למען ה סדר הטוב 272081
צודקים. פעלתם בהתאם לחוקי השימוש ''באייל'' שהיו ידועים ומחייבים כל כותב.

נדמה לי שאתם מרגישים שלא בנוח ולא ברור לי למה. לדעתי פעלתם נכון.
למען ה סדר הטוב 272092
ודאי שהם צריכים להרגיש לא בנוח, כי טרם סיפקו הסבר כלשהו מדוע עלה מלכתחילה מאמר שגם בלי אינטרס עסקי זה או אחר היה כה מטופש שטל כהן (עורך?) השמיץ אותו באכזריות בתור תגובה אליו.
למען ה סדר הטוב 272098
אייל אלמוני יקר,

בניגוד לך שכנראה קראת את המאמר שנמחק, אני איני יודע עליו דבר, פרט לטענת העורכים שנמצא קשר עיסקי בין מחבר המאמר והנושאים שהועלו בו. מתוך הכרותי (אף שהיא מצומצמת במקצת), את העורכים ומסירותם לרמתו של ה''אייל'' מחד, ולחופש שהם מאפשרים לנו - מחברי המאמרים והמגיבים מאידך, ברור לי שלא נוח להם או לאחדים מהם למחוק מאמר שהתקבל.

העובדה שמישהו מהעורכים השמיץ (לדבריך) מאמר שהתקבל היא דוקא לזכות האייל. לא כל המאמרים עומדים באותה רמה של כתיבה, העמקה ודיוק .דוקא הדיון המתפתח בעקבות מאמר הוא המעניין. אני כתבתי רק מאמר אחד שהיה סיפור אלגורי בנושא ההשכלה הגבוהה, והיה די פולמוסי וגם לא כ''כ מדויק בפרטים. מהתגובות שקיבלתי למדתי יותר מאשר משעות של דיונים בנושא בועדות החינוך בכנסת.

ייתכן וגם המאמר הנוכחי היה מזמין תגובות מגוונות שבהיקפן היו עולות על המאמר. לכן, וזאת מבלי לקרא את המאמר הנידון, איני רואה בפירסומו פסול בגלל שיקולים של רמה. הנימוק להורדתו היה לגיטימי. כמי שלעיתים רבות מגיב בבוטות (ויש האומרים בגסות) אני מברך (אם זאת המילה הנכונה) את עורכי ה''אייל'' שהנימוק להורדת המאמר היה אוביקטיבי בגלל שהמאמר אינו עומד בהגדרות הנדרשות לכתיבה באייל, ולא נוגע לדעה פרטית, מה שהופך את האייל לבמה להצגת מגוון דעות.
למען ה סדר הטוב 272102
יובל נתן לינק למאמר מהמטמון הגוגלי. טל כהן ערך את המאמר התמוה ופרסם אותו. מה שמוזר זה שטל טרח לכתוב תגובה מגנה למאמר בלשון מאד מלוכלכת. אם אני זוכרת אז טל כתב שהמאמר הוא זיוני שכל או משהו כזה. זאת תגובה מאד לא רצינית ממי שערך ופרסם את המאמר.

מה שהכי מעניין זה שעורכי האתר לא הביאו שום תגובה מבעל הדבר עצמו וגם לא טורחים להסביר את התנהגותם השערוריתית.
למען ה סדר הטוב 272114
בשל חוסר יכולתי לקרא את המאמר והתגובות איני יכול להתיחס לדברים שהעלית.

העורכים נאלצים לקרא הרבה שטויות. ייתכן שנעשתה שגיאה, אבל אין צורך להגזים בחומרתה.
למען ה סדר הטוב 272123
אפיה אתה מוצא שערוריה? בפרסום או בהסרה?

אני מוצא את הפרסום תמוה במקצת‏1, ואת ההסרה הגיונית לחלוטין בהתאם לסיבה שנמסרה.
_________
1- כנראה יש מצוקה זמנית של מאמרים טובים לפרסום.
למען ה סדר הטוב 272125
אמנם אני ערכתי את המאמר, אך לא אני פרסמתי אותו: פרסמנו אותו כולנו, צוות העורכים. בדרך-כלל איננו מציינים מי מאיתנו עורך כל מאמר; הפעם ציינתי זאת, משום שהיו תלונות בקשר לרמת העריכה (ללא קשר לתוכן המאמר) ולא רציתי שיאשימו עורכים אחרים.

במישור ה*תוכן*, ללא קשר לעריכה, רמת המאמר היתה (לדעתי האישית) ירודה מאוד, וציינתי זאת – בבוטות מוגזמת, אני מניח. העובדה שאני נמנה על צוות עורכי האתר אין פירושה שאיני יכול להביע את דעתי על מאמרים, ומאמרים גרועים בצורה קיצונית יזכו לתגובה חריפה בהתאם. עם זאת, היה טעם לפגם בכך שכרכתי את דעתי האישית ואת העובדה שאני ערכתי את המאמר בתגובה יחידה.

אגב – האם אני אישית, או מישהו אחר מצוות העורכים, נדמה בעיניך כאדם מפחיד במיוחד, או אולי נוטר ניטה? אני פשוט תוהה מדוע כמעט תמיד, ביקורת על פעולת המערכת (שהיא לגיטימית כשלעצמה, ולעיתים חשובה) מגיעה באופן אנונימי.
למען ה סדר הטוב 272140
אני עדיין לא מבין. אין סטנדרטים מינימליים לאיכות של המאמרים המתפרסמים? אני לא מבקש סלקציה על בסיס תכנים ("לא מפרסמים כאן מאמרים שמדברים בזכות שוק חופשי"), אבל לפחות על בסיס רמת הכתיבה ניתן לצפות לסלקציה כלשהי.

אתה ושאר העורכים לא מצטיירים כמפחידים או נוטרי טינה, אבל אתם כן בני אדם, וזה אומר שיש לכם דעה קדומה לגבי מגיבים מוכרים כאן, ותתייחסו לביקורת שלהם שונה משתתייחסו לביקורת שמגיעה מאלמוני מוחלט (ייתכן, כמובן, שדווקא תעריכו את הביקורת יותר אם היא תגיע מאדם מסויים זה או אחר). אני אישית די בטוח שכמה תגובות שלי כאן (לא ביקורות על המערכת, אמנם) לא היו זוכות להתייחסות שהן קיבלו אם הייתי חותם עליהן בשמי.
למען ה סדר הטוב 272142
מעניין. אתה חושב שחתימה בשימך היתה גורמת ליחס עוין יותר? בדרך כלל דווקא האלמונים מופלים לרעה.
למען ה סדר הטוב 272149
זה לא אומר דברים טובים עלי, מה?
למען ה סדר הטוב 272236
לדעתי אתה פשוט טועה בעניין הזה.
למען הסדר הטוב 272265
לדעתי הוא דווקא צודק: א. בגלל שזה לא נראה לי הגיוני שג. אלכסנדרוביץ' יטעה, וב. בגלל שבאמת נראה לי ש(לפחות חלק מ)"העורכים" חושבים ש(לפחות לפעמים)הוא קצת מעצבן.
למען ה סדר הטוב 274951
נכון. וגם אנחנו צריכים להיות תלויים בחסדי הבורקס של ברקת והריונותיה הפתאומיים.
למען ה סדר הטוב 274980
אתה תמיד יכול להצטרף לפלג המורדים. שם אוכלים מקסימום בורקיטס.
למען ה סדר הטוב 274983
זה עדיף מגביניות מקולקלות.
למען ה סדר הטוב 275054
אבל לפחות שם יש כוסיות עם מינימום לבושיטאס.
למען ה סדר הטוב 272108
ניחוש: יש יותר מעורך אחד, ואין זכות וטו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים