גרפולוג מוסמך! 329992
ישנם תרופות פסיכיאטריות שעוזרת לחולי נפש, מבלי שהרופאים יודעים להסביר בצורה אנליטית איך בדיוק התהליך עובד!
כך גם הגרפולוגיה נכון שהיה מחקרים שנכשל המדעייות של הגרפולוגיה.אבל המציאות מוכיחה שכן מצליחים לאבחן באחוזים גבוהים את האישיות והמצוקות של בני אדם ואף לקויות למידה וכמובן אינטלגנציה.
ובקשר ליכולת לשבץ את האדם אצל מקום העבודה הטוב ביותר,אזי זה תלוי ביכולתו האינדוידואלית של כל גרפולוג,באם יהיה לו מספיק ידע פסיכולוגי בכדי להבין את מורכבות השיבוץ, וגם אז לעיתים ישנם קונפליקטים מתפתחים עם הזמן בין המעביד לעובד,שמשפיע על היחסים,והמעביד מתחיל להסתכל בצורה סוביקטיבית על העובד בכל מהלכיו, ומכאן עד להאשים את הגרפולוג בחוסר יכולתו לצפות את העובד,הדרך קצרה.
שטויות! 329993
המציאות **לא** מוכיחה שהגרפולוגים מצליחים לאבחן באחוזים גבוהים את האישיות והמצוקות של בני אדם ואפילו **לא** לקויות למידה וכמובן **שלא** אינטלגנציה.
שטויות! 329994
על סמך מה אתה מתבסס. אלה הם דברים שאני רואה בכתבי יד יום יום.
שטויות! 329995
אני לא יודע מה שאתה רואה. חפש בבקשה בדיון שלמעלה הפניות למכביר למחקרים המראים שבמקרה הטוב התוצאות של גרפולוגיה מגיעות לתוצאות של אקראיות סטטיסטית. אני לא יודע איך אתה מאבחן אינטלגנציה כי אף אחד לא יודע מה זה.
שטויות! 330002
במציאות, הגרפולוגיה אכן אינה מוכיחה את הנפלאות שהגרפולוגים וחסידיהם מייחסים לה, אבל להרביץ אבחונים - זאת לא בעיה גדולה. הנה, למשל, אצלך אני מאבחנת נטיה לדיבור מעט קולני ולאינטונציות מודגשות, וכן גם, אולי, קושי מסויים לשמור על שלוות הנפש בנכחות אנשים בעלי השקפות שונות משלך :-] .

האדון מתגובה 329992 איפשר בתגובתו כר נרחב יותר מזה שסיפקת אתה, לאבחונים שונים. ניתן לומר מספר דברים על האינטליגנציה, על רמת ההשכלה שלו, על מוצאו ועל האפשרות הסבירה למדי שקיבל חלקים מחינוכו במסגרות דתיות כלשהן - אבל נעזוב את כל זה ולא ניכנס לפרטים :-] .

ולגבי עצמי, בעקבות הפסקה השניה בתגובה זו, אפשר לאבחן בקלות: גזענית :-] .
שטויות! 330960
אני מאבחן שכותבת תגובה 330002 היא גברת חשמנית על מונית.

האם אני צודק?
שטויות! 330977
כן. (ה"גברת" מביך. בכמה הזדמנויות התרשמתי שהמכנים אותי כך עושים את זה, עפי"ר, כשהם מעוצבנים עלי פוליטית - יגאל התימני, יעקב, עכש"ז... אז עכשיו זה כבר גם בקשקושי אבחונולוגיה? :-] )
שטויות! 331013
בהזדמנות זו עליי לשאול: "על מונית" פירושו נוהגת במונית - או נוסעת במונית? ובמקרה שזו האפשרות השנייה - האם הכוונה לעבודה, תחביב, או זהות עמוקה?
שטויות! 331018
עד כמה שאני מבין מדובר במשחק מילים.
שטויות! 331023
יו... מתוחכם. לא עלה בדעתי...
נו, אם זה ממש חשוב... 331033
זה היה פעם - "אשת חשמן", ואיכשהו התגלגל ל"חשמנית אלמונית", והלאה ל"חשמנית על מונית".

היתה פעם בדיחה באיזה סרט, לא זוכרת בדיוק איך זה הלך, אבל בערך: האפיפיור מגיע לראשונה לביקור רשמי בארה"ב ומתפעל מהכבישים. כשאף אחד לא רואה, הוא אומר לנהג שלו: "צ'מע, כבר שנים ארוכות שלא יצא לי לנהוג, אני כל הזמן בתפקיד רשמי, פ'חייך, תן לי קצת...".

מתחלפים - הנהג, בלבוש השרד שלו, יושב מאחור, האפיפיור נוהג בכיף ולוחץ באכסטאזה על הדוושה. עוצר אותו שוטר ומתכוון לרשום לו מהירות מופרזת, אך הוא מהסס ומטלפן לקצין שלו במשטרה. "תשמע", הוא אומר לקצין, "עצרתי כאן רכב של מישהו נורא נורא חשוב ואני לא רוצה לגרום לתקרית דיפלומטית".

איזה מישהו חשוב, שואל הקצין.

לא יודע, אומר השוטר, אבל הנהג המטורף שלו הוא האפיפיור...
נו, אם זה ממש חשוב... 331036
אם זה "צ'מע", אז ההמשך הוא "כבר מלאן שנים לא נהגתי". נא להקפיד על הציטוט!
סליחה, אני מתנצלת 331040
(ובכל זאת יש בניסוח שלי איזשהו הגיון - האיש זוכר את ה''צ'מע'' מימי נעוריו הרחוקים, אבל מאז הוא בכל זאת בילה את כל ימיו במחיצת הלטינית המקודשת והאיטלקית - בוודאי זו התקנית, הגבוהה - תני לו צ'אנס..)
סליחה, אני מתנצלת 331044
הכותרת היא הפעם בשמי. שכחתי שבתור חשמנית את כמובן מתמצאת יותר בשפת האפיפיורים...:)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים