פינת השאלה הצינית 321757
למה לבצע את הרצח דווקא בקרב ערביי ישראל? למה לא לנסוע לכפרים פלסטינאיים?

כמובן שהרצח לא "מוצדק" יותר אם זה בכפר פלסטינאי - הוא חמור בדיוק כפי שהיה אם הוא היה יורה בלב תל אביב - אבל לפחות ההגיון היה יותר ברור לי. אז מה, הימין הקיצוני נוקט בגישת "ערבי הוא ערבי הוא ערבי טוב אם הוא ערבי מת"?
321804
קיים צליל מוזר, העולה מדברייך בשימוש בה"ימין הקיצוני".

כנראה שמדובר באדם מופרע בנפשו שלא קיבל סיוע מאף אחד, ובלא תשתית מבצעית תומכת.
לכן אין מדובר בטרור במובן שאנו מכירים בצד המוסלמ-פלסטיני, ושאנו רואים לגבי הבנה למקורות בסאס-טקסט שלו מצד אנשי שמאל.

ולגבי העניין עצמו:

אני מסכים שהמטורף עשה אכן דבר חמור בכל מקרה. וודאי תמוהים הדברים שפגע בשכונה דרוזית.

אבל, תמוה לא פחות בעיני מדוע אתה אינך רואה מה שרובו המוחלט של הציבור הפלסטיני (וביננו גם רובו של הציבור הישראלי).
התעודה הכחולה לא משנה דבר מבחינת מידת הזהות שלהם עם הלאומיות הפלסטינית והמלחמה ב"כיבוש" שמבחינתם הרלוונטי באמת- זה של 48'.
321812
אני רואה את הרוצח כשייך לימין הקיצוני במדינת ישראל, ולכן את ערכיו כחלק מהערכים שמנחים את הימין הקיצוני. אני לא טוען שהימין הקיצוני הוא מחנה הומוגני ושכולם מונחים על ידי אותם ערכים בדיוק.

לדעתי יש הבדל בין ערביי ישראל לבין ערביי השטחים - וניתן לראות אותו בא לידי ביטוי, למשל, ביחס בין כמות הפיגועים שבוצעו על ידי תושבי השטחים לכמות הפיגועים שבוצעו על ידי תושבי ישראל של גבולות הקו הירוק.
321817
זכותך לחבוש את משקפיים הלא מפוקסות האלה. השאלה היא מי אתה מכליל בתוך אותה קבוצת "ימין קיצוני". למרות שכאמור הבחור פעל לבדו ובלא תשתית ביצועית מאחוריו.

אפשר לומר ובאופן מנומק ומרחיב יותר על אותו משקל מדוע, השמאל-הקיצוני בישראל מצטייר כבוגד. מאחר והוא בוחר לתמוך בפעולות המסייעות לאויב ופוגעות בעם היהודי, כתופעה רחבה ואפילו מגובה אצל לב הברנז'ה.

לבי ערבי /פלסטינים:
אני חושב שחוסר ידע בתחום הזה באמת קריטי. יש לציין כי מוטמן בדרך כלל ומטוטאט מתחת לשטיח.
1. באופן שהפלסטינים עצמם(בעלי תעודות אלה ואחרות) מגדירים עצמם במשך השנים האחרונות בשיח הפנימי.

2. ישנה אמנם החלטה-הבנה משותפת שפלסטינים נושאי תעודה כחולה
לא יהיו בראש המאבק על פני השטח כ,פצצות המתקתקות" אבל לגבי כל השאר הדברים שונים.
מס' מעשי התמיכה בצורות ישירות ועקיפות במלחמת הטרור הפלסטינית מתקרב ל-‏15,000 .מס' הפעילים אקטיבית לסיוע במעשי מקדמי טרור מגיע לרבבות.
הדברים מובהקים במיוחד בפלסטינאי המשולש , הנגב והגליל ובריכוזי לוד-רמלה.

אם נתמקד בנגב נמצא מאות התארגניות (שהתגלו) בעשור האחרון מצד פלסטיניאים נושאי תעודה כחולה במלחמה נגד ישראל.
למעשה אם נתמקד נגלה שהפלסטינים היושבים בנגב הם צינור העברת אמל"ח עיקרי ליהודה ושומרון.

דוגמה ספורדית מהשבוע:
321818
ברשותך, אני לא רוצה להמשיך את הדיון הזה.
321821
נ.ב. התפישה והשיח על ''פלסטינים נושאי התעודה הכחולה'' כפלסטינים לכל דבר, איננה רווחת רק בינם לבין עצמם, וגם לא רק בימין אלא היא כיום חלק אינטגרלי בתוך קבוצות שמגדירות עצמם מרכז כמו האופיזציה האקדמית החזקה (בתוך 'שינוי') שבתוכה קיימת קבוצה
המקדמת את רעיון חילופי השטחים המאוכלסים (בלא הזזת תושבים מסיבית של אנשים מבתיהם- ''אם קראווילות טובות למפונים יהודים הם טובות גם לערבים'')-.
גושיי ההתיישבות תמורת המשולש. רעיון שהתבשל כזכור בעבר אצל אפריים סנה(עבודה), גדעון סער (ליכוד) וכיום מתחיל להיות מדוברר לא מעט גם אצל בן כספית, ואורי דן באופן ישיר ואצל דן מרגלית באופן עקיף.

אני מכיר גם לא מעט אנשים בתוך מפלגת העבודה שתומכים ברעיון ואפילו במר''צ שברגע ובזמן המתאים שהוא יעלה על פני השטח יתמכו בו.
התפישה המובילה כאן היא שאם אי פעם יהיה סיכוי להקטין את הסכסוך, העניין יהיה מבוסס על הפרדת עמים מלאה ככל הניתן תוך שמירה על השטחים החיוניים לבטחונה הקיומי של ישראל.

אני באופן אישי לאו דווקא תומך נלהב בתפישה הזו ברמה הטקטית לפחות נכון להיום, למרות שברמה האסטרטגית היא בהחלט בכוון הנכון.
פינת השאלה הצינית 321879
דווקא זה נראה לי די פשוט. אם הוא היה עושה פיגוע בכפר (או בעיר) בשטחים, הצבא היה מוזעק. כשהוא עושה פיגוע בשטחי ישראל, המשטרה מוזעקת.
פינת השאלה הצינית 321913
לא הבנתי.
רגע, אז יש לי קהל? 321917
עזוב, עדיף שתתעלם מכל מה שאני כותב. אני סתם ''מרגיז ולא לגיטימי'', התגובות שלי הן הרי ''ההתפלפלויות הסמנטיות'' ש''לא תורמות דבר, ולא מהוות חלק או מדרבנות איזשהו דיון פורה או הידברות מעניינת'' ו''הדבר היחיד שהן טובות לו הוא שכנוע סמיילי בכך שהוא צודק''.
רגע, אז יש לי קהל? 321919
לא הבנתי.
זה לא אתה, זה אני. 321925
תגובה 321900
קהל קשה 321923
אחלה, אבל למה אתה מוציא את זה על גדי ?

קצת אחרי שלחצתי על "אשר" בתגובה ההיא החלטתי שטעיתי.

לפני הכל תרשה לי להתנצל. התגובה ההיא הייתה כולה לגופו של אדם, וכמו שהיא נכתבה היא הייתה מיותרת לחלוטין. אני מבקש את סליחתך.

יש לי ביקורת מסויימת כלפי סגנון דיון מסויים, והייתי צריך לכתוב את הביקורת הזאת בצורה עניינית, ולא לגופו של אדם גרידא. בצורה שבא כתבתי את הדברים הם מיותרים, מכיון שאף אחד לא יתייחס אליהם בתור ביקורת עניינית.

מכאן והלאה אתה יכול להתעלם לחלוטין מהתגובה ההיא, לנסות לדלות ממנה את הגרעין הענייני שאולי יש בה, או להגיב בתגובה חריפה משלך. אני מבטיח לספוג את זה בהכנעה.

אני לא אכנס לפרטים על צורת הדיון, מראי מקום, ניתוח הסגנון וכדומה. מספיק (אם לא יותר מדי) כבר נאמר.

ושוב סליחה.

(רק תעשה טובה, תעזוב את גדי, הוא לא אשם).
בבונים 322175
דווקא יש לי תגובה מאד חריפה, אבל היא אמורה להיות אליך ולא לעניין את כולם. תשלח לי אימייל ותקבל אותה בתיבה שלך. (אגב, זה תקף גם לגבי כל מי שמסכים עם לא חרדי ולא עורך-דין)
פינת השאלה הצינית 322176
המטרה של הרוצח, לפי מה שאני מבין, היא לא להרוג ערבים, אלא למנוע את ההתנתקות. הימין מנסה למנוע את ההתנתקות על ידי הבאת 100 אלף (?) אנשים לגוש קטיף. כנגד הגעת ההמונים לגוש קטיף משתמשת הממשלה במשטרה ובצבא. לצבא אין בעיית כח אדם (זאת הסיבה, אגב, שהם לא מחפשים עריקים אחרי חצי שנה). למשטרה יש בעיית כח אדם גדולה. הרוצח חשב, מן הסתם, שאם הוא יעשה פיגוע בצפון, המשטרה תזעיק כוחות בחזרה מרצועת עזה לעצור את התפרעות ההמונים, ותקל על פעילי הימין לחדור לגוש קטיף.
פינת השאלה הצינית 322192
זה כל כך ציני שאני חושב שאתה צודק.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים