הממשלה? 298993
הממשלה באופן עקרוני?(כלומר תגובה שוקחופשיסטית)

או הממשלה הנוכחית?(תגובה בעלת גוון פוליטי לא ברור).
הממשלה? 299002
''הממשלה באופן עקרוני'' היא תגובה אנרכיסטית ולא תש''חית. די עם האנרכיה בהבנת הנקרא.

ומזל טוב לאוהדי מכבי תל אביב ולהופעת הבכורה של הסטנד אפיסט אריק שרון.
הממשלה? 299043
ידוע, ידוע. נוסיף סעיפים.
לממשלה במתכונתה המנופחת הבזבזנית והשתלטנית הנוכחית, תגובת תש"ח.
לממשלה בכלל, תגובת האנרכיסטים(יש אחד באייל, לא?).
לממשלה שלא על פי דין תורה, תגובת יעקב.
הממשלה? 299068
מיהו האייל האנרכיסט?
הממשלה? 299112
גם אני עניתי ''הממשלה'' אבל כוונתי היתה לתרבות השלטון, בזבוז כספי ציבור, שחיתות, וכו'. זו אינה מוגבלת לממשלה הנוכחית למרות שנראה שכל ממשלה מתעלה על קודמותיה בתחום זה
הממשלה? 299366
בא נסתפק בצורת השלטון. זו היתה כוונתי כשהצבעתי ממשלה.
הממשלה? 299059
במה גילה שרון את כשרונות הסטנדאפ שלו? פיספסתי משהו רציני? הוא החליט לאמץ את המודל של לורה בוש?
הממשלה? 299062
שרון הריץ דחקות עם פיני גרשון אחרי המשחק. הוא אמר לו שהוא מקווה שימשיך לברך אותו גם בשנה הבאה בתנאי ששניהם ישארו באותו תפקיד. לא יודע מה איתכם, אבל לי כבר אין כוח לראות את פיני גרשון אני מקווה שהוא סוף סוף יפטור אותנו מהנוכחות שלו בשנים הבאות.
הממשלה? 299065
לי מעולם לא היה כח לראות את פיני גרשון, אז אני מזדהה בשמחה.
הממשלה? 299087
אני הייתי מעדיף (אם מישהו היה שואל אותי) שהחלק השני בתקווה לא יתממש. אגב, אם גרשון באמת מציק לך, אתה תמיד יכול להכנס ל http://macabilokayemet.com/ (הכניסה למבוגרים בלבד).
יש אליפות 302737
יש אליפות 302740
"אליפות העניים"? עליבות השְנִיים.
יש אליפות 303052
כל שנה הליגה נהיית יותר פתטית מהשנה הקודמת. חייבים לעשות משהו כדי לשפר אותה והמשהו הזה זה לפגוע איכשהו במכבי, לא נראה לי שיש דרך אחרת (אפשר למשל לקבוע תקרת שכר, לעשות דראפט כמו במכללות, לאפשר רק לשנים או שלושה מתאזרחים לשחק במשחק או אחד מהרעיונות האלה) .
לרוע המזל, שמעון מזרחי לא יאפשר אף אחד מהמהלכים האלה ואנחנו נשאר תקועים עם ליגה משעממת.
יש אליפות 303065
א. לא "לפגוע במכבי", "לשפר את התחרותיות". לא צריך להיות שלילי כשאפשר להיות חיובי. מה גם שזה לא משהו נגד מכבי, גם אם קבוצה אחרת היתה מגיעה למצב בו ברור שהיא תהיה אלופה עוד בתחילת העונה בפעם המי יודע כמה ברציפות היה צריך להגביר את התחרותיות. הדבר טוב לא רק לקבוצות המתחרות, אלא גם לענף כענף. אם עושים דברים כאלה בNBA או בליגת האלופות, אז למה שלא יעשו את זה גם בליגת העל בכדורסל.

ב. מצד שני, כל עוד באים אוהדים למשחקים של מכבי תל אביב בליגה הישראלית, אגב, תופעה מוזרה שחייבת הסבר, כלום לא יקרה. מה גורם לאוהד ספורט ללכת למשחק כשהוא יודע מה תהיה התוצאה? מה גורם לו להתלהב ממשחק כזה? מה משמח או מרגש באליפות שנחגגת כל שנה ללא סיכון? כשאני רואה את אוהדי מכבי בכדורסל אני לא רואה יריבים (כמו בכדורגל, למשל) אלא דבר לא מובן לחלוטין. כבל מקרה, גם כאן, כמו בפוליטיקה, האשמה היא לא בראש אלא בגוף.

ג. כשמסתכלים על הליגה האמיתית (ז"א, החלק בלי מכבי) דווקא רואים ליגה מעניינת, יחסית. האלופה של השנה היא סינדרלה אמיתית.
יש אליפות 303069
סינדרלה? חה. סינדרלה לא חגגה שום הפסד בגזירת רשתות והנפקת צלחת אליפות מטעם עצמה. הפועל תל-אביב הרימה דגל לבן לפני תחילתה של סדרת הגמר, משהו ששום ספורטאי אמיתי לא היה מעלה בדעתו לעשות.
יש אליפות 303076
הם חגגו את הניצחון על אשקלון, לא הפסד.

אתה טוען ששום ספורטאי אמיתי לא יעז לחגוג לפני שהוא יגיע להישג האולטימטיבי במקצועו?
שחקני מכבי תל-אביב לא יחגגו אם הם לא יקחו את את סדרת הגמר של ה-NBA?
יעל ארד לא תחגוג אם היא תקבל מדליית כסף?
הראל לוי לא יחגוג הגעה לגמר בווימבלדון?
מכבי חיפה לא תחגוג לפני שתיקח את ליגת האלופות?
נבחרת ישראל לא תחגוג אם היא תעבור את שלב הבתים במונדיאל?

נו, בסדר, אם ככה אתה מגדיר "ספורטאי אמיתי", שיהיה. אין בהפועל תל-אביב (ולא במגבי תל אביב, ולא בארץ בכלל) מייקל ג'ורדן. אז מה חדש? אז אסור להם לשמוח על זה שהם הצליחו להגיע למקום הגבוהה ביותר שהם יכלו במגבלות כשרונם?

יחסית למצב הקבוצה, לשחקנים ששיחקו בה, לתקציב שלה, הגעה למקום ראשון בליגה-ללא-מכבי היא השג ענק, ומדובר בסינדרלה אמיתית.
יש אליפות 303079
הנצחון על אשקלון מעניק צלחת אליפות? לא ידעתי.

חגיגות נצחון הן עניין ברור, חגיגות *אליפות* אחרי נצחון הן תופעה נלעגת. הנה: יחסית למצב הקבוצה, לשחקנים ששיחקו בה, לתקציב שלה, עצם הניצחון של מכבי ת"א על אייקס היה השג ענק. אם באותו מעמד שחקניו של קלניגר היו חוגגים את זכייתם המדומה בגביע אירופה לאלופות, הייתי חושב עליהם אותו דבר.

והעיקר (שוב): החגיגות האלה נערכו לפני שסדרת הגמר התחילה, ובכך מודיע ההפועל קבל עם ועולם שאין לה שום שביב תקוה לנצח את מכבי. אני מודיע לך שאם תיכון עירוני ג' מזרנוגה היה עולה לשחק נגד אינידיאנה פייסרס, המאמן של ביה"ס התיכון היה אומר לשחקניו: "חבר'ה, אם רק תאמינו אנחנו מסוגלים לעשות את זה!". למרבה הצער בהפועל שכחו את העניין הקטן הזה, שמבדיל בין ספורטאים ללוזרים בכיינים.

(אגב, בלי קשר לנאמר לעיל אני חושב שצריך להגביל את מס' הזרים בליגה)
יש אליפות 303082
הניצחון על אשקלון הביא את הפועל תל אביב להשג ענק, דומה אם לא טוב יותר מהניצחון על אייאקס. צלחת, גזירת רשתות, השם "אליפות" זה סתם יחסי ציבור. אז איזנברג נותן להם צלחות, מה איכפת לך? אתה משלם? אז הם קוראים להשג שלהם אליפות, אז מה, זאת פעם ראשונה שאתה שומע ספורטאי אומר "בשבילנו זה כמו אליפות"?

לא הבנתי מה ההבדל בין החגיגות של שחקני מכבי אחרי הניצחון על איאקס לחגיגות של שחקני הפועל.

העיקר (שוב): החגיגות נערכו אחרי שהפועל הגיעו לסדרת הגמר, ובכך מודיעה הפועל שהיא הצליחה מעבר לצפיות, בדומה לחגיגות שיהיו אם ישראל תעלה למונדיאל, למשל. אני מודיע לך שאם תיכון עירוני ג' מזרנוגה היה מנצח את הפייסרס במשחק ידידות, המאמן והשחקנים היו חוגגים, ואף אחד, ודאי לא אתה, לא היה אומר להם שהם לוזרים ובכיינים, גם אם בעוד שבוע הם היו צריכים לשחק נגד הלייקרס. למען השם, הרי גם למכבי היו עוד משחקים אחרי אייאקס.
יש אליפות 303084
הגענו לאותה נקודה בה עלי להחליט אם לחזור פחות או יותר על מה שכבר אמרתי או להמשיך הלאה. החלטתי.
יש אליפות 303112
''אני חושב שצריך להגביל את מס' הזרים בליגה''

סוגית מספר הזרים נידונה בהרחבה בדילמת הקרונית כמובן.
יש אליפות 303113
נכון מאוד. ואני מתחילה לתהות אם הדילמה הזאת איננה, למעשה, הסנה. היא כבר בוערת שנים ועדיין לא אוכלה.
יש אליפות 303121
אפשר לבדוק באתר הבית של דילמת הקרונית

וגם לא מזיק לקרוא את תגובה 407652 המחכימה ותגובה 468988 המחכימה עוד יותר שמאירות את הדילמה מכיוונים שונים.
יש אליפות 303125
אכן הסברים מאלפים. השתכנעתי סופית. מה שחסר לי עכשיו זה רק אתר הבית של הר סיני, לבירור פרטים אחרונים.
יש אליפות 303221
אני לא כל כך בטוח שזה באמת מה שהמאמן הזרנוגאי היה אומר; זה דורש וואחד כריזמה כדי להשמע אמין. יותר סביר בעיני "בואו ניתן הופעה מכובדת, שתיתן טעם טוב". וזה, בהנחה שמה שרוצים הוא הופעה מכובדת שתיתן טעם טוב. במקרה של הליגה ומכבי תל-אביב, לא בטוח שזה מה שרוצים: אם הם בעניין של מחאה נגד המצב, אולי מוטב לוותר על הפסאדה של רוח הספורט.
יש אליפות 303325
אתה לא רואה מספיק סרטים אמריקאיים.

מי שמוכן לוותר על ה''פסאדה'' של רוח הספורט יכול באמת לגזור רשתות אחרי המשחק עם אשקלון ולהרגיש אחלה.
יש אליפות 303439
לא, הרעיון שלי של גישת המחאה (שאני מנחש שהוא לא מה שקורה ב[ה]פועל) הוא לא שהם מרגישים אחלה עם זה; ההפך, הם מרגישים מחורבן, אבל הם די במודע לא יתאמצו בגמר, כדי לא לעודד את האשליה שיש כאן תחרות; וחגיגות המקום השלישי הם מין מיצג מחאה.
יש אליפות 303530
מקום *שני*. הנה מה שהחגיגות גרמו להם.

מה אתה חושב אמר בניטז לשחקני ליברפול במחצית המשחק?

סצנריו 1: חבר'ה, אין מה לעשות, מילאן גדולה עלינו בשני מספרים ושלושה שערים. תראו את התקציב שלהם, תראו את כל השבצ'נקואים שהם קונים בלי הכרה, בעוד אנחנו תקועים עם ג'רארד קטן תוצרת בית ואין לנו איך לגמור את החודש. שלושה גולים זה באמת לא משהו שאפשר למחוק, ולכן אני מציע שנחגוג עכשיו את עצם הגעתנו למעמד המכובד הזה, שהיא היא האליפות האמיתית בשבילנו.

סצנריו 2: עכשיו הזמן להראות לכל העולם מאיזה חומר קורצתם. יש לכם הזדמנות של פעם בחיים להירשם בהיסטוריה, ואני בטוח שאתם לא מתכוונים לתת להדמנות הזאת לחמוק מבין אצבעותיכם. מכל מקום, אנחנו הולכים להלחם עד הדקה התשעים פלוס זמן פציעות כאילו התוצאה היא 0:0, כי זה מה שאנחנו. אולי ננצח, אולי נפסיד, אבל בטוח שאף אחד לא יוכל להגיד עלינו שהרמנו ידיים, כי אנחנו לא מאלה שמרימים ידיים.
סצנריו 3 303739
"לאמתו של דבר, משחק להפליא! ריצה, תחבולה, זריקה! שמחה גדולה גרמתם לי! הנה נגש אלי אדון שמן וספר לי, כי יש להם כאן בסידני מועדון של בעלי משקל מאתים פונט וגם הם משחקים לפעמים בכדורגל. הוא שאלני אם לא תרצו לשחק אתם בשבוע הבא? לא קדם לכן, כדי שתנוחו יפה ותהיו להם יריבים הגונים. אחר כך באה אלי בחורה קשישה, חברה במועדון של כדור יד. היא שואלת אתכם, אם לא יפה לכם לבחור במשחק זה מאשר להתערב במשחק הכדורגל? ועוד שמעתי, איך שתי סבתות התנצחו בשאלה, אם בימי נעוריהן גם כן היו מרבים כל כך להחטיא את המטרה"
בושה, לוזרים, חצופים, עלובים 303532
''שחקני'' קבוצת הכדורגל האנגלית, שהעזו לחגוג לפני ששלוש שבועות נצחון על צ'לסי בחצי הגמר (במקום לחכות לגמר), ניצחו באופן לא ספורטיבי ולא סביר את שחקני מילאן. החצופים, שלא הסיקו מסקנות מהחגיגות העלובות המוקדמות והלא ספורטיביות בחצי הגמר, העזו לחגוג גם בסיום הגמר, כל זה למרות הפסד ההאליפות (באנגליה). אכן, בושה. שערוריה.
בושה, לוזרים, חצופים, עלובים 303533
סמיילי יקירי, אתה עושה צחוק ממני או מעצמך. בפעם האחרונה: אין כל רע בחגיגות לאחר נצחון, יש גיחוך רב בהפיכת הנצחון הזה לאליפות וירטואלית. אם שחקני ליברפול היו מחלקים לעצמם גביע-דמה אחרי הנצחון על צ'לסי, כל אירופה היתה לועגת להם, ובצדק. אני גם מעריך שבמקרה כזה הם לא היו מנצחים אתמול - עניין של פסיכולוגיה - אבל את זה כמובן שאיני יכול לאשש. ראית את האלופה שלך אתמול נגד מכבי? שמעת את גאון הדור אפי בירנבוים מסביר שככל שהנצחון של מכבי גדול יותר כך ההישג של הפועל גדול יותר? משהו.

באיזה מובן הנצחון היה "לא ספורטיבי" (על "לא סביר" אין ויכוח)?
בושה, לוזרים, חצופים, עלובים 303544
לא קראת את המשפטן, אני תמיד עושה צחוק מעצמי. מה ההבדל בין חגיגות לאחר ניצחון, לחגיגות לאחר ניצחון בהן מוכרז על אליפות וירטואלית?

לא ראיתי את הפועל אתמול (גם את ליברפול לא ראיתי, ונראה לי שזה הפסד גדול בהרבה), אבל ראיתי אותם כשהם הפסידו בחמישים ומשהו נקודות, ולפי התוצאה, דווקא עכשיו זה היה משחק שקול יותר. בכל מקרה, המשחק אתמול היה באמת לפרוטוקול בלבד‏1.

באיזה מובן הנצחון היה "לא ספורטיבי", במובן ששיחקו בו שחקנים ללא רוח ספורטיבית.

1 הסבר, לא שאתה צריך, אבל למי שלא עוקב. ארבעת המובילות בליגה עשו ליגה משלהן, כששתי הראשונות עושות סדרה עד שאחת מהן תנצח בשלושה משחקים. המשחק אתמול נעשה אחרי שברור היה מי תהיה במקום הראשון ומי במקום השני. עכשיו יש עוד שלושה עד חמישה (ואם כל הכבוד לרוח הספורטיבית, ארבעה משחקים יהיו נס) משחקים בין שתי הקבוצות, ובסופן תזכה המנצחת, מכבי, באליפות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים