עיתוי פרסום בעייתי 28191
חבל שהמאמר מתפרסם זמן קצר לאחר שפורסמה ב''האייל'' ידיעה באותו נושא. הדבר גורם לפיצול הדיון, מה גם שכמעט כל מה שהיה למישהו לומר בעניין כבר נאמר.

כתוצאה מכך סובל המאמר מרייטינג נמוך, וחבל שכך. מבחינת הרמה והחשיבות - מגיע לו יותר.
עיתוי פרסום בעייתי 28197
רייטינג לא נמדד בתגובות. כמה מהמאמרים הטובים ביותר (לטעמי) שפורסמו באייל זכו לתגובות מעטות.
עיתוי פרסום בעייתי 28201
אבל הנקודה שהעלה הכותב נכונה: דיון ממש בנושא זה כבר היה במדור החדשות.
לכן, גם אני התפלאתי שפורסם מאמר בנושא שכבר נדון מכל הצדדים (במיוחד שנמצא בהמתנה מאמר כל כך חשוב שלי -:) )
עיתוי פרסום בעייתי 28203
נמצא בהמתנה? באמת? וואו. הגיע הזמן לעשות קצת סדר בתיבת הדואר שלי...

(דובי חושף סודות מאחרי הקלעים של האייל הקורא, 2001)
עיתוי פרסום בעייתי 28209
יש קשר דיאלקטי בין ההערות הללו לתוכן הרשימה שלי. גם היחס לרייטינג כחזות הכל הוא סילוף משעשע של רעיון הקפיטליזם. יש לרייטינג משמעות כלשהי על פני השטח, אולם גם בעולם של היום ''מים שקטים חודרים עמוק'' (לפעמים, לפחות).

אבל אישית, מובן שאני מעוניין בכמה שיותר קוראים ותגובות...
עיתוי פרסום בעייתי 28214
רייטינג לא נמדד בתגובות? אלא איך?
אני מסכים איתך שהרייטינג אינו משקף בהכרח את האיכות, אבל מהו בדיוק הטעם למדור "צועדים בראש" שבעמוד הפתיחה של האתר ושל כל קטגוריה בו?

הנקודה שלי היתה שלמרות שהנושא ראוי וגם כתוב היטב, התגובות והדעות אינן מרוכזות תחת גג אחד, וחבל.

אני מסכים ש"איכות" אינה עניין של פופולריות. אבל רייטינג - כן. הוא כמעט מלה נרדפת לפופולריות.
אולי ליום-הולדת? 28216
אם וכאשר יכתוב מישהו מטא-מאמר על האייל, אחת מהנקודות החשובות, לדעתי, היא שאת האייל יש לקרוא בצורה כרונולוגית-רוחבית, כלומר יש לקפוץ בין מאמרים על נושאים שונים לחלוטין, אך שפורסמו קרוב זה לזה, כדי להשלים דיונים ולתפוס מטא-התייחסויות בין המגיבים.
עיתוי פרסום בעייתי 28223
רייטינג, כמובן, נמדד במספר האנשים שקראו את המאמר. תגובות הן מדד, אבל הן לא רייטינג.

הטעם למדור "צועדים בראש", כיום, הוא בעיקר היסטורי. בתחילת הדרך רצינו לאפשר למאמרים שהדיון בהם מתמשך להופיע בעמוד הראשי, וחשבנו שהגיוני שהדיונים המתמשכים גם יגיעו לכמות תגובות גדולה. כמובן שזה לא בדיוק עובד כמו שתכננו (במקור התכנון, וגם הביצוע, היה שמאמרים שהדיון בהם דעך יוסרו מרשימת ה"צועדים בראש", ויפנו את מקומם לדיונים צעירים יותר), מה גם שטל הוסיף את מדור ה"דיונים המתמשכים", מה שפתר את הבעיה בצורה הרבה יותר מוצלחת. אז אין ממש סיבה למדור הזה. אולי בכלל הגיע הזמן להוריד אותו.
לא הבנתי את ההערה על הקטגוריות. איזה קטגוריות?

חלק מהמאמרים הפופולריים יותר באייל לא זכו לתגובות רבות. הם פשוט זכו לאזכורים באתרים אחרים (המאמר שדן ביציאה מהארון, למשל, זוכה עד היום לכניסות, בזכות הפנייה אליו מפורומים של גייז).
עיתוי פרסום בעייתי 28236
רייטינג היה יכול להתבטא במספר קוראי המאמר, אך במקרה "האייל הקורא", אני חושד שיש לו חוג גולשים נאמן, הקורא כל מאמר חדש.

אני, למשל, נכנס גם למאמרים שאין לי בהם עניין, ומרפרף גם על כל תגובה חדשה. מבחינת העניין שיש לי במאמר - נראה שדווקא כתיבת תגובות, ולא קריאתן, מעידה על מידת העניין שלי.

יש לכך גם סיבה טכנית, לתשומת לבו של טל: אם קראתי מאמר והחלטתי שאין לי בו כל עניין, יוסיף המשפט "יש תגובות חדשות" לרדוף אותי בכל כניסה לאייל, והוא גם יצוץ ב"דיונים מתמשכים" עד קץ כל הדורות או עד שאחליט בכל זאת להיכנס אליו. כדאי, אולי, להוסיף אפשרות לסמן מאמר כ-"unread article" (שהיא לשון נקיה ל-unreadable article), כך שהוא יפסיק להציק לי.

הקטגוריות הן הנושאים הנמצאים בראש העמוד: חברה, חדשות, פוליטיקה, ספרים וכדומה. בכל כניסה לאחד מהם מופיעה למטה רשימת ה"צועדים בראש" של אותה קטגוריה. אני באמת מקווה שאני לא מחדש לך בזה שום דבר.

אינני חושב שהסרת ה"צועדים בראש" תהיה שיפור. להיפך: יתכן שכדאי להוסיף "מבחר אקראי" אמיתי. לא כמו זה שב"דיונים המתמשכים" שהוא חשוב, אך ודאי שאינו אקראי.
עיתוי פרסום בעייתי 28304
א. נלקח לתשומת לב. אתה לא הראשון שמבקש זאת. הבעיה העיקרית היא עם *ביטול* הבחירה הנ"ל, מבלי להסחף לממשקים כבדים ומורכבים מדי.

גם כך נדמה לי שהממשק של האייל, כרגע, הוא על גבול ה"מסובך מדי". הוספת האופציה "אנ'לא רוצה לראות ת'מאמר הזה יותר" בסוף כל מאמר נראית לי שעשוייה לגרום ליותר נזק מתועלת. (לחיצה בטעות "רק כדי לבדוק מה זה עושה", למשל; ואז תלונות בסגנון "למה אני לא מקבל עדכונים על הדיון בסיפור ההוא?").

אשמח לשמוע הצעות בנידון.

ב. החלפת ה"צועדים בראש" במבחר אקראי באמת נשמע כמו רעיון לא רע בכלל. (יש מתנגדים בקהל?)
עיתוי פרסום בעייתי 28308
סתם הצעה תמימה:

אם הצועדים בראש יוחלף במבחר אקראי, רצוי שעל מסכי כל הקוראים יופיעו אותם מאמרים - נאמר לדוגמא עדכון אחת לשבוע.

אבל זה באמת רעיון מאוד יפה ומושך - הרבה פעמים נתקלתי במאמרים ישנים מאוד ומעניינים מאוד.
עיתוי פרסום בעייתי 28327
Or, editor's choice (with short explanation why you like it as another teaser)
עוד הצעות 28346
לגבי הממשק ה"מסובך מדי" הבנתי שיש שתי בעיות:
א. קשה לתכנות ולאחזקה. אין לי מה לומר. אינני מבין בכך, וההחלטה בידיך, כמובן.
ב. קשה להבנה ולתפעול על ידי הגולש. טוב, לכן צריכות להיות "אופציות למתקדמים". הבעיה ממילא אינה מאד חשובה לגולשים אקראיים, והיא חשובה יותר לגולשים קבועים. באופציות למתקדמים צריכה להיות אפשרות "הפסק עידכון למאמר זה".

ואגב - אין שום סיבה שהמבחר האקראי יהיה זהה לכל הגולשים, כפי שהוצע. כן צריכה להיות אופציה (למתקדמים): הראה את כל המאמרים שבהם נוספו תגובות (כולל מאמרים שלא קראתי מעולם). מובן שהאופציה הזו לא תכלול מאמרים שמהם בחר הגולש להתעלם.
עיתוי פרסום בעייתי 28587
טל, אני דווקא בעד השארת ה"צועדים בראש" כמו שהוא. אחת הבעיות באתר היא המעקב אחרי מאמרים לאורך זמן - במיוחד אם הם בעלי תגובות רבות. השארת מאמרים "ארוכים" במקום נפרד פשוט עושה להם שרות.

ואגב הצעות: אופציה טובה למתקדמים יכולה להיות פשוט מעין "מנוע חיפוש" - איזה דף שאילתות שיחזיר בדיוק את המאמרים שמענינים אותך (למשל, רק מאמרי חברה מהחודש האחרון, מאמרים עם תגובות מאתמול, וכו') ובכך להרוג פעם אחת ולתמיד את שאלת ה"איזה תצוגה צריך האייל להציג". הדף הראשי לא טוב לך? תחפש את המאמרים שלך לבד.
אם כבר בשיפורים עסקינן... 28620
האפשרות לראות רק תגובות חדשות היא נהדרת. הענין הוא שלפעמים רוצים לחזור אחורה ולקרוא הודעה ישנה או שתים, ואז מקבלים את כל ההודעות.
אולי אפשר לעשות כמו בפורומים של ''תפוז'' -- לחיצה על הודעה מציגה רק את אותה ההודעה (לא במסך חדש -- פותחת אותה באותו מסך).
אם כבר בשיפורים עסקינן... 28622
לא מתאים.
אמנם, הצורה בפורומים של ''תפוז'' היא מרשימה בהחלט. לחיצה על כותרת של הודעה גורמת לפרישתה, אך הדבר מתאפשר משום שכל הטקסט נטען לדפדפן. הטקסט ממשיך להיטען לאחר טעינת הכותרות.

ההוכחה - טען עמוד של פורום ב''תפוז'' ואז נתק את המערכת מהאינטרנט. תראה שעדיין אתה מסוגל לפרוש כל הודעה בעמוד.

השיפור ב''אייל'' נעשה מלכתחילה כדי לאפשר עמוד ''רזה''. לכן הדרך לטעון הודעה בודדת צריכה להיות בתוך חלון נפרד. נראה לי שהצורה הפשוטה ביותר תהיה לפתוח אותה עם חלון מוכן כבר לענות עליה. היתרון בשיטה זו הוא שהלינקים לפתיחה כזו כבר קיימים ב''אייל''.
עיתוי פרסום בעייתי 28283
אני בעד הורדת הצועדים בראש מהנימוק של חוסר עניין לציבור. כבר חצי שנה תקועה שם אותה רשימה עם אותם חמישה דיונים שאינם מעניינים יותר או פחות מעשרות דיונים אחרים, ולמרות שהם שם זה לא ממש גורם למישהו לכתוב בהם הלאה. בעיני זה מוכיח שהמדור מיותר.
עיתוי פרסום בעייתי 28321
למעשה, יש לי תאוריה שהמאמרים ששם זוכים ליותר התעלמות ממאמרים אחרים, בגלל שהם בסוף העמוד, והם אף פעם לא מופיעים ב''דיונים מתמשכים'' (בגלל שהם כבר מופיעים בעמוד).
עיתוי פרסום בעייתי 29742
בעמוד הראשי באתר, תוכל לראות שרייטינג דווקא נמדד בתגובות.
עיתוי פרסום בעייתי 29744
אני חושב שהעורך התכוון לומר שאיכות לא נמדדת ב''רייטינג'' (מילה עברית חדשה יחסית. מעניין אם יש לה מקבילה באנגלית) ולא במספר התגובות.
עיתוי פרסום בעייתי 29783
באמת? מה גורם לך לומר זאת? אתה בדקת את מספר הכניסות של ה"צועדים בראש" לעומת מאמרים אחרים? אני כן. רייטינג לא נמדד בתגובות. אני הייתי מהמר על כך שרייטינג נמדד (או יותר נכון - מושפע מאוד) מכמות הלינקים שהמאמר מקבל מאתרים חיצוניים.
לינק רע 29793
כמו זה מקפטן אינטרנט האחרון למאמר של יוסי גורביץ על ט באב.

אני חייב לציין אותם לרעה משום שהם רק נתנו לינק ולא ציינו את שם האתר במפורש בהסבר ללינק.
לינק רע 29878
אוי, מפגרים... אפילו לא הורידו את ה-newonly.
חבר'ה, כן, כן, אתם מהארץ, אם לא תתחילו להקפיד יותר על הלינקים מהאייל, אנחנו נשלח אליכם את השוטרים שקוראים אותנו! (שלום, אדון שוטר!)
האייל אימפריה. (:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים