • האייל האלמוני
  צודק • האייל האלמוני
  בדיוק למה שאני מתכוון • אורי תדהר
  בדיוק למה שאני מתכוון • האייל האלמוני
  כל הויכוח כאן • אורי תדהר
  כל הויכוח כאן • חשמנית על מונית
  כל הויכוח כאן • אורי תדהר
  כל הויכוח כאן • חשמנית על מונית
  כל הויכוח כאן • האייל האלמוני
  כל הויכוח כאן • אורי תדהר
  כל הויכוח כאן • אורן הלבני
  כל הויכוח כאן • האייל האלמוני
  תגיב לעניין • XENU
  בדיוק למה שאני מתכוון • האייל האלמוני
  בדיוק למה שאני מתכוון • דובי קננגיסר
  אני מציע שתגיש תביעה נגד כותב עשרת הדיברות • האלמוני המשוגע
  חה, חה • אורי תדהר
  הקורא העירני ודאי ישים לב • האייל האלמוני
  הקורא העירני ודאי ישים לב • אייל א
  הקורא העירני ודאי ישים לב • האייל האלמוני
  כפי שכתבתי לדובי • אורי תדהר
  סיינטולוגיה = יהדות • האייל האלמוני
  פשוט הטעייה סיינטולוגית אופינית • צדפה
  הקורא העירני ודאי ישים לב • דובי קננגיסר
  הקורא העירני ודאי ישים לב • אורי תדהר
  הקורא העירני ודאי ישים לב • דובי קננגיסר
  המיינד האנושי הוא מכונת טיורינג • האייל האלמוני
  המיינד האנושי הוא מכונת טיורינג • האייל האלמוני
  המיינד האנושי הוא מכונת טיורינג • האייל האלמוני
  תיקון טעות • האייל האלמוני
  המיינד האנושי הוא מכונת טיורינג • האייל האלמוני
  המיינד האנושי הוא מכונת טיורינג • האייל האלמוני
  מה ניסית להגיד כאן? • אורי תדהר
  מה ניסית להגיד כאן? • האייל האלמוני
  הקורא העירני ודאי ישים לב • האייל האלמוני
  אוף איתכם • האייל האלמוני
  הקורא העירני ודאי ישים לב • דובי קננגיסר
  הקורא העירני ודאי ישים לב • עוזי ו.
  הקורא העירני ודאי ישים לב • האייל האלמוני
  הקורא העירני ודאי ישים לב • easy
  הקורא העירני ודאי ישים לב • אורי תדהר
  אני מחפש כל הזמן • האייל האלמוני
  מה גורם לך לחשוב ככה? • אורי תדהר
  הבנת הנקרא והבנת ההקשר, לא לימדו את זה בסיינטו.? חבל • האייל האלמוני
  הבנת הנקרא והבנת ההקשר, לא לימדו את זה בסיינטו.? חבל • אורי תדהר
  הבנת הנקרא והבנת ההקשר, לא לימדו את זה בסיינטו.? חבל • האייל האלמוני
  הבנת הנקרא והבנת ההקשר, לא לימדו את זה בסיינטו.? חבל • ברקת
  מה גורם לך לחשוב ככה? • האייל האלמוני
  מה גורם לך לחשוב ככה? • חשמנית על מונית
  פתאום נפל העפרון • עוזי ו.
  פתאום נפל העפרון • אורי תדהר
  פתאום נפל העפרון • עוזי ו.
  אולי היא צודקת • אורי תדהר
  אולי היא צודקת • האייל האלמוני
  עברית שפה יפה • אורי תדהר
  ריטלין • אנונימוס
  פתאום נפל העפרון • האייל האלמוני
  פתאום נפל העפרון • עוזי ו.
  אני מתנצל • האייל האלמוני
  גוססים אה? • רון בן-יעקב
  בקשר לאושר... • קניבל חוזר בתשובה
  בקשר לאושר... • דובי קננגיסר
  יופי שחייכת :-] • חשמנית קניבל/ית על מונית
  יופי שחייכת :-] • דובי קננגיסר
  בקשר לאושר... • דובי קננגיסר
  בקשר לאושר... • אורי תדהר
  בקשר לאושר... • האייל האלמוני
  מצרים קדמונים • אורי תדהר
  תודה, מעניין • האייל האלמוני
  מצרים קדמונים • דובי קננגיסר
  סיינטולוגיה מתנגדת לפסיכיאטריה • אורי תדהר
  סיינטולוגיה מתנגדת לפסיכיאטריה • כת מסוכנת
  אמרת ''לדעתי'' • אורי תדהר
  על הסיינטולוגיה • ביירן
  על הסיינטולוגיה • עוזי ו.
  רציתי לתמוך בך בנוסף • aknv
  רציתי לתמוך בך בנוסף • האייל האלמוני
  על הסיינטולוגיה • האייל האלמוני
  מדוע יש אנשים המתנגדים לסיינטולו • שני
  מדוע יש אנשים המתנגדים לסיינטולו • עדי
  מדוע יש אנשים המתנגדים לסיינטולו • דובי קננגיסר
  תשובה לניר (2%) • דויד כורש
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • דובי קננגיסר
  בעצם אולי סיינטולוגיה עדיפה • שני
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • אורי
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • שוקי שמאל
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • אורי
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • בעל מטאבוליזם איטי
  זה היה בצחוק • אורי
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • דובי קננגיסר
  הא? • אורי תדהר
  הא? • דובי קננגיסר
  דמיון מדהים משהו משהו • אורי תדהר
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • שוטה הכפר הגלובלי
  סיינטולוגיה להגברת היכולת • אריק
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • עופר
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • ערן בילינסקי
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • ליאור
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • ערן בילינסקי
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • האייל האלמוני
  אנשים מתים, לא ככה? • LISA MCPHERSON
  BLACK AGENTING • יוסי
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • אזהרה חשובה
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • כרמית
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • שוטה הכפר הגלובלי
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • ערן בילינסקי
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • כרמית
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • אליהו
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • כרמית
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • אליהו
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • כרמית
  עקרונות ותכנים • אליהו
  עקרונות ותכנים • כרמית
  אתר המידע על כתות בישראל • עורך אתר katot.org
  אתר המידע על כתות בישראל • תממיר
  אתר המידע על כתות בישראל • עורך Katot.org
  תגובה לאזהרה החשובה • אורי
  תגובה לאזהרה החשובה • האייל האלמוני
  תגובה לאזהרה החשובה • ירדן ניר-בוכבינדר
  תגובה לאזהרה החשובה • אזהרה חשובה
  הנה, רבותיי, קבלו במחיאות כפיים • אורי תדהר
  תחרות • האייל האלמוני
  הם גם עולים לא פחות • דויד כורש
  ברצוני לחזק את דבריך • יוסי
  כנסים/תערוכות • חובבת סיינטולוגיה
  כנסים/תערוכות • אורי תדהר
  כנסים/תערוכות • האייל האלמוני
  as in? • אורי תדהר
  טענותיך נשללות במספר אתרי אינטרנט • יקינטון
  טענותיך נשללות במספר אתרי אינטרנט • אורי תדהר
  טענותיך נשללות במספר אתרי אינטרנט • האייל האלמוני
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • ליאור
  ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה • גדי אלכסנדרוביץ'
  הקבלה דמגוגית - ולכן לא תקפה • אורי תדהר
  ''בסיינטולוגיה אתה נדרש לישון היטב, לאכול היטב ולהיות נקי מהשפעות • האלמוני מאתמול
  אתה סתם מתגרה • אורי תדהר
  להמם אותו בעזרת הפצצת מידע בלתי פוסק • האלמוני מאתמול
  שאלה לאורי תדהר • SUPPRESIVE PERSON
  "הייתכן שכולם טפשים"? • האייל האלמוני
  האמת • XENU
  כל זה מעניין כמובן • מספר 666
  התשובה למספר 666 • SUPPRESIVE PERSON
  ENTHETA • SUPPRESIVE PERSON
  משמעת בסינטולוגיה • תאטן קליר
  משמעת בסינטולוגיה (המשך) • תאטן קליר
  משמעת בסינטולוגיה • עוזי ו.
  משמעת בסינטולוגיה (DISCLAIMER) • תאטן קליר
  משמעת בסינטולוגיה (תיקון טעות) • תאטן קליר
  משמעת בסינטולוגיה • האייל האלמוני
  תשובה לאייל האלמוני (משמעת בסינטולוגיה) • תאטן קליר
  תשובה לאייל האלמוני (עוד דבר) • תאטן קליר
  משמעת בסינטולוגיה - עדות • תאטן קליר

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים