עמיר פרץ בחר להיות אוייב 274637
עמיר פרץ בחר להיות האויב מספר 1 של "עובדי הקבלן" הבלתי מאוגדים בישראל.
אדרי יצחק ג'קי – מנהיג מאבק "עובדי הקבלן" הבלתי מאוגדים.

יוסי רוזן, מנכ"ל החברה לישראל, אמר בראיון לעיתון "בעקבות התוכנית "זהב לבן עבודה שחורה" שהוקרן בתוכנית "עובדה": "דנו בדירקטוריון החברה בנושא, והחלטתי לקחת גורם חיצוני שיבדוק עבורנו מה האמת בטענות ומה צריך לתקן. רצינו גורם בלתי תלוי. בהתחלה בחרנו את שלמה שני מההסתדרות, אבל הבנו שההסתדרות לא רוצה להיות מעורבת בנושא".

עמיר פרץ, יו"ר ההסתדרות, לא רצה להיות מעורב בבדיקת הנושא של "עובדי הקבלן" במפעלי ים המלח למרות שידע שיש לו הזדמנות פז להביא מזור ותקווה ל "עובדי הקבלן" במפעלי ים המלח וליצור תקדים גורף ורחב ביחסי העבודה בנושא הכאוב של "עובדי הקבלן" ברחבי מדינת ישראל, עמיר פרץ פחד להתעמת עם התופעה החמורה של "העסקה פוגענית" בכי"ל, עמיר פרץ ידע שהעוולות כלפי "עובדי הקבלן" הן חמורות ולא אנושיות, אבל הן קיימות גם אצלו בבית, בהסתדרות. עמיר פרץ התכופף לוועד החזק ובחר לברוח מהמשימה החברתית לעמוד לצידם של "עובדי הקבלן". עמיר פרץ בחר להיות האויב מספר 1 של "עובדי הקבלן" הבלתי מאוגדים במדינת ישראל.

"עובדי הקבלן" הבלתי מאוגדים הפכו למטבע עובר לסוחר בידי ההסתדרות והוועדים במדינת ישראל בכל מו"מ בין העובדים להנהלות סוחרים ב "עובדי קבלן" תמורת טובות שכר והנאה לאלו שכבר יש להם הכול: שכר גבוה, קרן השתלמות, מתנות לחגים, טיולים, חופשות בחו"ל, עתיד, תוכנית פנסיה ומעמד, בכל מו"מ עם האוצר נשכחים "עובדי הקבלן", הם שקופים, לא קיימים, לא נספרים אבל הם אלו שמשלמים את המחיר, כשהאוצר חותם על הסכמים עם ההסתדרות עבור אלו שיש להם הכול נוצר לאוצר "חור תקציבי" ובכדי לממן זאת האוצר נוקט בהעלאת מיסים ששוחקות את שכרם של "עובדי הקבלן". אלו שלא קיבלו כלום מההסכם "עובדי הקבלן" הבלתי מאוגדים הם אלו שמשלמים עבור העלויות של ההסכם לתקציב המדינה.

זו ההסתדרות שחרטה על דגלה לפעול למען כל העובדים והפועלים בשם הסוציאל-דמוקרט החדש, זו ההסתדרות שמביאה את מצוקות "עובדי הקבלן" הבלתי מאוגדים לשולחנות הדיונים ושוכחת אותם בחתימה על ההסכמים ואף סוחרת בהם לטובת הוועדים הגדולים והחזקים, זו ההסתדרות שלא בוחלת בכל אמצעי לדבר בשמם של הארגונים החברתיים ומשתמשת במצוקותיהם על מנת ליצור ספינים תקשורתיים לקדם אינטרסים פוליטיים ותאוות שלטון לא מרוסנות של העומד בראשה, זו ההסתדרות שמאפשרת לנציגי ההסתדרות לחתום על הסכמי עבודה סמויים מעין הציבור ושיש בהם טעם לפגם ואף בעיות משפטיות הרות גורל לציבור העובדים ומעמדו, זו ההסתדרות שחרטה על דיגלה את הסוציאל-דמוקרט והפכה להיות קפיטליסטית אכזרית כלפי "עובדי הקבלן" הבלתי מאוגדים.

הסכם דור ג', שנחתם במפעלי ים המלח, מנוגד לחוק חברות כוח-אדם שחוקק עמיר פרץ בכנסת ישראל. עמיר פרץ הוא הראשון שהפר אותו באישור הסכם דור ג' במפעלי ים המלח. ח"כ עמיר פרץ חוקק את החוק והוא הפר את החוק. בהסכם דור ג' במפעלי ים המלח כתוב שלאחר 8 שנות עבודה תישקל שוב מועמדותו של העובד לקליטה למפעל. רובם של הנקלטים להסכם דור ג' במפעלי ים המלח עבדו שנים רבות כ "עובדי קבלן" וחברות כוח-אדם. מיטב שנותיהם חלפו בעבודה במפעלי ים המלח בתנאים קשים ביותר ללא תנאים וברצון להישרדות קיומית. ח"כ עמיר פרץ- את התקווה לעתיד טוב נטעת בהם עם חוק חברות הכוח-אדם ואת התקווה אתה כיו"ר ההסתדרות המאשרת את ההסכם, גזלתה מהם את העתיד לחיות ולעבוד בכבוד.

עמיר פרץ, הסכם רשות שדות התעופה שנחתם עם ההנהלה באישורך זה ההסכם המשפיל ביותר לתאוות הבצע של הוועדים שאתה עומד בראשם. תמורת 3% תוספת לשכר העבודה של העובדים הקבועים ברשות שדות התעופה מכרתם את 1200 "עובדי הקבלן" להנהלה ולחסדיהם הקפיטליסטים. הגדלתם לעשות שבגדתם גם ב 120 סלקטורים סטודנטים שהועברו לידיו העושקות של קבלן בטענה שהם סטודנטים ומחר הם יסתדרו בחייהם.

פרופ' צבי זוסמן, לשעבר המשנה לנגיד בנק ישראל, בספרו העומד להתפרסם שנושאו: "הקצאת משאבים לשירותים חברתיים ב-‏2004" כותב בין היתר " היחלשות ההסתדרות, בעיקר במגזר העסקי, והירידה בחשיבות ההסכמים הקיבוציים בקביעת השכר, תרמה להגדלת פערי השכר בשוק העבודה בישראל. במקביל לפגיעה בכוחם של ארגוני העובדים וההסכמים הקיבוציים לדברי זוסמן התפתחה בישראל תופעת קבלני כוח האדם שגרמו לירידה נוספת בכושר המיקוח של עובדים חלשים על תנאי העסקתם , והפכו למכשיר לקיבוע שכר נמוך לעובדים,

יו"ר וועדת הפנים ח"כ יולי שטרן בדיון בנושא מעמדם של המאבטחים בכנסת מעביר ביקורת קשה על ההסתדרות שקיבלה הזמנה לוועדה וההסתדרות בחרה לא להגיע מהסיבות השמורות עמה, ח"כ יולי שטרן אמר בדבריו שאין הוא יכול לכפות על ההסתדרות להגיע לוועדה אולם כנציגת עובדים הייתה חייבת להגיע לדיון שהוא חשוב ביותר בנושא העובדים בישראל והוא רואה זאת בחומרה רבה.

עמיר פרץ, בחרתה להיות האויב מספר 1 של "עובדי הקבלן" הבלתי מאוגדים מתוך רצון. אתה משתמש ב "עובדי הקבלן" כמטבע לסוחר בדאגה שלך לוועדים החזקים. אתה, עמיר פרץ, בגדתה באלו שנטעו בך את אמונם שתדאג לעתידם.
היום, השארתה אלפי "עובדי קבלן" בלתי מאוגדים במאבק עוטף ישראל לבד לחסדי ההון ואנשי העסקים.

אדרי יצחק ג'קי – מנהיג מאבק "עובדי הקבלן" הבלתי מאוגדים. ("עובד קבלן" שפוטר מעבודתו בעקבות הסרט "זהב לבן עבודה שחורה")
אתר דימונה-נט. http://www.dimonanet.co.il
כתבה פרופ' צבי זוסמן - http://news.msn.co.il/news/BusinessCommunication/Eco...
כתבה יוסי רוזן -

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים