אולי ניסוי אלוהי שנכשל 272124
אורי פז היקר.
אינני יודע מדוע היהודים כל כך סבלו וסובלים במהלך קיומם כעם,לאום,ומדינה.אך עיני רואות את הדבקות במה שאת קורא בדלנות, ואני קורא לזה טמטום.אולי בקטע הזה הקדיח אלוהים את תבשילו עם היהודים.היהודי מיסודו הוא איש מחלוקת,ועל כך תעיד ההיסטוריה.די לך שתקרא את התנ''ך.מן התנ''ך עבור אל חצרות החסידים באירופה של המאות האחרונות.משם עבור אל הקונגרסים הציוניים למיניהם,ומהם אל בן גוריון-רופין,עבור אלי ימינו אלה.ימין-שמאל.וממנם אל ישראל-שאר העולם.מכל זאת תלמד שאצל היהודים,סם החיים
או לשון אחר החמצן שלהם,היא המחלוקת.רק במחלוקת הם חיים באמת.אני מציע שהתשובה לשאלתך הארוכה והמנומקת תהייה. ניסוי אלוהי ביצירת אדם נבחר שנכשל.
אולי ניסוי אלוהי שנכשל 272167
אתה טועה, המחלוקת היא לא סם החיים שלנו היהודים. ייתכן שאתה מתבלבל עם דם של ילדים נוצרים.
אולי ניסוי אלוהי שנכשל 272288
אייל הלא יקר.
הנה מחזק אתה את התיאוריה שלי לגבי הסם אותו הזכרתי,והנה
חולק אתה עליי ומתעורר לחיים בזכות סם זה.העובדה שאתה מזכיר את דמם של ילדים נוצרים(עלילות דם)מלמדת על צפעוניותך,ועל דרך תנועתך עלי ארץ.אגב אינני נוצרי.
אולי 272324
אכן, זוהי הסיבה שאני חולק עלייך: מפני שזהו הדבר שמעורר אותי לחיים. הרי האפשרות שאתה טועה או שאמרת משהו מקומם כלל לא קיימת.
נבצר ממני מדוע טרחת לציין שאינך נוצרי. האם ביקשת להצביע על קרבת משפחה למגיב "לא חרדי ולא עורך דין"?
גורל יהודי אחד 272292
אמנם אני לעתים נאלץ להסכים עם הקביעה המעט מרושעת ש"שני יהודים צריכים לחיות בשלוש ארצות עולם מרוחקות", כפי שפירטת אותה בתגובתך, אולם מהות התופעה נובעת לדעתי דווקא בשל היותנו רודפי צדק ואמת, שדווקא בגלל שבאמת איכפת לנו מרף המוסר האוניברסלי אנחנו נוהגים ואף אוהבים (!) להתדיין על כל מה שזז לנו מתחת לאף. את "האייל הקורא" אתה כבר מכיר? (-:

כלומר, בדיוק מאותה הנקודה שעליה אתה מבסס את "כישלון" בריאת האדם הנבחר בידי הא-ל, אני מסיק את המסקנה ההפוכה: זוהי בדיוק אחת ההוכחות החותכות להיותנו עם נבחר, שהעולם צופה מאיתנו להתנהגות מוסרית יותר כלפי האחר והשונה שבקרבנו. מכאן נובעת כלפינו כמות הביקורת ועוצמת הקנאה המולידה שנאה תהומית. ואכן, מאפיינת אותנו גם עוצמת המחלוקת הפנימית שכה עמוקה ושורשית עד כי היא נמסה כשלג בשעת משבר או איום קיומי. ברגעי אימות מוות שכאלה, אנחנו כולנו משפחה אחת גדולה ומלוכדת לגורלה ההיסטורי האחד. וזה כוחנו. פתאום כל השנאות והמחלוקות והניכור שלנו נושרים כמו קליפה דקה, וברגע הקובע – אנחנו משפחה אחת ומאוחדת.
אולי ניסוי אלוהי שנכשל 272325
מר איסראילי היקר,

לצערי אי אפשר להתיחס להודעתך ברצינות.

מה דעתך על ההצהרה "הערבי מיסודו הוא שהיד מתאבד הרוצח נשים וילדים כדי לזכות באורגיה עם שיבעים בתולות, ועל כך תעיד ההיסטוריה של השנים האחרונות לפחות" ?

לי זה נראה טמטום - או לפחות חוסר זהירות מטומטם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים