פייפס-''דמוקרטיה המשמידה עצמה'' 324068
דניאל פייפס אחד הפובלציסטים המובילים והמשפיעים ביותר בארה"ב (USA TODAY)- "צעדה של ישראל לגירוש אזרחיה, הוא אחד השגיאות הגדולות ביותר שנעשו אי פעם ע"י מדינה".

מעבר לעניין חיווי דעתו של פייפס, לא פחות חשוב האימפקט של דבריו כמעצב דעת קהל מוביל, לקהל עשרות/מאות מיליוני קוראים רפובליקנים.

פייפס-''דמוקרטיה המשמידה עצמה'' 324071
יש כל מיני עיתונאים שמדביקים להם את התואר הצנוע "מעצבי דעת הקהל". טוב עשה כותב ההערה שסייג את האמירה לקהל רפובליקני.
אינני יודע בן כמה דניאל פייפס וודאי שהוא בעד הפלישה לעיראק. הוא גם יתנגד לנסיגה מעיראק כל זמן שקיימת שם התנגדות לכיבוש האמריקאי, שהרי אז זאת תהיה נסיגה תחת אש וכניעה לכוח. אם איש הכבוד הזה היה חי בתקופת מלחמת ויאטנם וזה היה תלוי בו, היו האמריקאים עדיין בויאטנם.
התפיסה הרפובליקנית-לאומנית השטוחה אינה חדשה. היא מתבטאת בחלוקה לטובים ורעים, לדמוניזציה של היריב והגדרת המלחמה כמלחמה במושגים ולא באנשים;
נלחמים בקומוניזם ולא במדינה שבה האנשים השולטים הם קומוניסטים. הקומוניסטים הם בני אדם, הקומוניזם הוא מושג אשמדאיי. נלחמים בטרור ולא בטרוריסטים. העיראקים לא נלחמים באמריקאים כדי לסלקם מעיראק; הטרור נלחם...
גם אצלנו מפילים אותנו לאותו הפח.
האדון דניאל פייפס אולי בעל השפעה בקרב השמרנים- הקאובויים האמריקאים, אבל אוי ואבוי לנו אם עצם היותו עיתונאי שמרן אמריקאי הוא טיעון למה אנחנו צריכים לעשות.
פייפס-''דמוקרטיה המשמידה עצמה'' 324192
את אוסף השטויות, הספקולציות והדעות הקדומות האלה מרחת בלי לטרוח להפעיל את גוגל אפילו פעם אחת, נכון? למזלך מצאתי דף מתורגם לעברית על דניאל פייפס, כך שתוכל להבין מה כתוב שם.
איזה שעמום 324193
קראתי עכשיו אוסף נכבד מאמריו של פייפס http://he.danielpipes.org/art/year/all והדעות שלו הן כל כך נדושות, כל כך מוכרות, כל כך משעממות, כל כך שגרתיות, כל כך שטחיות שיותא משהתואר "אחד הפובלציסטים המובילים והמשפיעים ביותר בארה"ב", מחמיא לפיפס, הוא מעליב את ארה"ב.
פייפס-''דמוקרטיה המשמידה עצמה'' 324203
שכחתי שגוגל ניתן בהר סיני יחד עם עשרת הדיברות וכך גם הג'רוסלם פוסט ומקור ראשון. אל תתלהם מר אייל אלמוני. התארים והסופרלטיבים שמצמידים הוולסטריט ז'ורנל אינם מכתירים אדם לגורו. רק תהיתי אם לדניאל יש קשר לריצ'רד פייפס- פרופסור יליד פולין ותומך בדמוניות של הקומוניסטים.האתר שנתת לי הוא האתר האישי של דניאל פייפס, אתר "אובייקטיבי" לכל הדעות.
אתר "מאד אובייקטיבי" הבאתי לך. פייפס כותב שם (כביכול) ש"100% מהטרוריסטים בעולם הם מוסלמים. אם אכן הוא כותב את זה (אולי אתר יש"ע המציא את זה ), אז אני מטיל ספק גדול בסופרלטיבים שהוענקו לו. להווה ידוע לך שמי שנושאים באליפות טרור המתאבדים הם הטאמילים בסרילנקה. יש בעולם גם את הבסקים, לפחות היה הצבא האירי הרפובליקני, ישנם אמריקנים (זוכר את הפיגוע באוקלהומה?),יש את דרום אמריקה, היתה המחתרת היהודית, היה החייל ששמו מסתיים בזאדה וכד'.

http://www.yesha.org.il/article-410123.html&pr=d...
אם יורשה לי להתערב 324236
האייל האלמוני העמיד אותך על טעותך, שאת דעותיך ביססת על סמך דעות קדומות ובלי לבדוק מי הוא האיש, במקום להודות בטעות תקפת את האיש ועוד מישהו עם אותו שם משפחה.
אף אחד לא טען שהאתר אוביקטיבי או שפייפס מבין מהחיים שלו, רק שהוא בעל השפעה ושאל לך לפרסם דעות קדומות בטרם תבדוק אותן.
אם יורשה לי להתערב 324252
סלח לי קוהלת. האייל האלמוני לא העמיד אותי על שום טעות. הוא הביא בר סמכא על נושא ההתנתקות.הרי גם אתה יודע שיש בעיתונות האמריקאית ברי סמכא שמתנגדים לכל מפעל ההתנחלויות ומכנים אותו מפעל קולוניאליסטי.
התארים דוקטור או פרופסור אינם ערובה לראיה אובייקטיבית או הומניסטית וכו'. היה לי פעם מרצה באוניברסיטה שכאשר היו מראיינים אותו בעניינים פוליטיים שאיכשהו קשורים לנושא התמחותו, היה מבקש להשמיט את התואר ד''ר מקדמת שמו. ''התואר שלי איננו רלוונטי לשאלות שאתה שואל אותי''-היה עונה. כשאתה קורא דעות של מזרחנים שונים-אתה רואה דעות שונות ומנוגדות לגבי הפרוגנוזה של המדיניות של מדינת ישראל באיזור.
''המומחיות האובייקטיבית'' שלהם היתה אמורה לתת לנו לכאורה דעה דומה. כל התחום של היסטוריה קשור להשקפת עולם -(מהי הסטוריה -קאר) ולכן צריך להיות מאד זהירים כשנותנים לאקדמאים קרדיט כשהם עוסקים בפוליטיקה.
אם יורשה לי להתערב 324398
מה זה "קאר"?
אם יורשה לי להתערב 324410
אם יורשה לי להתערב 324415
הספר המצוין הזה גם תורגם לעברית. http://www.dbook2.co.il/product.asp?pf_id=0002000434...
אם יורשה לי להתערב 324418
היסטוריון בריטי .
פייפס-''דמוקרטיה המשמידה עצמה'' 536089
דניאל פייפס, ד"ר להיסטוריה איסלאמית ואחד המזרחנים הבולטים בארצות הברית, הוא מנהל מכון המחקר "פורום המזרח התיכון", העוסק בקידום ענייניה של ארה"ב במזרח התיכון. אחד האמצעים לכך, על פי המכון, הוא יחסים קרובים עם דמוקרטיות כמו ישראל וטורקיה.
פורום המזרח התיכון נוסד ב-‏1990 והינו מכון מחקר שעוסק בקידום אינטרסים אמריקאים במזרח התיכון. הוא הפך לאירגון עצמאי ב-‏1994.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים