אושר 283043
הקבינט הכלכלי-חברתי אישר את חלוקת האופציות. שינויים שהוכנסו בתוכנית הגדילו את ההטבה לציבור ב-‏70 מיליון שקל, אם כי האוצר סירב לפרט מה היו השינוים שהוכנסו בתוכנית.

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
אושר שלא יתואר 283080
אני רוצה לנצל את הבמה ולהודות לקבינט הכלכלי-חברתי על כך שבהגדילו את ההטבה לציבור ב-‏70 מיליון שקל, איפשר לי, ולכל אחד מבני ביתי, לרכוש מנת פלאפל.
אושר שלא יתואר 283082
אני מצטרף לתודותיו של ד. הגלילי, וקורא לציבור המוטבים לקחת ממנו דוגמא.

10% הנחה למביא הודעה זאת.
רוצה ביס מיקי? 283087
כל עוד הם לוקחים ממני דוגמא ולא דגימה אני מסכים.
את המו''מ לגבי הקומיסיון המגיע לי אני מעדיף להמשיך בדוא''ל.
רוצה ביס מיקי? 283724
עזוה קומיסיון. כאות הערכה לפועלך, אטגן עבורך את הכובע בשמן עמוק ואף אוסיף לו מעט טחינה וחריף, והכל חינם אין כסף. אחרת יש חשש שההתנתקות תיתקע לך בגרון.
רוצה ביס מיקי? 285516
לטגן עבורי את הכובע? תודה, לא. את הקצבת המזון המטוגן שמרשה לי הרופא אני מעדיף להוציא על מנת פלאפל. הכובע שרוי במרינדה מזה מספר חודשים, אבל כמו ניצה, גם הוא סומך על השם (ועל אריק שרון) שיביא לו את ישועתו כהרף עין.
אבל הכובע מת מזמן 285604
תגובה 191897
אבל הכובע מת מזמן 285609
כובעים (כמו הפראיירים שאוכלים אותם) לא מתים.
בוטל 312688
'ראש הממשלה החליט, בניגוד לעמדת שר האוצר, למכור את גרעין השליטה בבנק לאומי ולא לחלק את המניות לציבור. מקורבי נתניהו: "רק אם נשאר בשני המסלולים נוכל להבטיח מכירת הבנק" '

מעריב NRG: http://www.nrg.co.il/online/16/ART/952/119.html
אני מבולבל. מי הקפיטליסט החזירי כאן? 312693
אני מבולבל. מי הקפיטליסט החזירי כאן? 312711
למיטב הבנתי, נתניהו חשף שההכרזה על מסירת הבנק לציבור נועדה ללחוץ על הקונים הפוטנציאליים ולהעלות את המחיר שתקבל המדינה בעבורו.
אני מבולבל. מי הקפיטליסט החזירי כאן? 312714
ומה רע בכך? הבנק הוא רכוש הציבור, ומן הראוי שהציבור יקבל מחיר ראוי עבור נכסיו כאשר אלו נמכרים. בהפרטות בעבר, מכרה המדינה נכסים יקרי ערך בנזיד עדשים. אם האיום בהפרטה אמיתית לכלל הציבור ישיג לקופת המדינה את הערך הראוי לבנק - טוב שכך. ואם לא תשיג המדינה את המחיר הנדרש, טוב עוד יותר יהיה אם הציבור הוא שיזכה לדיווידנדים, ולא איזה בעל הון שיזכה למתנה של מיליארדי שקלים מהמדינה.

החלטת שרון היא חרפה. הייתי הולך לחסום כבישים כדי להתנגד לה, אבל כבר תפסו לי את הרעיון.
אני מבולבל. מי הקפיטליסט החזירי כאן? 312718
האם יש להלין על כך שהתחבולה להשגת המחיר הגבוה יותר היתה כרוכה בהבטחה כוזבת לציבור?
אני מבולבל. מי הקפיטליסט החזירי כאן? 312721
אם היה מתאפשר לנתניהו להשיג את מבוקשו, כלומר ללכת עד הסוף עם ההפרטה לפי התוכנית שלו, ובסוף היה מסתבר שהוא שיקר לציבור כדי להשיג מחיר טוב יותר, הייתי שוקל אז להלין על כך. כל עוד זה לא קרה, אני מעדיף להלין על שרון שגזל ממני אפילו את התקווה הקטנה הזו.
''כשמשבחים את ההתנתקות, נתניהו נזכר בחלשים'' 312883
"בנימין נתניהו, המשמש כיו"ר הכנס, לא היה יכול להישאר אדיש מול המסקנות החד-משמעיות. בהזדמנות הראשונה הוא לקח את רשות הדיבור והציג את התזה שלו. ראשית, הוא מתנגד להתנתקות; שנית, הוא החברתי הגדול מכולם - כזה שעוקף את עמיר פרץ משמאל.

עובדה שהוא מציע שימוש הרבה יותר טוב בכסף. במקום לבזבז 10-8 מיליארד שקלים על ההתנתקות, נתניהו מציע להפנות את הכסף לקשישים, לנכים, לחולים, לסל התרופות, לאמהות עובדות ולמלחמה באלימות ובתאונות הדרכים. "
בוטל 346306
"הושג הסכם להבטחת זכויות עובדי לאומי עם הפרטתו. על פי ההסכם שגובש בין הנהלת הבנק, העובדים והאוצר, העובדים יקבלו אופציות לרכישת 6% ממניות הבנק בהנחה של 1.5 שקל ממחיר המנייה וכל עובד יקבל בונוס בגובה משכורת ממוצעת. המכרז למכירת לאומי: עד חצות יגישו המתמודדים במכרז לרכישת הבנק את הצעותיהם."

נמכר! 346506
"קבוצת סרברוס-גבריאל זכתה היום (שלישי) במכרז לרכישת בנק לאומי. בחצות הלילה החל משא ומתן בין המתחרות השונות על רכישת הבנק. סרברוס גבריאל שילמה 16% מעל מחיר השוק, ולאחר כשעתיים זכתה במכרז. כך מסרו מקורות במשרד האוצר. הקבוצה תשלם 2.474 מיליארד שקלים עבור 10% מהמניות, ותשלם בסך הכל 4.62 מיליארד שקלים אם תממש את האופציה ל-‏10% נוספים. בניגוד להערכות קודמות שלפיהן יירכשו מניות הבנק על ידי מתווך פיננסי, קבוצת סרברוס הינה רוכשת אסטרגית המעוניינת לשלוט בבנק - ולכן צפויה לממש את האופציות ולהגיע לאחזקה של 20%. כל זאת בתנאי שתקבל את אישור הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל. ממשרד האוצר נמסר כי לא פחות משבעה מתמודדים הגישו אתמול הצעות לרכישת הבנק, בהם ארבע קבוצות אסטרטגיות ושלוש קבוצות פיננסיות. מתוך כל ההצעות, כך דיווחו גורמים המקורבים למכרז, ההצעה השנייה בגובהה היתה זו של נוחי דנקנר במסגרת של קבוצת איי-די-בי, ככל הנראה יחד עם בנק ההשקעות מריל לינץ. הקבוצה ניגשה למכרז כקונה אסטרטגית והציעה גם היא מחיר מעל למחיר השוק. מציעים אסטרטגיים נוספים היו קבוצה בראשות איש העסקים לב לבייב וקבוצה בראשות המשקיע האמריקאי ביל דיווידסון. יחד איתם ניגשו שלושה מתווכים פיננסיים, אשר קיוו לזכות במניות ולהפיצן ללקוחתיהם: יו.בי.אס, דויטשה בנק וסיטיגרופ. הנעדר הבולט מהמכרז היה איש העסקים שלמה אליהו, שלא הגיש הצעה עצמאית, אך ייתכן שפעל באמצעות אחד הבנקים להשקעות שניגשו למכרז. התוצאה הסופית של המכרז, שנוהל על ידי החשב הכללי ירון זליכה וסגנו יובל ברונשטיין, היא הצלחה אדירה עבור משרד האוצר ועבור קופת המדינה - בניגוד להערכות הרבות בעיתונים לפיהן, המכרז נתקל בקשיים ויזכה להיענות של משקיעים פיננסיים בלבד."

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
I stand by all the misstatements that I've made 346515
ברדיו אמרו שדן קוואיל הוא אחד המנהלים (או אולי היו''ר) של הקרן.
Potatoe! 346517
If we do not succeed, then we run the risk of failure

(ציטוטים נוספים אפשר למצוא כאן: http://en.wikiquote.org/wiki/Dan_Quayle)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים