לא יודע אם זה המקום 31121
אבל לא יכולתי להתעלם מהטמטום הבוטה של CNN.
לכן, החלטתי להביא קישור:
הכותרת: "מנהיגים במזה"ת: שלום עדיין אפשרי."
התוכן: ראיון עם יוסי ביילין ועם שר המידע ברשות הפלסטינית.

בדיוק, מנהיגים במזה"ת. בחיי, או ש-CNN רוצים לעשות מאיתנו צחוק, או שהם פשוט אידיוטים בצורה פנומנלית. זה כמו שיהיה מאמר כזה בידיעות:
כותרת: "מקור בכיר בוושינגטון: הנשיא בוש רוצה לעבור לגור בחיפה."
תוכן: שיחה עם החתול של בוש בהיותו מושל טקסס.
אם אין לחם - תראו חדשות 31199
מר נאורי היקר,

יש המאשימים רשת זו בשטחיות, אך למעשה רשת זו אינה רק שטחית, כי אם פאתולוגית לחלוטין לשיטת הערכים האמריקאית, בה נכרכת כמעט תמידית מולטיפליקאציית הרב-תרבותיות ‏1 לאייטם 'חדשות אובייקטיביות' במעטפת סלאפטיקס ארוך - אשר כל קשר בין תופעה זו לבין המתרחש ספקולטיבי ובלתי מחייב.

תרומתה היחידה של רשת זו לדו-שיח הציבורי-עולמי מתבטאת בעובדה שכל דובר ממוצע, באירגון קקיוני זה או אחר, מקבל רשות 'דיבור' להסברת עמדת שועיו במעין קאטכיזם תקשורתי - כולל דובריה המאוד רשמיים של מלחמת הרועים באגן המזרח התיכון ‏2.

כל השאר הינו על תקן פירסומות/דווחי פירסומת/רכילות פירסומאית/פירסומת עצמית ועוד - כל זאת בלווי מנגינות ולחנים מבית היוצר CNN.

בברכה

א. מאן

1 'רב תרבותיות' לשיטת ערכי הצריכה מבית היוצר הנ"ל.

2 גם במיקרה זה פתוחה וסלולה הדרך ל'נאראטיב בילינסקי' להסבר תפקידם ה'אמיתי' של דוברים אלו במלחמות וירטואליות אלו.
CNN Aims at Young Viewers 31307
או ,מגלים את אמריקה, תרתי משמע.

התהליך איננו חדש ואיננו בלתי ידוע. כבר מזה הרבה שנים שמתריעים על תהליך ההטפשה Dubmbing Down שעובר על הוליווד ומימנו לרשתות הטלוויזיה ולשידורי החדשות, בארה"ב, באירופה ובישראל .על זה כתבו הרבה (למשל פרנק ריץ' מהניו יורק טיימס, יורם ברונובסקי זצ"ל ועוד). תופעות כמו, Sound Bites התמקדות בזוטות וברייטינג למינהו במיוחד במחלקות החדשות ולראיה התגברות הדוקודרמה ומה שאני קורא דוקטורד-דרמה (Doctored)

CNN על שלוחותיה מהווה באופן פרדוקסאלי את חוד החנית בהפיכת האנגלית ללינגואה פראנקה של העולם ואת צורת ההגשה הסי-אנ-אנית ללינגואה פראנקה של מה שתושבי כדור הארץ מואכלים כחדשות, באמצעות סניפי הרשת באמריקה, CNN אירופה ו-CNN המזרח הרחוק. שידורי חדשות במדינות אחרות, וישראל בינותם, מחרים מחזיקים מצורת ההגשה הזו.

הסיבה כמובן היא שם המשחק - כסף והרבה כסף.

הנה הניו יורק טיימס מדווח ש CNN מרחיבה את קהל היעד שלה לצעירים, משל היו חדשות מוצר דמוי סיטקום (מה שאכן למעשה קורה כבר הרבה שנים, ראו קלטות ביתיות שונות הנמכרות, בצדק, לכל המרבה במחיר) והם מבטיחים, כלשון הכתבה צבעים מרהיבים, גרפיקה משובחת, מסכים מפוצלים א לה דפי אינטרנט ועוד.

רק יש לי תמיהה אם לניו יורק טיימס היתה איזו כוונה ניסתרת כששמו בדף הפותח שלהם היום את החדשה על ה CNN יחד עם ידיעה על הקבינט של בוש ותמונה מצורפת בה נראים כל חברי הקבינט נושאים תפילה.
CNN Aims at Young Viewers 31325
הערה קטנה:
עקב ירידת אחוזי הצפיה בCNN בארה"ב, מונה לפני כחודש יו"ר חדש לרשת, שהבטיח להתמקד עוד יותר במה שמעניין אמריקאים. לא נראה שאיכות הסיקור של נושאי חוץ הולכת להשתפר שם.
CNN Aims at Young Viewers 31430
סקר שנערך בארה"ב לפני חודשים אחדים העלה את הממצאים הבאים:

א. רק 1% ממשקי הבית צופים ב-CNN דרך קבע, וכ-‏5% כשיש אירוע רב חשיבות (יידוי אבנים במזה"ת אינו נתפס ככזה.)

ב. אנשי בעלי נטייה לאוריינות מחשב, כלומר צעירים בעיקר, אינם קוראים כלל עיתונים וממעטים לראות טלוויזיה. 3 מיליון מהם מקבלים את החדשות שלהם באמצעות MS-NBC.
המגמה הזו הולכת וגוברת בהתמדה ומכאן מובן גם מדוע CNN מנסה לפנות אל הצעירים.

אגב, בעניין האהדה לישראל בארה"ב מציג סקר את הנתונים הבאים:

63% מגלים אהדה לישראל
22% מגלים אהדה לפלסטינים
90% מגלים אהדה לקנדים
CNN Aims at Young Viewers 31509
רון ידידי,

מסתבר כי ה-CNN עושה אף הרבה מעבר לזאת, היות והללו יצאו ברעיון האווילי להגיש מהדורת חדשות בשפה הגרמנית, הכוללת גרמנים טובים וחייכנים - מהדורה אשר בה איש למעשה אינו צופה ‏1. בעוד שבוורסיה הראשונית של מהדורה זו חייכו גרמנים שזופים אלו בחתך הנוירוזה האנגלוסכסית, הרי שבמהדורות הבאות לבשו קריינים אחרים ‏2 מבע רציני ומאוס, אשר היה אמור לשדר רצינות ואיפוק, וזאת בהתאם ל'געשטאלט הקודקס הגרמני' במוחותיהם הקודחים של יוצרי פארק ‏3 ה-CNN.
הכל מסכימים למעשה כי רעיון הגשת החדשות האמריקאיות בשפה הגרמנית נכשל כישלון חרוץ - אך מדהים להווכח כי אין אף בנתוני רייטינג עלובים אלו מלעצור דינוזאור תקשורתי זה.

שלך

א. מאן

1 לפי נתוני ה'שפיגל' הגרמני
2 הראשונים נזרקו, כמיטב המסורת האמריקאית, לכל הרוחות
3 כל הזכויות שמורות לשפילברג ושות'.
הערה לזכותה של CNN 31532
במרבית המוסדות הפיננסיים, בחדרי העסקאות של הברוקרים, בחדרי ההמתנה, באולמות בהם יושבים טרוטי עיניים כל הפנטזיונרים שמלאכתם Day Trading מוצבות טלויזיות המכוונות לרשת הכבלים הפיננסית CNNfn או למתחרתה מבית היוצר של NBC (שאותה הזכיר שמעון למעלה) CNBC שכמדומני משותפת לוול סטריט ג'ורנאל .

כך שבצד של הכסף אין מקום לפוילעשטיק והרצינות חוגגת משום שקהל היעד יודע בדיוק מה הוא רוצה - דיוק, אמינות בלי רעש רקע לבן.
הערה לזכותה של CNN 31537
נקודות הזכות שאתה מוצא ברשת ה-CNN אינן נוגעות לקהל הרחב, אשר מטבע הדברים אינו מחובר למדיומים מהסוג שציינת - כך שלמעשה אין כל משמעות לעירוב תחומי חדשות כלליים עם נתוני בורסה גלובאליים מבחינת האזרח נטול ניירות הערך.

א. מאן

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים