בוז'י - פרצופו המכוער של מרכז העבודה 270900
בושה וחרפה למרכז העבודה שבחר איש מושחת כבוז'י ''עמותות'' הרצוג למקום השני.
נראה עכשיו אם אמצעי התקשורת ירדו עליו כמו שירדו על קומבינטורים קטנים הרבה יותר במרכז הליכוד.
בוז'י - פרצופו המכוער של מרכז העבודה 270947
כסמולן, אני נאלץ בצער להסכים. כל עוד כל מה שיש למפלגת העבודה להציע לציבור הוא ביבי ב' (ברק), עמרי ב' (בוז'י) ושאר חומרים מסוג נחות, הם לא יכולים להוות אלטרנטיבה אמיתית לתחלואי הליכוד.
בוז'י - פרצופו המכוער של מרכז העבודה 271038
ולא לשכוח שהרצוג חתום גם על כמה אמירות מטופשות ואנטי-ליברליות בתקופתו כיו''ר הרשות למלחמה בסמים (ראו אתר עלה ירוק לפרטים)
בוז'י - פרצופו המכוער של מרכז העבודה 271039
אפשר דוגמאות? לא כל כך פשוט למצוא שם דברים באתר.
בוז'י - פרצופו המכוער של מרכז העבודה 271096
לא פשוט? את כנראה לא בראש הנכון. פשוט תשייטי, בייבי, תני לאצבעות (כן!) לנווט בשבילך - לחצן מימין, כפתור משמאל, השתעשעי קצת עם הסקרול-בר, והכל יהיה בסדר.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 271084
כזכור, תיק החקירה נגד הרצוג נסגר מחוסר ראיות. למה אדם שלא הורשע בשום פשע צריך לשלם על חשדות השוא נגדו?
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 272483
יש הבדל גדול בין מתן דין במישור הפלילי לבין מתן דין במישור הציבורי.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 272487
ובמישור הציבורי ידועות לך עובדות שלא ידועות לנו?

לכל פוליטיקאי שעושה משהו, או כל פוליטיקאי שעוזר לפוליטיקאי שעושה משהו (כמו שהרצוג ניסה לעזור לברק) יש אויבים. השיטה הכי פשוטה היא פשוט להאשים את הפוליטיקאי במשהו. אשם, לא אשם מה זה משנה, העיקר שההאשמה תישאר באוויר, ועד שהכל יחקר וגם אחר כך הפוליטיקאי ישאר אשם "במישור הציבורי". הגיע הזמן שכל מאשימי השווא האלה (ואתה ביניהם) יפסיקו להוציא שם רע לחוקרי השחיטויות האמיתיות. עד כמה שידוע לי, הרצוג לא עבר על שום חוק, ואני אופתע מאוד לגלות שיש לך עובדות חדשות שלא כלולות במסע הדה-לגיטימזציה שניסיתם לעשות לברק (ואח"כ למצנע, ולפני זה לפרס, מישהו מזהה מוטיב חוזר?) בזמנו.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 272517
הרצוג שתק בחקירה המשטרתית בנושא עמותות ברק. כעו''ד, הוא אפילו לא יכול להיתלות ב''עשיתי כמצוות העו''ד שלי''. זאת התנהגות שמקובלת כלא ראויה במישור הציבורי.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 272521
או כמו שאמר אשכול, שגם הוא היה פוליטיקאי שעשה בחייו משהו ''מעניין, לי אף פעם לא סגרו תיק''.
אשכול היה בתקופה אחרת 272573
היום מיקי איתן ואביעד ויסולי היו דואגים להתלונן עליו.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 272571
שתק, ובצדק שתק. גם במישור הציבורי, כשתופרים לך תיק, אתה לא משתף פעולה.

מה שנעשה בחקירת עמותות ברק על ידי היועץ המשפטי הקודם הוא עוול. אי אפשר שיהיה חוק אחד לימין וחוק אחר לשמאל. אם אסור לגייס כספים בעזרת עמותות, אז אסור לגייס כספים בעזרת עמותות. את כללי המשחק לא משנים בלי להודיע ובלי שיכולו על כולם.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 278946
"אלו שמנגחים אותי על הרקע הזה לא יודעים שבמהלך החקירה שנחקרתי בפני מבקר המדינה במשך שעות ארוכות חשפתי את כל הידוע לי ושיתפתי פעולה לאורך כל הדרך. רק בחקירת המשטרה שהיתה תחת אזהרה על בסיס סעיף 9-א' לחוק מימון המפלגות, החלטתי לשמור על זכות השתיקה. החלטתי כך על בסיס חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה רובינשטיין, שטען בשני מקרים שונים שהסעיף שעליו אני מוזהר אינו חל על בחירת מועמד לראשות הממשלה. הסברתי את זה לחוקרי המשטרה במשך שעתיים במהלך החקירה, וטענתי שלא ניתן לחקור אותי על סעיף שאינו קיים עלֵי ספר ומשום כך אין עילה לחקירה. טענות אלה לא הועילו והחקירה נמשכה, ולכן החלטתי לשמור על זכות השתיקה" http://www.makorrishon.co.il/article.php?id=3088 השר הרצוג על זכות השתיקה
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 279039
...ואני חוזר על הצעתי לפיה שימוש בזכות השתיקה על ידי איש ציבור בחקירה תחת אזהרה לגבי עבירה שיש עימה קלון תחשב כהתפטרות.
מיהו איש ציבור? 279093
מיהו איש ציבור? 279096
אני לא יודע למנות לך את כל אישי הציבור, אני אפילו לא יודע להגדיר לך איפה בדיוק עובר הגבול בין איש ציבור לבין מי שאינו כזה, אבל אני יכול לומר לך בוודאות ששר השיכון הוא איש ציבור.
מיהו איש ציבור? 279185
אם אתה מציע ששימוש בזכות השתיקה על ידי אזרח בחקירה תחת אזהרה לגבי עבירה שיש עימה קלון תחשב כהתפטרות עתידית מכל תפקיד ציבורי לו הוא ימונה, זו הצעה חדשה, ועוד פחות סבירה מהצעתו (הלא סבירה בפני עצמה) של עדי סתיו.

בזמן שתיקתו לא היה הרצוג שר, ולא חבר כנסת אלא מזכיר הממשלה.
מיהו איש ציבור? 279879
מה לא סביר בהצעה שלי? לצוה"ע בוא נגדיר "איש ציבור: חבר ממשלה, סגן-שר, יועמ"ש לממשלה, או נושא משרה ציבורית דומה בבכירותה".

(אני שואל, בין השאר, כי אני לא מצליח למצוא בה משהו לא סביר בעצמי ובכל-זאת היא מרגישה לי מוזר)
מיהו איש ציבור? 279909
היא לא סבירה מפני שהיא נותנת יותר מידי כח בידי השלטון מול המחוקק. מפקד המשטרה יוכל לחקור חברי כנסת ושרים מיועדים שלא מוצאים חן בעיניו יוכל להתחיל לחקור אותם חקירות ארוכות ומיותרות, על חשדות שווא. ללא זכות השתיקה, המשטרה תוכל לצאת במצא דיג חופשי שכזה כנגד כל חברי האופוזיציה.

אחרת תראה את כל מתנגדי שר המשטרה (חברי העבודה, שינוי, מרץ, המפלגות הערביות, המורדים בליכוד, האיחוד הלאומי, ישראל ביתנו, מולדת, המפד''ל א, המפד''ל ב) עוברים חקירות משטרה אין סופיות על תלונות שווא. בהתחשב בזה שהשר לביטחון פנים הנוכחי הודה בראיון רדיו שהוא לא מבין מה לא בסדר בשוחד, ובראיון אחר הוא הסביר למה הוא דואג שהמשטרה תעדיף את תומכיו הפוליטיים, זה לא כל כך מופרך.
מיהו איש ציבור? 279919
רגע, רגע. ''זכות השתיקה'' לא יכולה להועיל לך אלא אם כן אתה כבר אשם. אם אלה חשדות שווא, פשוט תגיד שאתה חף מפשע. זכות השתיקה תעזור לך רק אם התשובה שלך מפלילה אותך ממילא.
מיהו איש ציבור? 279922
לפי אותו הגיון, צריך לבטל את זכות השתיקה לכולם.
מיהו איש ציבור? 279938
מה פתאום? אפילו אם פשעת יש לך זכויות. אתה לא מחוייב לסייע לאף אחד להרשיע אותך. אבל אם אתה איש ציבור, אני חושב שאתה דווקא כן מחוייב, או שלא תהיה איש ציבור.
מיהו איש ציבור? 279985
לא הבנת אותי.

מטרת זכות השתיקה היא למנוע מסעי דיג שכאלה מצד השלטון. נראה לי ברור שאם אתה מאפשר לשלטון מסע דיג שכזה, השלטון יעדיף להשתמש בו כנגד אנשי האופוזיציה, ולא כנגד עוברי אורח. אבל, אם אתה לא מקבל את מטרת זכות השתיקה, אז מה איכפת לך לוותר עליה לכולם? הרי אם אתה זכאי מה איכפת לך לדבר? אנשי האופוזיציה הם הראשונים שצריכים את ההגנות מפני כוחו של השלטון.
מיהו איש ציבור? 279988
דבר ראשון, בינתיים אנחנו מדברים על התניית זכות השתיקה בהתפטרות עבור חברי ממשלה וסגני שרים, קרי אנשי קואליציה, בלבד.

ומה שיותר לעניין, מטרת זכות השתיקה היא לא למנוע מסעי דיג אלא למנוע מצב מגוחך שבו אדם עומד לדין על כך שלא הודה בפשע כשנשאל על כך בחקירה במשטרה. אלא אם כן לא הבנתי משהו. מסעי דיג אפשר לנהל עם או בלי זכות השתיקה, כי אם אתה לא יכול להרשיע אדם אשם על פי ראיות בנוסף להודאתו אז הוא יכול פשוט לשקר בחקירה, ולעומת זאת אם הוא משתמש בזכות השתיקה אתה ממילא יכול לדעת שמשהו פה מסריח וללכת לחפש ראיות בכל מקרה.
מיהו איש ציבור? 280006
בכל קואליציה יש אופוזיציה פנימית. כל קואליציה היתה פעם אופוזיציה. ה"פשע" בו נחשד הרצוג נעשה כשהו היה חבר באופוזיציה.

למשטרה לא כדאי לנהל מסע דיג עם זכות השתיקה. עם המשטרה תקרא לי ותתחיל לשאול אותי: מה עשית ב1 לינואר ב3 בבוקר? מה עשית ב5 לינואר ב7 לפנות ערב? מה עשית ב11 לינואר ב2 בצהריים וכו', באיזשהו שלב אני אפסיק לענות. ללא זכות השתיקה, לא אוכל ליזום את ההפסקה של המסע, והמשטרה תוכל להעמיד אותי (או את איש הציבור) על שקר, על שתיקה או סתם להמשיך בחקירה הלא נגמרת, שהיא עונש לכל דבר.
מיהו איש ציבור? 279934
זכות השתיקה תעזור לך גם אם היא תביא לחשיפת דברים מביכים עליך אפילו אם אתה לא אשם.

(דוגמא: אני מואשם בשוד של זקנה. אני יכול לספק אליבי מצויין, אבל אני מעדיף לשתוק על פני האופציה החלופית שהיא להודות שהייתי אצל המאהבת שלי, ולגרום בכך להתפרקות המשפחה שלי).

לא, אני לא יודע איך ליישם את זה על מקרה בוז'י.
מיהו איש ציבור? 279940
נקודה טובה.

ובכ"ז מדובר באנשי ציבור. ממי הם שומרים סודות? ואין דרכים קלות יותר לחלץ את הסודות האלה מהם חוץ מלהאשים אותם האשמות שווא? אפשר, למשל, לשאול את המאהבת, שאינה חשודה בשום פשע ולכן חייבת לענות את האמת.
מיהו איש ציבור? 279943
לא תמיד יודעים על המאהבת. (ובקצת יותר ביקורתיות: כשכבר יש נאשם פוטנציאלי, לא תמיד רוצים לגלות שהוא בעצם חף מפשע).
מיהו איש ציבור? 279936
האם לחזור על המנטרה "אני חף מפשע" ללא קשר לשאלה נחשב שתיקה? אם לא, כבר יש פירצה שמבטלת את כל ההגיון בהצעה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים