השוטרים והנערה 302286
אתמול "גוייסתי" לאיזה "אירוע צומת" בצומת צבר בקריות. ה"עבודה" הייתה לחלק חומר הסברה וסטיקרים לנהגים ולהולכי רגל, או לעמוד באחד המקומות שם עם שלט. בעצם, זו הפעם הראשונה בחיי שאני משתתף בפעילות כזאת, ולא ידעתי בדיוק איך "לאכול" את זה. תחילה ניסיתי את כוחי בפעולה הראשונה, אך אני עצמי לא אוהב שדוחפים לידיי כל מיני דברים, במיוחד בעומדי ברמזור אדום, ולכן עוד לפני שהצלחתי לתת אפילו דף אחד למישהו, עברתי לפעילות השנייה, כלומר לעמידה עם שלט.
אבל בתחילה, כשחפשתי איזו פינה לחלק בה חומר, ועברתי את אחד ממעברי החצייה, נתקלתי במחזה סוריאליסטי:
ניידת משטרה עלתה ונעצרה על המדרכה, ושני השוטרים שבה יצאו ופנו לנערה שלבשה חולצה כתומה ובידיה חומר הסברה (כמו בידיי), ובקשו ממנה להזדהות כדי שירשמו אותה. הילדה הייתה, מטבע הדברים, די מפוחדת וסרבה לתת את הפרטים, והשוטרים הסבירו לה שכל אזרח צריך להזדהות בפני שוטר אם הוא נדרש לכך. אבל הנערה עמדה בסרובה. לאחר זמן מה חזרתי למקום, והויכוח עדיין נמשך. נופפתי בחבילת הניירות אל מול פניו של אחד השוטרים, ואמרתי לו שאשמח לתת לו את הפרטים שלי. הוא אמר שהוא עוד ייקח גם את הפרטים שלי, וחזר לוויכוח שלו עם הילדה.
אחר כך כשעמדתי מעברו השני של הצומת עם השלט ראיתי שלא חל שום שינוי במצב והנערה והשוטרים עדיין עומדים באותו מקום. המצב הזה נמשך כשעה עד שאשתי הגיעה והחליפה אותי, ואני עזבתי את המקום. אחר כך סיפרה לי אשתי שכמה מהמפגינים נגשו לשם כדי לעזור לנערה, ובסופו של דבר השוטרים ויתרו.
אבל כל העסק הזה (כלומר חלקה של המשטרה), השאיר בי משקעים נוגים. מדוע לא פנתה המשטרה למבוגרים הרבים שהיו שם כולל אלי, כדי לקחת את הפרטים שלהם ובמקום זה השקיעה את כל זמנה בהפחדת אותה נערה ? זהו ? המשטרה כבר תפסה את כל הגנבים, ועכשיו היא משקיעה את כוחה בנערה צעירה ומפוחדת שעלולה אולי "לא למנוע פשע" בעתיד ?
השוטרים והנערה 302306
זהבי עצבני במבט אחר על מלכות הכביש:

השוטרים והנערה 302308
הכתבה של זהבי על בנות הכביש היא בעיקר כתבה על עצמו ולא עליהן. מה, למשל הן אשמות בכך, שבגלל שהן מכוסות מכף רגל ועד ראש הן מחרמנות אותו ? האם התנהגותן הייתה נאותה יותר לו לבשו בגדים יותר חשופים או שהיו ערומות לגמרי ? ולגבי הלהט בעינים, בעיניה של אותה נערה שספרתי עליה אני לא ראיתי שום להט אלא פחד וחלחלה.
בסוף הכתבה יש חלק שלא קשור לעניין שבו הוא מעיד על כתובות בלתי נאותות שנמצאו בתאי המעצר. העדות הזו אינה עדות ראיה, אלא דברים שהוא קרא בתקשורת כמו כולנו. אם באמת מישהו מהנערים והנערות האלה כתב את הכתובות זה בודאי לא בסדר, אבל אחרי שעברנו את פרשת אבישי רביב ואת הפרשות החדשות שבהן כתובות כאלה התגלו ככתובות של סוכני המשטרה, ואחרי ששמענו גם על "פסק ההלכה" שמתיר הריגת חיילים דרוזים שהתגלה כספין תקשורתי, אני מוצא את עצמי פשוט לא מאמין לסיפור הזה.
השוטרים והנערה 302310
טוב, כשהסוכנים הסמויים מצטרפים להפגנות של פעילי ימין, הם מפברקים כרזות וכתובות על הקיר.

לעומת זאת, כשהם מצטרפים להפגנות של פעילי שמאל וערבים, הם זורקים אבנים כדי למשוך אש.
השוטרים והנערה 302321
אמנם נכנסנו כאן לסמטה שממש לא קשורה בעדותי האישית שבראש הפתיל עליה איש לא מצא לנכון להגיב לגופו של עניין, אבל בכל זאת אעיר שכדי שעיתונאים ייראו כתובות כאלה או אחרות בתאי מעצר שבהם שהו קודם (או לא שהו) מפגינים מהימין ממש אין צורך לשלוח סוכנים להפגנה. תיאורטית, קראדי בעצמו יכול להיכנס לכל תא מעצר שמתחשק לו, ולרשום שם מה שהוא רוצה. אין צורך בתשלום עוד משכורת למישהו.
לא הבנתי למה כוונת בחלק השני של דבריך.
השוטרים והנערה 302326
אני מתקשה להאמין שנערה מפוחדת באמת הייתה מחזיקה שעה שלמה (או אפילו רבע מזה) בסירובה להזדהות. סביר יותר שאתה רואה מהרהורי לבך, או שאולי לאותה נערה יש בכל זאת מה להסתיר (מעבר לאפשרות שתימנע ממניעת פשע).
אולי לו ראית זאת בעיניך היית מאמין 302346
השוטרים והנערה 302347
ולו באמת חשדו השוטרים שבאמת יש מאחורי הדמות הזאת משהו מסוכן היו מסכימים לוותר לבסוף ?
השוטרים והנערה 302348
סליחה, אבל מה בדיוק העניין? החוק אומר שאתה חייב להזדהות בפני שוטר. אם תסתובב באמצע הלילה ברחוב, יש סיכוי שתעצור לידך ניידת ותדרוש ממך להזדהות. זה קרה לי לא אחת בגיל ההתבגרות. אני מכיר אנשים שנלקחו לתחנת המשטרה כי לא היו עליהם תעודות-זהות, ושוחררו רק כשמישהו בא לזהות אותם.
השוטרים לא היו צריכים כלל להתווכח עם הנערה. אם היא סירבה להזדהות, הם היו צריכים להעלות אותה לניידת ולסיים בכך את העניין. ממתי למפגיני הימין יש חסינות בפני החוק?
השוטרים והנערה 302362
איני יודע מה בדיוק היו "צריכים" לעשות, וייתכן שזה מה שהיו צריכים לעשות, אך הם משום מה לא עשו זאת.
אתה נראה לי בחור לא טיפש ובעל ידע, אבל אולי אוכל להעשיר את הידע שלך לגבי התנהגויות אנושיות ע"י זה שאוסיף עוד כמה פרטים עובדתיים שלא ספרתים עד כה.
ובכן, לפני זמן רב, עוד לפני סיפור ההתנתקות, ניסה מישהו לגייס אותי כדי להציב שלטים בצומת ולעמוד לידם (אני, איך שהוא, מסיבות של עצלות הצלחתי להתחמק אז מהמטלה הזאת, אבל לא זה העניין).
האיש שהוא גם עורך דין הסביר לי שפעולה כזאת לגמרי חוקית, ומותר להציב שלטים ולהישאר על ידם, אבל אסור להשאירם וללכת. הוא גם סיפר לי שהוא עצמו נוהג לפעול כך מזה זמן רב, והרבה פעמים כאשר הוא עומד ליד שלטיו בא איזה שוטר כדי לקחת ולרשום את פרטיו, והוא מוסרם ברצון וללא חשש.
כשגייסו אותי אתמול ל"משימה" הזאת, בעצם באתי מוכן. אמנם איש לא הנחה אותי אתמול (וזה אולי פרט חשוב שמחייב לקחים שלנו) מה לעשות במקרה כזה, אבל זכרתי היטב את הסיפור הישן, וכשראיתי את הניידת עולה על המדרכה, ידעתי היטב איך אנהג אם במקרה אדרש למסור את פרטיי, ולכן גם "התנדבתי" למסור את פרטי (ונדחתי).
זה פרט אחד. הפרט השני הוא שכאשר אשתי באה להחליף אותי, הצבעתי לעברה השני של הצומת וספרתי לה מה מתחולל שם, שאלתי אם יש לה תעודת זהות (והייתה לה), ואמרתי לה שאם במקרה תתבקש ע"י השוטרים למסור את פרטיה, תמסור אותם ללא היסוס. תגובתה הראשונה הייתה: "מה פתאום ? הם יתעללו בי אחר כך." מהכרות אישית בת כמעט שלושים שנה אני יודע שאין לה אילו שהן כוונות זדוניות שבגללן יש לה סיבה לחשוש, ובכל זאת ולמרות שמדובר באישה בוגרת ומשכילה, היא הגיבה כך כי היא באמת חששה ממשהו בלתי מוגדר. נדרשו עוד מספר מלים כדי לשכנע אותה שכך כדאי לה לנהוג. לו הופתעתי אני עצמי בדרישה למסור את פרטיי ללא ה"הכנה" עליה ספרתי אני מניח שהייתי מוסרם לבסוף, אך ככל הנראה הייתי עושה זאת תוך הרגשת חשש ופחד מסויימים.
נער שנדרש למסור בלילה את פרטיו ויודע שלא עשה כל עבירה, זה מצב אחר מאשר נערה שלובשת חולצה כתומה בתקופה שבה כל התקשורת מגוייסת כדי לחפש את החטאים של מתנגדי ההתנתקות, וקיימים המון סיפורים על מעצרי שוא והתעללויות של המשטרה.
זה בכלל לא אותו דבר, ואתה צריך להבין זאת בעצמך.
השוטרים והנערה 302364
נו, אז? מה בדיוק היה לא בסדר במקרה הטראגי של השוטרים והנערה?
השוטרים והנערה 302365
אתה יכול לפרש ולהתרשם כרצונך, אבל הרושם שלי היה שההשקעה של השוטרים באותה נערה ובה בלבד, נבעה לא מאיזה חשש, או רצון אמיתי למנוע איזה עבירה או משהו כזה, אלא מרצון להציק ולהפחיד נטו, ועל רושם אין טעם להתווכח.
השוטרים והנערה 302366
אם "אין טעם להתווכח" אז אילו תגובות ציפית לקבל ועל העדרן התרעמת? רוצה מחיאות כפיים?
השוטרים והנערה 302371
לא אכפת לי שכל אחד יספר על ההתרשמות שלו מהסיפור, אבל אחרי שהוא עושה זאת, אין טעם להתווכח.
השוטרים והנערה 302374
ההתרשמות שלי מהסיפור, היא שהשוטרים היו נוחים וטובי-לב מעל למצופה או מפוחדים במיוחד. בלי קשר, מה שמדאיג בסיפור שלך הוא שהשוטרים אוספים פרטים ממפגינים *שלא עברו על החוק*. מה הצידוק לכך שהממשלה תאסוף מידע על דעותיהם של אנשים?
השוטרים והנערה 302383
אי אפשר להסיק מהסיפור של דב שהנערה שנשאלה לפרטיה לא עברה על החוק. ייתכן שניסתה לחסום את הצומת לפני שהוא הגיע.
השוטרים והנערה 302401
אני הגעתי ראשון ב 13:00 בדיוק. האחרים הגיעו בקבוצה כחמש דקות אחר כך. בכל מהלך האירוע לא היה שום מעבר על החוק, למעט ירידה של כמה לכביש כשהרמזור אדום כדי לחלק סטיקרים ודפי מידע, פעולה שאיני בטוח שאינה חוקית אבל אני לא מת עליה לא כשמדובר בקבצנים ולא כשמדובר בחסידי ברסלב או כל מישהו אחר.
השוטרים והנערה 302403
השוטרים היו מפוחדים ? הצחקת אותי. לא עלה בדעתי שמישהו יעלה כאן רעיון כזה.
השוטרים והנערה 302367
כמי שהתנסתה לא פעם בהפגנות שמאל למיניהן (לא אלימות ולא חוסמות צמתים), אני יכולה לומר שמצבכם טוב במיוחד. אצלנו הסדר הוא רימוני גז, מעצר ורק אחר כך דרישת הפרטים.
אבל בלי קשר, דבריך מהווים, לדעתי, מסמך מרתק על הבניה חברתית של פחד ומחתרתיות. מדוע, למשל, הניחה זוגתך שמסירת פרטיה היא זו שתגרום ךשוטרים להתעלל בה?
השוטרים והנערה 302370
עדויות אישיות של אלמונים ואלמוניות נחשבים בעיני כלא כלום. אפילו לנו את לא מוסרת את פרטייך. אז למשטרה ?
לו בחרתי להיות אלמוני הייתי יכול לספר כל מה שמתחשק לי. בשביל זה האלמוניות. לא ?
השוטרים והנערה 302372
לזה קוראים אד הומינם במיטבו.
השוטרים והנערה 302400
תפסיק לבלבל את המוח. אני עברתי המון פעמים בצמתים שבהם נצבו מפגיני שמאל עם שלטים ומעולם לא ראיתי שם רימוני גז, ואיני חושב שמישהו מהמשתתפים ראה. זה סיפור בדים שמבייש את מספרו, ואין פלא שהוא מתחבא. כל השטויות האלה שמסופרות בעילום שם יכולות להביא את הסעיף לכל אדם הגון.
השוטרים והנערה 302402
אני מדברת על הפגנות תאעיוש בשטחים.
השוטרים והנערה 302404
אם את מדברת על הפגנות שבהם באים להרוס את הגדר, זו לא בדיוק הפגנה חוקית. השוית בין הפגנות השמאל והימין. אנא השווי בין אירועים דומים. עמידה עם שלטים מול עמידה עם שלטים וכדומה.

ואולי באמת תספרי על איזו הפגנה ספציפית בשטחים שאת השתתפת בה, שבה האלימות לא התחילה מצד המפגינים. אפילו בתיקשורת השמאלנית שלנו לא נתקלתי בדבר כזה.
השוטרים והנערה 305719
"ער שנדרש למסור בלילה את פרטיו ויודע שלא עשה כל עבירה, זה מצב אחר מאשר נערה שלובשת חולצה כתומה בתקופה שבה כל התקשורת מגוייסת כדי לחפש את החטאים של מתנגדי ההתנתקות, וקיימים המון סיפורים על מעצרי שוא והתעללויות של המשטרה"

ואם הנער לובש שרוואל ויש לו שיער ארוך, והוא יודע היטב ששוטרים נוטים לחשוד בנערים כמותו שהם מחזיקים סמים, לטרטר אותם ולפעמים להלביש עליהם תיקים?
זה בדיוק אותו הדבר. אנשים מתבקשים למסור פרטים כאשר הם חשודים.
השוטרים והנערה 302350
דבריי לא נועדו להגן על השוטרים דווקא, אלא לומר משהו על התפיסה ה(מאוד) סובייקטיבית המופנמת בדבריך.
השוטרים והנערה 302441
שעה שלמה התעסקו השוטרים עם אותה נערה מפוחדת, במקום לזרוק אותה לניידת ולטפל במועמד הבא? אני שותף למשקעים הנוגים שלך.
במועמד לְמה ? 302599
במועמד לְמה ? 302723
לבירור הפרטים האישיים שלו.
במועמד לְמה ? 302883
כפי שכבר אמרתי קודם הייתי מעדיף שהיו משקיעים את זמנם בחיפוש גונבי הרדיו מהאוטו שלי (פעמיים).
שיעסקו במפקד האוכלוסין אלה שתפקידם בכך.
השוטרים והנערה 303006
אני מוטרד דווקא מכך שלא עצרו את הנערה עקב סירובה להזדהות ובאופן כללי אני מוטרד מן ההנחות שעושה שלטון החוק לימין בישראל, הנחות הפרופורציונליות למידת הימניות.
השוטרים והנערה 303058
כפי שאתה בודאי מבין אני אני חושב ומתרשם בדיוק הפוך ממך. כתבתי באיזה שהוא מקום כאן בתשובה לאיזו עלילה שמעולם לא ראיתי שזורקים רימוני גז על מחזיקי שלטים שמאלניים בצמתים, ואני גם יכול להוסיף שמעולם לא ראיתי קצה אף של שוטר באירועים כאלה.
השוטרים והנערה 303060
איני יודע לאילו מחזיקי שלטים שמאלנים כוונתך. אם הכוונה למפגיני הגדר המוציאים מתוך את הורסי הגדר, אז לדעתי גם בהם לא נוהגים ביד קשה מספיק. אך אם כוונתך למפגינים רגילים, הנושאים שלטים בהפגנות חוקיות ושאינם חלק ובסיס לקבוצה גדולה של מפרי חוק אנטי-דמוקרטיים כדוגמת המפגינים כנגד ההתנתקות, אז בוודאי שאין מקום להשליך עליהם רימונים.
השוטרים והנערה 303075
אני סיפרתי על אירוע של החזקת שלטים וחלוקת חומר הסברה.
טענתי היא שבאירועים דומים של השמאל לא עולה על דעת איש במשטרה להופיע שם, ובודאי לא לרשום את שמות המשתתפים, כלומר יש כאן התנהגות מפלה.
השוטרים והנערה 303094
לאילו ארועים/סוגי אירועים של השמאל אתה מתכוון?
השוטרים והנערה 303151
אירועים דומים באופיים לאירוע שבו השתתפתי ביום שישי: עמידה על המדרכה בצומת והחזקת שלטים.
ראיתי בימי חלדי המון אירועים כאלה שאורגנו ע"י השמאל, ומעולם לא ראיתי לידם משטרה.
השוטרים והנערה 303157
אני השתתפתי בארועים כאלו ופרטי אנשים נרשמו גם נרשמו.
השוטרים והנערה 303213
הם רשמו "אלמוני ממנג" ?
השוטרים והנערה 303510
לא, דווקא את הפרטים שלי לא רשמו.
(חכה שהם היו מגיעים לתעודת הזהות שאני מציג באתרים באינטרנט - 271828182).
השוטרים והנערה 303550
מספר הזהות הזה אינו מספר זהות תקף בישראל.
השוטרים והנערה 303560
אתה בטח זיהית מאיפה הספרות האלה הגיעו.
השוטרים והנערה 303564
נראה לי שאיזי רומז לנוסחה לבדיקה אם מספר זהות תקף או לא. הנה היא אצל יונת שרון: http://www.notes.co.il/yonat/2171.asp
השוטרים והנערה 303656
נראה לי שהסיבה לספרת הביקורת אינה חשש מהתבלבלות אנושית כפי שמנומק באתר, אלא שמדובר בכלי לתקון שגיאות אפשריות במעבר בתקשורת ע''י מערכות אוטומטיות בעידן המודרני.
דבר שני הוא שעם מספר הזהות שלי הפטנט שלהם לא עובד . . .
השוטרים והנערה 303665
מספר הזהות שלך זה 62, לא?
? 303668
? 303670
סתם, זאת הסתלבטות כזאת על מבוגרים. אל תעלב .. :)
השוטרים והנערה 303669
רשע מרושע.
השוטרים והנערה 303672
תודה. אני מקווה שהצבעת עבורי בדיון 2222
השוטרים והנערה 303675
שכחו אותך האווילים האלה. אני מבטיחה לתמוך במשאל הבא בנושא זה.
השוטרים והנערה 303720
הנוסחה הומצאה לפני שהיו מערכות תקשורת מחשבים (שהרי השתמשו בה כבר בשנת 1948). אבל לא נורא, גם אז היה צורך לוודא שמספר לא מזויף ושלא נפלה טעות בהעתקתו ממקום למקום.
השוטרים והנערה 303726
אתה ממש חלש בהיסטוריה. מחשבים היו הרבה לפני בני אדם.
השוטרים והנערה 303743
ישנן הרבה דוגמאות להמצאות שנמצא להן שימוש זמן רב אחרי שהומצאו. ספרת הביקורת הוספה למספר תעודת הזהות שלי הרבה הרבה אחרי 1948.
השוטרים והנערה 304088
לידיעתך, המעבר ל9 ספרות הוא הרבה אחרי 1948.
השוטרים והנערה 305919
הערת אגב: ספרת הביקורת הוספה בשנות ה 70 המאוחרות. לפני כן היו 7 ספרות ואיש לא נזקק לספרת ביקורת.

אתם רשאים להמשיך בדיון.
השוטרים והנערה 303874
ספרת הביקורת נוספה למספר הזהות לפני כ־20 שנה, אולי מעט יותר. אומנם היה זה לאחר שנכנסו המחשבים למשרדי הממשלה, אך לא כדי להגן על מספר הזהות מפני טעויות בהעברת נתונים ממוחשבת. אילו זו היתה הכוונה, היינו צריכים אולי לקבל במתנה ממשרד הפנים ספרה נוספת גם לשם המשפחה ולכתובת. בתקשורת מחשבים, הנתונים מוגנים מפני שגיאות בעזרת "מעטפה" שמחושבת לפני המשלוח מקולםת אחריו, ולא אמורה להטריד את האזרח.

הסיבה לסמיכות הזמנים בין המחשבים לספרת הביקורת היא שעם כניסת המחשב, עלתה חשיבותם וזמינותם של מאגרי הנתונים ושל האינדקס הראשי שלהם - מספר הזהות [*]. כמו כן, הרבה יותר קל לוודא את נכונות המספר אם יש לך מחשב.

ספרת הזהות נועדה להתריע מפני טעויות: שינוי בספרה בודדת או החלפה בין ספרות סמוכות יצור מספר לא חוקי (תרגיל נחמד לקורא: הוכח טענה זו). במקרה שגיאה, הפקיד המקליד צריך לבדוק מה בפרטים שניתנו לו לא נכון. חשוב להדגיש שאין בספרת הביקורת ולו כלום עם מניעת זיוף. כל בוגר כיתה ב' יכול "לזייף" מספר כרצונו.

[*] הערה חינוכית למי שמתעתד לכתוב מערכת מידע: על המחשב לוודא אם ספרת הביקורת נכונה, אך אסור לו באיסור חמור לחשב אותה בעצמו ולהוסיף אותה למספר. זה מתכון בטוח לזיהום בסיס הנתונים במידע שגוי.
חררמפ 304089
השוטרים והנערה 314430
איך עובד מיספור תעודת זהות

מאיפה? 303599
e 303604
יפה, תודה. 303606
השוטרים והנערה 303064
מתי אותם מחזיקי השלטים עברו על החוק, סגרו צמתים, הבעירו צמיגים וסרבו למסור פרטים אישיים?
השוטרים והנערה 303074
אני, כמובן, מצדיק מעצר של סוגרי צמתים, מבעירי צמיגים על כבישים וכדומה, וגם לגופם של המעשים שנעשו לאחרונה אני איני תומך בהם. כלומר, אני יכול לתמוך לפעמים בהפרת חוק, ובכל זאת להצדיק את המעצר במקרה של ההפרות האלה שאני תומך בהם, אבל במקרים האחרונים גם איני תומך בהפרת החוק.
אבל האירוע שאותו תיארתי היה אירוע של החזקת שלטים וחלוקת חומר הסברה, ולא אירוע של הפרת חוק, ואמרתי גם שבאירועים דומים שעושים אנשי שמאל שבהם חזיתי בנוסעי בצמתים הרבה פעמים מעולם לא ראיתי אפו של שוטר, וממילא אי אפשר היה לדעת אם יימצא מישהו בודד מבין מפגינים רבים שיסרב למסור את פרטיו כי בגלל ההתנהגות המפלה של המשטרה הנושא הזה לא נבדק.
(נזכרתי עכשיו בסיפור שהבאתי כאן פעם על הופעת המשפטרה באירוע חוקי לגמרי, שאף הוא מחזק את טענתי תגובה 284625)
החשוד המיידי 303161
אז ככה: כאשר משהו בהתנהגותו, מראהו או שיוכו בדרך כלשהי של אדם יש בהם כדי להגביר משמעותית את הסיכוי שהוא יעבור עבירה או יאפשר לעבריינים לצאת מקירבתו ו/או לחזור אליה ובכך לתת להם מחסה, אזי עשוי אותו אדם לעורר את סקרנותה הבריאה של המשטרה. זה יכול להיות נער המסתובב באופן חשוד בשעות הקטנות של הלילה, זה יכול להיות ערבי בשדה התעופה, זו יכולה להיות תיירת בהירת שיער ויפת גוף ממולדביה או אף אדם המצטרף או מפגין עם קבוצה הקשורה עם יותר מדי עבריינים.
בקצרה, ההבדל בין המחנה שלך לבין זה של השמאל הציוני הוא הסטטיסטיקה - של המעשים ושל ההצהרות.
החשוד המיידי 303212
אתה יכול לפתח תיאוריות כרצונך, אבל אני נשאר באמונתי שלא היה שום מניע אמיתי להטפלות מבין כל הנוכחים לאותה נערה דווקא, חוץ מאשר להטיל אימה, כמו עצם שהייתה של הניידת במקום כל כך הרבה זמן, למרות שהיה ניתן להבחין בבירור שלא מתחולל במקום שום מעשה בלתי חוקי, וכמו הביקור המוזר של כח המשטרה המתוגבר בכינוס בכפר בילו שבקישור שהבאתי.
אבל אני מניח שמי שחושב שכל המתיישבים בישובים שהוקמו ע''י ממשלות ישראל מעבר לקו הירוק הם פושעי מלחמה וכולירות, שלא כמו המתיישבים על חורבות שיך מוניס, למשל, אפשר לנחש בקלות לאן תוביל אותו ''סקרנותו הבריאה'' כשיחפש מועמדים לפשע. העניין הוא שבמגרש הזה גם הבריאות היא עניין ייחסי שתלוי מאד במיקומו של הצופה.
החשוד המיידי 303361
אולי היתה כאן "היטפלות על רקע רומנטי"?
אגב לפני כשבועיים, ראיתי באותה צומת זוג דתי מבוגר מחלק לנהגים עלונים. המשטרה כלל לא היתה בסביבה.
החשוד המיידי 303374
ולמרות שהמשטרה לא הייתה הצומת נשארה פתוחה והתנועה זרמה ושום פשע לא בוצע. מה קרה להם פתאום ביום שישי האחרון ?
החשוד המיידי 303397
יתכן שהמשטרה היתה קודם. בכל אופן אותו זוג נהג למופת. הם לא ירדו לכביש, אלא נצבו על אי ההפרדה ונתנו את העלונים למי שפתח את חלון רכבו ולא הציקו לנהגים.
מה ששאלתי קודם, לא היה בדיחה. האם יתכן ששוטר משועמם פשוט ניסה מין דרך חדשנית כזאת להתחיל עם המפגינה? אתה יודע, נושא ההתנתקות אינו בראש סדר העדיפויות של כולנו.
החשוד המיידי 303399
האמת היא שזה נשמע הסבר משכנע בהחלט. פעם עשה לי את זה איש בטחון בנתב''ג, ועיכב אותי המון זמן ביציאה מהמטוס. הם הרי יודעים טוב מאוד שכשכבר מצליחים לצאת מקטע מלחיץ כזה הדבר האחרון שיש לך כח אליו זה להתחיל לדרוש ממנו פרטים לצורך תלונה.
החשוד המיידי 303754
אני חושב שהיית צריכה (בעיקר אם את היית *ביציאה* מהמטוס, ולא היה חשש שתפסידי את הטיסה או משהו) להישאר עוד כמה דקות ולהתעקש. איש ביטחון שמנצל את התפקיד שלו כדי להתחיל עם בחורות זה אחד הדברים היותר מגעילים שיש.
[הניק זה בגלל ההנחה שיש כאלה שיגדירו את זה שאני טורח להגיב על זה כ"צדקנות". אני חושב שאני צודק לגמרי]
החשוד המיידי 303757
באופן נורמלי סביר שהייתי עושה זאת. אבל דוקא מהטיסה המסוימת ההיא הייתי לחוצה למדי, אחרי שבשדה התעופה באורלי הגיע לתיק הדרכון שלי באורח פלא דרכון של גבר אלג'יראי, מה שעורר שם די בהלה לעכב את המטוס... בקיצור, יום רב הרפתקאות... (אגב, תעלומת הדרכון - מבחינתי - לא הסתיימה עד היום).
החשוד המיידי 304141
אם כך אולי איש הבטחון קיבל מצרפת אינפורמציה שגרמה לו לנסות לתהות על קנקנך תחת הכיסוי שהוא מנסה להתחיל איתך?
החשוד המיידי 304146
ייתכן. במקרה זה, סביר להניח שאני במעקב עד היום,
החשוד המיידי 304341
היה נעים. ביי.
________________
הח"מ מכחיש כל קשר לאלמונית הנ"ל. לא ראיתי, לא שמעתי, אין לי מושג וזה בכלל היה החתול שלי שהשתלט על המחשב באמצעות עכבר טרויאני.

ולציבור ברחב: אם פתאום אעלם לכם זה סימן שה
החשוד המיידי 304343
בי-יי.
אם אתה יכול לקרוא אותי מהכלא השמור במדינה, עליי לומר לך שהעכבר הטרויאני מאוד לא יעיל. מומלץ לעבור לעכבר ספארטני, שאוכל פחות ועובד יותר.
החשוד המיידי 304363
יפה מצידם של הבחורים המצוינים מה שלמרות שלא איפשרו לך להשלים את המשפט, איפשרו לך ללחוץ פעמיים על אשר.
אני רק שאלה 304369
האם לא קיימת אפשרות שהשוטה שנוכח כי נותרו לו 6 שניות עד שהם מגיעים אליו, ויתר על השלמת המשפט לטובת שתי לחיצ
אני רק שאלה 304383
חוששתני שהיעלמות היא מחלה מדבקת. אני תוהה מי הבא בתור?
החשוד המיידי 304386
הם לא אפשרו לו ללחוץ על אשר. הם לחצו עליו בעצמם,
החשוד המיידי 304717
זה לא הוא, זה אני.
החשוד המיידי 305720
אתה מתאר דרך פעולה קבועה של המשטרה.
המשטרה פעלה באופן זה בדיוק בכל ארוע/ הפגנה של מפלגת "עלה ירוק" בו נכחתי, כולל פיקניקים שלווים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים