שני מאמרים מאלפים 306580
על ההיסטוריה של מוצרי התמ"ל:

"הרכבו המדוייק של חלב האם טרם ידוע כולו, ולמרות זאת חברות הפורמולה מנסות להעתיקו כמיטב יכולתן לתוצרתן, דבר המוביל להבדלים משמעותיים בתוכן ובכמות המרכיבים בין התרכובות של חברות שונות. הכלים הפרסומיים בהן נעזרות החברות נעות בין החדרת חוסר בטחון ופחד מאבדן שליטה בתהליך ההנקה ("למה סימילאק? בגלל המדע!") לבין שימוש בבורותו של הציבור ונסיון לשכנע כי התוספות החדשות לאותו תחליף הופכות אותו לקרוב בערכו לחלב אם (מטרנה עם "יסודות M" - "הכי קרוב לאמא")".
שני מאמרים מאלפים 307539
למה "בגלל המדע" זה נסיון להחדיר חוסר בטחון באמהות?
שני מאמרים מאלפים 307608
כי הרעיון שבצורה טבעית אנחנו מיצרות את המזון המושלם לתינוק, שמשתנה כל הזמן להתאים לצרכים שלו, ומכיל כל כך הרבה מרכיבים מסובכים שאף מעבדה לא הצליחה לשחזר אותו, נשמע קצת מופרך מלכתחילה. בדיוק כמו הרעיון שמטוס ענק ממתכת יכול לעוף בלי לנופף בכנפיים. אתה יודע שזה נכון, אתה יודע גם למה, אבל אינטואיטיבית זה מרגיש שגוי.
שני מאמרים מאלפים 307900
לא הבנתי איך זה קשור ל''בגלל המדע''.
שני מאמרים מאלפים 307925
כי בדרך כלל הנטייה שלנו היא לחשוב שרק מוצר שפותח בדרך מדעית יכול להגיע ליכולות כאלה.

(קריאה מומלצת: "מיתולוגיות" של רולאן בארת. אולי בהזדמנות אחפש קטע שלו על התפיסות הכרוכות במדע).
שני מאמרים מאלפים 307964
משונה. אני נתקל שוב ושוב בגישה ההפוכה: כל מה ש"מלאכותי" נחשב לנחות לעומת מה שהטבע מייצר אחרי ניסויים של מיליארדי שנים. לא רק חלב אם, כל חומר ביולוגי כמעט מכיל המון רכיבים שבלתי אפשרי (כרגע) לשחזר בדיוק. לא מאמינה לי? נסי לייצר עגבניה במעבדה.
שני מאמרים מאלפים 307973
באיזה חוגים אתה מסתובב? :-)

מכל מקום, בתחום ההנקה (ובעצם גם בלידה ‏1) העיקרון הזה תופס הרבה פחות. אולי שנים של פרסום מסחרי של חברות התמ"ל גרמו לזה, אולי היעדר "תרבות הנקה" על פני זמן ממושך (דור האמהות שלנו לא היניק ברובו), מה שמביא לחוסר ביטחון של המיניקה בעצמה ובחלבה, אולי תפיסות שגויות של הדור הרפואי הקודם באשר לחשיבות ההנקה, ואולי גורמים אחרים.

1 כבר דיברו על זה באייל, לא? לידה פיזיולוגית (מה שקוראים "טבעית") היא מנגנון מופלא שמשלב את כל מערכות הגוף בתזמון ובמינון ראויים להתפעלות. אבל רוב היולדות מעדיפות לוותר עליה, ולא רק בגלל הכאב הכרוך בה. פשוט מעדיפות לא להתעסק עם זה.
שני מאמרים מאלפים 307983
אז למה כל הפרסומות האלה של התמ"ל מנסות להראות כמה שהם הכי דומים שאפשר לחלב אם? גם "בגלל המדע" מנסה להראות שמשקיעים המון משאבים מחקריים כדי שיהיה כמה שפחות הבדל בין המוצר שלהם ל"מוצר" שלך.
שני מאמרים מאלפים 308004
לא יודעת. תשאל את לב''פ.
שני מאמרים מאלפים 308015
זו מגמה חדשה בפרסומות לתמ''ל, שנועדה לנסות לאגף את תנועת החזרה להנקה מהצד, וגם לשכנע אמהות שרוצות כעקרון להניק אך נתקלות בקשיים שהתמ''ל קרוב ככל היותר לחלב אם. אני חושבת שגם אסרו עליהם לטעון שהתרכובות המלאכותיות טובות יותר או כמו חלב אם (בגלל זה כבר לא משתמשים במונח ''תחליף חלב אם'' כי לחלב אם אין תחליף). אם תשים לב, בכל פרסומת לתמ''ל מצויין כי חלב אם הוא המזון המתאים ביותר לתינוק (משהו כמו ההסתיגויות על חפיסות הסיגריות).
שני מאמרים מאלפים 308017
הממ... לפתור את בעיית רגשות האשמה מן הסתם.

אגב, מסעות הפרסום הם לא כולם מקשה אחת: מטרנה תוקפת בכיוון של "הכי קרוב לאמא" (נדמה לי שפעם היה להם "מי גאון של אמא?"), וסימילאק מהכיוון של "בגלל המדע".
שני מאמרים מאלפים 307968
מה, אלוהים לא יותר משוכלל מהמדענים?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים