הסיפור והתקשורת 309400
הסיפור הזה, על חטיבה לוחמת מהמהוללות בצה"ל שלאחר גישושים בקרב חייליה ומפקדיה הוחלט לשנות את תפקידה ולא לשתפה בפינוי, שהובא באיזה אתר דתי לא ידוע, סביר שמטבע הדברים היה צריך לעורר הדים, והעיתונים (איפה "כתבתנו" ?), היו צריכים לערוך בדיקה מדוקדקת של אמיתותו.
במקום זה בקושי חוזרים עליו, וגם זאת באתרים נידחים אחרים, ומסתפקים בתגובה הבלתי מתקבלת על הדעת של דובר צה"ל בעניין, ועוד "גורמים" עלומים.
והסיבה לדעתי ברורה. איני חושב שבגולני יש איזו חריגות בהלוך המחשבה של החיילים והמפקדים, וסיפור כזה יכול לעורר מחשבות גם במקומות אחרים. . .
לכן חשוב השקט:

"חובת העיתונות ומערכת המשפט כאחד, לשמור על שרון כמו על אתרוג."

את הדברים האלה לא אני המצאתי ומסרתים בשם העיתונות. אמרם אמנון אברמוביץ בכבודו ובעצמו.

וכמו ששומרים על שרון כעל אתרוג, גם סיפורים בלתי מתאימים מצניעים בפינות נסתרות, כי התקשורת היא זאת שקובעת מה על הציבור לדעת וגם מה על הציבור לא לדעת. . .
הסיפור והתקשורת 309443
הסיפור והתקשורת 309464
נו טוב. אחרי שהם קראו את זה אתמול באייל הקורא הם נזכרו לפרסם זאת היום לפני הצהרים.
אבל בעמוד הראשון של האתר שלהם זה איננו. איך מצאת את זה ?
הסיפור והתקשורת 309504
אני יכול להעיד על עצמי - יש דיווחים בעיתונות שאני מעדיף לדחות את פרסומם עד שיתבררו העובדות. כך היה למשל במקרה בנו של הרב עמאר - עדכון חדשות על העניין, כפי שהוצג אז וקשר את הרב עמאר, נראה לי צעד לא אחראי. כך גם לגבי הידיעה הזו. כשקיבלתי את המידע הזה מאחד הקוראים ראיתי שכתבת "בשבע" קבעה עובדה מסוימת, אבל לא עשתה את הצעד הבסיסי המתחייב והביאה תגובה של דובר צה"ל (או כתבה ש"דובר צה"ל לא מסר תגובה"). על כן חיכיתי וחיטטתי בשאר אתרי החדשות עד שהיתה לי תמונה מקיפה יותר של המצב ורק אז פרסמתי.

אנחנו באייל הקורא נהנים מהפריבילגיה הזו כי אנחנו לא אתר חדשות ולא נמצאים בתחרות עם עיתונים אחרים, כך שאנחנו יכולים להמתין עם הפרסום עד שהתמונה מתבהרת. לגבי העיתונות הממוסדת - אתרי החדשות נמצאים בתחרות ועל כן הם עושים את השיקולים שלהם בשאלת הפרסום המוקדם מול האמינות והתמונה הכוללת והמקיפה. אפשר לטעון ש"הארץ" דחה את הפרסום (ו-Ynet בכלל עדיין לא פרסם, למיטב ידיעתי) בשל השמאלנות שלו, ואפשר לטעון שהוא עשה זאת משיקולים כדלעיל. כל אחד מוזמן לשפוט לפי השקפתו.
הסיפור והתקשורת 309528
זה בהחלט בעמוד הראשון.
בצד שמאל למטה תמונה גדולה של העץ של גולני.
הסיפור והתקשורת 309563
אחד ממכרי ביקש לציין שני דברים. ראשית, המאמר ב''הארץ'' מופיע גם בגרסת הנייר, כלומר היא נכתבה לכל המאוחר אמש. שנית, בקשר לאמירה לפיה ''חיילים נדרשים לפנות את אבא ואמא שלהם'' (הציטוט הוא מהזיכרון ואינו מדויק) - אף חייל לא נדרש לפנות את משפחתו או את הישוב שבו גדל, וממילא מדובר על כמות זעירה של חיילים סדירים שאמורים להשתתף במעגל הראשון של הפינוי.
הסיפור והתקשורת 309572
כמות זעירה של כמה אלפים?

למה אתה עוצר ביישוב? מה עם חבל הארץ שבו גדל? המדינה בה גדל? העם שלו? בני-האדם בכללם(למרבה הפלא יש לי בעיה מצפונית לגרש מביתם בני-אדם על לא עוול בכפם ללא קשר לשיוכם הלאומי/אתני/גיזעי/וואטאבר)?
הסיפור והתקשורת 309574
אלא שבמקרה הזה זה לא גרוש ולמרבה הפלא יש עוול בכפם. בכפם=המדינה באופן כללי
אני לא רואה אותך אורז את הפקלאות 309581
אם אתה מאמין שעוול בכפה של המדינה, הווה דוגמה אישית ‏1. אל תדרוש זאת מהם (שכמוני לא רואים שום עוול).
1 - חלילה לי מלגרום ליהודי כל שהוא לעזוב את ישראל, תוכל להתחיל בשיכון משפחה בדואית בסלון ביתך, תוך קריאה נרגשת לשינוי החוק, על מנת שיתיר לך להחליף אותה במשפחה פלסטינית אותנטית ממחנה פליטים לבחירתך.
יש לך ראיה בינרית. לבריאות 309587
מכיוון שאתה לא רואה שום עוול התכבד נא וספח את השטחים והחל את החוק הישראלי. אז הענק ליושבים שם אזרחות או לחלופין גרש אותם (זה יהיה גרוש!)
אם רק יתנו לי 309600
בשמחה אספח את ארץ ישראל השלמה ‏1 ואגרש את כל מי שמפעיל נגדי טרור. אני לא מאמין גדול באוכלוסיות חפות מפשע, בטח שלא במקרה דנן. כשאוכלוסיה של שני מליון איש מוציאה עשרות אלפי פעולות טרור בשנים ספורות - כולם אשמים. אם יש אחד שלא ראה, שלא שמע, הוא בטל בשישים. אם שכן שלי היה יורה טילים ביניבשתיים מהחצר האחורית על ארה"ב, אני לא היתי מחכה למטוסי הקרב - היתי מבהיר לו שבפעם הבאה הוא הולך לבירור אצל בורא עולם. זכותינו לחייב כל אדם בעולם לערבות הדדית על שכנו, אם הוא דורש מאיתנו צדק.
1 ככתוב במקורותינו, ע"פ פרשנות הרב הראשי לישראל באותה עת.
נ.ב. זה שאני כותב בשבת צריך להיות מספיק כדי להבהיר שאני לא דתי.
ואם לא יתנו לך? 309602
מי זה "יתנו"?

אם "זכותך לחייב כל אדם בעולם לערבות" "ולא היית מחכה למטוסי הקרב" אז למה אתה צריך רשות ממי "שיתנו"?

נ.ב.
אתה לא צריך גם להיות דתי, יש לך די והותר גם כך
ואם לא יתנו לך? 309752
מכיוון שאין לי כוונה לקחת על עצמי את ניהול ענייני המדינה (וגם לא ממש מציעים לי, אם להודות על האמת) אז יתנו זו אמירה כללית לגבי מה היתי עושה לו היה בידי השלטון.
הרשות לספח דרושה לי כי בכל זאת אני מעדיף את אופיה הדמוקרטי של ישראל על דיקטטורה, אפילו אם היא שלי, מה גם שהצבא שלי לא זמין כעת. אם שכן שלי היה מסכן את חיי ע''י התקפות על חפים מפשע (שעלולים גם לנסות להחזיר), אם המדינה לא היתה מטפלת בו היתי עושה זאת במקומה. לשמחתי שכני חביבים מאוד.
אם רק יתנו לי 309603
מזל שלא חיית בארץ בתקופת המחתרות. היית מסגיר את כולם (או אולי רק שולח אותם להפגש עם בורא עולם?).
אם רק יתנו לי 309636
ומה עם הצדיק(/ים?) האחד(?) בסדום שתגרש על לא עוול בכפו?
אם רק יתנו לי 309640
צדיקים? אל תגזים. מקסימום מפלצות לא מדופלמות.
הסיפור והתקשורת 309969
אף חייל סדיר[*] אינו אמור להשתתף במעגל הראשון של הפינוי. המעגל הראשון של הפינוי אמור להתבצע כולו באמצעות אנשי קבע, שאמורים להיות בוגרים יותר, שקולים יותר (ואם תורשה לי מעט ציניות, אז גם יש להם יותר מה להפסיד) מחיילים בשרות חובה.

__
[*] ליתר דיוק: חייל בשרות חובה.
אתה בטוח שאתה יודע? 309970
לפי עמוס הראל מ"הארץ" (קישור בגוף הידיעה): "...במעגל הראשון תשובץ רק יחידה סדירה אחת שאינה התנדבותית, ושאינה מורכבת רק מחניכי קורסים פיקודיים - חטיבת השריון 188 ("ברק"), שמספר הדתיים בה נמוך במיוחד ושהמח"ט שלה משוכנע שאצלו לא יהיו כלל סרבנים. מלבד השריונרים, כל חיילי המעגל הראשון הם אנשי קבע או חניכי קורסים: טיס, חובלים וקצינים."
חלב אם? 309480
כל חלב הוא חלב אם 309553
הסוגריים ((צרכן חלב)) הושארו בטעות מהודעה קודמת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים