!חטאת 3307
חטאת!
אמנם יש בלבי הסכמה על כך שהאופי הישראלי הייחודי נושא עמו מידה של חוצפה ונימוסים, אך מכאן ועד לכתוב כתבה מלאה בהכללות ובאי דיוקים הגובלים שקר יש עולם ומלואו. אין ברצוני לתקן את כל השגיאות שנעשו בכתבה זו, אלא רק לומר זאת: בית המשפט הכריע בסוגייה של אדון תומר טבק. אני בטוח שכש"ס טענו ואף הוציאו קלטות בהן הם מכריזים על זכאותו של דרעי התרעמת איך מעיזים הם החצופים להתנהג כאילו אין זו מדינת חוק, אך במקרה זה, לא ולא בית המשפט טעה ולו רק בגלל שלמכובדי ישנה אענה אותה מעוניין הוא לפרוש בפנינו. כמו כן, טורח אדוני להזכיר לנו שתומר טבק התנהג כישראלי טיפוסי ושלף את ה"אקדח" בכוונה להשתעשע על חשבון עובדת מפוחדת של שדה התעופה הבריטי. זה פשוט לא נכון, כמו שהוכח במשפט(מדינת חוק, זוכר?), טבק חשב שעלולה להיווצר בעיה עם המצת ולכן הראה אותה לדיילת שהלכה למנהל כיוון שלא ידעה מה עושים במקרה שכזה. בעדותן של שתי הדיילות שנכחו במקום והשתתפו באירוע נמצאו סתירות רבות ונמצא כי הן שיקרו וטענו שהבחור שלף את המצת כבדיחה וניסה להפחידן. אך לבסוף נתגלתה התרמית חסרת התכלית והוא יצא זכאי. אז מאיפה לך, אדוני, שתומר טבק הוא ישראלי טיפוסי. זוהי אמנם זירה נוחה להתבטא ולמחות גנגד תופעות כאלו ואחרות, אך זה לא נותן לך את הזכות לעשות הכללות לא הוגנות ולהשתמש בבחור צעיר ככלי לטענה מפואר ת שבנית( גם אם יש בה מן האמת).
!חטאת 3309
הייתי שמח אם היית יכול לפרט קצת יותר בנוגע ל"הכללות ואי-דיוקים" בהם נקטתי, ע"מ שאוכל להגיב עליהם באופן פרטני וממוקד יותר, אך אומר זאת -
החלק העובדתי שעומד מאחורי הכתבה נשאב מתוך העיתונות הישראלית על זרמיה השונים (לצערי, לא מצאתי התייחסות לנושא זה בעיתונות הבינ-לאומית).

קשה לי לרחוץ בניקיון כפיו של טבק לאור המעשים שלו בעת המקרה ולאחריו ולאור התבטאויותיו בתקשורת - האם הוא לא היה מודע לכך ששליפת אקדח (או חפץ דמוי אקדח) באמצעו של נמל-תעופה הוא מעשה בעייתי (בלשון המעטה)? מה בדיוק היה המניע של הדיילות להעליל על טבק?

אולי העובדה שלרשותו של טבק עמד אחד מעורכי-הדין המעולים של בריטניה הייתה לטובתו בעת המשפט, ואולי הייתה זו ההתערבות מצד גורמים פוליטיים ישראליים (כפי שנטען בכמה עיתונים, ולא הוכחש בידי המעורבים) שחשו לעזרתו והפעילו לחץ פוליטי לשחרורו שתרמו לפסק הדין הנ"ל, אך בכל זאת גם אילו למעשה לא היה פן פלילי במעשיו - הרי שאני משוכנע למדי שהיה בהם צד פסול מבחינה סוציאלית/ערכית, ועל כך המאמר.

בכל מקרה - אינני בא לערער על החלטת בית המשפט הבריטי, אלא רק להציג את האירוע הספציפי הזה כמקרה בוחן בהקשר רחב יותר של תקשורת, ענייני חברה, כלכלה וכו'.
!חטאת 3311
האם אתה מסוגל לשתף אותנו במניעים להקמת קונספירצית הדיילות הבריטיות כנגד השה התמים תומר טבק?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים