זמן לסקר 316309
שאלה מד"בית שאני (ולא רק אני) אוהב לשאול בדיונים על צמחונות היא זו: בהנחה שאפשר יהיה לגדל בשר בתנאי מעבדה ושהתוצר הסופי יהיה דומה בטעמו, במחירו ובהרכבו התזונתי לזה של בשר "רגיל", האם תעבור לבשר הזה? אם לא, למה?

בד"כ ההקשר של זה הוא למה לא צריך לראות כל מי שאוכל בשר כמבצע מעשה חמור מוסרית כמו מי שמתעלל בחיות, אבל אולי לא כדאי להיכנס אל זה כאן, כי באמת חבל להעמיס על השרת עוד 2,000 הודעות שכבר קיימות באייל. לכן אפשר להסתפק בשמיעת רשימת הסיבות של אנשים *לא* לעבור לתחליף כזה. אני לא מסוגל לחשוב על אף סיבה.
עניין של זמן 316316
עד שמוודאים שזה באמת זהה, אין תופעות לוואי שמופיעות אחרי 30 שנה של אכילת בשר מלאכותי, זה לא ממש בטוח לאכול את זה.
כמו שחברות הסלולר ממשיכות לטעון שזה לא באמת מזיק ומביאות מחקרים בנושא, ומנגד יש מחקרים עם תוצאות הפוכות, אין אפשר לדעת בוודאות עד שעובר מספיק זמן, וניסינו על מספיק אנשים.

יהיה חברות שירויחו הרבה מזה שנקנה את "הבשר החדש", ומנגד יהיו את כל אלו שיפסידו המון מזה. כל אחד יביא מחקרים בעד/נגד. למי אתה תבחר להאמין?

ביקשת סיבה, קיבלת. זה לא אומר שאני בהכרח לא אוכל את זה (אחרי הכל, אני גם משתמש בטלפון סלולרי).
עניין של זמן 316319
טיעוני מחץ, אלמלא בכל מקרה לא הייתי בטוח שאכילת בשר כפי שהוא "מגודל" כיום לא גורמת לתופעות לוואי שלוקחים 30 שנים לגלות. הרי תעשיית הבשר שלנו היא דינמית, ומה שעשו לפני 30 שנים זה לא בדיוק מה שעושים היום, נכון?
עניין של זמן 316583
קרינת רדיו ידועה למדע בערך מאה עשרים שנה (http://www.juliantrubin.com/bigten/hertzexperiment.h...)
והנזקים שלה נחקרו לפני ולפנים עוד הרבה לפני שהטלפון הסלולרי הראשון נמכר.
בגלל החשיבות הכלכלית של המחקרים האלו יש נסיון עצום מצד חוקרים להראות שטלפונים סלולרים גורמים לנזק אבל עד עכשיו התוצאות ממש עלובות.
אני הרבה יותר מודאג מהקושי להסביר חומר מדעי לאנשים משכילים (כולל מדענים, דרך אגב) שלא עוסקים בתחום מסויים ויותר מדי בקלות מגבשים עליו עמדה מוצקה מדי.
עניין של זמן 316585
מה החשיבות הכלכלית של המחקרים? דווקא ציפיתי שיהיה ההפך - לכאורה האינטרס הכלכלי (של חברות הטלפון הסלולרי) הוא להראות שאין סכנה. האם הכל הוא מזימה של בזק?
עניין של זמן 316649
ההשפעה של מחקר שיראה נזק משימוש בטלפון נייד תהייה עצומה. להערכתי, חוקר שיצליח להראות נזק מוחשי שנגרם באופן מובהק משימוש בטלפון סלולרי יזכה לתהילת עולם, כמו אותם חוקרים שזיהו את הנזק לשכבת האוזון וזכו בפרס נובל על כך (טוב, אולי קצת הגזמתי עם הפרס, אבל בכל זאת הוא יוכל לעשות על זה פרופסורה בלי למצמץ).
עניין של זמן 316652
עד כמה שאני יודע פרופסורים לא מממנים מחקרים על ידי כך שהם אומרים "אם אני אצליח במחקר אני אזכה לתהילת עולם!" וחשבתי שדיברת על המימון. אם לא, עמך הסליחה.
עניין של זמן 317003
חוקרים מבקשים מענקי מחקר מכל מיני גופים, לרבות של המדינה. בין הקריטריונים שלפיהם בודקים את כדאיות מימון המחקר נמצא הקריטריון של תרומה לציבור. מחקר שיראה נזק מטלפונים ניידים יתרום רבות להגנה על בריאות הציבור.
עניין של זמן 316621
יצא לי לדבר אם פרופסור לפיסיקה שחוקר קרינה אלקטרומגנטית. והוא אמר שעוצמת הקרינה של הפלאפונים היא על גבול המסוכן ואם היא היתה גבוה בסדר גודל הוא היה מודאג.
עניין של זמן 316631
זו הזמנות טובה להזכיר ש"סדר גודל יותר" זה פי עשר. חוץ מזה, זו לא רק העוצמה שמשנה, אלא מהות הקרינה. בניגוד לרושם הכללי בציבור, לא יודעים היום על נזקים שנגרמים מקרינה בלתי-מייננת.

דיסקליימר: אני בור ועם הארץ. אני לא לוקח שום אחראיות על הדברים שלי בהודעה הזאת. כל מה שנכתב פה אלה פריטי מידע שנאספו מפי אנשים שונים, ללא בדיקה.
עניין של זמן 316648
כול אורכי הגל של הקרינה נושאים אנרגיה. ובגוף יש מספיק מולקולות מורכבות כך שלכול אורך גל ימצא חומר שיבלע אותו. השאלה היא רק אם איזה הספק הגוף מסוגל להתמודד בלי נזק (פזיקאים נוהגים לדבר על סדר גודל).
עניין של זמן 317005
תשובה לשאלה: את השאלה הזאת בררו במלא מחקרים שעסקו בנזקי קרינת רדיו ומאלו נראה שטלפונים ניידים לא גורמים לנזקים, אולי בגלל שרמת הקרינה המקסימאלית המותרת היא 0.02 (1/50) מהקרינה שידועה כגורמת נזק כלשהו.
עניין של זמן 317011
מדובר על 2% מכמות הקרינה (מספר פוטונים), או 2% מעוצמת הקרינה (האנרגיה של כל פוטון) ?

אם זו האפשרות הראשונה, אז זה תלוי גם במשך החשיפה. אם מישהו מדבר פי 50 יותר (בסה"כ בכל חייו) ממה שהניחו במחקר, אז הקרינה כן מזיקה.

אם זו האפשרות השניה, אז באמת לא אמורה להיות סיבה ממשית לדאגה.
עניין של זמן 317177
נדמה לי שמדובר בעוצמה, אבל אני לא מומחה גדול. אתה מוזמן להסתכל באתר שלהם (סליחה, אבל אין לי כוח להתחיל לחפש אותו באמצע הלילה).
עניין של זמן 317059
האם המחקרים עסקו בקליטת כול ההספק בחלק קטן של הראש הצמוד לאנטנה וביכולת הגוף לקרר חלק זה. או בפיזור ההספק על שטח גוף נרחב?
לא נכון 317161
נסה להימנע מלכתוב "עובדות" מדעיות בנושאים שאינך בקיא בהם.
אנשטיין הוכיח עוד ב1905 במאמרו (שזכה להיקרא) על האפקט הפוטו-אלקטרי שאנרגיה נישאת במנות בדידות. אטומים יכולים לקלוט אנרגיה רק אם היא מתאימה בדיוק למעבר רמה באטום (או תלישה מוחלטת + אנרגיה קינטית לאלקטרון). אם האנרגיה של הקרינה נמוכה מכדי להעביר אלקטרון רמה באטום (או לתלוש אותו לחלוטין - קרינה מיננת) אז כלום לא קורה והקרינה ממשיכה הלאה בלי לעבור כל אינטרקציה עם החומר.
קרינה של פלאפונים היא ללא ספק לא מיננת, יתכן שהיא מספיקה למעברי רמות באטום ובכך גורמת לחימום החומר (במקרה דנן רקמת המוח שלך), כאן נשאלת השאלה מה היא ההשפעה של חימום רקמת המוח, נכון להיום לא קיים אף מחקר רציני המוכיח הסתברות מוגדלת לסרטן בבני אדם, יתרה מזאת, אפילו המנגנון שעלול לגרום לסרטן לא מוסבר תאורטית.
אישית, גם בלי סרטן אני לא מתלהב מהרעיון שיחממו לי את המוח, אבל גרוע מזה הוא הרעיון שאני אאלץ לדבר עם מי שרוצה לדבר איתי במשך שעות בלי לראות אותו (להבדיל מכתיבה, שזה סוג אחר של אינטרקציה). התפקיד של הפלאפון הוא לסגור את כולם איפה נפגשים לבירה, שע"פ תאוריית הבאפלו תורמת מאוד לחיזוק היכולות האינטלקטואליות.
לא נכון 317193
קרינה בתדרים המתאימים יכולה לגרום לרוטציה של המולקולה או לוברציה של הקשרים הקובלנטים. הגוף לא ממש שקוף לקרינת מיקרוגל (גם לא מהסוג בעל התדירות הרזוננטית עם מים) נסה פעם להכניס יד לתוך אלומה של קרן מיקרוגל (מהסוג המשמש לתקשורת, לא מהסוג לבישול) ותרגיש את ההתחממות.
עניין של זמן 316674
היום דווח כי ארגון הבריאות העולמי הודיע כי יש לדאוג שילדים ידברו בסלולרי רק באמצעות אוזניה. בחדשות ערוץ 2, יונית לוי הקריאה בזלזול את תגובת פורום החברות הסלולריות, לפיה הם לוקחים ברצינות את ההוראה של ארגון הבריאות הלאומי, ושכדי לצמצם את הקרינה שמפיק המכשיר הסלולרי, יש להתקין עוד אנטנות סלולריות. את ארבע המילים האחרונות היא אמרה בטון כל כך לועג שהתחשק לי לזרוק עליה את השלט, ולהסביר לה בדרך זו שהחברות צודקות, ושהיא מטומטמת.
עניין של זמן 316675
הבעיה היא איפה להתקין את האנטנות. הן אולי מצמצמות את הקרינה מהמכשיר, אבל הן עצמן פולטות קרינה לא מעטה - ואף אחד לא מעוניין שהן יהיו בסביבתו.
עניין של זמן 316700
כן, רק שלהבדיל מאתרי סילוק פסולת או כורים גרעיניים, אנטנה סלולרית שתותקן בנגב *לא* תעזור להפחית את הקרינה מהמכשיר שלך שנמצא בתל אביב.
מי שמבין משהו בנושא (ומשתמש בטלפון סלולרי) בהחלט מעוניין שהן יהיו בסביבתו.
עניין של זמן 316705
לא בדיוק. ראה, למשל, הזעם והחשש של שכני ''הבימה'' בתל אביב על האנטנות הרבות שהותקנו בסביבתם, והעובדה שמהלך זה הוריד בהרבה את ערך דירותיהם.
עניין של זמן 316710
ומי אמר ששכני "הבימה" בתל אביב מבינים משהו בנושא, ושערך דירותיהם נקבע באופן רציונלי?
עניין של זמן 316715
מה בעצם אתה רוצה לומר? שלאנטנות אין קרינה, או שקרינתן אינה מזיקה?
וגם אם אתה מתכוון לאחד מהם, וצודק בזה, איזה סיכוי יש לך לסביבה שלמה של אנשים שמבינים בזה, וירצו את האנטנות בסביבתם? ואיזה סיכוי יש לסביבה של אנשים שמבינים בזה ולא איכפת להם שהאנטנות יהיו בסביבתם - וגם לא יוטרדו מכך שערך דירותיהם יירד, משום שהרבה אחרים אינם סבורים כמוהם?
עניין של זמן 316729
לאנטנות יש קרינה. הקרינה (כנראה) מזיקה. קרינה יש גם כאשר אין אנטנות ואין טלפונים סלולריים, ואפילו במקום בו לא נקלטים שידורי הרדיו.
תוספת הקרינה שגורמת אנטנה המותקנת בהתאם לתקן במרחק 10 מ' מהבית שלך, נמוכה מהירידה ברמת הקרינה הנגרמת עקב הורדת הספק השידור של הטלםון הסלולרי שלך, כתוצאה מקיומה של אותה אנטנה.

איזה סיכוי יש לסביבה של אנשים שמבינים בזה ולא איכפת להם? אין הרבה סיכוי. צריך שאלה שמבינים בזה יהיה איכפת להם, ואז אולי הם יצליחו לגרום לכך שערך דירותיהם לא ירד.

אגב, מי שגר ליד הבימה, יש לו סיבות הקשורות לאיכות הסביבה הרבה יותר רציניות להיות מוטרד מהן, מאשר קיומן של אנטנות סלולריות.
עניין של זמן 316745
אתה אומר שקרינת האנטנות מזיקה הרבה פחות מקרינת הסלולרי. אבל האם זה לא תלוי בהיקף השימוש שלך בסלולרי הזה?
עניין של זמן 316735
ועוד דבר - הקמת האנטנות הצפופות חייבת להיות מהלך אחד זריז - אחרת אלו שלידם הותקנה האנטנה הראשונה יסבלו במשך תקופה ארוכה מהקרינה. מדובר פה בדילמת אסיר: אם כולם יסכימו בבת אחת שיתקינו קרוב אליהם אנטנות, כולם ירוויחו.
היפה הוא שאם רק חלק יסכימו, כולם ידפקו, למרות שהם לא מודעים לכך: אלו שקרובים לאנטנות ידפקו כי האנטנות שקרובות אליהם ישדרו בעוצמה חזקה; ואילו אלו שרחוקים מהאנטנות, וחושבים שהרוויחו, בעצם מטגנים לעצמם את המוח בעזרת המכשיר הסלולרי שלהם, שצריך לשדר בעוצמה הרבה יותר גבוהה (והרבה יותר קרוב לראש שלהם) כדי להשאר בקשר עם האנטנה המרוחקת.
עניין של זמן 316738
הרחוקים ידפקו יותר. הקרינה שאתה סופג מהמכשיר שלך גבוהה *משמעותית*(1) מזו שאתה סופג מהאנטנה.

____
(1) עוצמת הקרינה נמדדת ביחידות של הספק לשטח (וואט למ"ר ביחידות SI, לרוב מילי או מיקרו וואט לסמ"ר במדידות טכניות), והיא, כפי שציינת בתגובה 316733 ביחס הפוך לריבוע המרחק.
עניין של זמן 316747
לא הבנתי. אתה מדבר על "אנטנות *צפופות*"? דוקא הן אלה שמזיקות פחות? או שאתה מדבר על ריווח שווה של אנטנות?
וחוץ מזה, הבעיה היא שבמצב הנוכחי רוב האנשים חוששים מאנטנות יותר מאשר מהטלפון, וככל שמדובר באנשים "חזקים" יותר, כך הם יצליחו להרחיק מהם יותר את האנטנות, או לפ]חות להפנות אותן לכיוונים אחרים.
עניין של זמן 316751
אני מדבר על הצבת אנטנות בצפיפות ובאופן שווה ברחבי הארץ (או לפחות ברחבי אזורים מיושבים בצפיפות סבירה).

אז האנשים החזקים נדפקים בגלל שהם גם טפשים. ככל שהאנטנות יהיו רחוקות יותר מהם, כך הקרינה שנובעת מהטלפון הסלולרי שהם מצמידים לרקתם או תולים על האגן סמוך לאשכים או השחלות, תהיה גבוהה יותר. כפי שדורון ציין - הנזק להם יהיה גדול כמה מונים מאשר לאלו שליד האנטנות. הנזק ל*כולם* היה יורד בכמה סדרי גודל, אם פשוט היו מציבים הרבה אנטנות בצפיפות גבוהה.
עניין של זמן 317021
מחשבה מפחידה: סלולרי תלוי על האגן (או בקולר סביב הצוואר) של אשה בהריון.
עניין של זמן 317054
מה הבעיה עם הצואר של אישה בהריון?
עניין של זמן 317067
הרצועה (אני קורא לדברים האלה ''קולר'') סביב הצוואר, המכשיר עצמו נמצא פעמים רבות בגובה הבטן.
עניין של זמן 317072
הסכנה העיקרית היא בשינויים גנטים כבר בתאי הזוויג או בתאים הראשונים של הילד, שכן לכל אחד מהם חשיבות מכרעת בהתפתחות הגוף של הילד. אם כן, היינו כבר צריכים לראות עלייה בכמות הילדים המוטנטים שנולדים, לא?
עניין של זמן 317419
ומה רע בילדים מוטנטים?
(אזהרת קישור למבוגרים: אמנם מדובר באיפור, אך עדיין למראית עין מדובר בעירום)
האמת שדווקא חיפשתי תמונה של הילדה שמנחשת את המזל של מר קוויד, אבל לא מצאתי. (מצאתי רק תמונה עדכנית של השחקנית: http://www.imdb.com/gallery/hh/0727835/HH/0727835/ii...
וואו!)
עניין של זמן 317022
הבעיה עם הרצון של חברות הסלולר באנטנות צפופות יותר הוא שהרצון הזה לא נובע מנסיון להקטין את הקרינה, אלא מנסיון להגדיל את התפוקה (כדי לאפשר, למשל, תעבורת "דור 3" ברשת). אין לי מושג אם השידורים המכילים יותר מידע עושים זאת בשיטה הכרוכה בקרינה רבה יותר.
עניין של זמן 317200
הרצון של החברות להקים עוד אתרים הוא כיסוי טוב יותר עם התגברות השימוש והמספר של מכשירים סלולריים, וסיבות אחרות כמו "התנגשות" של תאים סלולריים במקומות גבוהים בהם יש קליטה לכמה תאים

הדור השלישי דרש הקמת רשת אנטנות חדשה בגלל השוני בתדרים המשמשים לתעבורת המידע, על בסיס האתרים הקיימים של החברות הסלולריות הותקנו אנטנות חדשות העובדות בדור השלישי בלבד, או שהן עובדות גם בדור הקודם וגם בשלישי, התדרים של הדור השלישי הם גבוהים יותר כי ככל שהתדר גבוה יותר יש פחות רעש ולכן פחות איבוד מידע- וכשיש הרבה מידע כמו שידור טלויזיה למכשיר הנייד כל ביט חשוב. התדרים הגבוהים יותר גם מחממים יותר כי הם קרובים יותר לתדר האידאלי לחימום מים (2.45GHZ ?) התדר בו מכשירי המיקרו משתמשים לחימום האוכל על בסיס מים

בקשר להעברת מידע ברשת- ככל שעובר יותר מידע יש יותר שידור ולכן יותר קרינה - זו הסיבה לקרינה הגבוהה יותר של שידורי הgsm על רשתות אחרות
על קוצו של יו''ד 316712
עניין של זמן 316733
עוצמת הקרינה היא ביחס הפוך לריבוע המרחק. כל מי שמבין את העובדה הפשוטה הזאת מבין שאם יש אנטנה סלולרית כל 100 מטר - כלומר, כשהרדיוס שהאנטנה צריכה לכסות הוא בכל מקרה מזערי ולכן הקרינה היא מועטה גם כך - הרי שאפילו מי שנמצא במרחק של מטר וחצי מהאנטנה אינה חשוף לקרינה מסוכנת בפוטנציה. אם האנטנה צריכה לכסות רדיוס של קילומטר, גם מרחק של עשרה מטרים עלול להיות בעייתי. מכיוון שאנטנות צפופות גם מפחיתות את הקרינה מהמכשיר הפרטי שלך עצמך, צריך להיות ברור ומובן שריבוי אנטנות זה דבר טוב עבורנו.
עניין של זמן 316736
ובהמשך לרישא של תגובתך: האנטנה בכל מקרה נמצאת לפחות 6 מ' ממך. המכשיר הפרטי שלך עצמך צמוד לך למוח.
עניין של זמן 316750
כן, אבל אם האנטנה שלידי אמורה לכסות שטח של קילומטר, מפני שבמרחק 700 מ' ממני גרים אנשים בעלי השפעה שאינם רוצים אותה בקרבתם - אז אני אסבול מאוד.
עניין של זמן 316752
הם יסבלו יותר. צדק פואטי שכזה.
עניין של זמן 317023
אתה מקפיד לשכוח את זמן השיחה. הם מדברים בטלפון 20 דקות ביום (נניח); זה שליד האנטנה נמצא במוקד של 100 שיחות (נניח) בכל רגע נתון, 24 שעות ביממה, כלומר, פי 7,000.

בנוסף, אם האנטנה נמצאת לידך ו"מדברת" עם מישהו שנמצא רחוק, לא רק הטלפון שלו צריך לשדר בעוצמה גבוהה יותר, גם *האנטנה* צריכה לשדר בעוצמה גבוהה יותר.
עניין של זמן 317145
אני לא חושב שהקרינה של האנטנה משתנה - היא מכסה באופן קבוע את מלוא השטח שלה. עוד סיבה למה עדיף שהן יכסו שטח קטן ככל האפשר.
עניין של זמן 317055
אתה שוכח שרוב האנשים אינם מדברים בסלולרי מהבית, ואף אינם מרכיבים אותו סביב מותניהם כשהם בבית. בדרך כלל הם עושים זאת כשהם בחוץ, בלי קשר לשאלה איפה נמצאת האנטנה בקרובה ביותר. כך שמי שאין לידו אנטנות גם לא נפגע מקרינתן, וגם לא בהכרח נפגע מקרינת הסלולרי.
עניין של זמן 317062
אגב,נעשה פרק מרתיח למדי על העניין הזה בתוכנית בולדוג בערוץ שמונה,למרות שאני לא נאיבי ויודע איך דברים מתנהלים במדינתנו האהובה..עדיין הזדעזעתי מהעורמה והזדון של החברות הסלולריות.
הראו שם באופן ברור את המדיניות שלהם,שהיא לדחוף אנטנות ליד בתי אבות,גנים או סתם ליד בתים באזורים לא מבוססים,בלי אישורים ותוך כדי הסתרה<!> של האנטנות בדודי שמש..קופסאות שונות ומשונות..ומה לא.לא יודע איך המנכלים האלה יכולים לישון בלילה.
נקודה נוספת שצריך לזכור היא שאנטנה משפיעה על כל הסביבה,בלי קשר לשימוש או לרצון שלי לטגן את מוחי בשביל לספר לחברים איפה אני ולאן אני הולך,ושימוש בפלאפון פוגע במי שבחר להסתכן ולשלם את מחיר הקרינה בשביל לעדכן את העולם במעשיו.
דומה קצת לעישון פאסיבי ואקטיבי.
אתה רוצה לעשן?אני לא ממליץ..אבל זאת זכותך.
אתה רוצה לעשן,אבל לאפר ולהוציא עשן מארובה ליד הבית שלי?
זה כבר לא.

לסיכום,אם אתם רואים דוד שמש מפלצתי שחובר באישון לילה על הגג מולכם...שווה לבדוק מי ומה.
עניין של זמן 317074
שווה לבדוק, אבל בדרך כלל זה לא יעזור לך... רק לובי חזק מאוד יצליח לסלק אנטנות ממקומן.
עניין של זמן 317077
אתה צודק,לובי חזק מאוד זאת אפשרות אחת,ולא הכי סבירה.
כשראיתי את התוכנית לא יכלתי שלא להגיד לעצמי שאם זה יקרה לידי אז מוט ברזל חזק מאוד,זה מה שיפתור את בעיית האנטנה.
עניין של זמן 317080
אכן. או פטיש חמש קילו.
תגובה 316733 317201
עניין של זמן 319763
תוכנית בולדוג נועדה להרתיח את הדם של הצופה, ועושה זאת באפקטיביות ולעניינים בוערים בד"כ
אך את האנטנה הצליחו להוריד לא בגלל רמת קרינה- רמת הקרינה היא בתחום המותר ובטווחי הבטיחות המותרים, ואף לא הוכח כי קרינת מיקרוגל בעוצמות כאלה מסוכנת- ואפילו ריבוי אנטנות מוריד את רמת הקרינה הכללית תגובה 316700
האנטנה הורדה עקב חוסר באישור בניה, פשוט
עניין של זמן 319765
בעניין אישור הבנייה - ממי הם אמורים לקבל אישורי בנייה? מבעלי הגג? מהעירייה?
עניין של זמן 319844
ממי שכל אחד שרוצה לבנות בית, או לסגור מרפסת, אמור לקבל אישורי בנייה: מוועדת בניין ערים.
עניין של זמן 319877
אבל מה קורה עם בעלי הגג? אותם אין צורך לשאול?
עניין של זמן 319886
כאשר אתה מעוניין לקבל היתר בניה, עליך להגיש בקשה מסודרת, הכוללת מסמכים שונים (ומוגדרים). בין היתר צריכה להיות חתימתו של בעל הקרקע, או במקרה של תוספת או שנוי במבנה קיים - חתימתו של בעל הנכס.
עניין של זמן 319889
משמע, יש צורך לשאול את בעלי הגג, במידה שהאנטנה מותקנת על גג בניין, אמת?
עניין של זמן 319895
אפילו אם אחנה את המכונית שלי אצלך בחצר, ללא רשותך, זוהי השגת גבול, אז להתקין אנטנה אצלך על הגג? ודאי שצריך לקבל את הסכמתך.
חברות הסלולר (לרוב) אכן טורחות לקבל את אישוריהם של בעלי הגגות עליהם הם מתקינים את האנטנות. במקרים לא מעטים הן אפילו משלמות להם עבור הסכמתם. את דיירי הבניין השכן הן אינן חייבות (ואינן טורחות) לשאול.
עניין של זמן 319897
(זו אותה אלמונית, כפי שחשבת).
והחולים שדיברתי עליהם גרים בבניין (המשותף) שעליו הותקנו האנטנות.
עניין של זמן 317308
לדעתי הבעיה מהקרינה של האנטנות הסלולריות חמורה בהרבה מהקרינה מהמכשירים. אם יש לך מכשיר עם אנטנה חיצונית (כמו הנוקיות הישנות), הקרינה תהא חלשה באופן משמעותי מהקרינה המופקת ממכשיר מוקטן עם אנטנה פנימית. אם יש חשמלטור בקהל, הוא יכול להסביר יותר טוב ממני.
אפילו אם יוכח שקרינה מהמכשיר מגדילה פי שלוש את הסיכוי לחלות בסרטן המוח (נניח מסיכוי של 1:1200000 לסיכוי של 1:400000), הסיכוי שלי לההרג בתאונת דרכים עקב שימוש בסלולר גדול בהרבה.

כפי שנאמר מעלי, הבעיה מתחילה באנטנות הסלולריות. אם שמים לך אנטנה סלולרית בגג הבניין שבו אתה גר, אתה חשוף לקרינה כל יום כל היום. וחשיפה למשך זמן ארוך לקרינה כזו ידועה כאחד מהגורמים ללא מעט סוגי סרטן. מכיוון שהקרינה יורדת בריבוע המרחק, גם אם תרשת את כל העיר באנטנות סלולריות, אנטנה שתהיה ממוקמת בדיוק שלושה מטרים מהחדר שלך תקרין עליך הרבה מעבר לממומלץ.

ייתכן שזו אסטרטגיה של חברות הסלולר, למקד את פחד האוכלוסיה בטלפונים הסלולרים ולא באנטנות.

ועוד מילה על התקן. ידידה שלי שעוסקת בתחום הקרינה טוענת שמכשירי המדידה המשומשים לבדיקת תקני הקרינה ע"י המשרד לאיכות הסביבה ואחרים מזייפים. כלומר נותנים מדידות נמוכות ממה שיש בפועל. הסיבה היא (לטענתה) שכל המכשירים מכויילים בשורק, והמעבדה בשורק מכיילת את המכשירים לרגישות פחותה. כך המכשירים מראים שאין חריגות גם אם בפועל קיימות חריגות מהתקנים. מסתבר שלמעבדה בכור בשורק אין בכלל הסמכה של הרשות הלאומית להסמכת מעבדות לביצוע כיול של מכשירי מדידה, אבל בכל זאת זאת המעבדה היחידה שמכיילת את מכשירי המדידה, וכנראה באופן מוטה כאמור.
עניין של זמן 317349
בהנחה שיש סכנה בקרינת הרדיו של הסלולר (אני לא מאמין שיש), זה נורא יפה לראות איך בעלי הסלולרי מתוכחים אחד עם השני מאיפה יש יותר סכנה - מהאנטנות או מהמכשיר. לי זה גורם להרגיש כמו אדם לא מעשן, שנכנס לחדר מלא עשן סיגריות, בו מתוכחים מעשנים אם יותר או פחות בריא לעשן סיגריות עם/בלי פילטר בזמן שאני צריך לנשום את הגועל נפש שלהם באופן פסיבי.

אני (ואחרים) לא רוצים לעשן (או רוצים לעשן נורא מעט, רק כשממש צריך). איפה נכנס "הצדק הפואטי", כאשר אתה מכניס אנשים כאלה למשוואת ה"יותר אנטנות משמע פחות נזק מהשימוש במכשיר"?
עניין של זמן 317355
יפה אמרת. נראה לי שהצלחת במחי הודעה אחת לשנות את עמדתי בנושא (לפחות עד שדובי יענה).
עניין של זמן 317383
פלאפונים והתשתית שלהם מקרינים על כולנו את הגועל נפש שלהם. אבל הם גם *מצילים* חיים: פעם, בכביש החוף היו טלפוני חירום ובמקרה תאונה היית צריך לחפש אחד מהם ולקרוא לאמבולנס. היום, גם אם אין לך פלאפון, תוך שניות מישהו ברכב חולף כבר יתקשר.

צריך להכניס גם את זה למשוואה.

אין לראות באמור לעיל דבר לטובת מדיניות הכחש, ההסתרה, והבנייה בלי היתר בה נוקטות חברות הסלולר.
עניין של זמן 317421
הטיעון שלך יכול להצדיק את השימוש בטכנולוגיה במסגרת הנימוק התועלתני/חברתי ("יש גם יתרונות לשימוש"), אבל הוא לא ממש רלבנטי לשאלה ששאלתי את דובי (אין קשר בין היתרונות שיכולים להיות לעישון, עבור אדם זה או אחר, לבין הצדקת העישון הפסיבי בניגוד לרצונו של הלא מעשן).
עניין של זמן 317430
האנלוגיה שלך לעישון פסיבי לא לגמרי ברורה לי.
כמי שבחר(?) לחיות בציויליזציה טכנולוגית מודרנית, אתה נחשף להרבה מאד סכנות שהן מוצר לוואי של אותה טכנולוגיה. החל מתאונות דרכים (אתה יכול להחליט שאינך משתמש ברכב - עדיין, אחוז ניכר מבין נפגעי התאונות הם הולכי רגל), עבור דרך זיהום אויר ומקורות מים, המשך דרך החשפות לקרינה אלקטרומגנטית (מעשה ידי אדם) שאינה ייחודית דווקא למערכות תקשורת סלולרית (העובדה שהשכן שלך צופה, או אפילו יכול לצפות, בטלויזיה חושפת אותך לקרינה כזאת).
עניין של זמן 317442
נעזוב את הקרינה של הטלפון הסלולרי ואת הטלויזיה של השכן (משום שגם אני לא מאמין באמת שמדובר בזיהום של ממש). נתרכז ב"זיהום האויר ובמקורות המים" משום שאנו יודעים שכאן ניתן למצוא נזק של ממש, לפרטים בחברה.

לא מקובלת עלי ההצדקה, הכאילו דטרמיניסטית "אבל אנחנו חיים בציויליזציה טכנולוגית מודרנית". גם אם מודרנה גוררת זיהום *כלשהו* היא איננה מצדיקה זיהום שבאמת מזיק לתושבים. יש המון סוגים של טכנולוגיות ומותר לנו לבחור מה מיטיב ואף רצוי שנאסור את מה שבאמת מזיק (מעבר לרף מסוים), אפילו אם מדובר בטכנולוגיה שחלק מהתושבים תופשים כמועילה.

הסבר לי את ההיגיון של חברה, בה מחוקקים חוקים כנגד עישון במקום ציבורי, אבל זיהום האוויר ברחוב נחשב למשהו פחות חמור, שאפשר לעגל בו יותר פינות.

(במילים אחרות: אם היתה לי הברירה והיכולת לממש את רצונותי - הייתי מעדיף לחיות מחוץ למפרץ חיפה ולסבול במקומות ציבוריים קצת עשן סיגריות מידי פעם מאשר לנשום את הגועל נפש שמרעילים אותנו בו פה 24/7. אין לי ברירה ואין לי יכולת לממש את רצונותי. גם לא בחרתי לחיות בצויליזציה הטכנולוגית המודרנית *הזאת*, ואם באמת היתה לי ברירה, הייתי מעדיף לחיות בגירסה קצת שונה שלה).
עניין של זמן 317470
היר היר.
אני לא מבין 317478
אתה כלוא במפרץ חיפה ? יש צו בית משפט האוסר עליך לצאת מענן הזיהום ? איזה כוח עליון מונע ממך את הציווי שנידונת להיות חופשי ?
אני לא מבין 317491
כרטיס טיסה לקנדה הוא תמיד אופציה, אבל בדרך כלל לא פתרון.
בוחרים בערפל 317520
במילה אחת: כסף.

בשתי מילים: כסף ואהבה.

בעוד מילים: כסף, אהבה, מקום לימודים, ארץ לידה, משפחה, שפה, הרגשת שייכות ועוד אילוצים רבים אחרים שזה לא המקום לשתף אותך בהם. השטות הזאת שקושרת בין "מודרנה" לבין היכולת של בני אדם לעשות מה שמתחשמק להם, זה קשקוש אידאליסטי שלא קשור למציאות של אנשים רבים.

בכל מקרה, (ואם תרשו לי "קצת" עודף פומפוזיות‏1) לברוח מענן זיהום אחד לענן זיהום לעתיד אחר, זה לא חופש אמיתי. הבוחר הישראלי ימצא חופש אמיתי רק כשהוא ינסה להפסיק את הזיהום, מתוך הערפל.

__________
1 אני תמיד מקבל מצב רוח כזה כאשר אני מתעסק בדברים מאוד לא חשובים (בעיני) כמו הידור מהדרים. עמכם הסליחה.
פה קבור הכלב 317536
אתה בוחר משיקולים אישיים לגור בענן זיהום שפוגע בבריאות שלך, הרי אתה יכול לוותר על חלק מהכסף ולעבור לרמת הגולן, לשתות מים מינרליים ישר מהברז (יש מקומות כאלו) ולנשום אוויר נקי למדי. במקום זה אתה מעדיף את העולם ההיפר-מודרני על יתרונותיו וחסרונותיו, הרי בחיפה גרים עוד רבים כמוך שבחרו בצורה דמוקרטית בשלטון שמאפשר מידה מסויימת של זיהום (אני מכיר כאלו שחושבים שזכותך לנסוע ברכב היא פגיעה בזכותם לאוויר נקי, קיצוניות אפשר לקחת לכל רמה).
הזיהום הזה הוא שמאפשר לך להפעיל מחשב בעלות סבירה, להתנייע במהירות ולממשלה לגבות מיסים מיצרני כימיקלים למינהם. אני לא אומר שאין מקום לשיפור, אבל זה המצב שאנחנו בחרנו ויצרנו, אנחנו קוטפים את הפירות ומשלמים את המחיר.
חופש אמיתי כבר יש לך, תראה מה אתה עושה איתו...
317584
א. התגובה שלך חצופה.

ב. אני חושש שלא הבנת את משמעות המילה "כסף" בתגובה שלי (מדובר בסוג מאוד מסוים של כסף, הסוג שמאלץ אותך לעשות דברים - הכסף שאין).

ג. אין לי רצון לנהל איתך שיחה על חיי האישיים וזה לא הנושא (לכן לא אתיחס לעניין זה).

לענייננו:

חיפה... יתרונות העולם ההיפר מודרני... משעשע.

בעולם ההיפר מודרני, לזיהום של בתי זיקוק (כפי שאנחנו מכירים אותו היום) אין מקום. זה לא נזק של מודרנה (ובטח לא של "היפר מודרנה") - זה נזק של פיגור טכנולוגי וחוסר אכפתיות סביבתית.

בחיפה גרים רבים שבחרו בצורה דמוקרטית בשלטון שמאפשר מידה רבה של זיהום. זה נכון. לדעתי, בחיפה גרים רבים שהחליטו החלטות שגויות (ועוד שניים שלושה אנשים, או אולי קצת יותר, שהם סתם אדישים לרצונות שלהם). בחיפה (ובכלל) גם גרים אנשים שלא בוחרים לגור כאן, אלא פשוט אנשים שגרים. עצות מסוג ה"מה אתה מתלונן? קח את הפקאלס ורד מהארץ/עבור לגולן/מצא לך סוס שמדבר עברית באנטרטיקה" הן לא תגובות ענייניות ששוות התיחסות - אלו הן תגובות פבלוביות שאפשר למצוא כמעט בכל נושא שעולה על סדר היום הפוליטי במדינה הזו. זו לא תרבות דיון, זו תרבות שאוהבת להפסיק אותו.

לגבי ההערה התמוהה על "החלטות דמוקרטיות": זה טריוויאלי שבסופו של דבר העניינים נקבעים עפ"י החלטה דמוקרטית של התושבים. איפה ראית מישהו שטוען אחרת?

"חופש אמיתי כבר יש לך, תראה מה אתה עושה איתו..."

יאללה יאללה.
צר לי אם אתה רואה בתגובתי חוצפה 317709
הכוונה לא היתה להתקפה אישית עליך, אלא להחזיר לך (ולכל הטוענים כמוך) את חופש הבחירה עליו ויתרתם בכזו קלות. הבנתי היטב את משמעות המילה כסף, עדיין אדם שמוכן לחיות בזיהום מסיבות כלכליות צריך להבין שהדבר נעשה מרצונו.
בתי הזיקוק הם תוצאה של מדיניות הממשלה שהרוב בחר, יכול להיות שיש פה אלמנט של חוסר אכפתיות סביבתית, אבל כמו שכבר כתבתי, הרוב בחר בכך. אין לך זכות לכפות את דעתך כשם שאין לאילו שאינם מצדדים בשימוש ברכב פרטי הזכות לכפות את דעתם. לא הצעתי לך חס וחלילה לרדת מהארץ, למרבה המזל בארצנו הנפלאה יש מקומות רבים בלי זיהום (כמעט). למה אתה לא רואה בחלופות כאלו טיעון ענייני ?
צר לי שאתה לא מזהה את החוצפה 317730
לא וירתי מעולם על שום חופש בחירה. בחיים יש אילוצים.

משום שאתה כותב "מוכן לחיות בזיהום מסיבות כלכליות", אני חושש שאתה לא ממש מבין את המשמעות של (חוסר) כסף. **סקופ** לא כולם יכולים להרשות לעצמם חיים במקום שהם רוצים וחולמים לחיות בו. מאוד מוזר לי שבכלל צריך להגיד את זה.

הטיעונים שלך לא ענייניים משום שאתה נלחם באיש קש (ההוא שהחליט לכפות את רצונו האישי בדרכים לא דמוקרטיות) ומשום שאתה משתמש בטיעון אותו אני מכנה: "העצה הטובה של הישראלי המתחשב" - עצות ה"אז פשוט עבור דירה/רד מהארץ אם משהו לא מוצא חן בעיניך" הן לא טיעון בעד או נגד עניין כלשהו (זו סתם חוצפה ישראלית טיפוסית הנובעת מהעדר טיעונים לגופו של עניין).
מבין היטב 317795
לחיות ברמת הגולן עולה הרבה פחות מלחיות בחיפה, יש שם גם מגוון מעניין של עבודות לעבוד בהן, אם כי יתכן שהן לא בתחום המקצועי שלך. אתה לא צריך הרבה כסף בשביל זה, נראה לי מוזר שאני צריך לכתוב את זה.
נניח 317805
כשיהיה לך משהו להגיד *בנושא*, אשמח לקרוא.
בוחרים בערפל 317557
האהבה שלך יודעת שהיא במקום השני?
בוחרים בערפל 317588
בוודאי. גם לה קצת חסר מה שבמקום הראשון.
(אנחנו עובדים על זה, אבל תודה על ההתענינות)
עניין של זמן 318163
אני הרבה יותר ממסכים אתך.
כל הטענה שלי היא שהמקרה של האנטנות הסלולריות הוא העץ הלא נכון לנבוח עליו.
אני מניח שאף אחד מאיתנו לא בחר לחיות בצויליזציה הטכנולוגית המודרנית *הזאת*, ואם באמת היתה לנו ברירה, כל אחד היה מעדיף לחיות בגירסה קצת שונה שלה, אלא שהבחירה של כל אחד היתה גם קצת שונה מהבחירה של (כמעט) כל אחד אחר. מה שהתקבל זאת פשרה בין הבחירות של כולם ובין אילוצים (וכן, גם לא מעט חוסר מחשבה).
עניין של זמן 318739
אם לא הייתי רואה את זה מתרחש שוב ושוב בדיונים השונים באייל, הייתי מסכם את הפתילון בהסכמה מלאה עם כל מה שאתה אומר (הדברים נראים לי טריוויאלים ואמורים להיות הבסיס של הדיונים השונים פה ולא נקודה שצריך להזכיר שוב ושוב).

אני לא ממש מבין את המנהג האיילי לתת שיעור בדמוקרטיה (המצב הקיים הוא תוצר דמוקרטי של פשרות בין רצונות התושבים) כל פעם כשמישהו מעביר ביקורת על המצב הקיים. לבקר את החלטות ציבור הבוחרים והפוליטיקאים (גם כדעת יחיד שלא מחייבת איש), זה חלק מהמערכת הדמוקרטית.
עניין של זמן 318747
זהו, שבמקרה זה אני לא מתכוון לשעור בדמוקרטיה (או אפילו בפוליטיקה באופן כללי), אלא לתאור המציאות.
התפתחות החברה הטכנולוגית שבה אנו חיים אינה נקבעת בועדות הכנסת, אפילו לא בועדות הסנט בוושינגטון. במקרה הטוב(?) ועדות כאלו ואחרות (בין אם של גופים ממלכתיים ובין אם ועדות אתיקה למיניהן) מגיבות להתפתחויות מדעיות/טכנולוגיות.
כל הפתיל הזה לא היה בא כלל לעולם, אלמלא הערתך שלא בחרת לחיות בצויליזציה הטכנולוגית המודרנית *הזאת*. זאת הצויליזציה הטכנולוגית המודרנית הקיימת, ובה בחרת‏1 לחיות.

___
1 כן, אני מסכים שהבחירה להמשיך לחיות במקום/חברה/תרבות בה נולדת היא בחירה חלשה יותר מהבחירה לעבור למקום/חברה/תרבות אחרת, ועדיין - מדובר בבחירה.
עניין של זמן 318826
לועדות כאלה ואחרות (כולל ועדות הסנט בוושינגטון) אין יותר שליטה על הכלכלה והריבוד החברתי מאשר שיש להן על הטכנולוגיה וההתפתחויות המדעיות. גם הריבוד החברתי איננו נקבע בועדות הכנסת ובכל זאת אני מניח שלא אשמע ממך את הטענה שאנשים "בוחרים" את המעמד הכלכלי של המשפחה לתוכה נולדו.

תאור "הבחירה" הזה משרת בדיוק מטרה אחת: החטא ועונשו. אני בחרתי=>אוויר מזוהם זאת תוצאת בחירתי=>באמת מגיע לי לנשום את האוויר אותו אני נושם. מצטער - לא אני בחרתי.

אתה יכול ליחס לקולקטיב זה או אחר את בחירותיו של ציבור הבוחרים ואתה יכול ליחס לקולקטיב זה או אחר את סיכום הבחירות ה"חופשיות" של הכוורת ואתה אפילו יכול לחייב גם את אלו שלא בחרו בכך לכבד את החוק ואת הבחירות (ככה זה בדמוקרטיה). אבל אתה לא יכול ליחס את הבחירות הללו לפרטים שלא רק שלא בחרו את הבחירות הללו אלא אף מתנגדים להן. אתה לא יכול להאשים את הצמחוניים בכך שבחרו מרצונם החופשי לחיות בחברה בה קיים שוק בשר - זו פשוט לא הבחירה שלהם כפרטים.

שימוש כזה במילה "בחירה" איננו מתאר משהו חזק יותר מבחירתו של חסר הבית בחברה בה הוא נאלץ לישון מתחת לגשר. גם לו אפשר להגיד "זאת הצויליזציה הכלכלית המודרנית הקיימת, ובה בחרת לחיות".

השימוש הזה במילה "בחירה" או "מרצון" הוא ריק מתוכן (אם כי יש לו תפקיד רטורי לא מבוטל, אותו ציינתי למעלה - החטא ועונשו).
עניין של זמן 319022
הטיעון של הדמוקרטיה ושאנשים בוחרים היכן לחיות- הוא נכון עובדתית אך קורה עימו מה שקורה עם הרבה מושגים שמשתמשים בהם.
כל אחד מהטוענים רואה לנגד עיניו מובן אחר של המושג.
הדמוקרטיה -באופן פרדוקסלי- גם נותנת לך את הזכות לא לממש את זכויותך (לדעת כמה -חובותיך).
מזהמי איזור חיפה יכולים לזהם את הסביבה כי לתושבי האיזור אין את הרצון, הנחישות והלהבה הפנימית להלחם על איכות חיים טובה יותר. הם גם אינם מבינים שהחברות/מפעלים המזהמים מחצינים הוצאות ומגדילים את רווחיהם על חשבון בריאותן ואיכות החיים שלהם. בקיצור , תושבי האיזור בחרו לא לממש את זכותם הדמוקרטית שאיננה רק בהצבעה לכנסת או לרשות המקומית.
הדיון על האנטנות הסלולריות הוא דוגמה מובהקת. כאילו יש כאן שני צדדים: צד אחד-ציבור של אנשים שפוחדים ולעומתם חברות סלולר שהשקיעו כסף, בדקו בדיקות מדעיות ופועלות באופן רציונלי וללא רגש. המצב הוא כמובן שונה. לרצות לחיות בלי פחד הוא לא פחות רציונלי מאשר למדוד רמות קרינה שונות בלי הבסיס של נסיון רב שנתי.
שכבה עם אישתי בבית חולים מישהי בקומה שגילו לה סרטן במוח.
טענת בעלה היתה שעל גג ביתם בנצרת עילית היתה אנטנה סלולרית ובבלוק שגרו היו כבר שלושה מקרי סרטן. גם אם לא היה שום קשר לאנטנה- החשש של האנשים אינו קל משקל יותר משיקולים עסקיים של חברות הסלולר. גם האנשים שם בחרו שלא לממש את ריבונותם כאזרחים. כמו שאנחנו מקבלים את זכות המחאה של הכתומים, האם היה עולה על הדעת של האנשים להתנחל במשרדי חברת הסלולר?
ודאי המשטרה היתה מבינה אותם פחות מאשר את מלכלכי כפר מיימון.
עניין של זמן 319041
על גג בית ממול דירתה של אחת מחברותי מותקנות 2 אנטנות סלולריות. בשנה האחרונה חלו בסרטן מסוגים שונים שלושה מהדיירים באותו בניין. חברתי הזמינה בדיקה של רמת הקרינה בביתה, ונראה שלכאורה היא עומדת בהחלט בתקן - אבל כיוון שגם בדירות שבהם גרים החולים מדובר על אותה רמת קרינה בדיוק, הפחד ממשיך.
מאידך גיסא, בעירייה זה לא מעניין אף אחד.
עניין של זמן 319070
So?
בהתחשב בזה ששליש מבני האדם יחלו בסרטן בשלב כזה או אחר של חייהם (קרוב יותר לזקנה), מפתיע אותי שבין קוראי האייל יש רק אחד ששמע על שלושה מקרי סרטן סמוך לאנטנה סלולרית.

אם התכוונת לרמוז שהאנטנות גרמו לסרטן אז אני ממש לא משוכנע.
עניין של זמן 319082
העניין הוא שלא התכוונתי לרמוז לכלום. אני רק טוענת שזה מעורר תהיות שקשה לדעת מה האמת מאחוריהן.
(ולמען האמת, השאלה היא אם נבדק אי פעם הקשר בין ריבוי מקרי הסרטן בישראל (אם הבנתי נכון, שיעור החולים כאן גדול יותר מאשר בחלק, לפחות, מהמדינות המפותחות) לבין התקניפ המותרים לקרינת האנטנות.
עניין של זמן 319132
האם חברתך ושאר דיירי הבניין נמנעים משימוש בטלפונים סלולריים?
עניין של זמן 319217
חברתי משתמשת בסלולרי בערך פעם בחודש או פחות. את האחרים אינני מכירה.
ולמה זה רלוונטי?
עניין של זמן 319500
כי רוב אלה שמפגינים נגד האנטנות עושים את בזמן שהשרץ שבידם מצלצל. פעם בחודש או פעמיים בשנה, אם היא מחזיקה ברשותה טלפון סלולרי ההפגנה שלה נגד אנטנות משולה למעשן שמפגין נגד חברות הטבק. איך, בדיוק, היא מצפה שהטלפון שלה יפעל? ע"י הניסים של הרבי מאומן?
אתה מרים להנחתה? 319502
זה שאתה נוסע לפעמים באוטובוס לא אומר שאתה רוצה שיבנו את התחנה המרכזית ליד הבית שלך.
אתה מרים להנחתה? 319528
בדיוק.
אתה מרים להנחתה? 319536
בדיוק! לדעתי, זה די מוזר שהתומכים בהקמת אנטנות לא משתמשים בנימוק הפשוט והנכון (עד כמה שאנחנו יודעים) "זה לא מזיק!" ובוחרים במקום זה להשתמש בנימוקים כל כך חלשים (עד מופרכים). יותר טיעונים!=יותר צודק.
אתה מרים להנחתה? 319542
כאן אתה עובר למישור אחר לגמרי: מהתנגדות עקרונית/סביבתית/בריאותית לנימבי הישן והטוב. במקרה זה‏1 לא רק שאני לא מצטרף למאבק שלך, אני אפילו יוצא נגדו, כי מה שלא יוקם בחצר שלך, עלול להיות מוקם עקב כך בחצר שלי.

___
1 סתם, גם במקרה שמדובר בהתנגדות עקרונית/סביבתית/בריאותית כבר יצאתי נגד, ופרטתי למה.
אתה מרים להנחתה? 319543
מי זה/מה זה נימבי?
(ואם אתה יצאת גם נגד ההתנגדות העקרונית, וסביב הטענה שאנטנה קרובה מצמצמת את הקרינה מהמכשיר - אז ודאי כבר ראית כאן בתגובות שזהו שיקול מוטעה).
אתה מרים להנחתה? 319546
Not In My Back Yard
(ואין לי חשק לחזור לדיון שכבר נדון)
אתה מרים להנחתה? 319547
יש עוד כמה אופציות, חוץ מהקמת דברים בחצרות של אנשים.
אתה מרים להנחתה? 319549
נכון, אפשר לבנות את האנטנות על הירח.
אתה מרים להנחתה? 319557
למשל. אפשר גם לבנות אותן בשטחים שאינן חצר, כאן על כדור הארץ. אפשר גם (למרות שזה רעיון פשוט מזעזע) לבנות פחות מהן.

יותר קרינה מהמכשיר? התעקשתם שהקרינה לא מזיקה, אז זה לא משנה. כאן אפשר פשוט להכניס שיקול אסתטי, בהעדר שיקולים אחרים. אנטנות זה יותר מכוער מחסרונן.

הקרינה כן מזיקה? שכל אחד יחליט לבד את שיקולי העלות/תועלת (ע"י ההחלטה "כמה אני מעוניין להשתמש במכשיר") ובכך ישתתף במשימה "צמצום הכפיה המיותרת על אנשים אחרים".
אתה מרים להנחתה? 319589
מה לגבי האפשרות לבנות המון המון אנטנות לקליטה בלבד בכל מקום אפשרי וללא צורך באישור התושבים/הרשות המקומית ואנטנות מעטות לשידור בהספק גבוה ומחוץ לאזורי מגורים ועבודה?
אתה מרים להנחתה? 319593
אנטנות לקליטה בלבד אינן מסוכנות?
אתה מרים להנחתה? 319595
הם לא מסוכנות, אבל לא ברור לי בדיוק מה איזי חושב לעשות איתם.
אתה מרים להנחתה? 319598
לחבר אותן בסיבים אופטיים למרכזיה הקרובה. באופן הזה אתה משיג עוצמת שידור נמוכה במיוחד מהמכשירים הסלולריים בלי להציב אנטנות פולטות קרינה בחצר האחורית של מישהו.
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • ראובן
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • דורון הגלילי
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • easy
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • ראובן
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • אביב י.
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • ראובן
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • אביב י.
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • easy
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • ראובן
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • easy
  הכל הבנתי, רק איפה הסוסים? • ראובן
  אתה מרים להנחתה? • אורי גוראל-גורביץ'
  אתה מרים להנחתה? • ראובן
  אתה מרים להנחתה? • טולו
  אתה מרים להנחתה? • אביב י.
  אתה מרים להנחתה? • טולו
  אתה מרים להנחתה? • האייל האלמוני
  אתה מרים להנחתה? • easy
  אתה מרים להנחתה? • אביב י.
  אתה מרים להנחתה? • האייל האלמוני
  אתה מרים להנחתה? • אביב י.
  אתה מרים להנחתה? • אביב י.
  אתה מרים להנחתה? • טולו
  אתה מרים להנחתה? • אביב י.
  אתה מרים להנחתה? • טולו
  אתה מרים להנחתה? • קהלת
  אתה מרים להנחתה? • טולו
  אתה מרים להנחתה? • קהלת
  אתה מרים להנחתה? • טולו
  אתה מרים להנחתה? • ראובן
  אתה מרים להנחתה? • טולו
  אתה מרים להנחתה? • ראובן
  אתה מרים להנחתה? • טולו
  אתה מרים להנחתה? • טולו
  אתה מעיף להנחתה? • האייל האיילי
  אתה מעיף להנחתה? • האייל האלמוני
  אתה מעיף להנחתה? • ברקת
  אתה מעיף להנחתה? תלוי איזה כדור... • האייל האלמוני
  אתה מרים להנחתה? • דורון הגלילי
  אתה מרים להנחתה? • ראובן
  אתה מרים להנחתה? • דורון הגלילי
  אתה מרים להנחתה? • ראובן
  אתה מרים להנחתה? • שוטה הכפר הגלובלי
  אתה מרים להנחתה? • ראובן
  אתה מרים להנחתה? • שוטה הכפר הגלובלי
  אתה מרים להנחתה? • אביב י.
  דילמת אסיר קלאסית • ראובן
  דילמת אסיר קלאסית • האייל האלמוני
  דילמת אסיר קלאסית • שוטה הכפר הגלובלי
  הצלחתי להרגיז את שכ"ג! • ראובן
  יהודי לא מעצבן יהודי! • ברקת
  עניין של זמן • אביב י.
  עניין של זמן • איציק ש.
  עניין של זמן • איציק ש.
  עניין של זמן • אביב י.
  זמן לסקר • האייל האלמוני
  זמן לסקר • דובי קננגיסר
  זמן לסקר • נעם טל
  זמן לסקר • איציק ש.
  זמן לסקר • גילי נחום
  זמן לסקר • Moe
  זמן לסקר • קהלת

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים