לשחרר את יונה וולך 313748
"...אז הנה רעיון, פרוייקט שחרור יונה וולך מכבליו של יובל ריבלין וגירסתו המעוותת לדת ושימור הזכרון.

"מוצע בזאת ליוצרים לשחרר את יונה. לקחת את שיריה, לצייר אותם, להלחין אותם, לצלם אותם בקליפים, ופשוט לפרסם אותה בפוסטים. אם הגל יהיה גדול ומשמעותי, ואנונימי ברובו, יקשה על בעל הזכויות ריבלין לעצור אותו ואולי הוא יבין שהאיסור שלו רק הופך את אהובתו המתה רלוונטית פי מיליון. האינטרנט הזה הוא כלי בידינו, אוהבי שירה וחופש, לשנות את גזירת הגורל הרעה הזו".

לשחרר את יונה וולך 313753
הלאה החוק! קדימה הצדק! יחי גוש קטיף!

רק בלי אלימות בבקשה.
שחרר את יונה וולך 313795
יובל ריבלין, בן זוגה לשעבר של המשוררת יונה וולך המחזיק בשני שליש מעיזבונה, החליט לחזור בו ולאפשר את השימוש ביצירותיה. מנכ"ל אקו"ם יוריק בן-דוד: "אין ספק שהחשיפה התקשורתית סייעה".

שחרר את יונה וולך 313867
על כגון דא נאמר, ברוך השם.
שחרר את יונה וולך 313877
א. זה נראה כמו תסבוכת טיפוסית שיוצרים עורכי דין (הכוונה גם לשופטים). מה פרוש "המחזיק בשני שליש מעיזבונה"? האם יש לו שליטה בשני שליש מן השירים? האם הוא רשאי למנוע ממשפחת אחותה ליהנות מרווחי השליש שלהם? האם מצפים משני הצדדים לקיים דירקטריון עם הצבעות? אם זה המצב, אז נראה שהפשוט ביותר הוא לפסוק ש"ההחזקה בזכויות" משמעותה הזכות ליהנות מן הרווחים בלבד, ללא זכות ווטו על פירסום.
ב. מצד שנ, סביר להניח שהעיתונות כדרכה לא דייקה. עד כמה שזכור לי משפט הירושה כלל לא נסב על השירים אלא על דירת אמה של המשוררת, שם היא גרה עד מותה. ביה"מ הכיר ביובל כידוע בציבור של וולך והעביר לו את חלקה של יונה בדירה. (איזה חלק? לא כתוב בספר של סרנה). יתכן בהחלט שלגבי שיריה של יונה וולך, ריבלין הוא היורש היחיד (כאמור במעין צוואה שיונה כתבה היא הורישה לו את כל רכושה "בארץ על פני השמיים").

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים