מה איבדתי בירושלים? 306306
צר לי להגיד שאני פשוט לא מסתובבת בירושלים, מאותה סיבה שאני לא מסתובבת בפתח תקוה או אשקלון. מה איבדתי שם?
יש לי חברה ירושלמית, אז הייתי נוסעת מדי פעם ביום החופשי שלי לאכול איתה צהריים בקניון מלחה איפה שהיא עובדת, ואם היה משהו מעניין במוזיאון אז הייתי נוסעת. הייתי גם פעם בשוק והיה נחמד (אני אוהבת שווקים). אבל אם אין לי מטרה קונקרטית למה לנסוע לשום מקום? אין לי אוטו וזה סתם טירטור. לטייל ולראות בתים ישנים אפשר גם בנוה צדק.
היום, כמובן, כשכל יציאה מהבית עם הגוזל למקום רחוק יותר מדיזנגוף סנטר מצריכה כמות ציוד שעולה על כמה שלקחתי לחודש באיטליה, בטח שאני לא נוסעת כל כך רחוק.
מה איבדתי בירושלים? 306313
לאיטליה נסעת לחודש? מה איבדת שם? מה יש באיטליה שאין בפתח תקוה או באשקלון?
מה איבדתי בירושלים? 306328
איזה רושם אפשר כבר לעשות באמירה ''הייתי בפתח תקוה'' או ''הייתי באשקלון''.
תודה ש''הייתי באיטליה'' זה נשמע אחרת.
מה איבדתי בירושלים? 306365
"מה יש באיטליה שאין בפתח תקוה או באשקלון?" עבודות של מיכאלאנג'לו, וזה מה שנסעתי לראות.
וברצינות, את מה שיש לראות בירושליים כתייר כבר ראיתי פעמים רבות.
מה איבדתי בירושלים? 306372
לפי אותו הגיון של "בתים ישנים אפשר לראות גם בנוה צדק" אפשר גם לומר שציורים אפשר לראות גם במוזאון המקומי של אשקלון או של פתח תקוה. היחס בין הבתים של נוה צדק לבין ירושלים הוא בערך כמו היחס בין התמונות באשקלון לבין מיכלאנג'לו.

האם ניתן "לראות את כל מה שיש לירושלים להציע"? עיר שיש בה כל כך הרבה תרבויות, שעל כל מטר בה יש סיפור - אפשר למצות אותה בביקור אחד, או בעשרה? האם, לאחר חודש באיטליה, ניתן להכריז שראיתי את מה שיש לאיטליה להציע ואין מה לחפש שם יותר?
מה איבדתי בירושלים? 306380
מה שאתה אומר נכון, אבל שמעתי שיש הבדל קטן בין ירושלים ואיטליה- אתה יודע, בשטח, למשל, או בכמות ואיכות אתרי התיירות, וגם בקטנות, כמו יחס המקומיים וביטחון.

לא שאני תומך בדעה ש''בתים ישנים אפשר לראות בנווה צדק'', אבל לירושלים יש עוד הרבה מה ללמוד כדי להשתוות לאיטליה.
מה איבדתי בירושלים? 306384
ברור שאי אפשר להשוות עיר אחת, מרשימה ומעניינת ככל שתהיה, למדינה גדולה ובעלת היסטוריה ותרבות עשירה. ברור, מצד שני, שאי אפשר להשוות את פתח תקוה ואשקלון לירושלים.

ירושלים היא עיר שאילו המצב המדיני היה קצת יותר נורמלי, היתה נמצאת בראש רשימת אתרי המורשת העולמיים של האו"ם מהרגע הראשון שהרשימה הזו קיימת. עיר שבמשך אלפי שנים, שלוש דתות מהמרכזיות בעולם נותנות לה מעמד של קדושה ויוצרות בה נכסי תרבות. עיר שההיסטוריה והארכאולוגיה שלה לבדה הן יותר משל מדינות רבות. עיר שבה חיות יחד תרבויות שונות לבלי הכר, ולכל אחת מהן מוסדותיה, טקסיה, מאכליה וכן הלאה והלאה. במרחק של קילומטר אחד מהפאבים של מגרש הרוסים, תמצא חרדים קיצונים, מוסלמים קנאים, נזירים מסוגרים ועוד ועוד. אתה יכול לבקר בטיש חסידי, בטקס "שבת האור" של הנוצרים האורתודוקסים או בשחזור מסע הצליבה בויה דולורוזה, בתפילה המונית מוסלמית, בברכת כהנים או הברכה על ארבעת המינים עם שחר בהושענא רבה בכותל או בקונצרט בכנסיה בעין כרם, בשוק מחנה יהודה או במוזאון ישראל. אתה יכול להכנס ולשמוע פייטנים בבית הכנסת "עדס" בלילות החורף, או להצטרף לסיור בעקבות ילדותו של עמוס עוז או כתביו של ש"י עגנון. אין סוף לאפשרויות - ועוד לא אמרתי נוף, לא אמרתי ארכיטקטורה וכך הלאה. אין הרבה מקומות בעולם שמציעים גיוון כזה - ואת זה להשוות לפתח תקוה?
מה איבדתי בירושלים? 306403
א. טוב לדעת שאנחנו מסכימים על משהו.
ב. אני דווקא לא הייתי מתנגד שירושלים תהפוך לשטח בינלאומי שלנו תהיה גישה אליו, אם זה מה שישפר את המצב המדיני (כשדיברת על האו''ם הזכרת לי את הצעה שעלתה בקשר לגורל העיר ירושלים).
ג. הייתי נותן גם מזרח העיר. בכל מקרה המקום מיושב בערבים ובפועל הוא שייך להם.
ד. בסה''כ ירושלים היא עיר יפה מאוד. הביקורים המעטים שלי בה השאירו בי טעם של עוד.
מה איבדתי בירושלים? 306411
ל.ב.פ. לא יכולה לבקר בטיש חסידי
מה איבדתי בירושלים? 306414
יפה אמרת. ויש להוסיף לכך כי הפולחנים הדתיים שיש מי שחולם להתהדר בהם, ביום מן הימים, כאטרקציה תיירותית - רבים מהם, בשלוש הדתות - מיועדים לגברים בלבד ומנועים מן הנשים, מה שמקטין בערך ב50% את הפוטנציאל הירושלמי כמעצמה תיירותית עתידית.
ציון היא דורש אין לה. מכלל דבעי דרישה. 306418
גם נשים מוזמנות. עם הילדים.

י וַיְצַו מֹשֶׁה, אוֹתָם לֵאמֹר: מִקֵּץ שֶׁבַע שָׁנִים, בְּמֹעֵד שְׁנַת הַשְּׁמִטָּה--בְּחַג הַסֻּכּוֹת. יא בְּבוֹא כָל-יִשְׂרָאֵל, לֵרָאוֹת אֶת-פְּנֵי ה' אלוקיך בַּמָּקוֹם, אֲשֶׁר יִבְחָר: תִּקְרָא אֶת-הַתּוֹרָה הַזֹּאת, נֶגֶד כָּל-יִשְׂרָאֵל--בְּאָזְנֵיהֶם. יב הַקְהֵל אֶת-הָעָם, הָאֲנָשִׁים וְהַנָּשִׁים וְהַטַּף, וְגֵרְךָ, אֲשֶׁר בִּשְׁעָרֶיךָ--לְמַעַן יִשְׁמְעוּ וּלְמַעַן יִלְמְדוּ, וְיָרְאוּ אֶת ה' אלוקיכם וְשָׁמְרוּ לַעֲשׂוֹת, אֶת-כָּל-דִּבְרֵי הַתּוֹרָה הַזֹּאת." (דברים לא)

ציון היא דורש אין לה. מכלל דבעי דרישה. 306420
אם הן מוזמנות אז כנראה מישהו טורח להזמין אותן בשקט-בשקט, ככה שהן לא ישמעו ולא יבואו. אני, בכל אופן, לא ראיתי אותן (אלא אם כן עזרת הנשים המופרדת, כאשר הגברים רוקדים ושמחים עם ספרי התורה, נקראת אצלך ''מוזמנות''). ראיתי את הנשים מוזמנות באופן חלקי אצל הנוצרים. אצל היהדות החרדית ואצל המוסלמים - לא.
ציון היא דורש אין לה. מכלל דבעי דרישה. 306495
טענת ''לא ראיתי'' לא מהווה הוכחה שבאמת ''אין מצב''.
ציון היא דורש אין לה. מכלל דבעי דרישה. 306500
*אתה* ראית?
כמה פעמים? כמה נשים?
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 306517
לא שאני פוקד קבוע של "טישים" חסידיים, מתוקף היותי "מתנגד" לעבודת השם בשיטת המכונים משום-מה "חסידים", אך היו פעמים שבהם חזיתי במו-עיני נשים שמשתתפות בהתכנסויות המכונות "טיש אצל הרב'ה". אם אני לא טועה, וסביר להניח שזכרוני מטעני כי זה שנים רבות שלבושתי לא הזדמן באפשרותי להשתתף בטיש הגדול והמיתולוגי של חסידות "תולדות אהרן" (נטורא קרתא הירושלמים), המתקיים כל ערב בימי חול המועד סוכות – שם ישנה עזרת נשים מפוצצת בכל מיני נשים, לא רק עם שביס לבן/שחור או מטפחת לבנה אלא אפילו חילוניות/דתיות-למחצה גלויות ראש.

מה גם שלא פעם ראיתי בטיש את הרב'ה מוויזניץ' מבני ברק והרב'ה מנדבורנה מעבירים לעזרה סגורה בדלת שמאחורי כיסאותיהם פרוסות מבוצעות מהחלה הענקית שהרב'ה בירך עליה ומחלק ממנה שיריים, וקודם כל לנשים. האדמו"רים שראיתי מעבירים את השיריים שלהם, העבירו אותן לנשים באמצעות נשותיהם שלהם, שמאחוריהן ניבט המראה החטוף של התקהלות הנשים.

מה גם שבמקרים ייחודיים אלה, ייתכן בהחלט שדווקא טענת "לא ראיתי" היא ההוכחה לכך שאכן ישנן נשים ששומעות את לקחי הרב'ה ונהנות משמיעת השירה המרגשת ומרנינת הלב של "החסידים" בטיש מידי ליל שבת. שכן, בקרב כל החסידויות (להוציא את חב"ד) מקפידים מאוד על צניעות האישה ונמנעים מלהסתכל עליה. פלא שמחביאים את הנשים מאחורי הקלעים? זה אך טבעי.

גם לא ממש ברור לי שישנן נשים שמסוגלות להשתתף בטיש מטיש ומיוזע בשירה ובהתקהלות ובשיחת הרב'ה וכולי במשך 5-6 שעות רצופות, בעוד שהקינדלעך שבבית משוועות לתשומת ליבן.
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 306526
סיפוריך המאוד עצובים מעידים בדיוק על מה שאמרתי - לא משתפים את הנשים.

זה שהחבאת הנשים מאחרי הקלעים נראית לך דבר "אך טבעי" - זה עצוב כפליים.

ואם כל כך מקפידים על צניעות האשה ונמנעים מלהסתכל עליה - שיעשו עזרת גברים. למה שהקורבנות ישבו בבית הסוהר במקום האנסים?
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 306535
הל.פ. טענה בתגובה 306411 שאין באפשרותה לבקר פוטנציאלית בטיש. לאחר מכן באת והוספת במובלע את עניין "ההשתתפות הפעילה", בניגוד ל"השתתפות הפסיבית" של הל.פ. בדבריי התייחסתי לטענת היעדר ההשתתפות הפסיבית. עניין ההשתתפות הפעילה הינו נידון בפני עצמו, שנגעתי בו בקצה המזלג בדיון 2257.

ואין כאן כל מקום לדימוי המטאפורי הנבזי שלך בדבר "האנסים והקורבנות". שמים לב שאין לך מושג בכלל במה מדובר והשקפת השיוויון המדומה על ברכיה גודלת פרא – מעוותת את כל הווי עולמך, עד כי לא שמו לב כיצד חינכו את בני הדור שלך לזלזול גס רוח ונבזי בתרבותו של האחר/השונה בהתאם לכללי החברה של השקפת העולם שלך (שיוויון, חירות ושאר ירקות נבובים וחלולים, שאמנם כיהודי אני מאמין בהם כתורה מסיני של משה, אך לא ממש כצורתם המערבית).
ומכאן ששאלת פרימו לוי "הזהו אדם?" אודות הנאצים ומסייעיהם תקיפה ועומדת ביחס למגודלי התרבות המערבית. ומצידי תצרחו "גודווין!" עד מחר; אצרח מנגד: "מטמינים ת'ראש בחול כבת יענה!".
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 306544
תגובה 104613

(משפט ראשון. וכדי להבין את ההקשר - זה היה בתגובה לתגובה 104602)
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307075
הייתי שמח לשמוע את דברי התוכחה הללו ממי שאמרם במקור, טל כהן בכבודו ובעצמו, ולצערי הרב, ממש לא מחבר מערכת האייל שכתב את תגובה 294212 וכל ניסיונותי להבהיר לחברי המערכת שמעולם לא חשבתי את שמייחס לי "בעל הסגנון למופת", אלא שאני אף חושב ועומד לפעול בדיוק ההיפך משהלה מייחס לי, ומכאן שיש למחוק את דברי הבלע המעלילים – עלו עד כה בהתעלמות מוחלטת מצידם.

------------------
ולגופה של טענתך החוזרת ונשנית, אשאל האם על ארבע בנים של הגדת פסח שמעת? וכיצד משיבים שם לטענות ומענות כל אחד מהם, גם כן שמעת? ועל ההבדלים בתשובות ובסגנונותיהם הנתת את דעתך?
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307079
ראה התנצלותי שם, שחבל שהתאחרה ואני מצר על כך. זו היתה בהחלט טעות שלי.

לענייננו - שמעתי, ואני עדיין עומד מאחורי מה שכתב טל. את שיניו אתה אולי מקהה, אבל אצלנו (אצלי לפחות) אתה מאבד כך עוד ועוד נקודות ורצון להתייחס ברצינות. אתה מוזמן לעשות את החשבון שלך.
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307104
ואתה יודע שלהגיד למישהו שהסגנון שלך הוא רע מאוד עד ש"אצלי אתה מאבד כך עוד ועוד נקודות", זה אולי נשמע יפה ואינטליגנטי והופך אותך לנביא המוכיח בשערי האייל, אבל לא ראוי ומריח רע בשעה שאינך מראה במה בדיוק הסגנון הספציפי למתדיין (מוכר לך למשל דיון שלי ברמת סגנון שכזו כלפי יונתן אורן או ניצה או יעקב או גדי או טל כהן ורבים וטובים אחרים שאינם "אלמונים חסויים" מעוררי-מיצי-קיבה-מרים?) הופך לאם כל חטאת בעיניך.
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307110
אתה הרי מכיר את ספר משלי. מי שנוהג לפי הכלל של ''ענה כסיל כאיוולתו'', בעיני, ולדעתי בעיני רבים אחרים מהקוראים, משתווה לו. לא לכל שטות צריך לענות או לקפוץ כנשוך נחש. הנטייה שלך להגן בכל מחיר ולענות לכל השמצה כנגד הציבור החרדי עולה לך באובדן מוניטין אצל הכותבים הרציניים. כאמור, אתה מוזמן לעשות את החשבון שלך - עם מי אתה שואף לדיאלוג - עם משמיצים אלמוניים או עם כותבים דעתנים. הבחירה היא שלך.

סברה אחרת היא שאתה נהנה מהתכתשות חסרת תוחלת עם אלמונים. אני מקווה שלא, כי זהו אחד מהמאפיינים של טרולי אינטרנט.
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307118
כעת הבנתי את דבריך ואני מקבל אותם. להבא אשתדל לקחת את זה בחשבון. תודה רבה.
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307136
ערן,

חבל שאתה מגן ומכבס את האמת. אתה מוזמן לעשות את החשבון ולראות שכמות ההשמצות והפרובוקציות שמר פז כתב מדהימה בכמותה בארסיותה ועולה לאין שעור על מה שמגיבים אחרים כתבו.

בברכה,
מגיב וותיק
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307146
נו, ועל כן הזמנתי אותו לחדול מכך. כולי תקווה שימתן את סגנונו. אשרי האנדרסטייטמנט ככלי לדיון. הלוואי שיותר אנשים ישתמשו בו.

בברכה,
מגיב ותיק גם כן
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307154
מה זה "טרולי אינטרנט"?
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307155
ואני במיוחד ממליץ על המסמך של טימותי קמפבל בנושא: http://members.aol.com/intwg/trolls.htm
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307160
תודה. מסמך מאיר עיניים. בהחלט הסביר לי הרבה דברים.
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307296
במחזה של בי.ג''. פריסטלי ''כשהינו נשואים'' יש טיפוס אחד, חבר המועצה קארטר (אאז''נ). עליו אומרים שבכל פעם שהוא פותח את פיו בדיוני המועצה, הוא מצליח להכניס לשם את רגלו, לכן קוראים לו מר מחלת הפה והטלפיים.
עיניים לו, והוא מתעקש שהג'ירפה היא עכברוש 306545
לעניין ההשקפה על ברכיה גודלתי - או-הו, כמה שהיית מתפלא לו היית יודע!

נו, למה כבר אפשר לצפות מעיוור וחירש אבל לגמרי לא אילם, שטוען שכל הגברים החרדים המפרנסים את הסרסורים - אינם מפרנסים אותם כלל, להוציא כמה "עשבים שוטים", חחח.

בזאת, מצידי, סיימנו. בנוסף לשאר מגרעותיי הנוראות שאותן מנית בכשרונותיך העל-טבעיים, כמגדת עתידות מומחית שבמומחיות - גם סבלנות אין לי.

אה, ועוד משהו קטן לסיום: הלואי שעניין האנסים והקורבנות בחברה החרדית היה מטאפורה בלבד.
עיניים לו, והוא מתעקש שהג'ירפה היא עכברוש 306547
"חחח"?

השתכנעתי.
עיניים לו, והוא מתעקש שהג'ירפה היא עכברוש 306550
סליחה, זה היה רפרוף לא רצוני על המקלדת. מה בדיוק שכנע אותך ובמה שוכנעת?
''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' 307078
מעולם לא טענתי ש"כל הגברים החרדים המפרנסים את הסרסורים - אינם מפרנסים אותם כלל, להוציא כמה 'עשבים שוטים'."

טענתי הייתה ועודנה אחרת במהותה: לא *כל* הגברים החרדים מפרנסי סרסורים ושפחותיהן הנרצעות, בשתיקת מרוממי חוקי המדינה בגרונותיהם; ומספר בודד של מי שאכן פוקדים לצערינו את בתי הזנות שמדינת ישראל איפשרה להקים*, הם בוודאי שמפרנסי הסרסורים ואין חולק על כך, השאלה היא רק מהי מידת *חרדיותם* בשל התנהגויות חו[י]ל[ו]ניות אלה.

כל השאר לא שווה תגובה, ועוד לחשוב בתמימות ילדותית שמישהו השתכנע מהצחוקים העצמיים שלך...

-------------------------
"בַּמָקום שרעמו דבריו של ירמיהו עומדים עכשיו בארים ומועדוני חשפנות" - האינטלקטואל ג'ורג' שטיינר בספרו "אראטה" כחלק מהביקורת הנוקבת על מדינת ישראל.
תנין צבוע 307093
אם אני הייתי כותבת שחרדיות זה חולניות איך שהית זועק גוואלד

תגובה 307085
תנין צבוע 307097
הטיעון שלי במשפט הוא:

"ללכת לבית זונות על מנת להז***ן – זה חולני וחילוני".
זה לא תנין, זה זיקית 307365
תגיד, לא כתבת לפני שתי הודעות בדיוק ש*אכן* ישנם חרדים המפרנסים את הסרסורים? או שאולי לא הבנתי אותך נכון?

פשוט תקרא את תגובה 307078. יש לי הרגשה שה"טיעון" שלך קצת סותר את תוכן ההודעה שכתבת.
למה בדיוק ללכת למכון ליווי זה חילוני? כי יש יותר חילונים שהולכים לשם?

אגב, האם זה פחות חולני ללכת לבית זונות על מנת שלא להז***ן? כלומר, ללמוד קצת על החילונים המאוסים?
ומה לגבי להז***ן מבלי ללכת לבית זונות?
מי בדיוק קובע מה חולני ומה לא?
זה אפילו לא זיקית 307389
כתבתי, נו, ואז? למי בדיוק קל ונוח ונפוץ יותר, מצפונית/טכנית/דימוית-חברתית וכיוצ"ב, להשתתף בפועל במסיבות אורגיות לסוגיהן – לחילוני או לחרדי? ומי הם משתתפי הטקסים הבזויים הללו? אה, רבני ערי ישראל ושכונותיהן, שכחתי.

הנקודה היא לא על עצם עניין הז**ן, כמו על *עם מי ובאילו נסיבות*. והגורם הקובע לדעתי הוא המניע המצפוני המוסרי, האישי או הקיבוצי, שאין זה משנה כרגע מהו מקורו.
יש אנשים שלצערינו הם סוטי מין חולניים, שיש לטפל בהם במוסדות הראויים לכך. מלבד העובדה שכל פמיניסט/ית הייתה מרימה את קולה ברמה לנוכח השיעבוד הנבזי של גוף האישה הפרוצה כחפץ סתמי וזול שניתן להשליכו לאחר השימוש ככלי שאין בו חפץ, כמו בסרט "עיניים עצומות לרווחה" (טום קרוז, ניקול קידמן, סטיבן ספילברג).
זה אפילו לא זיקית 307390
מנין לך מה היה בסרט, מר פז?
זה אפילו לא זיקית 307392
בחייך, הוא יודע בביטחון מה קרה במדבר סיני לפני ארבעת אלפים שנה, פחות או יותר, אז מה הבעיה לברר מה קרה באיזה סרט תועבה...
זה אפילו לא זיקית 307396
יותר משזה ''סרט תועבה'' זהו סרט על חיי הנישואים של רופא בעל מעמד חברתי גבוה, שמגלה את פניו האמיתיות של המעמד שמאחורי המסכות ופולחני הזימה של עשירים משחת נוסעי הלימוזינות. יותר על ניסיונות הבגידה במסגרת חיי הנישואין בתרבות המערב החופשית ומעורבת המינים, מאשר תועבה פורנוגרפית לשמה.
נו, אז איך בכל זאת אתה יודע? 307402
אפשרויות:

1. הלכת לסרט בטעות, ומרוב זעזוע נפש לא עמד לך כוחך לצאת עד הגמר.

2. שינסת מותניך וגררת עצמך לסרט בכוח, רק כדי שתוכל להעיד מכלי ראשון ולהתריע בפני אחרים על התועבה האורבת לנשמותיהם התמימות.

3. אתה מצטט אחרים כדרכך בקודש.
נו, אז איך בכל זאת אתה יודע? 307404
למה, אתה חי לבד בעולם? תנפץ כבר את כל הסטריאוטיפים שלך לגבי.
זה אפילו לא זיקית 307403
אתה בטח יודע שהסרט מבוסס על "סיפור חלום" (או "נובלת החלומות") של ארתור שניצלר, יצירה שחוברה לפני כשמונים שנה, נכון?

(ובלי קישור אי אפשר: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A8%D7%AA%D7%9... )

אני מקווה שאתה גם לא לומד על החיים מסרטים (למרות שעד כה הבאת לא מעט דוגמאות מסרטים, ע"ע מיליון דולר בייבי, לכן אני קצת חושש). סרטים בדרך כלל מקצינים את החיים. בכל מקרה, האם ראית את הסרט? יש לך מסקנות ממנו? איזה שיעור מהעשירים לדעתך עוסק בנסיונות בגידה? איזה שיעור מהם בוחר לנהל חיי נישואים פתוחים? איזה שיעור מהם הולך לאופרה? איזה שיעור מהם משחק טניס? מה אתה בעצם רוצה מהם?
זה אפילו לא זיקית 307391
(סטנלי קובריק, לא ספילברג)
זה אפילו לא זיקית 307394
קובריק הוא הבמאי ואילו ספילברג הוא הפרשן-המתראיין של הסרט למעלה מרבע שעה ברציפות (בכלי התקשורת דאז ובקטעי הבונוס למהדורה הביתית).
זה אפילו לא זיקית 307400
אני חושב שספילברג המשיך את בימוי הסרט לאחר שקובריק נפטר.
זה אפילו לא זיקית 308024
לא, שפילברג ביים את AI, שהיה אמור להיות סרט של קובריק, אחרי מותו. עיניים עצומות לרווחה בוים במלואו ע"י קובריק, ז"ל.
זה אפילו לא זיקית 307426
האמת היא שאף פעם לא הייתי ב"מסיבות אורגיות למיניהן", למרות שאני חילוני לגמרי.
משום מה נדמה לי שלרבים בחברה החילונית (כולל אותי) *לא* יהיה כל כך קל "מצפונית/טכנית/דימוית-חברתית" ללכת למסיבות כאלה, *למרות* שאנחנו חילונים. לפי דבריך-אתה, ישנם חרדים מסויימים המפרנסים את הסרסורים. אני מניח שלהם אין בעיות מצפוניות ללכת לאורגיות, וגם הדימוי החברתי שלהם לא ייפגע יתר על המידה, כנראה.
שאלה: אילו בעיות טכניות עומדות בפני חרדי שרוצה ללכת למכון ליווי? הכסף או הנסיון?

"הנקודה היא לא על עצם עניין הז**ן, כמו על *עם מי ובאילו נסיבות*". אוקיי, הבנתי.
אבל רגע אחד! מי קובע עם מי ובאילו נסיבות מותר, מה טוב ומוסרי ומה בזוי? השמיים עצמם או אולי מר אורי פז, כנציגם עלי אדמות?

"מלבד העובדה שכל פמיניסט/ית הייתה מרימה את קולה ברמה לנוכח השיעבוד הנבזי של גוף האישה הפרוצה כחפץ סתמי וזול".
תן לי לחדש לך משהו- פמיניסטיות רבות מעדיפות לדבר דווקא על היחס המשפיל אל האשה ביהדות.
"קול באשה ערווה", כך אומרים, לא? יופי של כבוד לאשה וליכולותיה האינטלקטואליות. גם לקרוא "פרוצה" לאשה שמקצרת את החצאית סנטימטר מעל הקרסול זו דרך מצויינת לחלוק לה כבוד.

"השיעבוד הנבזי של גוף האישה הפרוצה כחפץ סתמי וזול שניתן להשליכו לאחר השימוש ככלי שאין בו חפץ" מזכיר לי משום מה את היחס של החרדים לגרושות.
זה אפילו לא זיקית 307482
"איש רואה אישה פנויה, ובאו לידי הסכמה - עושה בה מה שעושה, משלם לה והולך". לא מוכר לך?
זה אפילו לא זיקית 307704
"בין מה שכתוב לבין מה שעושים היום בפועל – ישנו מרחק גדול במציאות". לא מוכר לך?
זה אפילו לא זיקית 307723
בהחלט מוכר לי. אני רק עניתי על השאלה:
"למי בדיוק קל ונוח ונפוץ יותר, מצפונית/טכנית/דימוית-חברתית וכיוצ"ב,"
זה אפילו לא זיקית 307516
"למי בדיוק קל ונוח ונפוץ יותר, מצפונית/טכנית/דימוית-חברתית וכיוצ"ב, להשתתף בפועל במסיבות אורגיות לסוגיהן – לחילוני או לחרדי?"

אני חייב להודות שאיבדתי אותך סופית. אני מגדיר את עצמי חילוני, אבל נראה לי שיהיה לי קשה להשתתף ב"מסיבה" כזו לפחות כמו שיהיה קשה לחרדי להשתתף בה, אז איזה מין "חילוני" אני? אולי אנחנו משתמשים באותה מילה רק בהקשרים שונים - אני כדי לתאר אדם שהמאפיין היחיד שלו בו אנו בטוחים הוא שהוא אינו מאמין באלוהים, ואתה כדי לתאר אדם שהמאפיינים שלו הם אי אמונה באלוהים ובנוסף פריצות, חוסר מוסר, חוסר שליטה עצמית וכו' וכו'?

(אגב, מה רע במסיבות אורגיות? אני סקרן לראות אם תיתן לי תשובה שבה הבעיה היא באורגיה עצמה, לא במניעים הנסתרים של המשתתפים בה)
צא ולמד למשל מ''מלח הארץ'' של הסופר אוהד אשרי 307702
"מדובר באירוע קשה מבחינתי, כי החיילים שהיו שם שייכים ליחידה מובחרת, הם מלח הארץ" (קצין הנדסה ראשי, תת אלוף שמעון דניאלי, בתגובה על מותו של לוחם לאחר מסיבה רוויית אלכוהול ביער קדימה בשרון).

יש צעירים שמותר להם להשתכר, להתמסטל ולהסתבך בכל מיני סטיות חברתיות. אף אחד לא יבוא אליהם בטענות. הם מועדים לפורענות מטבע בריאתם, מוצאם ומעמדם החברתי. לעומת זאת, יש צעירים שסטייתם מדרך הישר היא בלתי נסלחת. פעם קראו להם "בני טובים". היום קוראים להם "מלח הארץ". הם נולדו למשפחה הנכונה, צמחו במעמד הנכון והתגייסו ליחידה הנכונה. ולכן המפקד הבכיר שלהם מתקשה להבין איך העזו לחגוג סיום מסלול אימונים עם גלונים של בירה. הרי הם "מלח הארץ", לוחמים ב"יחידה מובחרת". אילו היו סתם ערסים וג'ובניקים האירוע היה הרבה יותר מובן לו וכנראה גם פחות קשה.

צא ולמד למשל מ''מלח הארץ'' של הסופר אוהד אשרי 307706
אורי, זה אתה? בכל מקרה, אני מחכה לתגובה של אורי לדברים שכתבתי. מה הקשר של ההודעה הזו אליהם אין לי מושג.
פלפל הארץ 307837
משום מה גם אני חושד שזהו מר פז. אולי בשל הסגנון המתנשא: "צא ולמד". אפילו כשהדבר היחיד שהוא כותב מעצמו זה כותרת, הוא מצליח להפגין את עליונותו שאינה מוטלת בספק.

מצד שני, הרי קראתי פעם הודעה שלו, ובה הוא קצף על מי שכותב בעילום שם- אפילו טען שאין טעם להתייחס אליהם...

אכן, שאלה קשה. האם ייתכן שהאדון החליט לגבות עצמו בתומכים בדעתו, ובראשם... הוא עצמו?

מה שכן, אפילו בציטוט הנ"ל טוען המחבר שאין בהשתייכות לכל "קבוצת איכות" שהיא תרופת-פלא לתחלואי החברה. אפילו אם אתה "מלח הארץ" (חייל ביחידה מובחרת, בן למשפחה טובה, אולי אפילו חרד?), אתה עלול לחטוא באותן העבירות בהן חוטאים כולם.
למרות זאת, הדבר מתאים היטב לנטייתו של פז להכניס מילים משלו בפי אחרים.

אולי הגיע הזמן שאורי פז יבין שלא כל החרדים טובים *בגלל* שהם חרדים, ולא כל החילונים רעים *בגלל* שהם חילונים.
פלפל הארץ 307844
חוץ מהכותרת, הסגנון שם איננו פזניקי כלל ועיקר. אם זה בכל זאת הוא, הוא הסתווה היטב הפעם.
והגיע בהחלט הזמן שיבין שלא כל החרדים טובים, וכי חרדיותם אינה ערובה למעלותיהם הטרומיות.
פלפל הארץ 307859
חוץ מהכותרת הכל ציטוט של אוהד אשרי, אז מן הסתם ברור שלא נמצא בו סגנון פזניקי.

הייתי מציע לך ולכל שאר האלמונים להופיע תחת שם או לפחות כינוי מסויים, במיוחד בתגובות שבאות בקשר למר פז. סה''כ יש משהו בכך שאדם מציין את שמו כסמל לאחריות כלפי מה שהוא אומר.
חוץ מזה, ככה נדע מתי פז עצמו מדבר ומתי זה אכן תומך שלו (אם יש כזה).

אין לך שום סיבה (עד כמה שאני מבין) להסתיר את זהותך, או לפחות לא לבחור כינוי שיזהה את דמותך עם דעותיך.
פלפל הארץ 307867
אני מתנצלת מקרב לב. ככה זה כשמאותגרים. אכן, מתקבל על הדעת שאשרי ופז לא חד הם. כמובן, כדרכי, לא חשבתי... (אני כבר לא בטוחה שאני מזהה את הפעולה הזאת. אשמח אם מישהו ירים את הכפפה ויסביר לי מה זה).
פלפל הארץ 307967
תלוי אם את מכונת טיורינג.
פלפל הארץ 307969
אתה לא יכול סתם להגיד"תלוי". שכחת שאני מאותגרת? תגיד, "אם את מכונת טיורינג, אז...", "אם אינך מכונת טיורינג, אז...".
פלפל הארץ 308124
מדובר באיילים ולא בבני אדם רגילים. המודל הוא לא מכונת טיורינג, אלא מכונת כתיבה.
פלפל הארץ 308019
אילו עוד שמות וכינויים ימציא לעצמו פז? בצילו של איזה שם בדוי יחסה הפעם? האם באמת עומד צבא שלם של תומכים מאחורי גבו של אורי פז, או שמא זהו צבא של חייל אחד?

אלה רק מעט מן השאלות שאני שואל את עצמי.

המתח בעיצומו.
האם האייל האלמוני שפרסם את הציטוט של אשרי הוא מר פז עצמו? האם החליט פז להתחבר הפעם לצדו הנשי ולהיקרא "אווילה מאותגרת"?

כפרשן לא מוסמך לענייני פז, אני מוכרח לציין שישנו דמיון מסויים בין כותבי ההודעה האחרונה לאדון הנכבד. בסגנון, למשל: השימוש הייחודי במילים (הגבוהות והמתנשאות קמעה ממקומן הגבוה): "אווילה", "מתקבל על הדעת", "מתנצלת מקרב לב".

ואיך לא, היחס לנשים: "לא חשבתי... (אני כבר לא בטוחה שאני מזהה את הפעולה הזאת. אשמח אם מישהו ירים את הכפפה ויסביר לי מה זה)". אשה, לדידו של פז היא בסך הכל "אווילה מאותגרת".

הישארו עימנו בפרק הבא, ובו תגלו: האם זהו התנין הצבוע? ואם כן, איזה צבע הוא בחר לעצמו הפעם? האם בעצם לא מדובר בתנין אלא בזיקית?
כל זאת בפרק הבא בתוכניתנו "אורי פז נגד הח(י)ל(ו)נים או: דמעות תנין".
השבח לאל... 308030
אוריפז אני לא.
והרשה לי לומר: בוחן הסגנונות שלך פגום משהו: אמנם, מר פז נוטה לקרוס תחת תפארת המליצה, וגם אני איני טומנת ידי בצלחת בכגון דא - ברם אולם, בשעה שהאורי עושה זאת ברצינות רוטטת ממש, אצלי (אני מקווה) ניכרים צחקוקים קלים גם ממחלצות לשוני.
בכל אופן, אצפה להתנצלותך. כבר ספגתי אי אילוי עלבונות בחיי, אבל לקרוא לי א"פ... הגזמת.
מתנצל מקרב לב 308329
אכן טעיתי הפעם ועל זאת אני מתנצל. העניין הוא שחיכינו לתגובה כלשהי מא"פ ולא זכינו לכזו, ועל כן חיפשתי איזה רמז להופעתו. מה גם שלא שמעתי עלייך מעולם (אולי מכיוון שאני חדש יחסית בפורום הזה).

הגזמתי, זה נכון.

אגב, מדוע את מכנה את עצמך "אווילה מאותגרת"? אולי כדאי שתיצרי לעצמך דימוי חיובי יותר? "מכונת טיורינג", למשל? :-)
מתנצל מקרב לב 308332
התנצלותך התקבלה.:)
לא שמעת עליי מעולם לא רק בשל טריותך היחסית באתר, אלא בשל נדירותו של הניק הזה מבחינתי (לרוב אני אלמונית או כותבת בניקים אחרים).
ו"אווילה מאותגרת" הוא ניק נוח במיוחד (מה גם שבימים אלה הוא נראה לי מדויק ביותר).
מתנצל מקרב לב 312605
מתנצל מקרב לב 312606
נו טוב, תצחקו עליי, ממילא אף אחד לא מתייחס...
308338
מבלי לנסות ולהכניס מילים לפיו של אורי, אני מניחה שהסיבה לכך ש''לא זכינו לתגובה'' נובעת מהעובדה שהיומיים האחרונים הם חג שהגיע אחרי שבת.
308350
וואלה, נכון.
שכחתי מזה לגמרי. חילוני שכמותי.
308351
כן, אבל אתמול בצהריים היה יום חול - ותגובה 308198 היא של אורי.
308401
אין לי כל קשר לתגובה המופנית.
פלפל הארץ 308041
דבר אחד ניתן לומר בביטחון כמעט מלא לגבי אורי פז: הוא דתי, ודתיים לא כותבים כאן ביום שישי בערב.
פלפל הארץ 308331
מאיזושהי סיבה עלומה, לא הופיע שמי בכותרת ההודעה הנ''ל.
אני כתבתי את הודעה זו ואני לוקח על עצמי את מלוא האחריות לתוכנה, ומצפה לתגובה מפי מר פז עצמו.
תגובתי לך: 308405
"בְּאָזְנֵי כְסִיל אַל תְּדַבֵּר, כִּי יָבוּז לְשֵׂכֶל מִלֶּיךָ" (משלי כג, ט).
308558
100%. רק כתבתי את דעתי, ואין לי בעייה להיקרא "כסיל" על כך.

מה שכן, טעיתי לגבי שני האלמונים שכתבו בתגובה לדבריי ואכן נוכחתי לדעת שזה לא אתה, ועל כך אני מתנצל מקרב לב.
פלפל הארץ 327007
אולי יגיע הזמן שהחילונים יבינו שלא כל החרדים רעים בגלל שהם חרדים , ולא כל החילונים טובים כי הם חילונים.
אבל כמו שנראה מהתגובות פה אין הרבה סיכוי שזה יקרה.
סובלנות? אצל כל העולם. רק לא אצלינו.
פלפל הארץ 327010
איזה סיבה אחרת יש לכך שהחילונים הם טובים וחרדים הם רעים?
איזו? התנהגותם, למשל 327101
החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים 308050
גם לי אין שמץ של מושג מהו הקשר של ההודעה הזו לדבריך, הגם שעלי מטילים את כובד האשמה על לא עוול בכפי (שכן מתוקף שמירת השבת, אני מנוע מלכתוב במחשב בעיצומו של יום השבת, ואפילו לא לאחוז עט בידי, וגם אין זה דרכי להתנשא, וודאי לא כאחרון המתנשאים האלמונים באייל, המחפים על זהותם מחשש לפגיעותם אבל להם הלא מותר לשפוך דמם של אחרים, שהרי לא יאונה להם כל רע בהיעדר חשיפת זהותם האלמונית, כידוע לוותיקים שבינינו).

אם אתה באמת מחכה, כאחד השפוים באמת מבין המגיבים הסמויים/הגלויים שעוד נותרו במרחב הזה, לתגובה *שלי* ודעותי עוד מעניינות כאן מישהו מפי אומרם, ולא מפי כמה חמומי מוח ומבלבלי ביצים שמייחסים לי כאן דעות הזרות לי מכל בחינה שהיא (שוביניזם, פנטיזם, פונדמנטליזם ועיוורון החוש המוסרי ושאר ירקות המעידים נאמנה על מעליליהם) הרי שהיא לפניך, פעם אחת ולתמיד בסוגיא שעולה על שולחננו מזה זמן-מה והחוזרת על עצמה בהיעדר הבהרה כוללת מצידי:

שאלת השאלות "האם תיתכן בחיים הדתיים ערובה לחיים מוסריים, לעומת החיים החילוניים?", היא נגיעה בנקודה מאוד כואבת ומצערת, לדעתי.
שכן, לא תיתכן ערובה לשום דבר התלוי בחופש הבחירה של האדם. בתקופה מסוימת חשבתי שאם אין ערובה, קיימת לפחות עדיפות, הווה אומר כך ראוי שיהיה, ולמה? מכיוון שחיים על-פי התורה וההלכה מחנכים אדם לריסון החל מגיל צעיר, מבלי שיהא ממלא את כל שגיונות לבו, ומכאן צפוי שהאדם יצליח לרסן עצמו גם מפני שפיכות דמים. יתר על כן, חיים על-פי התורה מלמדים את האדם שקיימים ערכים מתמידים שקביעתם תְּקפה בכל מצב, ואין הם ניתנים לשרירות ליבו, ולכן כך ראוי היה שיהיה.
אשר לגבי המציאות בפועל, אינני יכול לומר שבחברה בה אני סובב, אנשים דתיים בהכרח זהירים יותר בנושא שפיכות דמים מאשר אנשים שאינם שומרי שבת; אין לי הסבר לכך ואני מנסה להיאבק לשינוי מצב זה.
החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים 308055
גם מה הקשר של ההודעה הזו לדברי אני לא בטוח שאני מבין. בדברי ניסיתי לשאול שתי שאלות עיקריות: האחת, האם לדעתך השימוש שאתה עושה במילה "חילוני" הוא מכליל וכורך יחד אנשים שישתתפו במיני דברים מזוהמים כאילו הם זהים לאנשים שלעולם לא יחשבו על זה בכלל, רק בשל אי האמונה של שניהם באלוהים. השנייה, מה רע במסיבות אורגיות.
מסיבת אורגיה=רצח עם 308057
כמות השפיכה לבטלה שהולכת שם זה משהו שמעבר לדמיון
החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים 308060
אני לא יודע, כנראה שרק לי יש קליטה מהירה והבנת עיכול טוחנת קמח...

איך שלא יהיה, ההגדרות שלך ל"חילוני המצוי" הן מכלילות ולא מאפיינות זהות חילונית. שכן, לדעתי, ישנם המון חילונים מצביעי ש"ס, הייתי אומר אפילו יותר מדי.

בא ונעזוב את המונחים חילוני וחרדי ודתי, ונשתמש במקומם במאפיין זהות קל יותר להגדרה קולעת: חובשי כיפה שחורה/סרוגה או גלויי ראש.

ומכאן ש"יש יותר גלויי ראש הפוקדים בתי זנות ומפרנסי הסרסורים מאשר חובשי כיפות, גם אם נתייחס לאחוזם באוכלוסייה". לא מאמין? "לך תז***ן!" ותראה במו-עיניך.

טרם נמצא הדוקטור המטומטם שיערוך מחקר תצפיתי או מחקר משתתף על עניין שמסקנותיו נהירות לכל הולך על שתיים (אלא אם כן קוראים לך לא רוצה להגיד איך. או בעצם מדובר בעוד זונה מפאתי העיר שמעוניינת למשוך אל שעריה כמה שיותר קליינטים ואם הם דתיים שמתביישים אז שידעו להם מפיה בכלי התקשורת הרדודים שכביכול יש כאלה, "וירבו קליינטותיה - מה טוב לה").

"מה רע במסיבות אורגיות?" ומה רע ב"מצעדי הגאווה"? ועדיין, רוב רובם של המגדירים עצמם "חילונים" אינם נוטלים חלק פעיל בהשתתפות באירועי הזימה השחצנית-הראוותנית הללו, שלא לומר סולדים ממשתתפיה עד כדי גועל נפש.
החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים 308063
תגיד חובשכיפהשחורה שלא מז***ן, מ'כפת לך ממצעדים ומסיבות? לא רוצה, אל תבוא. אני חושבת שמי שלוקח חלק פעיל בנענועי גוף בחברת גברים אחרים שלש פעמים ביום במבנה מיוחד זה גם גועל נפש אבל אני לא יגיד לך את זה ולא אכפת לי אם אתה "מת**ל!" כאוות נפשך
החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים 308066
אני סבור שזוהי זכותו הבסיסית של כל אחד ואחת לסלוד מתופעות אנוש זרות ומוזרות, שונות ומשונות, מעוררות הגועל בעיניו/ה.

מה איכפת לי את שואלת? איכפת לי, כפי שמבואר כאן למה (מס' 2):

החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים 308336
מתוך הקישור שהבאת:
"שני ארועים אמורים היו להתרחש בקיץ שנה זו: א. מצעד פריצות והפקרות נורא שנקרא "מצעד עולמי" בירושלים עיר הקודש. פרובוקציה מכוערת ומטורפת ומעל הכל מסוכנת מעין כמוה.
במסיבת עתונאים שקיימו הרבנים הראשיים, הפאטריאכים הנוצרים ונציג המופתי בירושלים, קראו המתכנסים לבטל את התועבה ובקושי זכו לסיקור תקשורתי בהתאם למעמדם ולמרות היחוד של הארוע שכמוהו לא היה לפניו, שנציגי היהדות הנצרות והאיסלאם יתכנסו יחדיו לקריאה שכזו".

א. מה בדיוק "מסוכן מאין כמוהו" במצעד הזה?
סכנת הנפשות היחידה שאני רואה כאן היא שמישהו ימות מדימום יתר מפי-הטבעת.
משום מה זה נראה לי מסוכן פחות מלזרוק אבנים על מכוניות שנוסעות בשבת.

ב. האם על המשתתפים במצעד לבטל את השתתפותם בו רק מכיוון שזה לא מוצא חן בעיני הרבנים? או שעליהם לשמוע בקול הפטריארכים הנוצרים והמופתי המוסלמי?
ואם מישהו יבנה בית שצורתו לא תמצא חן בעיני הרבנים- צריך להרוס אותו? או שעל כל היהודים להשמיד את כל המזון שאינו כשר למהדרין?
החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים 308413
א. מה בדיוק "מסוכן מאין כמוהו" במצעד הזה?

אחרי שהתורה מצווה על כל איסורי העריות, כולל המכוערים שבהם שעליהם התורה גם כותבת "תועבה היא", מזהירה התורה: "ולא תקיא הארץ אתכם בטמאכם אותה". – מתוך המאמר שבחרת לצנזר, בהתאם לכללי המוסר החילוני הנעלה (שלך) על המוסר הדתי או המתיימר להשתווה לו.

=="משום מה זה נראה לי מסוכן פחות מלזרוק אבנים על מכוניות שנוסעות בשבת".

יהודי ששומר שבת מנוע מלזרוק אבן על מכונית של מחלל שבת בפרהסיה ברחוב בו מתגורר שומר השבת, משום ש*הרמת אבן* אסורה עליו על-פי ההלכה מדין מוקצה, שלא לדבר על זריקת אבן, החמורה הימנה בהרבה מדין "שפיכות דמים". כל שמותר לו מבחינת ההלכה זה למחות על חילול השבת בזעקות שבר לב "שאבעס!".
ליבי נוטע להאמין שזורקי האבנים בהפגנות השבת הם כל אותם אנשי תקשורת מושתלים ומסווים, שכמעט תמיד האנטנה של הסלולרי מבצבצת מכיסם, שלא פעם "תורמים" למפגינים השונים צמיגים, על מנת שאלה יישרפו ויהיה להם מה לצלם ולשדר אקשן.

ב. אינני יודע לגבי המופתים והקדים והפטריארכים, אבל לגבי הרבנים אני יכול להעיד שאף אחד מהם לא ממציא ושולף הלכות מהבטן, שכן אלה היו נידחות על הסף בידי קהל שומרי המצוות. ולא על "גחמות מנהיגי הדת" עסקינן, אלא באזהרת התורה מלחלל את קדושת ארץ-ישראל, פלטרין של מלך-מלכי-המלכים הקדוש-ברוך-הוא, בתועבות המגעילות כל נפש אנושית-אסתטית, כי יש למעשיהם של בני האדם תווית עם מחיר מדויק ומדוקדק המשליכות על הכלל. במקרה זה, המחיר הנורא הוא הקאה (וגירוש) מהארץ בידי אויבינו בני העוולה שדם חיילנו ואזרחינו החפים מפשע כבר ניגר בידיהם כמים.
החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים 308421
אינני יודע מה נוטה ליבך להאמין, אבל בילדותי הטרום-טלוויזיונית ראיתי לא מעט זריקות אבנים בשבתות ובימי כיפורים (שאז גם קרה שפצעו, אפילו פציעות קשות, אשה שהייתה בדרכה ללדת). שום איש תקשורת לא היה באיזור.
החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים 308425
הנה עוד אחד שמסתתר מאחורי הפרגוד של אלמוניותו ומתחזה ל''עד אמין אך מטעם''.

אילו שקרים נילוזי. לא היה ולא נברא ואפילו משל לא היה.

ואין זוהי נטיית ליבי גרידא, שכן במו עיני ראיתי בזמנו אנשי תקשורת מוסווים שמתסיסים את האווירה ל''אלימות פונדמנטליסטית'', האמורה לשרת את מניעיהם הטהורים, בהפגנות השבת בכביש בר-אילן.
החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים 308431
רק שקרן פתולוגי וחסר יושרה מסוגל לכתוב תגובה כזאת כשאין לו פירור אחד של ידיעה על הדברים. אני מדבר על תקופה שבה לא היית בארץ, וגם לא בעולם. באיזו חוצפה אתה אומר את הדברים האלה? באמת יצור נמוך מכל דשא.
מי שמדבר על חוצפה 308436
ובאיזו חוצפה *אתה* אומר את הדברים האלה: תגובה 308421 ?

למי מבין המתפללים יש בכלל זמן לצאת לרחובה של עיר ולהפגין על חילול יום הכיפורים שממילא אין ביום הזה תחבורה ברחובה של עיר על פי חוקי המדינה? שלא לדבר על המקרה של אישה הרה שבדיוק נמצאה לה במקום, אה?
מי שמדבר על חוצפה 308438
עדות חיה איננה חוצפה משום סוג.
בתור נציג של הדתיים אתה חוטא להם מאוד. הרי אתה מדגים בדיוק איך אדם דתי מסוגל לזרוק שקרים בלי הכרה ממש.
כיוון שאין ספק שלמעט השם, אתה טרול מחשב, לא אענה לך יותר.
מי שמדבר על חוצפה 308441
עדות צריכה להתקבל על הדעת ברמה מינימלית של התרחשות פוטנציאלית בשטח, מה שנעדר לחלוטין מ''העדות החיה'' שלך ומה שממילא הופך אותה לחצופה ושקרית נבזית.

ולא שאלתי את דעתך אם כנציג הדתיים אני חוטא או מועיל. אני בכלל לא מתיימר להיות נציג של מישהו כאן, אלא מייצג אך ורק את עצמי ואת דעתי האישית. וכל אייל ותיק יודע זאת. נוח לך - קבל ממי שאמרה, לא נוח לך - תזרוק לפח האשפה של ההיסטוריה האיילית.

אתה רק תעשה טובה לעצמך אם לא תענה לי יותר בדיון המביש הזה שלך כאן.
מי שמדבר על חוצפה 308627
אין שום חוק מדינה האוסר תחבורה ביום הכיפורים, בין ברחובה של עיר ובין בסמטתו של כפר.

זהו נוהג שקט, חביב, ונעים שנשמר מראשית ההתיישבות הציונית בארץ.
מי שמדבר על חוצפה 311512
שטויות במיץ ש''ס

אבא שלי היה נהג משאית שנים רבות וכל יום כיפור הוא נוהג להזכיר כי עד שנות השמונים יום כיפור היה כמו יום שבת מבחינת העבודה- סבב רגיל של חלב בקיבוצים, והובלת סחורה דחופה לשווקים עד צאת החג
מי שמדבר על חוצפה 311794
אני לא יודע מה היה בקיבוצים, אבל בחוצות הערים התנועה שבתה כמעט לגמרי גם בשנות השמונים וגם בשנים שקדמו להן.
מי שמדבר על חוצפה 312142
ובכל זאת כפי שכתבתי הסחורה הגיעה לשווקים בכל הארץ עם צאת החג, בתי הקירור והמטבחיים היו פתוחים להעמסת המשאיות גם בכיפור
היום הגבלות הכשרות שהתחזקו מונעות כל פתיחת עסקים- מפתחות השערים נשמרים אצל הרב המשגיח, ואסורה עבודה של נהגים יהודים בשבת ובחגים- כך מונעים עוד טיפה של עבודה עברית
גם גויים צריכים להתפרנס 312226
יש בארץ מעל מליון אזרחים ערבים וכמה מאות אלפי גויים לא ערבים. ממה אתה רוצה שהם יתפרנסו? מקיבוץ נדבות? מחברות במרכז הליכוד? כל הכבוד לדתיים שדואגים לתת להם פרנסה.

המשגיח נותן להם לסוע בשבת? או שאף אחד לא נוסע?
גם גויים צריכים להתפרנס 312268
ואתה רוצה שזורקי האבנים יבחינו בין ערבים/עובדים זרים/ישראלים?
גם גויים צריכים להתפרנס 312416
כמה מתקדם מצדך, לתת רק לערבים לעבוד בשבת
אתה פוסל שוויון בחופש העיסוק בהינף מקלדת
גם גויים צריכים להתפרנס 312459
חוק שעות עבודה ומנוחה קובע את ימי המנוחה על פי דתו של האדם, כך שיום המנוחה של ערבים מוסלמים הוא יום שישי ויום המנוחה של ערבים נוצרים הוא יום ראשון.

אם יש משהו להצר עליו, זוהי האכיפה הלא-שוויונית של החוק, שמפלה לרעה יהודים ולא אוכפת את החוק כלל (למיטב ידיעתי) על מוסלמים ונוצרים.
  גם גויים צריכים להתפרנס • יעקב
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • שוטה הכפר הגלובלי
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • קוסטיק
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • קוסטיק
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • אורי פז
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • ערן בילינסקי
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • ערן בילינסקי
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • ערן בילינסקי
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • אורי פז
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • שוטה הכפר הגלובלי
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האלמוני
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • שוטה הכפר הגלובלי
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • דורון הגלילי
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  אין קשר בין שם מפלגה לאידיאולוגיה שלה? • יעקב
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • האייל האנומלי
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • חשמנית על מונית
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • יהונתן אורן
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • יהונתן אורן
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • יהונתן אורן
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • גדי אלכסנדרוביץ'
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • יהונתן אורן
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אביב י.
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אביב י.
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אביב י.
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • ד''ר רות
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אביב י.
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  "חוקת": פולחן המתים • האייל האלמוני
  חזון העצמות היבשות של אברום בורג • אורי
  חזון העצמות היבשות של אברום בורג • האייל האלמוני
  חזון העצמות היבשות של אברום בורג • אורי
  חזון העצמות היבשות של אברום בורג • האייל האלמוני
  חזון העצמות היבשות של אברום בורג • אורי פז
  חזון העצמות היבשות של אברום בורג • האייל האלמוני
  חזון העצמות היבשות של אברום בורג • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • חשמנית על מונית
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • חשמנית על מונית
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • שוטה הכפר הגלובלי
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • שוטה הכפר הגלובלי
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • שוטה הכפר הגלובלי
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • חשמנית על מונית
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  "מצעד הגאווה" – איפה הבושה? • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • ערן בילינסקי
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  לא יפה ולא נכון • חשמנית על מונית
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • הנמלה העמלה
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • טלי וישנה
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • דורון הגלילי
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • טלי וישנה
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אביב י.
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • קוסטיק
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • שוטה הכפר הגלובלי
  פרט, הסבר ונמק • קוסטיק
  פרט, הסבר ונמק • גדי אלכסנדרוביץ'
  בעולם החי אין מוסר. • תשע נשמות
  פרט, הסבר ונמק • שוטה הכפר הגלובלי
  פרט, הסבר ונמק • יובל נוב
  פרט, הסבר ונמק • האייל האלמוני
  פרט, הסבר ונמק • שוטה הכפר הגלובלי
  פרט, הסבר ונמק • שוטה הכפר הגלובלי
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • שוטה הכפר הגלובלי
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • ירדן ניר-בוכבינדר
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • אורי פז
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  ??? • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • גדי אלכסנדרוביץ'
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האלמוני/חשמנית על מונית
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • חשמנית על מונית
  החיים הדתיים כערובה לחיים מוסריים • האייל האלמוני
  מצעדי הגאווה בוואלה • האייל האלמוני
  מצעדי בית-הבושת • אורי פז
  מצעדי בית-הבושת • האייל האלמוני
  מצעדי בית-הבושת • אורי פז
  מצעדי בית-הבושת • שוטה הכפר הגלובלי
  ''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' • דער ירושלימער באַראַן
  ''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' • האייל האלמוני
  ''עיניים להם ולא יראו אוזניים'' • דער ירושלימער באַראַן
  ציון היא דורש אין לה. מכלל דבעי דרישה. • אורי פז
  ציון היא דורש אין לה. מכלל דבעי דרישה. • האייל האלמוני
  ציון היא דורש אין לה. מכלל דבעי דרישה. • אורי פז
  ציון היא דורש אין לה. מכלל דבעי דרישה. • עדי
  ציון היא דורש אין לה. מכלל דבעי דרישה. • אורי פז
  ציון שמיון • האייל האלמוני
  מה איבדתי בירושלים? • האייל האלמוני
  מה איבדתי בירושלים? • דער ירושלימער באַראַן
  מה איבדתי בירושלים? • רון בן-יעקב
  נאבדתי בירושלים • אורי פז
  מה איבדתי בירושלים? • איל רשע
  מה איבדתי בירושלים? • האייל האלמוני
  מה איבדתי בירושלים? • ברקת
  מה איבדתי בירושלים? • האייל האלמוני
  "זה קורה בירושלים, זה אולי בא מן ההרים"‏1 • עדי
  "זה קורה בירושלים, זה אולי בא מן ההרים"‏1 • יעקב
  "זה קורה בירושלים, זה אולי בא מן ההרים"‏1 • ל.ב.פ., תל אביב
  "זה קורה בירושלים, זה אולי בא מן ההרים"‏1 • שוטה הכפר הגלובלי
  "זה קורה בירושלים, זה אולי בא מן ההרים"‏1 • ראובן
  "זה קורה בירושלים, זה אולי בא מן ההרים"‏1 • שוטה הכפר הגלובלי
  ממוצאי שבת ועד ערב שבת • ראובן
  ממוצאי שבת ועד ערב שבת • שוטה הכפר הגלובלי
  מקור הבלבול • יעקב
  מקור הבלבול • נועה ו
  מידות תלמודיות • landmn
  "זה קורה בירושלים, זה אולי בא מן ההרים"‏1 • אווילה משרישה
  מה איבדתי בירושלים? • ראובן

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים