מעצר בית 276865
"בית המשפט המחוזי הורה הבוקר לשחרר את פעילת השמאל טלי פחימה למעצר בית. השופט צבי גורפינקל עיכב את ביצוע החלטתו ב-‏24 שעות, כדי לאפשר למדינה לערער על ההחלטה. ביהמ"ש קבע כי פחימה תשהה במעצר בית מוחלט בבית אמה בקרית גת. פחימה התחייבה להפקיד ערבות בנקאית או ערבות במזומן בסך 15 אלף שקל."

השופט גורפינקל קבע כי "נראה כי הקראת החוברת שנפלה לידי פעילי ארגון הטרור ותרגומה על ידי הנאשמת אינן מגיעות לרמה המצביעה על סיכון המחייב את מעצרה עד תום ההליכים מאחורי סורג ובריח". השופט הוסיף עם זאת, כי "אין להקל ראש" במעשים המיוחסים לפחימה. גורפינקל אמר כי הדבר החמור הוא נפילת החוברת לידי האויב."

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
שחרור מיידי לפחימה 277089
תרמת רבות טלי פחימה היקרה כדי לשמור מעט מזעיר מצלם האלהים שנותר בנו, מאבקך ואומץ ליבך מעוררים הערצה

מי שרודף את טלי פחימה רוצה למנוע או להסתיר מידיעת הציבור את האמת על מסר של שלום ואהבה ששדרה טלי פחימה לאומה הערבית ולאומה הישראלית גם יחד, מסר שנעשה באומץ לב נדיר, במסירות, בפטריוטיות, תוך חירוף נפש אישי של טלי.

כל בר דעת יבין שטלי לא נקטה עמדה ולא צידדה לטובת הפלסטינים או לטובת צבא הכיבוש הישראלי, טלי הכניסה את עצמה לאיזור הירי וניסתה בתום לב של אדם טהור, לגשר. - היא סיכנה את חייה כדי להעביר את מסר השלום מישראל לפלסתינים ומזכריה זביידי לישראל.

בין לבין פעלה לקדום הקמת בית ילדים.

אחיות ואחים יקרים, העולם הערבי יותר קרוב אלינו בצרכיו, במאפייניו ובתרבותו מאשר אלה של העולם המערבי אשר נעזר בתככיה התקשורתיים של ישראל כדי להניח בסיס מוסרי כביכול, להמשך מעשי טבח, עושק גזל וכיבוש.

ישראל פועלת לסייע למעצמות לעשוק ולגזול בתואנות שונות את משאבי הטבע של האומה הערבית.

שליטי ישראל מחרחרים מלמה, זורעים הסתה ומדנים, והם נעזרים לכך בשטיפות מוח תקשורתיות הנעשות בגדר תרמית לאומית המופעלת על עמנו.

אנו שכחנו את הלקח של מרד גטו ורשה כאשר היינו בצד השני.

במקום לאמץ אל ליבנו את האומה הערבית כאחים לצרה, אנו מפליאים בה את מכותינו.

אנו שולחים את צבאנו להלחם מלחמות זרות, אנו מפקירים את ילדינ ואת צעירינו, חורצים בנפשם תלמים עמוקים בייזום מלחמות עקובות דמים, אנו שולחים את ילידנו הרכים וחיילינו הצעירים ליהרג על גזל וכיבוש של אדמות לא לנו.

אחים ואחיות יקרים עתידה של ישראל כמדינה חופשית תלוי בסיכויי ההיחלצות שלנו מקשר של שקרים, התעיה והסתה, קשר שנרקם ומבושצע בפועל, בין כל זרועותיה של התקשורת הישראלית ובין והממשל הישראלי הטוטאליטארי והאימפריאליסטי.

ביקור השלום של טלי פחימה בג'נין הנו מחווה של קרן אור ותקווה שהבליחו בחשכת הבערות והבדים האופפת את ישראל.

טלי פחימה:- את אשה אהובה, נערצת ואמיצה, אמיתית ובעלת עקרונות.

ההסטוריה תתרשום אותך בדפיה הקדמיים, כאחת הלוחמות הבודדות והאמיצות שהעזו לשאת קולן נגד המשך הטבח ההדדי, למען כינון שלום אמיתי.

אצל "אויבינו" הפלסתינים התקבלת בכבוד, חסית בבטחון בצל קורתם, ואילו כאן בארצנו, ארצך, מולדתך, הוקעת והושמצת, הןצגתץ כאוייבת העם, אני מקווה שהציבור מסוגל להבין שבכל מדינה אימפריאליסטית לוחמי השלום מוקעים כאוייבי העם.

השב"כ הישראלי יודע היטב שטמפקדי ההגנה הפלסתינית נעזרו בך כדי להעביר מסר של שלום לעם הישראלי, אך המסר הזה, הובלע במערבולת הבלבול ההטעיה התרמית והבדים שהורעפו על הפרשה כדרכה של התקשורת הישראלית בעת שהיא מחפה על שותפיה לגזל עמים.

המלחמה המיותרת מרעיפה עושר על הכובשים ועל הבוזזים, אותם האנשים והחוגים שנושאים בפיהם תהילת צדקתו המוסרית של הכיבוש, אך עינם לבצעם.

אותה המלחמה מחילה על עניי ישראל ועניי פלסתין הכבושה, גורל מר של עוני, השפלה, הרג, מחלות, ניכור, ניוון ורעב גשמי ורוחני.

הנרמסים והנרדפים בישראל ובפלסתין אוהבים אותך טלי פחימה, גאים בך, ומצדיעים לך.

מי יתן וכוחות האור יובילו, מי יתן טלי האהובה ומסכת היסורים שלקחת על עצמך לא תהיה לשווא.

אמהות ישראל ואמהות פלסתין שילדיהן ישובו הביתה, חייבים לך חסד גדול טלי.

תחי טלי פחימה, יחי השלום

אני מצדיע לך
מעצר בית 277353
הפרקליטות ערערה כצפוי על פסיקת בית המשפט: "ניסיון החיים והשכל הישר מלמדים, שלדובר שפה ברמת שפת אם יתרון מובנה ומשמעותי בקריאה, במהירות קליטת המסר ובהעברתו, על פני מי שזו לו שפה נרכשת". לטענת המדינה, לנוכח "העובדה שפחימה הקריאה את כל החומר בלא שהתבקשה על ידי הנוכחים להפסיק בנימוק שאין בכך צורך, וכל זמן שלא הוכחה רמת ידיעת העברית של יתר הנוכחים, המסקנה המתבקשת היא שהיה בהקראה זו כדי לסייע לאויב באופן ממשי".

המדינה מבקשת להבהיר כי מעצרה של פחימה מתבקש "בשל מסוכנותה", עקב "היכרותה ומסירותה ל(מפקד הארגון בג'נין, זכריה) זביידי". המדינה תטען כי פחימה ביקרה בג'נין כמה פעמים שלא כחוק, מתוך הזדהות עם גדודי חללי אל-אקצה.

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
מעצר בית 277382
ואם חשבת שלהקריא בעברית זאת עבירה, חכה ותראה מה עושים למי שמעז לצלם מחלון הרכבת:
מעצר בית 277384
המ... נדמה לי ששנינו יודעים שבדרך לנהריה יש מתקן בטחוני שאפשר לצלם מהרכבת. בינתיים העדויות הנסיבתיות נראות לי בהחלט כסיבה מספקת למעצר הזה.
מעצר בית 277387
מסכים עם המעצר, ובכל זאת אפשר להמעיט ברמת הנזק שהצילום מהרכבת עושה לנו. מה שרואים מהרכבת אינו חושף הרבה על אותו מתקן בטחוני.
ובהזדמנות זו, אני מברך את טלי פחימה על השחרור למעצר בית, ומקווה שהוא מהווה סימן לבאות מבחינת החלטת בית המשפט בתיק. התפתלויות המדינה לגבי עניין הקראת החוברת הולכות ונעשות מגוחכות מרגע לרגע.
מעצר בית 277388
מה שניתן לראות (ולצלם) מחלון הרכבת, אינו בדיוק חומר מסווג הנמצא על שולחנו של דב אנשלוביץ. בכל מקרה צילום מחלון הרכבת אינו בלתי חוקי במדינת ישראל. באותה מידה גם הליכה בזיג-זג לכיוון מושב הנהג במכוניתך אינה בלתי חוקית, אבל אם תנסה לבצע את זה, אל תתפלא אם שוטר עירני יבקש לבדוק האם אינך נוהג בגילופין.
מעצר בית 277393
צילום של מפעל בטחוני מכיוון הים יכול להיות חלק מהכנות לפיגוע. מזמן לא נסעתי ברכבת שם, אבל אני מניח שיש שם שלטי ''אסור לצלם'', וצילום של מקום שיש בו שלטים כאלו הוא עבירה, גם אם הוא מתבצע מרכבת.
מעצר בית 277395
גם השגת לוח זמני נסיעות של אוטובוסים, או רכישת מכשיר טלפון סלולרי, יכולות להיות חלק מהכנות לפיגוע. במקרה האמור (לפחות לפי הכתבה) החשד התברר כמוצדק, אבל עצם הצילום אינו בלתי חוקי.
מעצר בית 277396
האם יש שם שלטי "אסור לצלם"? האם זו עבירה על החוק לצלם מקום שלידו מתנוסס שלט "אסור לצלם"?
מעצר בית 277397
אתה סתם מתעקש. כמו שדורון אומר, העיקר הוא שהפעילות עוררה חשד ומה שהחשד הזה הוליד. אני לא חושב שמישהו יעמיד את הדני ההוא לדין על אי ציות לשלט ''הצילום אסור''.
מעצר בית 277398
אלע"ד, אבל למיטב ידיעתי זה לא כל כך טריוויאלי. קודם כל, כמו כל תמרור או שלט הזהרה, ("אין חניה", "שטח פרטי", "אסור להשליך פסולת", "הכניסה לערבים וכלבים אסורה" וכו') תחולתו (כנראה) ממנו והלאה, כלומר אסור לעמוד מעבר לשלט ולצלם, לא בטוח שאסור לצלם לפניו. מעבר לכך, חשוב מי התקין את השלט, האם הוא מוסמך להתקין אותו, והאם הוא מוסמך לצוות (או לאסור) את המצווה בשלט. אני יכול להציב שלט ברחוב ליד ביתי "החניה למשפחת הגלילי ואורחיהם בלבד", אלא שאין בעצם הצבת השלט כדי לאסור על שכני לחנות במקום ( או כמו שאמר אותו בחור בבדיחה: "כתוב 'שתו מיץ', אז אני חייב לשתות מיץ?")
מעצר בית 277400
אני לא מומחה כל כך גדול בנתיב הרכבת. זה עובר ליד רפא"ל? אז בעיה של רפא"ל, שישימו בד יוטה על הגדר. מספר שאלות היפותטיות שאולי יבהירו מה מציק לי:
אם הבחור לא היה "ממוצא ערבי" האם היו עוצרים אותו?
אם הבחור היה "מודה בחקירתו" שנשלח על ידי הCNN, האם גם אז מעשהו היה נחשב כה חמור?
האם לערבי עם זיכרון צילומי מותר לנסוע ברכבת?

בעולם עם מצלמות בסלולרי ומצלמות רשת ברשות הרבים אני מופתע שהחיזבללה צריך לצלם דרך הרכבת כדי לאתר מטרות. בקיצור, זה נראה כמו "התלהבות קיצרת רואי" (myopic zeal)
או מצד המרגל או מצד השב"כ.
מעצר בית 277424
מה יהיה? המעשה של הבחור לא נחשב חמור בכלל. הוא נחשב מחשיד. זה כבר נכתב 3 פעמים בפתיל המתחיל בתגובה 277388.
מעצר בית 277479
כן, זאת היתה השאלה ההיפותטית הראשונה.
מעצר בית 277683
לא יודע, אתה מוזמן לנסות. לדעתי זו אכן התנהגות מעוררת חשד. כמו כן, ב-‏100% מהמקרים שמעצר כזה נודע לעתונות, אכן הוכח שהחשד היה מוצדק.
האם לדעתך מותר למשטרה לעצור מישהוא רק על בסיס התנהגות חשודה? או שצריך שהוא לא יהיה ערבי בשביל לעשות את זה?
מעצר בית 277685
אני חושש שחלק נכבד מההתנהגות שהחשידה אותו היה זה שמדובר בערבי, אבל אני מוכן לעזוב את זה, מה גם שהוא הודה שהוא מרגל של החיזבאללה. אני חושב שהחיזבאללה יצטרכו לבחור להם מרגלים יותר מיומנים או לפחות מצלמות וידאו יותר קטנות.
מעצר בית 277618
אז לידיעתך, הרכבת עוברת ממש בתוך רפא"ל. אבא שלי מספר שאפילו פעם היא עצרה שם, עובדי רפא"ל עלו עליה ונסעו לת"א להפגין.
ועוד משהו. חובבי רכבות (ויש כאלו לא מעט בארץ) אוהבים לצלם רכבות ותחנות רכבת. עד לפני כשנה, היתה הנחיה האוסרת לצלם את מתקני הרכבת ללא אישור מראש של דובר רכבת ישראל. בעקבות טענות שהנחיה זו אינה חוקית, הוציא דובר רכבת ישראל הודעה למנהלי כל התחנות, בה הוא נותן אישור גורף לצלם בתחומי כל התחנות ללא מגבלה. חובבי הרכבת שמחו מאוד, אבל הם מדווחים כי מדי פעם המאבטחים דורשים מהם להפסיק לצלם ורק פניה למנהל התחנה (וגם זה לא תמיד מספיק, אבל לכולם יש את מספר הטלפון הסלולרי של הדובר) פותרת את הבעיה.
ועוד משהו, בזמנו רכבת ישראל פרסמה באתר שלה מצגת של סיור וירטואלי בתחנת ת"א האוניברסיטה. אתר חדשות (YNET?) חשף שבסיור ניתן לבצע זום על מתקן בטחוני סודי ביותר שנמצא בסמוך לתחנה. התוצאה, כיום ניתן לבצע את הסיור הוירטואלי רק במפלס התחתון של התחנה.
מעצר בית 277652
אני רואה את המתקן הבטחוני הסודי ביותר במו עיניי בכל פעם שאני יורד בתחנה הזו, וזה קורה לעתים קרובות. מה הרעיון בלשים מתקן "סודי ביותר" בלב אחת הערים הגדולות במדינה? אם מצליחים לראות משהו מהדברים הסודיים ביותר מבחוץ, זו פאשלה חמורה מאוד של מי שאחראי על המתקן הסודי.
מעצר בית 277665
מזכיר את הסיפור הידוע‏1 על המסעדה שתוכננה בראש מגדל המים במגדל העמק, זה המשקיף על עמק יזרעאל מלמעלה. אומרים שהתכנון להקמת אותה מסעדה בוטל, כי ניתן להשקיף ממנה על מתקני בסיס חיל האויר ברמת דוד. (אותו בסיס הנשקף מול עיניו של כל צליין ותייר המבקרים במנזר הכרמליטי במוחרקה).

___
1 אמת או אגדה אורבנית הרצה במגדל העמק ובנותיה?
מעצר בית 277765
מה, בנו שם כבר מגדל מים במגדל העמק?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים