שאלה למישהו שיודע 289736
אני מחשיב את עצמי למישהו שיש לו ידע כללי לא רע על ההיסטוריה של המאה ה20, ועד היום לא ידעתי שהאפיפיור שקדם ליוחנן פאולוס השני, יוחנן פאולוס הראשון, מת אחרי חודש בתפקיד, ויש הסבורים שנרצח!
זה דבר ידוע? אני בור אם לא ידעתי את זה?
שאלה למישהו שיודע 289741
גם אני לא ידעתי את זה. הנה עוד קצת חומר בנושא: http://en.wikipedia.org/wiki/Pope_John_Paul_I
תודה 289743
שאלה למישהו שיודע 289742
לא, אתה לא בור, אפיפיור שכיהן בסך הכל חודש הוא באמת לא פרט היסטורי בעל משמעות. אני זוכר שהודיעו על מותו, אבל זה לא חלילה בגלל שאני זקן ממך, זה רק בגלל שאתה כנראה צעיר ממני... לא זכורים לי הרהורים תקשורתיים על האפשרות שהוא נרצח, איפה זה מופיע? נדמה לי שהוא מת בשנתו.
שאלה למישהו שיודע 289814
אני מחשיב את עצמי למישהו שיש לו ידע כללי לא רע, ולא ידעתי את זה.
בעניין תיאוריית הירצחו של פאולוס ה-‏1 289819
אלבינו לוצ'יאני, האפיפיור יוחנן פאולוס ה-‏1, נמצא מת במיטתו ב-‏29 בספטמבר 1978, 33 יום בלבד אחרי שנבחר לכהונה. תכף אח"כ פשטו שמועות על הרעלה, רצח ותככים בארמון האפיפיור. עוד סייעו בהפצתן העובדה שלא
נערכה נתיחה לאחר המוות, והשמועות שמאז אמצע שנות ה-‏70פשתה שחיתות בבנק הוותיקן. בגלל המוות הפתאומי, בגלל שאיש לא היה עמו בעת פטירתו, וגם בגלל השערורייה שכבר החלה לצוץ בנוגע לבנק הוותיקן, התחילה להתרוצץ השמועה שמדובר כאן במזימה אפלה כלשהי, שייתכן כי יוחנן פאולוס ה-‏1 נרצח. אולם אין לזה שום הוכחה ממשית.

מצד שני ידוע שלאפיפיור הייתה מחלת לב. קודם לכן הוא אושפז 8 פעמים ועבר 4 ניתוחים. ייתכן שהיה צריך לדאוג שיהיו לו רופאים טובים, שיעבור בדיקות, ושייקח את התרופות שלו באופן סדיר. הוא היה חולה יותר מששיערו, כשהחל לכהן, וגילה לפתע את ממדי השחיתות שהוא היה צריך להתמודד איתה, יכול להיות זה פשוט הכריע אותו.

העובדה שיוחנן פאולוס ה-‏1 מת זמן קצר אחרי היבחרו תרמה לבחירתו של ווטילה, יוחנן פאולוס ה-‏2, שהיה בן 58, אדם שמטפס על הרים, עושה סקי, אתלטי מאוד. החשמנים היו בטוחים למדי שאם יבחרו בו הוא לא ימות זמן קצר אחר כך.
שאלה למישהו שיודע 289816
אני בעל ידע כללי מצומצם ביותר וידעתי את זה. סתם עניין של גיל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים